Buncol_journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

AndrzejKsiazek pisze:
22 paź 2021, 22:37
Wiem, że historycznie może wyglądać ok a rzeczywistość to zweryfikuje ale jest ktoś chętny do popatrzenia na rezultaty testów hostorycznych ?
Rezultaty testów historycznych powiązane są z wykresem na zakładce testera strategii co jeden z postoforumowiczów uczynił (linia prosta)
Można te rezultaty przedstawić na wykresie danego badanego instrumentu, pytanie moim zdaniem nasuwa sie co chcemy uzyskać poprzez przejrzenie wyników rezultatów czy na wykresie testera czy też przeanalizować wejscia/wyjscia na wykresie mt4.
Osobiście przeglądam na wykresie i optymalizuje w testerze parametry
Na pytanie autora-czy jest ktoś chętny do popatrzenia na rezultaty testów h.
odpowiadam ja jestem
i grzecznościowo prosze o wyjaśnienie w oparciu o co Twój ea otwiera pozycje :)

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Cblondyn pisze:
23 paź 2021, 09:02
AndrzejKsiazek pisze:
22 paź 2021, 22:30


Nie Ja decyduje, EA gra.
Niestety zamknięte na duży minus i kolejna na minus pozycja otwarta.
To już teraz rozumiem skąd taka duża skuteczność. Czyli w założeniu jest SL>>TP.
Niestety ale nie jest takie założenie. SL jest na 100%
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Tomasz196407 pisze:
23 paź 2021, 10:13
AndrzejKsiazek pisze:
22 paź 2021, 22:37
Wiem, że historycznie może wyglądać ok a rzeczywistość to zweryfikuje ale jest ktoś chętny do popatrzenia na rezultaty testów hostorycznych ?
Rezultaty testów historycznych powiązane są z wykresem na zakładce testera strategii co jeden z postoforumowiczów uczynił (linia prosta)
Można te rezultaty przedstawić na wykresie danego badanego instrumentu, pytanie moim zdaniem nasuwa sie co chcemy uzyskać poprzez przejrzenie wyników rezultatów czy na wykresie testera czy też przeanalizować wejscia/wyjscia na wykresie mt4.
Osobiście przeglądam na wykresie i optymalizuje w testerze parametry
Na pytanie autora-czy jest ktoś chętny do popatrzenia na rezultaty testów h.
odpowiadam ja jestem
i grzecznościowo prosze o wyjaśnienie w oparciu o co Twój ea otwiera pozycje :)
W skrócie od 2 do 4 danych, a jakie to niech będzie zagadką. Sam jestem ciekaw czy rachunek demo przetrwa z tymi założeniami...czas pokaże.
Na rachunk rzeczywistym mam ponad 40% zysku od 01.09.2021 Głównie ropa i od pon. prawdopodobnie wrzucę GU i może EU. Od tego czasu wejść 37 w tym stratne 5.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

AndrzejKsiazek pisze:
23 paź 2021, 14:44
Cblondyn pisze:
23 paź 2021, 09:02
AndrzejKsiazek pisze:
22 paź 2021, 22:30


Nie Ja decyduje, EA gra.
Niestety zamknięte na duży minus i kolejna na minus pozycja otwarta.
To już teraz rozumiem skąd taka duża skuteczność. Czyli w założeniu jest SL>>TP.
Niestety ale nie jest takie założenie. SL jest na 100%
100% ale czego? Depozytu?

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Cblondyn pisze:
23 paź 2021, 21:23
AndrzejKsiazek pisze:
23 paź 2021, 14:44
Cblondyn pisze:
23 paź 2021, 09:02


To już teraz rozumiem skąd taka duża skuteczność. Czyli w założeniu jest SL>>TP.
Niestety ale nie jest takie założenie. SL jest na 100%
100% ale czego? Depozytu?
Depozytu i jeszcze 500+ przez najbliższe 15 lat.
Na 100%, że jest. Są teorie, że wogóle go nie stosuję.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

AndrzejKsiazek pisze:
23 paź 2021, 22:16
Cblondyn pisze:
23 paź 2021, 21:23
AndrzejKsiazek pisze:
23 paź 2021, 14:44


Niestety ale nie jest takie założenie. SL jest na 100%
100% ale czego? Depozytu?
Depozytu i jeszcze 500+ przez najbliższe 15 lat.
Na 100%, że jest. Są teorie, że wogóle go nie stosuję.
Teorii nie ma, są tylko wnioski na podstawie przedstawionych statementów.
Jeżeli EA pilnuje strat, to oczywiście jest też rozwiązanie, pod warunkiem, że jest zapewnione, że EA będzie mógł wykonać swoje zadanie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Do piątku nie było okazji na zamknięcie przez EAstratnych pozycji. Być może otwartą z piątku zamknie na -. Zobaczymy jak się rynek "otworzy" w poniedziałek, czy będzie szedł na + czy -.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Już rozumiem. To automat do szybkiego skalpowania. Ok, koncepcja jak każda inna. Najważniejsze aby była skuteczna.
Nie rozumiem dlaczego stosujesz ją na akcjach ? Twórcy robota tak zalecali ?
Jeśli już muszą być akcje to wybierz inne. Jak pisałem już wcześniej, wybierasz niewłaściwe akcje.
Niech to będą akcje z przedziału cenowego od 5$ do 30$. Ewentualnie nawet do 50$ i więcej, ale obowiązuje zasada, że im wyższa cena, tym mniejszy procentowo zysk.
Dodatkowym warunkiem musi być spread, który musi wynosić 1 cent (0,01). On i tak potrafi się rozszerzyć, ale taki lewar na spółkach z tego przedziału cenowego oferuje najlepsze potencjalnie warunki do zysku.
Takich spółek z USA w Admiralu masz około 170. Piszę oczywiście o margin grupach 2, 3 i 4. Grupa numer 1 odpada, bo to są spółki z lewarem 50% . Doprawdy nie wiem po co Admiral oferuje spółki z takim lewarem. Albo niech zwiększy lewar albo wycofa je z oferty bo nie mają one żadnego sensu.
Z drugiej strony skoro otwierasz tak mało pozycji to nawet grupa 1 by mogła dla Ciebie być odpowiednia. Wtedy masz 100 spółek więcej.
I tu moje kolejne pytanie. Czemu otwierasz tak mało pozycji ?
Jeśli chodzi o szybki skalp, to moim zdaniem ropa odpada. Ona się do tego nie nadaje.
Użyj tego automatu na crossach walutowych. Załóż sobie demo w Tickmill, bo mają najmniejsze spready. Niech to będzie typ konta "Pro", klient detaliczny, lewar 1:30.
W Admiralu też można otworzyć konto z lewarem 1:30.
Nie testuj automatu na wyższym lewarze, bo tracisz niepotrzebnie czas i wprowadzasz w błąd samego siebie. Skoro na realu będziesz miał lewar 1:30 na walutach i 1:20 na akcjach, to lepiej na demo stosować podobny lewar, bo możesz lepiej się przyjrzeć jak to wszystko chodzi.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

AndrzejKsiazek pisze:
22 paź 2021, 22:30
Nie Ja decyduje, EA gra.
Niestety zamknięte na duży minus i kolejna na minus pozycja otwarta.
No właśnie. Spory minus, który wyniósł 4% i to przy pozycji 1 lot. Gdybyś wszedł taką samą pozycja jak wcześniej to straciłbyś 20%.
Co to znaczy, że nie Ty decydujesz ? W sensie, że automat wybrał akurat tą spółkę ? Trudno mi w to uwierzyć. To robot do skalpowania z trendem. Pewnie spółkę sam wybrałeś i zrobiłeś to błędnie, bo była mocno wykupiona.
Być może nie wykorzystujesz wszystkich możliwości i opcji jakie ma robot, bo na tej spółce w tym momencie nie powinien on otwierać longów. Szortów zresztą też nie, bo to nie był dobry moment aby w ogóle wchodzić w tą spółkę.
AndrzejKsiazek pisze:
23 paź 2021, 22:16

Niestety ale nie jest takie założenie. SL jest na 100%

Depozytu i jeszcze 500+ przez najbliższe 15 lat.
Na 100%, że jest. Są teorie, że wogóle go nie stosuję.
To co w takim razie zamknęło pozycję na stracie 4% jeśli nie SL ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Od 25.10 dziennik się zmienia:
1. Obecne konto demo prowadzę nadal z wejściami na dotychczasowych zasadach, z depozytem i wielkością wejść bez zmian i tak jak pisałem na początku postaram się wklejać codzinnie raporty aż do wyzerowania rachunku.
2. Dodaje kolejne konto demo z depozytem 10k - warunki wejścia inne ale na tych samych parach co konto z punkt 1 + dodatkowe akcje (dlatego depo. wyższe). Jeżeli będzie przybywać akcji, na których będę chciał wrzucać EA, to depozyt będę zwiększał jeżeli będzie taka potrzeba.
3. Z konta real, jak będzie czym sie pochwalić to w miarę możliwości też wrzucę "okrojony" raport - na tym koncie nie gram akcjami. Tego konta nie zeruje - maksymalna strata 10% depozytu i stopuję EA.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

ODPOWIEDZ