Magia procentu składanego

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

MarioDM pisze:
28 wrz 2021, 17:44
Pamiętam pewien konkurs sprzed 10 lat bodajże w XTB na rachunkach demo. Walczyłem wtedy o załapanie się do pierwszej dziesiątki i osłabiłem się solidnie gdy zobaczyłem, że jakiś zawodnik w 3 tygodnie zrobił nieco ponad 1000 %.
W innym konkursie na demo u innego brokera była taka sytuacja, że po dwóch tygodniach kilku zawodników miało stopę zwrotu na poziomie 300-500%. Ci z kolei w kolejnym tygodniu pozaliczali MC, ale co pokazali to pokazali.
Dla mnie 100% w 2 tygodnie to jakieś szaleństwo i od razu wiem, że bardziej wtedy należy liczyć na MC niż na zyski.

Pozdrawiam i również życzę wielu sukcesów zarówno na fx jak i w życiu osobistym.
W innym wątku pisałem o konkursach i jak jest presja to nawet na demo można rozpiepszyć konto szybko.
MarioDM pisze:
28 wrz 2021, 17:44
Dla mnie 100% w 2 tygodnie to jakieś szaleństwo i od razu wiem, że bardziej wtedy należy liczyć na MC niż na zyski.
W normalnym handlu owszem, ale w konkursach, jeszcze na demo nie ma żadnego problemu w osiąganiu takich wyników. W załącznikach dwa zrzuty ekranu wygranych z ostatnich konkursów z przed 2 tygodni. Pierwszy pokazuje wyniki wykręcone w 24h na walutach, pierwsze miejsce od 1000usd do ponad 50 000usd. Drugi w 5 dni handlowych na indeksach z 3000usd zrobione ponad 106 000usd.

Po drugiej albo trzeciej wygranej w tych konkursach postanowiłem sobie rozpiepszyć wygrany depozyt w góra 3 dni i grać na maxa lub na 50% tak jak na konkursie. Ale psychika mimo wszystko nie pozwalała na to i grałem zbyt ostrożnie. Ostatecznie konto przekazałem do zarządzania/ćwiczenia innej osobie i sobie tak pyrka już od chyba pół roku ucząc się. Teraz kasuje się na konkursach szybko, bo jest presja że albo na pierwsze miejsce albo nie ma mowy o żadnym innym, no i nie skupiam się głównie na tym tylko na normalnym handlu a konkurs z doskoku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

dzikson pisze:
28 wrz 2021, 18:18
Po drugiej albo trzeciej wygranej w tych konkursach
Oczywiście gratuluję tych wygranych.
To jeszcze są jakieś konkursy ? Sądziłem, że już nie ma.
Daj cynk o konkursach to też chętnie w jakimś wezmę udział. Oczywiście z ograniczeniem do MT4 lub MT5. Inne platformy odpadają.
Co można w nich wygrać ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
28 wrz 2021, 18:52
dzikson pisze:
28 wrz 2021, 18:18
Po drugiej albo trzeciej wygranej w tych konkursach
Oczywiście gratuluję tych wygranych.
To jeszcze są jakieś konkursy ? Sądziłem, że już nie ma.
Daj cynk o konkursach to też chętnie w jakimś wezmę udział. Oczywiście z ograniczeniem do MT4 lub MT5. Inne platformy odpadają.
Co można w nich wygrać ?
To jest taki myk, że konkursy są na demo, ale trzeba zapłacić za udział w takim konkursie.
Albo, musisz mieć konto rzeczywiste u tego brokera, który konkurs realizuje.
Nagrody są pieniężne.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
28 wrz 2021, 20:34
To jest taki myk, że konkursy są na demo, ale trzeba zapłacić za udział w takim konkursie.
Albo, musisz mieć konto rzeczywiste u tego brokera, który konkurs realizuje.
Nagrody są pieniężne.
W jakim sensie "trzeba zapłacić" ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
28 wrz 2021, 21:38
ninjaproject pisze:
28 wrz 2021, 20:34
To jest taki myk, że konkursy są na demo, ale trzeba zapłacić za udział w takim konkursie.
Albo, musisz mieć konto rzeczywiste u tego brokera, który konkurs realizuje.
Nagrody są pieniężne.
W jakim sensie "trzeba zapłacić" ?
Dosłownym. Żeby wziąć udział w takim konkursie musisz zapłacić jakąś kwotę.
Tak, jakbyś kupował bilet wstępu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

W tym konkretnym wypadku jedynym warunkiem jest weryfikacja (jak u każdego brokera). Nie ma obowiązku wpłacania pierwszego depozytu itp. a pierwszy hajs który się wygra jest wpłacany na rachunek MT4/5 do obrotu.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
29 wrz 2021, 07:07
W tym konkretnym wypadku jedynym warunkiem jest weryfikacja (jak u każdego brokera). Nie ma obowiązku wpłacania pierwszego depozytu itp. a pierwszy hajs który się wygra jest wpłacany na rachunek MT4/5 do obrotu.
Czyli, de facto zakładasz rachunek u tego brokera.
I nie możesz wypłacić wygranej dopóki nie spełnisz określonych warunków, zwykle obrotu w czasie.
Zgadza się?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Tak jak piszesz jest u większości brokerów których gdzieś tam kiedyś widziałem w sieci. Takie warunki również trzeba spełnić u tego brokera gdy dostajesz dodatki do depozytu, wtedy bonus do depozytu możesz wypłacić kiedy zrobisz odpowiedni obrót, dajmy na to 300lotów (nie pamiętam)
W tym konkretnym wypadku możesz wypłacić zysk nawet następnego dnia jeśli zdołasz zarobić ponad kwotę którą wygrałeś.
Dajmy na to zdobywasz 6 miejsce w jednym z konkursów i wygrywasz 50USD. W ciągu 3 dni udało Ci się na DAXie zrobić +20usd bo grałeś ostro i za "darmową" wygraną więc pozwoliłeś sobie na ostrą jazdę bez trzymanki, i te 20 usd możesz wypłacić w każdej chwili.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Czyli, że w praktyce, to się przekłada na:
Wziąłeś udział w konkursie w nadziei na wygraną.
Wygrałeś konkurs, ale nic nagrody nie dostałeś.
Dostałeś mierną szansę na samodzielne zarobienie sobie tej nagrody w nierealnych warunkach.


Gdzie się podziały te czasy, że broker dawał mi 100Euro na trading, bo się za mną stęsknił?
I komu to przeszkadzało?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
29 wrz 2021, 11:33
Czyli, że w praktyce, to się przekłada na:
Wziąłeś udział w konkursie w nadziei na wygraną.
Tak dlatego że biorąc udział w czymś, (tu konkurs) liczysz na określone zakończenie, w tym wypadku wygrana.
ninjaproject pisze:
29 wrz 2021, 11:33
Wygrałeś konkurs, ale nic nagrody nie dostałeś.
Dostałeś mierną szansę na samodzielne zarobienie sobie tej nagrody w nierealnych warunkach.
Nie i tak.
Nagroda zostaje Ci przyznana. Możesz potraktować to jak demo, z tą różnicą że jak na demo zrobisz 1200% to nadal będzie to gówno warte 8) Tam masz możliwość wypłacić i dalej obracać kapitałem początkowym.
Ale biorąc pod uwagę 70% ludzi tracących na rynkach można powiedzieć że szanse są mierne jak to nazwałeś. Jak by na to nie patrzeć dla kogoś początkującego opcja warta uwagi choćby dla samego ćwiczenia.
Nie rozumiem tylko stwierdzenia "nierealnych warunkach". Warunki są realne, nie jest to giełda, ale chyba teraz również dokonujesz inwestycji u brokera a nie bezpośrednio na giełdzie?
ninjaproject pisze:
29 wrz 2021, 11:33
Gdzie się podziały te czasy, że broker dawał mi 100Euro na trading, bo się za mną stęsknił?
I komu to przeszkadzało?
ESMA. Dlatego w EU jest zakaz zachęt poprzez "darmowe" depozyty, dodatki do depozytów i konkursy z nagrodami.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ