Elite Expert Club

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Masz poczytaj sobie o Jimie Simonsie i się siebie zapytaj, który z nas jest w stanie podskoczyć takiemu geniuszowi? A z drugiej strony, to słuchałem kiedyś wywiadu z nim, takiego długiego, prawie 2-godzinnego, i on tam mówi, że jakiś student napisał algorytm ten, który zarobił kasę, nie on sam.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Simon ... ematician)
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ninjaproject pisze:
28 paź 2022, 20:12
Masz poczytaj sobie o Jimie Simonsie i się siebie zapytaj, który z nas jest w stanie podskoczyć takiemu geniuszowi? A z drugiej strony, to słuchałem kiedyś wywiadu z nim, takiego długiego, prawie 2-godzinnego, i on tam mówi, że jakiś student napisał algorytm ten, który zarobił kasę, nie on sam.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Simon ... ematician)
PS, a gościu już nie był biedny, kiedy zakładał te swoje firmy i potem fundusze, bo to on napisał kod bezpieczeństwa dla NASA, zdaje się, który nadal jest tajny. No a potem zatrudniał rzesze matematyków, i stąd się to bierze. Kto z nas przeciętniaków może na coś takiego się porwać?

Czyli, jeżeli już mam się porywać na spekulację dlaczego ten jego fundusz stał się funduszem zamkniętym, to raczej tylko dlatego, żeby pewne rzeczy nie wyszły poza to grono, ponieważ wtedy jest zagrożone bezpieczeństwo całych USA. Ale, skoro jemu, czy nawet, zapewne innym się udało taki kod złamać, to też i innym może się udać, tylko trzeba na to poświecić trochę lat studiów i jeszcze mieć do tego nie lada łeb.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Sarza
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:03

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Sarza »

ninjaproject pisze:
17 wrz 2021, 17:08
W tradingu nie ma żadnych tajemniczych metod, albo cudownych strategii, które by trejder musiał chować w tajemnicy, bo mu ktoś coś ukradnie, albo ktoś inny zaraz wykorzysta przeciwko temu trejderowi.
Kto uważa inaczej, po prostu żyje w jakiejś fałszywej ułudzie.
A wiedza jest dostępna od wieków i nikt jej nie ukrywa.
Trejder musi zarobić więcej niż stracił.
Nie istneje żadna inna reguła, ani tajemnicza formuła.
Czasami trzeba zapłacić, żeby tę wiedzę sobie przyswoić.
Chodziło mi o to bo się z tym nie zgadzam. Są metody i systemy które ludzie trzymają w tajemnicy. Przykładem był właśnie fundusz simonsa, squeezemetrics, są też takie rzeczy i quanci którzy robią cuda nawet na polskim podwórku. Sprawdź "theorder" na TT. O większości pewnie nawet nie wiemy.

Wiesz, dzięki prawie wielkich liczb można znaleźć miejsca na wykresie które strukturalnie określają jego wykupienie lub wyprzedanie i które są zależne od VIX? To właśnie robią "theorder" na TT. Podobne narzędzie stworzone przez polskiego quanta możesz znaleźć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=USyVDgQzlBI

To są rzeczy których nie znajdziesz na MT4/5 i ich tam nie zaprogramujesz.

Tak samo nie zobaczysz na MT4 single printów - które często ustawiają rynek. Ktoś to testował przez uczenie maszynowe - to też nie jest wiedza powszechna.

Poziomy bólu market makerów z rynków opcji SPX i SPY - wiesz że ten rynek jest większy od rynku futures? Ogon macha psem. I oni muszą tam zawrócić rynek i hedgować sie na potęgę.

Volumen - jak jesteś w stanie na mt4/5 zobaczyć kto ma przewagę? kto kupuje kto sprzedaje? jaki jest "stan" rynku na tą chwilę. W którą stronę ciągnie duży volumen. Głupia delta pomaga sie dowiedzieć kto aktualnie kupuje, a kto sprzedaje. retail wchodzi limitami czy po markecie?

VIX i jego implikacja dla ES - przecież od zmienności zależy jak daleko rynek się ruszy.

Łącząc to wszystko możesz znaleźć setupy z prawdopodobieństwem 80-90% i to sie nazywa przewaga.

Ciebie to nie interesuje. Więc pytam, bez złośliwości tylko po prostu jestem ciekaw:

Gdzie jest Twoja statystyczna przewaga? Jakieś większe prawdopodobieństwo? Na podstawie czego to określasz? Gdzie na MT4/5 jest ta przewaga. Bo ja bardzo długo nie mogłem jej znaleźć - no ale może jestem za głupi, więc jakbyś mógł mi to wyjaśnić.

Piszesz o SL - odłóżmy psychologie na bok. Chodzi o statystyczną przewagę którą musisz mieć żeby zarabiać.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Sarza pisze:
04 lis 2022, 09:38
ninjaproject pisze:
17 wrz 2021, 17:08
W tradingu nie ma żadnych tajemniczych metod, albo cudownych strategii, które by trejder musiał chować w tajemnicy, bo mu ktoś coś ukradnie, albo ktoś inny zaraz wykorzysta przeciwko temu trejderowi.
Kto uważa inaczej, po prostu żyje w jakiejś fałszywej ułudzie.
A wiedza jest dostępna od wieków i nikt jej nie ukrywa.
Trejder musi zarobić więcej niż stracił.
Nie istneje żadna inna reguła, ani tajemnicza formuła.
Czasami trzeba zapłacić, żeby tę wiedzę sobie przyswoić.
Chodziło mi o to bo się z tym nie zgadzam. Są metody i systemy które ludzie trzymają w tajemnicy. Przykładem był właśnie fundusz simonsa, squeezemetrics, są też takie rzeczy i quanci którzy robią cuda nawet na polskim podwórku. Sprawdź "theorder" na TT. O większości pewnie nawet nie wiemy.

Wiesz, dzięki prawie wielkich liczb można znaleźć miejsca na wykresie które strukturalnie określają jego wykupienie lub wyprzedanie i które są zależne od VIX? To właśnie robią "theorder" na TT. Podobne narzędzie stworzone przez polskiego quanta możesz znaleźć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=USyVDgQzlBI

To są rzeczy których nie znajdziesz na MT4/5 i ich tam nie zaprogramujesz.

Tak samo nie zobaczysz na MT4 single printów - które często ustawiają rynek. Ktoś to testował przez uczenie maszynowe - to też nie jest wiedza powszechna.

Poziomy bólu market makerów z rynków opcji SPX i SPY - wiesz że ten rynek jest większy od rynku futures? Ogon macha psem. I oni muszą tam zawrócić rynek i hedgować sie na potęgę.

Volumen - jak jesteś w stanie na mt4/5 zobaczyć kto ma przewagę? kto kupuje kto sprzedaje? jaki jest "stan" rynku na tą chwilę. W którą stronę ciągnie duży volumen. Głupia delta pomaga sie dowiedzieć kto aktualnie kupuje, a kto sprzedaje. retail wchodzi limitami czy po markecie?

VIX i jego implikacja dla ES - przecież od zmienności zależy jak daleko rynek się ruszy.

Łącząc to wszystko możesz znaleźć setupy z prawdopodobieństwem 80-90% i to sie nazywa przewaga.

Ciebie to nie interesuje. Więc pytam, bez złośliwości tylko po prostu jestem ciekaw:

Gdzie jest Twoja statystyczna przewaga? Jakieś większe prawdopodobieństwo? Na podstawie czego to określasz? Gdzie na MT4/5 jest ta przewaga. Bo ja bardzo długo nie mogłem jej znaleźć - no ale może jestem za głupi, więc jakbyś mógł mi to wyjaśnić.

Piszesz o SL - odłóżmy psychologie na bok. Chodzi o statystyczną przewagę którą musisz mieć żeby zarabiać.
To jest bardzo proste:
RR minimum 1:1. Im więcej, tym lepiej.
Ty, po prostu jeszcze nie dotarłeś do tego, że to jest tylko tak proste.
Musisz zarobić na przyszły Stop Loss.
Jeżeli zarobiłeś, to zrobiłeś dobry interes.
Jeżeli nie zarobiłeś, to zrobiłeś mierny interes.

Po prostu, szukając statystycznej przewagi idziesz w złym kierunku.
Nie masz statystycznej przewagi nad rynkiem - nie możesz jej mieć.
Nawet układ o 90%-wej skuteczności jest do dupy, bo te 10% oznacza, że możesz stracić wszystko co zarobiłeś. Nawet 1% wystarczy, żeby stracić wszystko co zarobiłeś.
Jedyna statystyczna przewaga polega na tym, że będziesz zarabiał na swoje koszty, czyli na Stop Lossy.
Ona nie jest na wykresach, tylko w tobie samym!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Sarza pisze:
04 lis 2022, 09:38
ninjaproject pisze:
17 wrz 2021, 17:08
W tradingu nie ma żadnych tajemniczych metod, albo cudownych strategii, które by trejder musiał chować w tajemnicy, bo mu ktoś coś ukradnie, albo ktoś inny zaraz wykorzysta przeciwko temu trejderowi.
Kto uważa inaczej, po prostu żyje w jakiejś fałszywej ułudzie.
A wiedza jest dostępna od wieków i nikt jej nie ukrywa.
Trejder musi zarobić więcej niż stracił.
Nie istneje żadna inna reguła, ani tajemnicza formuła.
Czasami trzeba zapłacić, żeby tę wiedzę sobie przyswoić.
Chodziło mi o to bo się z tym nie zgadzam. Są metody i systemy które ludzie trzymają w tajemnicy. Przykładem był właśnie fundusz simonsa, squeezemetrics, są też takie rzeczy i quanci którzy robią cuda nawet na polskim podwórku. Sprawdź "theorder" na TT. O większości pewnie nawet nie wiemy.

Wiesz, dzięki prawie wielkich liczb można znaleźć miejsca na wykresie które strukturalnie określają jego wykupienie lub wyprzedanie i które są zależne od VIX? To właśnie robią "theorder" na TT. Podobne narzędzie stworzone przez polskiego quanta możesz znaleźć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=USyVDgQzlBI

To są rzeczy których nie znajdziesz na MT4/5 i ich tam nie zaprogramujesz.

Tak samo nie zobaczysz na MT4 single printów - które często ustawiają rynek. Ktoś to testował przez uczenie maszynowe - to też nie jest wiedza powszechna.

Poziomy bólu market makerów z rynków opcji SPX i SPY - wiesz że ten rynek jest większy od rynku futures? Ogon macha psem. I oni muszą tam zawrócić rynek i hedgować sie na potęgę.

Volumen - jak jesteś w stanie na mt4/5 zobaczyć kto ma przewagę? kto kupuje kto sprzedaje? jaki jest "stan" rynku na tą chwilę. W którą stronę ciągnie duży volumen. Głupia delta pomaga sie dowiedzieć kto aktualnie kupuje, a kto sprzedaje. retail wchodzi limitami czy po markecie?

VIX i jego implikacja dla ES - przecież od zmienności zależy jak daleko rynek się ruszy.

Łącząc to wszystko możesz znaleźć setupy z prawdopodobieństwem 80-90% i to sie nazywa przewaga.

Ciebie to nie interesuje. Więc pytam, bez złośliwości tylko po prostu jestem ciekaw:

Gdzie jest Twoja statystyczna przewaga? Jakieś większe prawdopodobieństwo? Na podstawie czego to określasz? Gdzie na MT4/5 jest ta przewaga. Bo ja bardzo długo nie mogłem jej znaleźć - no ale może jestem za głupi, więc jakbyś mógł mi to wyjaśnić.

Piszesz o SL - odłóżmy psychologie na bok. Chodzi o statystyczną przewagę którą musisz mieć żeby zarabiać.
Z czego wynika taki, a nie inny wykres na MT4/5?
Czy on się bierze z dupy?
Nie, wykres na jakiejkolwiek platformie nie jest rysowany przez brokera z dupy!
Chyba, że jest to jakiś indeks syntetyczny stworzony przez tego brokera.
W każdym innym wypadku wykres jest wynikiem tych wszystkich czynników, o których piszesz, więc jeżeli twierdzisz, że nie znajdziesz tego na MT4/5, to owszem, nie będzie to tam napisane, albo zaznaczone (chociaż jak umiesz, to możesz sobie pobrać dane z innego źródła i wrzucić na MT4/5), ale jest to w samym wykresie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@Sarza,
Nie wiem na pewno, ale przypuszczam, że w życiu codziennym nie kupiłbyś czegoś za 500 PLN, jeżeli dokładnie to samo mógłbyś kupić za 50 PLN, prawda?
No to dlaczego na wykresach ludzie chcą kupować coś kiedy jest to już drogie?
A przecież nie wiedzą, czy będą mogli to sprzedać drożej. Czyli, że ryzykują, bawią się w hazard.
Nie potrafią zadecydować, że jest drogo, więc nie kupuję.
A wykres im miesza w głowie, bo np. cena jeszcze idzie wyżej, a oni są bez pozycji, i wtedy żałują, że stracili okazję.
Przewaga statystyczna może być jedynie w tobie, nie na wykresie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Andrzej FX
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2022, 17:55

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Andrzej FX »

Właśnie zakończyłem swój roczny mentoring w Elite Expert Club, więc pomyślałem, że warto podzielić się swoją opinią na jego temat. Jeżeli chodzi o sam mentoring to jest to sformułowanie mocno na wyrost, kontaktu z mentorem za jakiego uważałem Pawła Grądziuka, przez cały rok nie doświadczyłem. Codzienne spotkania „mentoringowe” na żywym rynku to jakaś żenada, nieprzygotowany, zaspany „ekspert”, starający się cokolwiek wypatrzeć na wykresach i opowiadający eksperckim tonem jakieś dziwne historie. Cały ekspercki materiał szkoleniowy został nagrany i w takiej formie publikowany. Proponowane metody to połączenie grida, dziwnych poziomów z dupy wziętych, za które oczywiście trzeba ekstra zapłacić, poziomów fibo z brakiem stop losów. Tłumaczone jest to wszystko statystyką. Ustawianie siatki zleceń wg założeń metodologii to oczywiście zadanie dla aplikacji, za którą trzeba ekstra zapłacić. Ileś razy oczywiście uda się na tym zarobić po czym przychodzi jedna, dwie transakcję niezgodne z założeniami i traci się zarobek z nawiązką, normalna gridziarska praktyka. I to wszystko za jedyne 5500 zł, plus opłaty za dodatki wyłudzane na każdym kroku. No cóż to najgorzej wydane pieniądze na szkolenia w moim życiu. Używając terminologii piłkarskiej, „eksperci” to nie jest esktraklasa, co tam, to nie jest nawet druga ani trzecia liga, to są cholerni inwestycyjni trampkarze nie rozumiejący czym jest rynek. To po prostu naciągacze wyciągający od klientów nie małe pieniądze za metodykę rodem z epoki inwestycyjnego kamienia łupanego. Jedyne co mają na dobrym poziomie to marketing mamiący wielkimi zarobkami i nowatorskim podejściem do rynku. Sami prawdopodobnie zarabiają jedynie na sprzedaży tych marnych szkoleń. Piszę to ku przestrodze potencjalnych klientów których omamił ujmujący, ciepły, budzący zaufanie głos Pawła. Black week rozpoczął tradycyjny okres polowania na łosie, i zauważyłem ich wzmożoną aktywność na portalach, więc i potencjalnej zwierzyny będzie więcej. Jeżeli jednak ktoś mi niedowierza podejrzewając złośliwość lub jakieś inne takie, to przekonajcie się na własnej skórze i portfelu, tylko pamiętajcie o tym, że w umowie macie siedem dni gwarancji satysfacji, kiedy możecie się z tego wykręcić bo później to już nie dadzą wam takiej możliwości.
Z mojego punktu widzenia dużo lepiej jest skorzystać z naprawdę wartościowych bezpłatnych materiałów jakich pełno jest w intenecie , związanych chociażby z takimi osobami jak Max Bączkowski, Smart Sęp czy Tomek Przybycień.
Podsumowując kupowanie czegokolwiek od Elite Expert Club to wywalenie pieniędzy w błoto lub jak kto woli zrzutka na nowego Mercedesa dla Pawła Grądziuka. Wybór należy oczywiście do każdego z osobna.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Dzięki że napisałeś Andrzej FX. Czyli u Grądziuka nic się nie zmienia namolny, tandetny marketing plus brak wyników na rynku.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

AndrzejFX
dzięki za swoje spostrzeżenia...tylko utwierdziłeś mnie że wszelkiej maści szkoleniowcy to sprzedawcy marzeń na podstawie lewej strony wykresu.

Weryfikacją skuteczności zasad, praw jakimi się kierujemy w życiu są wyniki, to czy metoda jaką używamy jest skuteczna czy nie określają wyniki. Więc pokaż myfxbook, forexfactory etc. i możemy kontynuować dialog ......tak mówię do każdego kto próbuje ze mną rozmawiać na temat inwestycji....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Czy jest możliwe, że szkoleniowiec mądrze gada, a nie potrafi zarobić? Tak pomyślałem, że może tak być. Wystarczy, że ma problem hazardzisty i nie potrafi trzymać się tego co wie. To nie wyklucza tego, że potrafi opowiedzieć to komuś, kto jest zdyscyplinowany i zarobi, w przeciwieństwie do szkoleniowca. :d

ODPOWIEDZ