Stała wartość SL. Jakie macie doświadczenia? Jakie są Wasze kryteria?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Stała wartość SL. Jakie macie doświadczenia? Jakie są Wasze kryteria?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mistyfikator pisze:
24 wrz 2021, 12:07
Cblondyn pisze:
24 wrz 2021, 11:53
Mistyfikator pisze:
24 wrz 2021, 11:50

No, ale Kryterium Kellego to interesujący temat.
Bardzo
A wiesz dlaczego Kryterium Kellego nie ma zastosowania przy grze w ruletke?
Przewaga kasyna?
Zgadza się. W ujęciu matematycznym rynki finansowe też można potraktować jako gra losowa o ujemnej wartości oczekiwanej. Pisze o tym Elder w książce "Zawód Inwestor Giełdowy". Książkę szczerze polecam.
A tutaj omówienie kilku systemów. Już kiedyś filmik pokazywałem.
https://www.youtube.com/watch?v=eJ8UtBUdPfE&t=396s

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Stała wartość SL. Jakie macie doświadczenia? Jakie są Wasze kryteria?

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Wychodzi na to, że podobny system próbowałem już zastosować :D (podobnie "wynalazłem" grid - na swoje nieszczęście zresztą)
Niestety, niewłaściwe obliczenie kryterium powodowało zbyt duże obsunięcia kapitału (w końcu nie znałem wzoru :D).
A olbrzymie obsuwy (nawet jeśli to były już pieniążki bucket shopu) powodowały zbyt szybką chęć odegrania się i co za tym idzie oddawanie brokerowi ciężko zarobionej kasy.

Im więcej wiem, tym mam coraz większe wątpliwości.
Z jednej strony granie stałą % stawką daje większy spokój i teoretycznie stały wzrost kapitału.
Z drugiej strony na początku "runa" (sory za określenie), można się zastanowić nad zastosowaniem bardziej ryzykownych kryteriów.
Pytanie, kiedy przejść na mniej ryzykowny system zarządzania kapitałem? Kiedy z 1kPLN ugra się 5kPLN? A może 10k?
Tak tak, kryterium Kellego to powie :D

Znowu sobie przypominam, że zamknąłem te cholerne eski na NASDAQ. Ale tak mnie wymęczyli na tej górce, że zwątpiłem. Jaka frustracja, gdy wykres się ładnie symetrycznie narysował na 1D, tak jak to sobie wyobrażałem :(
Dziś bym miał już całkiem pokaźny kapitał, i co za tym idzie mógłbym już na spokojnie grać stosując konserwatywne kryteria - bo 1% ze 100k daje już dniówkę, która by mnie zadowalała. No a taki 1% teoretycznie można uzyskać przy niewielkim ryzyku i chłodnej głowie...
A tak znowu ciułaj człowieku od paru stówek.
Może wychodzi na to, że to jeszcze nie był ten czas. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Sroga, ale wartościowa lekcja.
Przerwa jest niezbędna w tej sytuacji.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Stała wartość SL. Jakie macie doświadczenia? Jakie są Wasze kryteria?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Apropos tej twojej sytuacji na NASDAQ:
I tak będzie zawsze dopóty, dopóki będziesz obserwował ruchy ceny, a nie sztywno robił swoje.
Już o tym wcześniej tu pisałem.
Ruchy ceny nie są logiczne, tzn. nie są zgodne z naszą intuicją i zjawiskami normalnie spotykanymi w przyrodzie.
A my mamy tendencje do reagowania zgodnie z naszymi intuicjami.
Ileż to razy wymiękłem i zamknąłem pozycję na stracie, prawie w punkt, kiedy cena zawróciła i mógłbym zarobić.
Take coś wkurwia, oj wkurwia.
Ale, to tylko dlatego, że człowiek jest "mądrzejszy niż ustawa przewiduje", i nie umie się trzymać kopyta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Stała wartość SL. Jakie macie doświadczenia? Jakie są Wasze kryteria?

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
24 wrz 2021, 18:16
Apropos tej twojej sytuacji na NASDAQ:
I tak będzie zawsze dopóty, dopóki będziesz obserwował ruchy ceny, a nie sztywno robił swoje.
Już o tym wcześniej tu pisałem.
Ruchy ceny nie są logiczne, tzn. nie są zgodne z naszą intuicją i zjawiskami normalnie spotykanymi w przyrodzie.
A my mamy tendencje do reagowania zgodnie z naszymi intuicjami.
Ileż to razy wymiękłem i zamknąłem pozycję na stracie, prawie w punkt, kiedy cena zawróciła i mógłbym zarobić.
Take coś wkurwia, oj wkurwia.
Ale, to tylko dlatego, że człowiek jest "mądrzejszy niż ustawa przewiduje", i nie umie się trzymać kopyta.
W punkt.
Dlatego na jakiś czas odpuszczam rynki, a po powrocie bezwzględnie trzymam się założeń.
Obserwowacja ruchu cen w realu może być nie dla mnie, choć wierzę że są gracze, którzy potrafią szybko i konsekwentnie reagować nawet na to, co się dzieje na M1. Pewnie potrzeba do tego olbrzymiego doświadczenia, a przede wszystkim smykałki.
Szczerze mówiąc, coraz częściej też wątpię w przestawianie SL na BE.
Im więcej czasu spędzam nad obserwacją rynków, tym bardziej jestem przekonany, że czynnik ludzki należy ograniczyć maksymalnie.
Stąd też poszukiwania stałych, które będą dostosowane do standardowych wartości ATR dla rynków na których gram. Uwzględniam też to, że należy unikać sytuacji podwyższonej zmienności. Przez 1.5 roku widziałem już rzeczy, które mnie wprawiły w osłupienie. Co za tym idzie, wejścia nie pozostaną bez znaczenia - będę rozgrywał opory i wsparcia. W trendach i w konsolidacjach - pewnie trzeba będzie dodać jakiś wskaźnik, żeby je sprecyzować. I alarmy cenowe na odpowiednich poziomach.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Stała wartość SL. Jakie macie doświadczenia? Jakie są Wasze kryteria?

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
24 wrz 2021, 18:16
Apropos tej twojej sytuacji na NASDAQ:
I tak będzie zawsze dopóty, dopóki będziesz obserwował ruchy ceny, a nie sztywno robił swoje.
Już o tym wcześniej tu pisałem.
Ruchy ceny nie są logiczne, tzn. nie są zgodne z naszą intuicją i zjawiskami normalnie spotykanymi w przyrodzie.
A my mamy tendencje do reagowania zgodnie z naszymi intuicjami.
Ileż to razy wymiękłem i zamknąłem pozycję na stracie, prawie w punkt, kiedy cena zawróciła i mógłbym zarobić.
Take coś wkurwia, oj wkurwia.
Ale, to tylko dlatego, że człowiek jest "mądrzejszy niż ustawa przewiduje", i nie umie się trzymać kopyta.
Wow :shock: Jaka autorefleksja. Nie poznaję.
:564:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Stała wartość SL. Jakie macie doświadczenia? Jakie są Wasze kryteria?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
24 wrz 2021, 20:14
ninjaproject pisze:
24 wrz 2021, 18:16
Apropos tej twojej sytuacji na NASDAQ:
I tak będzie zawsze dopóty, dopóki będziesz obserwował ruchy ceny, a nie sztywno robił swoje.
Już o tym wcześniej tu pisałem.
Ruchy ceny nie są logiczne, tzn. nie są zgodne z naszą intuicją i zjawiskami normalnie spotykanymi w przyrodzie.
A my mamy tendencje do reagowania zgodnie z naszymi intuicjami.
Ileż to razy wymiękłem i zamknąłem pozycję na stracie, prawie w punkt, kiedy cena zawróciła i mógłbym zarobić.
Take coś wkurwia, oj wkurwia.
Ale, to tylko dlatego, że człowiek jest "mądrzejszy niż ustawa przewiduje", i nie umie się trzymać kopyta.
Wow :shock: Jaka autorefleksja. Nie poznaję.
:564:
Jaka autorefleksja, znowu?
Realia, rzeczywistość zdecydowanej większości traderów.
Ja tego nie ukrywam i nikomu nie ściemniam, że jest inaczej.
Dlatego, uważam, że mój mentoring jest wartościowy.
Ale, jak dzikson też zauważył, ludzie nie chcą znać prawdy!
Ludzie pieją z zachwytu, gdy komuś jakaś predykcja wyjdzie, i widzą w tym kimś Guru!
Ignorują te sytuacje, kiedy temu Guru nie wychodzi.

A "wymiękam" użyłem jako przenośnię.
Przecież ani ja, ani nikt inny nie wie, czy cena wróci, czy nie wróci.
Jak wróci, to się wkurzamy, że niepotrzebnie straciliśmy.
Ale, jakby tak nie wróciła? Jakby poleciała?
Takie sytuacje też miałem, że się cieszyłem, że zamknąłem stratę, bo mogła być o wiele grubsza.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ