Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 21:13
Tu nie ma w co wierzyć, albo nie wierzyć.
Kiedy zaczynamy, to nie mamy pojęcia co nas czeka i co jest możliwe, a co nie.
Bardzo dużo zależy od tego ile czasu możemy dziennie temu poświęcić.
Jeżeli ktoś może temu poświęcić 2-4 godzin dziennie, to i 20 lat praktyki może btyć za mało.
Temu trzeba się oddać całkowicie, wtedy po 5-8 latach przychodzą rezultaty.
Ale po drodze poturbuje nas nie raz, nie dwa.
Jak w każdej wymagającej dziedzinie zresztą.
Ja przeszedłem srogą lekcję przez 1.5 roku - generalnie całe dni w książkach i na realu. I brak życia poza rynkami
Na real może było za wcześnie, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - przynajmniej już wiem jak znoszę większe wolumeny i grube drawdowny. I dlaczego nie należy dopuszczać do większych niż 1% kapitału na inwestycje.
Tak wartościowa lekcja, że nawet nie żal mi przerżniętej kasy. Bo kasę można sobie zawsze zarobić a doświadczenia nie kupisz

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Predyspozycje do osiągnięcia takich wyników mają tylko psychopaci, czyli ok. 1% ludzi globalnie.
Z tego tylko niewielki odsetek będzie się zajmował akurat inwestycjami, czy spekulacją.
Psychopata nie oznacza, że taka osoba musi koniecznie zostać kryminalistą.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

dzikson pisze:
30 wrz 2021, 21:20
Wychodząc z założenia % składanego robiąc co miesiąc to samo w ilości 100% miesięcznie daje nam to z 200usd kwotę która jest niewiarygodna (patrząc od jakiej by została zrobiona...), po lewej 100% miesięcznie, po prawej 50% miesięcznie od każdej uzyskanej kwoty;
1. 200 usd .........................1. 200 usd
2. 400 usd .........................2. 300 usd
3. 800 usd .........................3. 450 usd
4. 1 600 usd ......................4. 675 usd
5. 3 200 usd ......................5. 1 010 usd
6. 6 400 usd ......................6. 1 515 usd
7. 12 800 usd ....................7. 2 272 usd
8. 25 600 usd ....................8. 3 408 usd
9. 51 200 usd ....................9. 5 112 usd
10. 102 400 usd ................10. 7 668 usd
11. 204 800 usd ................11. 11 502 usd
12. 409 600 usd ................12. 17 253 usd

Teraz pytanie czy da się to zrobić? Da się, ale nie przez każdego, a nawet może tylko przez 0.01% traderów. Zaraz ktoś będzie pisał żeby pokazać kogoś takiego, i od razu mówię że nie pamiętam kto to był, ale była już o nim mowa, gość z Anglii, miał podpięte konto pod MyFxBook i startował od 2k GBP i dążył do MLN ale nie wiem czy osiągnął cel bo nie śledziłem chłopaka, widziałem jak miał na koncie ponad 700k. Pewnie ktoś kojarzy to poda namiar na niego.

Dołączam się do pytania o namiary.
Z chęcią spojrzę na to - jestem ciekaw tej historii, jej przebiegu i jej zakończenia

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

SEROL666 pisze:
30 wrz 2021, 15:55
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 07:04
Dzięki SEROL666. Faktycznie, dużo napisałem, ale nie jest moją intencją pytanie ile kto zarabia, pomimo że chciałbym zobaczyć konkretne przykłady.
Bardziej chodzi mi o skuteczność i konsekwencję, no i operowanie %.
Mam jeden sprzed dekady gość miał pseudonim Crocopip. Prowadził w tamtym czasie najpoczytniejszy journal. Jak tylko wszedł to praktycznie pokazywał wejścia tak magiczne że większość myślała że używa Photoshopa nonstop. Niestety już nie ma screenów w journalu. Napiszę o nim tyle co sam napisał:
- Pracował wcześniej chyba w jakichś bankach
- Był szkolony w Londyńskim City przez 21 miesięcy
Stąd się wzięły jego umiejętności. Jak na gościa co 5 minut wcześniej założył dziennik wejścia w pozycje wyglądały niesamowicie - praktycznie wszystkie wejścia na knotach i cieniach na H1. Ale nie wszystko złoto co się świeci. Nigdy nie ujawnił na forum strategii, z biegiem czasu co nieco powiedział:
- Miał dostęp do jakiejś platformy z prawdziwym Volumenem
- Miał 80 kilka zyskownych trejdów podrząd a SL miał bardzo wąskie
- grał głównie na GBP/JPY ze względu na zmienność potem EUR/USD
- Zeznał że gra 0,2 do 0,4 lota
- Zarabiał i wypłacał co miesiąc depo startowe wynosiło 500USD czy EUR
Nikt w to nie chciał mu uwierzyć, koleś o takich umiejętnościach powinien jechać grubymi lotami a procent składany to już wiadomo co by zrobił. Potem powiedział że idzie na jakiś etat i tyle go widziano i co Wy na to ?
Już niewiele się ostało, chyba większość dziennika została zamknięta z tego co zrozumiałem.
A może to blef z tym etatem? Ugrał swoje i go nie ma na forach?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 23:53
Już niewiele się ostało, chyba większość dziennika została zamknięta z tego co zrozumiałem.
A może to blef z tym etatem? Ugrał swoje i go nie ma na forach?
Po jakiś zmianach grafiki ze starych postów poznikały. Ktoś kiedyś pisał że szkolenia z kimś robił. Zresztą co nam po dywagacjach jak go nie ma to nie ma diabli wiedzą co robi. Dobrą robotę też Mr Yogi oraz Szwajcar robił
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Każdy "biznes" dochodowy który generuje regularne zyski które sa "reinwestowane" jest przykładem na "procent składany". Prosta matematyka. Nie ma w tym żadnych czarów czy tajemniczych mocy. Czy to fabryka produkująca buty/rowery czy trader, wszystko jedno. Mechanizm jest zawsze ten sam. Tak powstawały od wieków fortuny. Rockefeller czy Onasis czy setki innych.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 21:33
Dołączam się do pytania o namiary.
Z chęcią spojrzę na to - jestem ciekaw tej historii, jej przebiegu i jej zakończenia
Kojarzyłem imie i to że gdzieś zapisywałem zakładkę. Okazało sie że dobrze pamiętałem, ale niestety niewiele zobaczysz ponieważ Samuel zamknął podgląd do konta. Link; https://www.myfxbook.com/members/sandct ... ed/5433545
Jedyne co mogę powiedzieć to to co napisałem wcześniej odnośnie cyferek, że od 2k GBP zrobił 700k i tyle ja widziałem, w tym czasie była jedna wypłata 40 000GBP. Celem był 1MLN

Jeśli Cię to interesuje to początek jego transakcji był na MAX, to znaczy że ładował się za połowę depozytu, a potem jechał AL-IN wykorzystując cały lewar x500.
transakcje po 100 lotów to była norma. Potrafił zamykać minus 20 000GBP i zamykać takie same zyski. Ciekawą rzeczą było zmniejszenie ryzyka po przekroczeniu jakiegoś pułapu (nie wiem dokładnie po jakim), powiedzmy po przekroczeniu 300 000GBP na plus transakcje zamiast po 100 lotów były już po 50.. No i teraz wchodzę jakiś rok później i jest konto bez możliwości podejrzenia jak widać. Prowadził chyba też coś na YouTube
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
01 paź 2021, 10:58
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 21:33
Dołączam się do pytania o namiary.
Z chęcią spojrzę na to - jestem ciekaw tej historii, jej przebiegu i jej zakończenia
Kojarzyłem imie i to że gdzieś zapisywałem zakładkę. Okazało sie że dobrze pamiętałem, ale niestety niewiele zobaczysz ponieważ Samuel zamknął podgląd do konta. Link; https://www.myfxbook.com/members/sandct ... ed/5433545
Jedyne co mogę powiedzieć to to co napisałem wcześniej odnośnie cyferek, że od 2k GBP zrobił 700k i tyle ja widziałem, w tym czasie była jedna wypłata 40 000GBP. Celem był 1MLN

Jeśli Cię to interesuje to początek jego transakcji był na MAX, to znaczy że ładował się za połowę depozytu, a potem jechał AL-IN wykorzystując cały lewar x500.
transakcje po 100 lotów to była norma. Potrafił zamykać minus 20 000GBP i zamykać takie same zyski. Ciekawą rzeczą było zmniejszenie ryzyka po przekroczeniu jakiegoś pułapu (nie wiem dokładnie po jakim), powiedzmy po przekroczeniu 300 000GBP na plus transakcje zamiast po 100 lotów były już po 50.. No i teraz wchodzę jakiś rok później i jest konto bez możliwości podejrzenia jak widać. Prowadził chyba też coś na YouTube
W takim razie, ja nie rozumiem czym się tu niektórzy podniecają?
I przedstawiają typowego hazardzistę jako wzór do naśladowania???
To ma być ten ideał dobrego trejdera?
Hazardzista?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
01 paź 2021, 11:09
W takim razie, ja nie rozumiem czym się tu niektórzy podniecają?
I przedstawiają typowego hazardzistę jako wzór do naśladowania???
To ma być ten ideał dobrego trejdera?
Hazardzista?
Nie podniecają, a dają przykład zyskownego tradera który nie miał lepszego dnia, tygodnia, czy miesiąca, a robił to sukcesywnie aż osiągnął założony cel.
Patrząc na dwa inne jego konta podpięte pod MyFxBook widać że również są na plusie. Widocznie jego system zakładał wyjście na duży plus podejmując stosunkowo duże ryzyko, ale miał to wkalkulowane.
ninja powiem Ci że ja też mam system który jest w stanie dać mi setki procent w miesiąc licząc się z ewentualnie całkowitą stratą, chyba że zysk bym wypłacał i dopłacał po każdym MC co jest uzupełnieniem systemu. Ale wiesz co mnie powstrzuje już od stycznia tego roku? Strach... Paniczny strach przez zrobieniem tego, przed zarobieniem, przed stratą na którą mogę sobie pozwolić, ale podświadomie nie chce. Od stycznia co miesiąc chce wypróbować ten system w realu, bo każde demo mnożę ale w realu nie potrafię zagrać Al-In. Nawet podjąłem próbę z mikro kontem, i dostałem blokadę żeby zaangażować całe depo, nawet połowę. Może przez to że od początku uczyłem się jakieś zasranego MM i teraz się to odbija? Nie wiem
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
01 paź 2021, 11:27
ninjaproject pisze:
01 paź 2021, 11:09
W takim razie, ja nie rozumiem czym się tu niektórzy podniecają?
I przedstawiają typowego hazardzistę jako wzór do naśladowania???
To ma być ten ideał dobrego trejdera?
Hazardzista?
Nie podniecają, a dają przykład zyskownego tradera który nie miał lepszego dnia, tygodnia, czy miesiąca, a robił to sukcesywnie aż osiągnął założony cel.
Patrząc na dwa inne jego konta podpięte pod MyFxBook widać że również są na plusie. Widocznie jego system zakładał wyjście na duży plus podejmując stosunkowo duże ryzyko, ale miał to wkalkulowane.
ninja powiem Ci że ja też mam system który jest w stanie dać mi setki procent w miesiąc licząc się z ewentualnie całkowitą stratą, chyba że zysk bym wypłacał i dopłacał po każdym MC co jest uzupełnieniem systemu. Ale wiesz co mnie powstrzuje już od stycznia tego roku? Strach... Paniczny strach przez zrobieniem tego, przed zarobieniem, przed stratą na którą mogę sobie pozwolić, ale podświadomie nie chce. Od stycznia co miesiąc chce wypróbować ten system w realu, bo każde demo mnożę ale w realu nie potrafię zagrać Al-In. Nawet podjąłem próbę z mikro kontem, i dostałem blokadę żeby zaangażować całe depo, nawet połowę. Może przez to że od początku uczyłem się jakieś zasranego MM i teraz się to odbija? Nie wiem
Przecież nie wiadomo, czy ten człowiek w końcu zarobił, czy w końcu stracił, to co zarobił.
Ludzie chcą wierzyć, że jednak zarobił, i tak powstają mity.
A sensownie powinno się zakładać, że nie zarobił, dpóki nie zostanie udowodnione, że zarobił.
Statystyki pokazują, że zwykle ci, którzy w taki hazardowy sposób zarabiają, tak samo szybko tracą co zarobili.
Dlatego należy albo przyjąć, że stracił, albo przyjąć pozycje neutralną, że skoro nie wiadomo, to informacja jest bezużyteczna.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ