DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Ręce opadają.
Być załadowanym w eski do oporu - przerżnąć kasę na spadkach.
Przez dwa tygodnie bez mała shortować na górce i uznać, że to bez sensu po czym odwrócić się na elki - w końcu hossa i nie warto grać pod prąd!
Ja Prdl!

Szukam_Kapitału
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2021, 11:59

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Szukam_Kapitału »

Mistyfikator pisze:
20 wrz 2021, 14:27
Ręce opadają.
Być załadowanym w eski do oporu - przerżnąć kasę na spadkach.
Przez dwa tygodnie bez mała shortować na górce i uznać, że to bez sensu po czym odwrócić się na elki - w końcu hossa i nie warto grać pod prąd!
Ja Prdl!
zawsze tak jest....
ja jak gram z trendem to trend nagle się zmienia
jak gram pod prąd to trend się nie kończy
itd....

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Tym bardziej boli, że gdybym się nie odwrócił to już niewiele by brakowało mi do odrobienia wszystkich strat od początku mojego tradingu. Byłbym juz na ostatniej prostej do zostania zarabiającym traderem.

A tak osiągnąłem kolejne dno na krzywej kapitału.
Bardzo źle, ze wględu na morale.

Aż dzisiaj zacząłem się zastanawiać, żeby przestać grać na grubo, tylko ciułać po 20-30 pipsów dziennie. Ustawiać wąski SL i grać R/R 1:1.
Kiedyś grałem na SL = 10 pipsów na US100 i wynik był grubo lepszy, niż teraz gdy pozwalam stratom rosnąć

blueeyes22
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 25 mar 2014, 00:52

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: blueeyes22 »

Mistyfikator pisze:
20 wrz 2021, 14:27
Ręce opadają.
Być załadowanym w eski do oporu - przerżnąć kasę na spadkach.
Przez dwa tygodnie bez mała shortować na górce i uznać, że to bez sensu po czym odwrócić się na elki - w końcu hossa i nie warto grać pod prąd!
Ja Prdl!
Ktoś pisał na forum, że Chiński deweloper ma ogromne problemy, czytaj 300mld długu i w każdej chwili się może wysypać, albo się już wysypał...
"
What does Evergrande do?
Evergrande is everywhere. Its main business is in real estate, and it’s China’s second-largest property developer by sales.

Evergrande owns more than 1,300 real estate projects in over 280 cities in China.
Its property services management arm is involved in nearly 2,800 projects across more than 310 cities in China.
The company has seven units dabbling in a wide range of industries, including electric vehicles, health-care services, consumer products, video and television production units and even a theme park.
The firm says it has 200,000 employees, but indirectly creates more than 3.8 million jobs every year, according to its website.
Evergrande’s shares and bonds are included in indexes across Asia.
"

Czyli jest czym opuścić trochę rynki..., zresztą nawet po spadku 20% i tak będą bardzo wysoko... A w Chinach święto dziś i jutro, to akurat spory potencjał na zabawę jest do Fedu...

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

blueeyes22 pisze:
20 wrz 2021, 14:39
Mistyfikator pisze:
20 wrz 2021, 14:27
Ręce opadają.
Być załadowanym w eski do oporu - przerżnąć kasę na spadkach.
Przez dwa tygodnie bez mała shortować na górce i uznać, że to bez sensu po czym odwrócić się na elki - w końcu hossa i nie warto grać pod prąd!
Ja Prdl!
Ktoś pisał na forum, że Chiński deweloper ma ogromne problemy, czytaj 300mld długu i w każdej chwili się może wysypać, albo się już wysypał...
"
What does Evergrande do?
Evergrande is everywhere. Its main business is in real estate, and it’s China’s second-largest property developer by sales.

Evergrande owns more than 1,300 real estate projects in over 280 cities in China.
Its property services management arm is involved in nearly 2,800 projects across more than 310 cities in China.
The company has seven units dabbling in a wide range of industries, including electric vehicles, health-care services, consumer products, video and television production units and even a theme park.
The firm says it has 200,000 employees, but indirectly creates more than 3.8 million jobs every year, according to its website.
Evergrande’s shares and bonds are included in indexes across Asia.
"

Czyli jest czym opuścić trochę rynki..., zresztą nawet po spadku 20% i tak będą bardzo wysoko... A w Chinach święto dziś i jutro, to akurat spory potencjał na zabawę jest do Fedu...
Czytałem, ale chyba nie doceniłem wpływu na indeksy U.S.A.
Obstawiałem, że na zakończenie sesji azjatyckiej sentyment się zmieni - zasadniczo tak często bywa po nocnych spadkach.

Na tak wiele prób złapania bardzo zyskownej eski, jakoś nigdy nie załapałem się jeszcze na spadki powyżej 1% w ciągu dnia.
Cóż, trzeba wstawać i walczyć dalej.

Dużo przemyśleń, może trading jednak polega na tym, żeby codziennie "łapać" zdarzenia o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia. Zamiast wyczekiwać ponadprzeciętnych zysków. Codziennie grać o 20-50 pipsów - wahania które mają miejsce każdego dnia.
Wartość SL mniejsza lub równa TP.
50% skuteczność przyniosłaby już zyski w dłuższej perspektywie.

Było o tym w książce "Czarny Łabędź"
Przeciętnostan i Ekstremistan.
Wychodzi na to, że codzienność ma być przeciętna. Częsta realizacja zysków przez TP i ochrona kapitału za wszelką cenę.
Dużo pracy mam nad dopracowaniem swojej strategii - zbyt wiele sprzeczności widzę u siebie dotąd

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

edek
mam was dziady i teraz ja juz was rzne
1lka zostaje i 1ska i jest juz bdbbb
https://zapodaj.net/96da1c12aec61.jpg.html
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

blueeyes22
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 25 mar 2014, 00:52

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: blueeyes22 »

Nawet gdyby się okazało, że to tylko trochę szumu, to idealna okazja by postraszyć trochę Fed kryzysem , by nie ograniczali drukowania..., no ale spadek 1,5% to trochę mało..., przecież w marcu ubiegłego roku na kilku sesjach zatrzymywali notowania bo było chyba powyżej - 5% :-), jeśli chcą wykorzystać okazję to powinni drugie tyle spadku dziś dołożyć jak ruszy sesja, jak nie więcej, w sumie jutro też, a ewentualne cudowne kupowanie przed Fedem, a po z większym rozmachem..., no chyba, że bedzie niespodzianka in minus, no to Vka w swoim stylu i kontynuacja spadków z większym rozmachem..., najbliższe dni mogą być ciekawe, ale w sumie chodzi o zmienność a nie kierunek :-)

Awatar użytkownika
mjj48003
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2019, 16:28

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: mjj48003 »

Mistyfikator pisze:
20 wrz 2021, 14:52
blueeyes22 pisze:
20 wrz 2021, 14:39
Mistyfikator pisze:
20 wrz 2021, 14:27
Ręce opadają.
Być załadowanym w eski do oporu - przerżnąć kasę na spadkach.
Przez dwa tygodnie bez mała shortować na górce i uznać, że to bez sensu po czym odwrócić się na elki - w końcu hossa i nie warto grać pod prąd!
Ja Prdl!
Ktoś pisał na forum, że Chiński deweloper ma ogromne problemy, czytaj 300mld długu i w każdej chwili się może wysypać, albo się już wysypał...
"
What does Evergrande do?
Evergrande is everywhere. Its main business is in real estate, and it’s China’s second-largest property developer by sales.

Evergrande owns more than 1,300 real estate projects in over 280 cities in China.
Its property services management arm is involved in nearly 2,800 projects across more than 310 cities in China.
The company has seven units dabbling in a wide range of industries, including electric vehicles, health-care services, consumer products, video and television production units and even a theme park.
The firm says it has 200,000 employees, but indirectly creates more than 3.8 million jobs every year, according to its website.
Evergrande’s shares and bonds are included in indexes across Asia.
"

Czyli jest czym opuścić trochę rynki..., zresztą nawet po spadku 20% i tak będą bardzo wysoko... A w Chinach święto dziś i jutro, to akurat spory potencjał na zabawę jest do Fedu...
Czytałem, ale chyba nie doceniłem wpływu na indeksy U.S.A.
Obstawiałem, że na zakończenie sesji azjatyckiej sentyment się zmieni - zasadniczo tak często bywa po nocnych spadkach.

Na tak wiele prób złapania bardzo zyskownej eski, jakoś nigdy nie załapałem się jeszcze na spadki powyżej 1% w ciągu dnia.
Cóż, trzeba wstawać i walczyć dalej.

Dużo przemyśleń, może trading jednak polega na tym, żeby codziennie "łapać" zdarzenia o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia. Zamiast wyczekiwać ponadprzeciętnych zysków. Codziennie grać o 20-50 pipsów - wahania które mają miejsce każdego dnia.
Wartość SL mniejsza lub równa TP.
50% skuteczność przyniosłaby już zyski w dłuższej perspektywie.

Było o tym w książce "Czarny Łabędź"
Przeciętnostan i Ekstremistan.
Wychodzi na to, że codzienność ma być przeciętna. Częsta realizacja zysków przez TP i ochrona kapitału za wszelką cenę.
Dużo pracy mam nad dopracowaniem swojej strategii - zbyt wiele sprzeczności widzę u siebie dotąd
O tym łapaniu pipsów to piszesz o metodzie skalpingu - jak dla mnie najlepsza metoda. Powiększasz portfel o nudne 0,1% do max 3% dziennie, za to zmniejszasz ryzyko dużych strat. Kwestia wyczucia minutowych mikrotrendów. Nawet na małym lewarze można cośtam zarobić. "grosz do grosza a będzie kokosza". Niestety nie ma drogi na skróty - nie ma co traktować tradingu jak zwykłego hazardu.
Forex jest jak g... na kole - raz na górze, raz na dole.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

mjj48003 właśnie coraz częściej myślę o scalpingu.
Grasz scalping? Na jakich instrumentach?
Może faktycznie tędy droga, jedyny problem to konsekwentne trzymanie się wartości SL - bo widzę, że mam tendencję do poszerzania w niektórych sytuacjach.
Myślę też, że to mógłby być dobry pomysł, ponieważ takie drobne transakcje pozwoliłyby widzieć codzienne zyski i potencjalny wzrost wartości portfela.
Pytanie tylko, jaki poziom SL przyjąć przy jakim wolumenie...

edit: jak grałem NASDAQ ze SL = 10 pipsów to było za wąsko, Wk****m się tylko z powodu niepotrzebnych strat.
Wiem, że dużo zależy od warunków rynkowych w danym dniu i od zakresu wahań na rynku.
Ale wolałbym przyjąć jakąś stałą wartość SL. Pytanie, czy SL = 30 pipsów, przy TP 30-50 pisów, to wystarczający kompromis....

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Poniedziałek 20.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wyglada mi na to ze jak dzis byly spadki to teraz caly tydzien juz beda zbiory
mam sporo elek i bedzie z czego kosic sianko
a ta strata z rana to juz zapomnialem
a o tej firmia ja pisalem ma 300mld dlugu to jest powod do zawirowania
a zreszta jakis byc musial
sa wzrosty bezustanne musi byc raz w dół
nie zarobilem na skach zarobie na lkach juz wiem nara
jeszcze troszke pomieszaja ale ja umiem na lce poczekac a tym razem taki mialem plan
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany