Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 10:54
Przy okazji powiem, co imho odróżnia zwycięzców od przegranych.

Zwycięzcy potrafią definiować i realizować swoje cele.
A przegrani nie.
Zwycięzcy też potrafią monitorować swoje poczynania i wyciągać wnioski.

Tylko dlaczego w dziedzinie tradingu na rynkach lewarowanych te dysproporcje (między wygranymi a przegranymi) są aż tak znaczace?

Jakbym przegrał w szachy z arcymistrzem to nie byłbym zaskoczony. No, ale trading to nie szachy - teoretycznie są możliwe wyniki pomiędzy ugraniem miliona a całkowitą klęską. Nie jest już tak zero-jedynkowo.
Przede wszystkim, zwycięzca jest zawsze tym, który nie boi się przegranej!
Nikt nie zostaje zwycięzcą, jeżeli po drodze nie przegrał pierdylion razy i nie podniósł się, i nie poszedł dalej.
Zwycięzców od przegranych odróżnia sposób traktownia porażki!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 11:14
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 10:54

Przede wszystkim, zwycięzca jest zawsze tym, który nie boi się przegranej!
Nikt nie zostaje zwycięzcą, jeżeli po drodze nie przegrał pierdylion razy i nie podniósł się, i nie poszedł dalej.
Zwycięzców od przegranych odróżnia sposób traktownia porażki!
To jest również ważna kwestia, pod warunkiem że pójdziesz dalej. Inaczej wysiłki są daremne.

Tak znalazłem to forum - trafiłem na dziennik użytkownika, który regularnie przez kilka lat przewalał i nie wyciągał wniosków. Zgroza!
Mam nadzieję, że kolega już znalazł właściwą drogę, bo po kilku takich latach strat to psychiatryk wydaje się nieunikniony. No chyba, że ktoś ma kapuchy na maxa i przewala dla rozrywki.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

PS. O r/r 1:3 pisałem w innym wątku. Przy 25 pipsach TP będzie ciężko, trzeba szerzej IMO.

Chodziło mi o przedział od 1 do 3%

---------

Teraz widzę. Sory za nieścisłości miedzy tytułem a postem. 2 a 3% zrobi sporą różnicę przy procencie składanym.

Zamysł jest po prostu taki: regularne zarabianie przy użyciu procentu składanego przy użyciu teoretycznie niewielkich, z grubsza podobnych procentowo TP.

R/R to osobny temat

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 11:24
PS. O r/r 1:3 pisałem w innym wątku. Przy 25 pipsach TP będzie ciężko, trzeba szerzej IMO.

Chodziło mi o przedział od 1 do 3%

---------

Teraz widzę. Sory za nieścisłości miedzy tytułem a postem. 2 a 3% zrobi sporą różnicę przy procencie składanym.

Zamysł jest po prostu taki: regularne zarabianie przy użyciu procentu składanego przy użyciu teoretycznie niewielkich, z grubsza podobnych procentowo TP.

R/R to osobny temat
Tak, to jest ten zamysł.
Ten zamysł jest prosty i znany od bardzo dawna.
Gdyby tylko zamysł, sam z siebie, mógł zarabiać!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 11:20
ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 11:14
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 10:54

Przede wszystkim, zwycięzca jest zawsze tym, który nie boi się przegranej!
Nikt nie zostaje zwycięzcą, jeżeli po drodze nie przegrał pierdylion razy i nie podniósł się, i nie poszedł dalej.
Zwycięzców od przegranych odróżnia sposób traktownia porażki!
To jest również ważna kwestia, pod warunkiem że pójdziesz dalej. Inaczej wysiłki są daremne.

Tak znalazłem to forum - trafiłem na dziennik użytkownika, który regularnie przez kilka lat przewalał i nie wyciągał wniosków. Zgroza!
Mam nadzieję, że kolega już znalazł właściwą drogę, bo po kilku takich latach strat to psychiatryk wydaje się nieunikniony. No chyba, że ktoś ma kapuchy na maxa i przewala dla rozrywki.
Znane są historie, gdzie bogaty człowiek, z prosperującą firmą, przetracił na tym wszystko, włącznie z rodziną.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 11:24
PS. O r/r 1:3 pisałem w innym wątku. Przy 25 pipsach TP będzie ciężko, trzeba szerzej IMO.

Chodziło mi o przedział od 1 do 3%

---------

Teraz widzę. Sory za nieścisłości miedzy tytułem a postem. 2 a 3% zrobi sporą różnicę przy procencie składanym.

Zamysł jest po prostu taki: regularne zarabianie przy użyciu procentu składanego przy użyciu teoretycznie niewielkich, z grubsza podobnych procentowo TP.

R/R to osobny temat
Żebym tylko był z tym konsekwentny!
[DAX30]M5.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 13:50
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 11:24
PS. O r/r 1:3 pisałem w innym wątku. Przy 25 pipsach TP będzie ciężko, trzeba szerzej IMO.

Chodziło mi o przedział od 1 do 3%

---------

Teraz widzę. Sory za nieścisłości miedzy tytułem a postem. 2 a 3% zrobi sporą różnicę przy procencie składanym.

Zamysł jest po prostu taki: regularne zarabianie przy użyciu procentu składanego przy użyciu teoretycznie niewielkich, z grubsza podobnych procentowo TP.

R/R to osobny temat
Żebym tylko był z tym konsekwentny!
[DAX30]M5.jpg
Powiem tak, nieliczny z przypadków gdzie taki TP wejdzie przy wąskim SL na DAXie.
Tym razem się udało, choć było o włos od SL. A przy ATR DAXa będzie wywalało tak wąskie SLki.
Niemniej, fajnie by było jakby taka strategia wchodziła w 50% :D, a nawet w 35% by zrobiło robotę :d

Wejście całkiem ładne, na górce w trendzie spadkowym. Aż żal by było, gdyby wycięło tego SL na tym knocie zaraz po wejściu :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 14:05
ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 13:50
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 11:24
PS. O r/r 1:3 pisałem w innym wątku. Przy 25 pipsach TP będzie ciężko, trzeba szerzej IMO.

Chodziło mi o przedział od 1 do 3%

---------

Teraz widzę. Sory za nieścisłości miedzy tytułem a postem. 2 a 3% zrobi sporą różnicę przy procencie składanym.

Zamysł jest po prostu taki: regularne zarabianie przy użyciu procentu składanego przy użyciu teoretycznie niewielkich, z grubsza podobnych procentowo TP.

R/R to osobny temat
Żebym tylko był z tym konsekwentny!
[DAX30]M5.jpg
Powiem tak, nieliczny z przypadków gdzie taki TP wejdzie przy wąskim SL na DAXie.
Tym razem się udało, choć było o włos od SL. A przy ATR DAXa będzie wywalało tak wąskie SLki.
Niemniej, fajnie by było jakby taka strategia wchodziła w 50% :D, a nawet w 35% by zrobiło robotę :d

Wejście całkiem ładne, na górce w trendzie spadkowym. Aż żal by było, gdyby wycięło tego SL na tym knocie zaraz po wejściu :D
Powiem ci, że tu wcale nie było o włos.
Rzecz w tym, że skoro RR jest 1:3 i TP jest relatywnie realne, to takich trzeba szukać, no i najtrudniejsze, to realizować konsekwentnie, i nie dawać się emocjom związanym ze stratami.
A, ten knot nawet nie doszedł do 50% odległości SL-Entry, więc wcale nie było o włos.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 07:04
Dzięki SEROL666. Faktycznie, dużo napisałem, ale nie jest moją intencją pytanie ile kto zarabia, pomimo że chciałbym zobaczyć konkretne przykłady.
Bardziej chodzi mi o skuteczność i konsekwencję, no i operowanie %.
Mam jeden sprzed dekady gość miał pseudonim Crocopip. Prowadził w tamtym czasie najpoczytniejszy journal. Jak tylko wszedł to praktycznie pokazywał wejścia tak magiczne że większość myślała że używa Photoshopa nonstop. Niestety już nie ma screenów w journalu. Napiszę o nim tyle co sam napisał:
- Pracował wcześniej chyba w jakichś bankach
- Był szkolony w Londyńskim City przez 21 miesięcy
Stąd się wzięły jego umiejętności. Jak na gościa co 5 minut wcześniej założył dziennik wejścia w pozycje wyglądały niesamowicie - praktycznie wszystkie wejścia na knotach i cieniach na H1. Ale nie wszystko złoto co się świeci. Nigdy nie ujawnił na forum strategii, z biegiem czasu co nieco powiedział:
- Miał dostęp do jakiejś platformy z prawdziwym Volumenem
- Miał 80 kilka zyskownych trejdów podrząd a SL miał bardzo wąskie
- grał głównie na GBP/JPY ze względu na zmienność potem EUR/USD
- Zeznał że gra 0,2 do 0,4 lota
- Zarabiał i wypłacał co miesiąc depo startowe wynosiło 500USD czy EUR
Nikt w to nie chciał mu uwierzyć, koleś o takich umiejętnościach powinien jechać grubymi lotami a procent składany to już wiadomo co by zrobił. Potem powiedział że idzie na jakiś etat i tyle go widziano i co Wy na to ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
30 wrz 2021, 15:55
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 07:04
Dzięki SEROL666. Faktycznie, dużo napisałem, ale nie jest moją intencją pytanie ile kto zarabia, pomimo że chciałbym zobaczyć konkretne przykłady.
Bardziej chodzi mi o skuteczność i konsekwencję, no i operowanie %.
Mam jeden sprzed dekady gość miał pseudonim Crocopip. Prowadził w tamtym czasie najpoczytniejszy journal. Jak tylko wszedł to praktycznie pokazywał wejścia tak magiczne że większość myślała że używa Photoshopa nonstop. Niestety już nie ma screenów w journalu. Napiszę o nim tyle co sam napisał:
- Pracował wcześniej chyba w jakichś bankach
- Był szkolony w Londyńskim City przez 21 miesięcy
Stąd się wzięły jego umiejętności. Jak na gościa co 5 minut wcześniej założył dziennik wejścia w pozycje wyglądały niesamowicie - praktycznie wszystkie wejścia na knotach i cieniach na H1. Ale nie wszystko złoto co się świeci. Nigdy nie ujawnił na forum strategii, z biegiem czasu co nieco powiedział:
- Miał dostęp do jakiejś platformy z prawdziwym Volumenem
- Miał 80 kilka zyskownych trejdów podrząd a SL miał bardzo wąskie
- grał głównie na GBP/JPY ze względu na zmienność potem EUR/USD
- Zeznał że gra 0,2 do 0,4 lota
- Zarabiał i wypłacał co miesiąc depo startowe wynosiło 500USD czy EUR
Nikt w to nie chciał mu uwierzyć, koleś o takich umiejętnościach powinien jechać grubymi lotami a procent składany to już wiadomo co by zrobił. Potem powiedział że idzie na jakiś etat i tyle go widziano i co Wy na to ?
Nic, historyjka, opowiadanie, anegdota.
W niczym nie pomaga nikomu.
Dziś, tacy jedni, co ich krytykujesz, sprzedają bankowe poziomy cen.
Rzecz polega na tym, że statystycznie cena wraca do tych poziomów w 80%-tach przypadków.
Pozornie mogłoby się wydawać, że to super informacja jest!
Z tym, że nie wiadomo kiedy cena tam wróci i ile odjedzie, zanim wróci.
No i z tego powodu nie wiadomo, gdzie postawić SL.
Zabezpieczeniem musi być SL kapitałowy, no bo w 20%-tach przypadków nie wróci.

A, że ktoś pracował w bankach i się szkolił w City, to miał dobry podgląd na to, jak to działa.
W sensie, gdzie mogą siedzieć nierealizowane zlecenia bankowe.

Skoro nie mam żadnych dowodów na prawdziwość, oraz nie mogę tego sprawdzić, to mogę to jedynie przyjąć jako anegdotę jakich wiele.
I nie rozumiem tego upierania, żeby pokazać wyniki?
Nikomu nie pomoże to, że zobaczył cudze wyniki.
Każdy potrzebuje sam osiągnąć wyniki.
Rola mentora polega na tym, żeby komuś pomóc te wyniki osiągnąć szybciej.
Albo pomóc uświadomić, że ten zawód nie jest dla tej osoby.
Tak, czy owak, jeżeli ktoś nie spróbuje, to nie będzie wiedział.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ