EA Forex automat.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Są tez strony z płatnymi sygnałami gdzie tranzakcje trzeba już prowadzić samemu. Np lern2trade wszędzie wymieniana za najbardziej trafnie typującą.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

valkiria pisze:
26 wrz 2021, 12:08
Tomasz196407 pisze:
26 wrz 2021, 11:56
valkiria pisze:
26 wrz 2021, 11:38
Co do kupna robota to masz racje kot w worku a opierać się można tylko na opiniach innych użytkowników. Często nie jest udostępniona nawet wersja testowa. Moj kolega kupił i korzysta od 3 miesięcy z ea forex fleks dał za niego 400$ robot potrafi zarobić ok 200$ tygodniowo przy wkładzie depozycie 3000. Mam jego historie. To jest prawda jak długo to potrwa nie wiem. Ja mam zamiar kupić ea forex steam starszy ale z dobrymi recenzjami od wydaje się dobrej firmy z dobrym supportem i historia kilkunastoletnia. No i ma on za 120$ 4 licencje. Jednak na razie chce się skupić na nazwę to treningu bo nadal nie wiem jak niektóre rzeczy ogarnąć. Np te kilka par na jednym robocie.
Masz kilka okien w mt4 otwartych z parami i tam umieszczasz ea.
Musisz wpisać parametry bądź zoptymalizować i ustawić parametry wejsciowe.
Jezeli jest możliwość uzyskania od traderów badź firmowe ustawienia robota to korzystasz z takiej mozliwości.
Myśle że jak zaczniesz testować to sam dojdziesz do pewnych rzeczy,
tu na forum możesz dużo sie też dowiedzieć ale też bedziesz odczytywał takie opinie że nic nie jest warto bo ktoś juz to przerabiał i ea to jest bład
poprostu próbuj sam
Próbowałem na demo otworzyć 4 okna umieścić tam robota dark venus ale właśnie chyba trzeba mu w input parametry podać jakie pary ma obslugiwac bo w ustawieniach ogólnych jest tylko jedna para np eurousd jak wybiorę i po naciśnięciu start zaczyna się trading na danych historycznych ale tylko na tej parze nie wiem jak uruchomić pozostałe czytałem tez ze na każdej parze musi być inna magic
Magic Number to taki identyfikator EA.
Ale, do każdego EA powinna być przynajmniej instrukcja obsługi.
Jeżeli nie ma, to takie EA jest nieprzydatne i niebezpieczne, bo można łatwo stracić.
W testerze strategii MT4/5 nie można testować równocześnie wielu par.

EA pobierane przez MT4/5, czyli same pliki .ex4 i .ex5 (skompilowane), są nieprzydatne.
Żeby móc odczytać kod i się zorientować o co chodzi w danym EA, jest potrzebny plik źródłowy .mq4 / .mq5.

W innym wypadku potrzebna jest szczegółowa instrukcja obsługi i co autor miał na myśli.

Te, pobierane z MT4/5 za free, to są zwykle wersje demo i są ograniczone, np. do jednej pary walutowej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No i tak, EA generalnie są do niczego.
Podaję link, gdzie można pobrać setki darmowych EA i wskaźników:
https://trueforex.pp.ua/%D1%84%D0%BE%D1 ... 0%BA%D0%B8

W kolejności alfabetycznej, po 100 na stronie, a stron jest 48, no to ok. 4800 takich EA.
Sprawdziłem, jest 4714 sztuk.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

W pierwszym poście zadał pytania
No i robot zacząć od jakiegoś darmowego do testów czy kupić robota? Zacząłem się bawić trochę już na danych historycznych ale mam kłopot na mt5 jak w ea robocie uruchomić go na kilku parach jednocześnie? Jako ze korzystam z darmowego robota to czy tez da się uruchomić kilka robotów na jednej parze? Macie może jakieś przydatne linki itp? Na jakim interwałów i ile tranzakcji dziennie przyjąć na robocie? Dzieki za podjęcie tematu i dyskusje.
Więc to co ktoś wie w temacie albo chce sie podzielić tu w wątku to robi
Rade mu dałem aby nie polegał tylko na doswiadczeniu i uwagach wszystkich tylko sam próbował
Jak to co piszesz jest w miare słuszne to i dojdzie sam do tego sam
Daj mu próbować

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Na ForexFactory też jest tego od liku.
Przykład:
https://www.forexfactory.com/thread/811 ... t-good-eas
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No i na stronie mql5.com też jest code base:
https://www.mql5.com/en/code
Tam też można znaleźć mnóstwo kodów źródłowych za darmo.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Nie jestem programista i nie sadze by był mi potrzebny plik źródłowy i tak z niego nic nie wiem a na naukę zbyt mało czasu. Pewnie dam sobie radę ale warto próbować szukać łatwiejszej ścieżki. Dzieki za info ze w testerze strategii historycznych da się otworzyć tylko jedna pare nie wiedziałem. W takim razie jak wejdę na realny rynek ale konto demo to powinienem otworzyć kilka par w jednym robocie? Ja jestem zadowolony ze w ogóle podjęliście temat. Będę cisnął. Co i jak. Dla mnie raczej to zmiana parametrów wejścia i ogólnych i test np ostatnie 5 lat. I przy zadowalających wynikach puszczę wtedy go w realu na koncie demo na kilka tygodni. Jednak chciałbym wiedzieć czym się kierować przy wyborze robota oprócz opinii tych co używają suportu itp. Wazne z jakiego wskaźnika kozysta przy zakładaniu tranzakcji? Te które ściągnąłem maja pełna instrukcje obsługi.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Tak jak pisałem chciałbym raczej skorzystać z gotowego narzędzia ale zminimalizować ze użyje badziewia. Wcześniej pytałem o tego forex steam? Co uważacie?

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Kolejne moje pytanie dotyczy vps. Czy mając dwa lub trzy konta vps mogę odpalić na nich ten sam rachunek mt5 i w tym rachunku robota i nim kilka par? Rozumiem ze jeśli robot jest kupiony to muszę mieć licencje na każde konto czy nie? Z racji ze będzie to ten sam rachunek odpalę trzy razy robota z ta sama licencja bo przy zakupie podaje się nr rachunku i brokera gdzie ma pracować robot. Pytanie czy mogę otworzyć w trzech miejscach ten sam rachunek bo dla brokera to będą jakby 3 sesje. W cTrader na icm nie ma problemu ale to cTrader nie MT.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: EA Forex automat.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Co sądzicie o tej grupie dark trading i zamieszczanych tam materiałach?

ODPOWIEDZ