Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Ninjaproject, co za problem wrzucić screena ze statów? Tym bardziej, jeśli użytkownik forum jest anonimowy?
Ktoś przyjdzie I zabierze zarobioną na forexie fortunę?
Nie bardzo rozumiem...

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 16:50
Ninjaproject, co za problem wrzucić screena ze statów? Tym bardziej, jeśli użytkownik forum jest anonimowy?
Ktoś przyjdzie I zabierze zarobioną na forexie fortunę?
Nie bardzo rozumiem...
Ja nie jestem anonimowy.
A mój trading pokazuję na żywo, codziennie.
Oczywiście, nie za darmo.

A z wrzucaniewm screenów ze statów to też nic nie daje.
Jak wkleisz, to ci powiedzą, że photoshop...
Było przerabiane nie raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 16:13
Nic, historyjka, opowiadanie, anegdota.
W niczym nie pomaga nikomu.
...
Rola mentora polega na tym, żeby komuś pomóc te wyniki osiągnąć szybciej.
Albo pomóc uświadomić, że ten zawód nie jest dla tej osoby.
Tak, czy owak, jeżeli ktoś nie spróbuje, to nie będzie wiedział.
Mistyfikator pytał to podałem przykład czytałem jego dzienniki na bieżąco jak powstawał historia jest prawdziwa. Zresztą wiele osób go czytało i pisało niestety większość to już martwe konta. Kiedyś to forum było znacznie płodniejsze pod różnymi względami. Sporo tu było ludzi co naprawdę coś potrafili i osiągnęli.
Większość przychodzi tu popisać czy też poczytać bo tu można pisać i ludzie Cię rozumieją o czym piszesz. Ale nie o to mi chodziło w tamtej historii. Nie wiem jak było to tylko przypuszczenie ale może Croco miał barierę której nie mógł przeskoczyć i dla niego procent składany o którym pisze mistyfikator będzie barierą nie do przeskoczenia. Wielu traderów ma taki limit po przekroczeniu którego "dziwne rzeczy" się dzieją z depozytem
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

SEROL666 pisze:
30 wrz 2021, 17:42
Większość przychodzi tu popisać czy też poczytać bo tu można pisać i ludzie Cię rozumieją o czym piszesz.
Od tego są tematyczne fora, ale samo forum żyje i wielu nawet bez rejestracji korzysta z zasobów, jak i z linków sponsorowanych itd, gdyby było inaczej Raposo dawno by pogonił forum jako "dobre, z dużym stażem, będę płakał jak sprzedam 8) "
SEROL666 pisze:
30 wrz 2021, 17:42
Nie wiem jak było to tylko przypuszczenie ale może Croco miał barierę której nie mógł przeskoczyć i dla niego procent składany o którym pisze mistyfikator będzie barierą nie do przeskoczenia. Wielu traderów ma taki limit po przekroczeniu którego "dziwne rzeczy" się dzieją z depozytem
Z przykrością muszę stwierdzić że należę do tej grupy. Całe życie byłem oceniany, i oczekiwano że będę wszystko udowadniał. Teraz z perspektywy czasu w pewnym sensie pomogło mi to w tym kim jestem, ale strach przed oceną powoduje że podejmuje złe decyzję w tradingu gdy ktoś patrzy mi "na ręce". Nawe konto demo rozpiepszę jak dam komuś podgląd :563: hehe

Co do samego wątku. To zarabianie takich kwot na rynku lewarowanym nie jest trudne, ale trudne jest poradzenie sobie ze swoją psychiką aby być konsekwentnym. Inaczej wygląda trading na luzie w domu, a inaczej jak idziesz np. do biura PropTradingowego i tam jest to Twoją pracą nad którą ktoś czuwa jak w normalnej robocie. To samo z wieloma innymi zajęciami: praca w domu<--->praca zarobkowa..
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2021, 18:04 przez dzikson, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
30 wrz 2021, 17:42
ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 16:13
Nic, historyjka, opowiadanie, anegdota.
W niczym nie pomaga nikomu.
...
Rola mentora polega na tym, żeby komuś pomóc te wyniki osiągnąć szybciej.
Albo pomóc uświadomić, że ten zawód nie jest dla tej osoby.
Tak, czy owak, jeżeli ktoś nie spróbuje, to nie będzie wiedział.
Mistyfikator pytał to podałem przykład czytałem jego dzienniki na bieżąco jak powstawał historia jest prawdziwa. Zresztą wiele osób go czytało i pisało niestety większość to już martwe konta. Kiedyś to forum było znacznie płodniejsze pod różnymi względami. Sporo tu było ludzi co naprawdę coś potrafili i osiągnęli.
Większość przychodzi tu popisać czy też poczytać bo tu można pisać i ludzie Cię rozumieją o czym piszesz. Ale nie o to mi chodziło w tamtej historii. Nie wiem jak było to tylko przypuszczenie ale może Croco miał barierę której nie mógł przeskoczyć i dla niego procent składany o którym pisze mistyfikator będzie barierą nie do przeskoczenia. Wielu traderów ma taki limit po przekroczeniu którego "dziwne rzeczy" się dzieją z depozytem
To się zgadza, ponieważ nie chodzi o procent składany, tylko o psychikę.
W tradingu, naprawdę wszystkie typowo ludzkie cechy przeszkadzają.
Tu trzeba totalnie olać swoje zdanie i wszelkie emocje, i myśli, i wyłącznie działać jak bezmyślna maszyna.
A równocześnie trzeba jednak myśleć, i tu powstaje konflikt.
Wiadomo z historii, że nawet najlepsi bankrutowali, nawet po kilka razy, i czasem popełniali samobójstwa...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 18:01
Tu trzeba totalnie olać swoje zdanie i wszelkie emocje, i myśli, i wyłącznie działać jak bezmyślna maszyna.
A równocześnie trzeba jednak myśleć, i tu powstaje konflikt.
hehe głębokie ale w 100% prawdziwe
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Procent skladany nie idzie w parze z dzwignia. Gdybys tak jak piszesz chcial zostac $milionerem z 1000 zlotych w ciagu roku to w 12 miesiacu musialbys zawierac transakcje rzedu 700-1000 kontraktow na Dax w detalu(nie liczylem, moge sie mylic). Zanim bys tam dotarl to broker by ci dzwignie obcial. Z $100000 w rok jest mozliwe ale przy malutkiej dzwigni. Dzwignia jest dobra na krotki dystans. Nie szukaj milionerow patrz na swoje konto. Bedziesz zdrowszy.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Caldeborn pisze:
30 wrz 2021, 20:05
Procent skladany nie idzie w parze z dzwignia. Gdybys tak jak piszesz chcial zostac $milionerem z 1000 zlotych w ciagu roku to w 12 miesiacu musialbys zawierac transakcje rzedu 700-1000 kontraktow na Dax w detalu(nie liczylem, moge sie mylic). Zanim bys tam dotarl to broker by ci dzwignie obcial. Z $100000 w rok jest mozliwe ale przy malutkiej dzwigni. Dzwignia jest dobra na krotki dystans. Nie szukaj milionerow patrz na swoje konto. Bedziesz zdrowszy.
Luzik. Zasadniczo, już się przekonałem na własnym doświadczeniu, jak się kończą próby gry na ostro.
Tak więc etap marzeń, że z 1k zrobię bańkę mam już za sobą.
Może i są tacy, którym się to udaje - ja nie mam do tego predyspozycji. I tyle. Na domiar złego utrwala to u mnie bardzo złe nawyki. Przede wszystkim overtrading...
Tak więc tylko rozsądny kapitał i realistyczne oczekiwania.
A przede wszystkim książkowy money managment!
Szczerze mówiąc, chyba nie będę celował w więcej niż 10% miesięcznie- szkoda mi nerwów i kasy. A to i tak olbrzymia stopa zwrotu, realne jest znacznie mniej dla mnie. Ale w 10% raz na jakiś czas jestem jeszcze w stanie uwierzyć. Może jakieś konto będzie dla funu, żeby próbować konsekwentnie działać wg procentu składanego. Ale to tylko dla funu.

Zdarzały mi się już kilkusetprocentowe rajdy, ale kończyły się w wiadomy sposób. Adrenalina przy oglądaniu wykresów jest niewskazana - przynajmniej nie dla każdego.

Aha, nie interesują mnie portfele innych, żeby było jasne. Nie chodzi mi o takie januszowskie gadanie, że ten się tyle nachapał a drugi tyle.
Interesują mnie MOŻLIWOŚCI jakie daje rynek lewarowany. I chodzi tu o możliwości zarabiania, bo ile można przewalić już się zdążyłem przekonać.
A nie znam żadnego tradera FX osobiście, więc tutaj postuję ostro. Mam nadzieję, że coś te posty wnoszą i nie zaśmiecam zbytnio. Pewnie niebawem będzie tu mnie dużo mniej.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tu nie ma w co wierzyć, albo nie wierzyć.
Kiedy zaczynamy, to nie mamy pojęcia co nas czeka i co jest możliwe, a co nie.
Bardzo dużo zależy od tego ile czasu możemy dziennie temu poświęcić.
Jeżeli ktoś może temu poświęcić 2-4 godzin dziennie, to i 20 lat praktyki może być za mało.
Temu trzeba się oddać całkowicie, wtedy po 5-8 latach przychodzą rezultaty.
Ale po drodze poturbuje nas nie raz, nie dwa.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Wychodząc z założenia % składanego robiąc co miesiąc to samo w ilości 100% miesięcznie daje nam to z 200usd kwotę która jest niewiarygodna (patrząc od jakiej by została zrobiona...), po lewej 100% miesięcznie, po prawej 50% miesięcznie od każdej uzyskanej kwoty;
1. 200 usd .........................1. 200 usd
2. 400 usd .........................2. 300 usd
3. 800 usd .........................3. 450 usd
4. 1 600 usd ......................4. 675 usd
5. 3 200 usd ......................5. 1 010 usd
6. 6 400 usd ......................6. 1 515 usd
7. 12 800 usd ....................7. 2 272 usd
8. 25 600 usd ....................8. 3 408 usd
9. 51 200 usd ....................9. 5 112 usd
10. 102 400 usd ................10. 7 668 usd
11. 204 800 usd ................11. 11 502 usd
12. 409 600 usd ................12. 17 253 usd

Teraz pytanie czy da się to zrobić? Da się, ale nie przez każdego, a nawet może tylko przez 0.01% traderów. Zaraz ktoś będzie pisał żeby pokazać kogoś takiego, i od razu mówię że nie pamiętam kto to był, ale była już o nim mowa, gość z Anglii, miał podpięte konto pod MyFxBook i startował od 2k GBP i dążył do MLN ale nie wiem czy osiągnął cel bo nie śledziłem chłopaka, widziałem jak miał na koncie ponad 700k. Pewnie ktoś kojarzy to poda namiar na niego.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ