DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
RRRR
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 22 lip 2021, 13:06

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: RRRR »

Kiedy ostatnio było -3% na jednej sesji?

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

post1016503.html#p1016503
....no to mamy spadek do kluczowego wsparcia na sapinie. Jeśli połamią to będzie grubo...
No i mamy grubo, strata na łapaniu noża, sapina 4000 na celowniku.
Funt obrywa zdrowo dzisiaj, jakieś info przegapiłem?
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Widzę, że SL z palca nie zdaje egzaminu u mnie.
Czas na modyfikację swojej strategii, gdzie zawsze pierwszą rzeczą po zajęciu pozycji będzie ustawienie SL na stałym poziomie.

Tak jak w książkach piszą. 1-5% depozytu. Nie kapitału.
Wychodzi na to, że czekanie aż broker zamknie pozycję to nie najlepsze rozwiązanie. Generuje zbyt wielki ból.

A transakcje powinny być neutralne. Nie mogą być sprawą życia i śmierci.

Po dzisiejszej lekcji czas w końcu zmądrzeć.
Podejście czysto statystyczne. Przewaga w postaci dobrych wejść.
Każde wejście jest tylko faktem statystycznym, który może zakończyć się TP, SL, BE lub BE+
Mogę grać sobie 1 transakcję dziennie, ale mogę też 5. Statystyka % powinna być podobna.
TP musi być prawdopodobny każdego dnia w równym stopniu.

Trading w oczekiwaniu na nietypowe wyniki, w stylu 500 pipsów w ciągu jednej sesji, generuje zbyt mało TP.

Co z tego, że wreszcie spadło 3% w ciągu dnia?
Jeśli wcześniej trader zniechęcił się zbyt wielką liczbą niepowodzeń i w decydującym momencie nie miał eski?

Jestem na dnie krzywej kapitału ever.
Ale taki zimny prysznic jest potrzebny w edukacji.

Koniec z podobnymi błędami.
Aha, widocznie wreszcie się przekonałem ostatecznie, że SL = 50% depozytu zabezpieczającego generuje złe nawyki u tradera.
Bo skoro pozwolę na taki SL grając kwotą kilkuset złotych, to któregoś razu może mi odwalić i wpłacę 20 kafli, zajmę pozycję All In i będę miał szansę stracić w ciągu kilku minut 10 kafli.

Ma być, jak w dobrej grze. 20-50 żyć. Nie, że jedno niepowodzenie i zostaje 50% kredytów na grę.

Bądź co bądź, 2021 rok minął mi pod znakiem wypróbowania strategii bez SL. Kilka razy musialem się przekonać, że to prawda co piszą w Czarodziejach Rynku. Po pierwsze: tnij straty. Reszta nie jest aż tak istotna.

Takie spostrzeżenie: na prawie 1.5 roku tradingu, zarabiałem tylko wtedy, gdy miałem stałe SL. Fakt, za wąskie SL i za duże pozycje.

Tak więc wniosek jest tylko jeden

RRRR
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 22 lip 2021, 13:06

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: RRRR »

Chodzi o to, że w szerszej perspektywie ta korekta jest potrzebna jak deszcz w czasie suszy inaczej wszystko zrobi się totalnie nieprzewidywalne i nienormalne ...
więc dobrze że jest i oby była jeszcze większa by przywrócić równowagę na rynku ...

przy okazji krach byłby idealną okazją do zakupów na dłuższy termin a rynek potem będzie bardziej przewidywalny ...

chyba najbardziej to cały czas brakowało pretekstu
a teraz jest evegrande (jaka ładna chińska nazwa) a może już niektórzy wiedzą jaka będzie decyzja fedu? bo nie wierzę za bardzo że najwięksi też czekają na decyzję - to oni raczej ją kreują ...

RRRR
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 22 lip 2021, 13:06

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: RRRR »

cały czas możliwe jest oczywiście, że jutro wszystko wróci do normy ;-)

el_gringo_
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 20 mar 2020, 23:15

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: el_gringo_ »

RRRR pisze:
20 wrz 2021, 21:48
Chodzi o to, że w szerszej perspektywie ta korekta jest potrzebna jak deszcz w czasie suszy inaczej wszystko zrobi się totalnie nieprzewidywalne i nienormalne ...
oczywiście nie sposób się z tym spierać... ale często korekta przychodzi w najmniej odpowiednim momencie... i tylko w brodę można sobie pluć :x
ps. powoli coś ten rynek się chyba podnosi...

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

XAB liżesz rany ? Bo ja tak .
Aż wstyd sie przyznać żeby z 500 punktowego ruchu nie wyłapać jakiejś sensownej dniówki. ...
Na „usprawiedliwienie” dodam tylko że ........cóż .....bywa i tak . :|
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

doktorek pisze:
20 wrz 2021, 19:42
XAB pisze:
20 wrz 2021, 15:44
wyglada mi na to ze jak dzis byly spadki to teraz caly tydzien juz beda zbiory
mam sporo elek i bedzie z czego kosic sianko
a ta strata z rana to juz zapomnialem
a o tej firmia ja pisalem ma 300mld dlugu to jest powod do zawirowania
a zreszta jakis byc musial
sa wzrosty bezustanne musi byc raz w dół
nie zarobilem na skach zarobie na lkach juz wiem nara
jeszcze troszke pomieszaja ale ja umiem na lce poczekac a tym razem taki mialem plan
JAK TAM Zbiory z LLLLL :p
zbiory pod koniec tygodnia albo pozniej :P na razie to jak widac harowka na dt :(
navik
ty nie wylapales zysku ja nie wyszedłem jeszcze na zero nawet
jedyne co mnie cieszy to to ze juz nic jak mnie nie bylo nie trace
a ze dopiero wszedlem w kompa to rynek mam juz zamkniety do 24 godz
takze chyba zaczne cos mieszac jak sie wyspie nara
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany