Elite Expert Club

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Sarza
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:03

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Sarza »

ninjaproject pisze:
28 paź 2022, 11:39
Sarza pisze:
28 paź 2022, 11:28
ninjaproject pisze:
17 wrz 2021, 17:08
W tradingu nie ma żadnych tajemniczych metod, albo cudownych strategii, które by trejder musiał chować w tajemnicy, bo mu ktoś coś ukradnie, albo ktoś inny zaraz wykorzysta przeciwko temu trejderowi.
Kto uważa inaczej, po prostu żyje w jakiejś fałszywej ułudzie.
A wiedza jest dostępna od wieków i nikt jej nie ukrywa.
Trejder musi zarobić więcej niż stracił.
Nie istneje żadna inna reguła, ani tajemnicza formuła.
Czasami trzeba zapłacić, żeby tę wiedzę sobie przyswoić.
A ty piszesz z doświadczenia, czy się tylko nasłuchałeś/łaś od innych i powtarzasz niesprawdzone informacje???

Odpowiedź na te twoje pytania odnośnie tych funduszy brzmi - "NIE WIEM."
A skoro nie wiem, to znaczy, że nie wiem, a nie że kosmici, albo inne konspiracje.
Nie pisz bzdur kiedy nie wiesz!
Nie dorabiaj sobie teorii z dupy wziętych.
zaraz zaraz... najpierw piszesz coś takiego:
"W tradingu nie ma żadnych tajemniczych metod, albo cudownych strategii, które by trejder musiał chować w tajemnicy, bo mu ktoś coś ukradnie, albo ktoś inny zaraz wykorzysta przeciwko temu trejderowi."

a później coś takiego:
"A skoro nie wiem, to znaczy, że nie wiem, a nie że kosmici, albo inne konspiracje."

TO WIESZ CZY NIE WIESZ? Po co zgrywasz mędrca, a później piszesz - "no ja to nie wiem"

To sie zdecyduj czy wiesz czy nie wiesz o co chodzi, zamiast pisać coś z pewnością. Bo ktoś może przyjść i sprawdzić.

Powtórzę Ci bo akurat tu pasuje:

"Nie pisz bzdur kiedy nie wiesz!
Nie dorabiaj sobie teorii z dupy wziętych."

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Sarza pisze:
28 paź 2022, 12:05

pokaże Ci swój warsztat. Pokażesz mi swój? Trzymam za słowo.

Obrazek
Ten twój warsztat budzi we mnie szczery śmiech.
Pierdylion informacji, które i tak nic nie dają.
Trading nie polega na tym, żeby analizować pierdylion i jeden informacji.
Trading polega na zawieraniu transakcji.

Inaczej rzecz ujmując - szczerze współczuję!

PS. Ja nie dorobiłem sobie żadnych teorii z dupy wziętych.
To nie ja piszę o tym, że istnieją jakieś tajemne systemy chowane przed pospólstwem przez illuminati!!! :mrgreen:
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@Sarza
Widzisz, jakie bzdury wypisujesz?
Can I Invest In The Medallion Fund?
Unfortunately for those seeking to capitalize on Medallion’s success, the sad news is that the fund is only open to current and former employees of Renaissance Technologies. The hedge fund became an insider-only portfolio in 1993, and eventually bought out its last remaining investors in 2005.

However, Renaissance’s other three funds are available to outside investors. The biggest of these, the Renaissance Institutional Equities Fund, isn’t doing as well as its more lucrative private counterpart; the fund lost 20% of its value in 2020, and was down a further 4.36% at the beginning of the year. Since then it has recovered somewhat, and is now up a full 4% for the year so far.

The outlook for the rest of Renaissance Technologies’ public funds isn’t so rosy, though. Investors decided to retreat from the three funds in December, taking out $1.85 billion, and continued to exit in 2021, removing a further $3.55 billion. Conversely, Medallion’s prospects are on the up: the fund is reported to be expanding its total capacity by 10%, increasing its current assets under management of $34.8 billion.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Sarza
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:03

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Sarza »

ninjaproject pisze:
28 paź 2022, 12:14
Sarza pisze:
28 paź 2022, 12:05

pokaże Ci swój warsztat. Pokażesz mi swój? Trzymam za słowo.

Obrazek
Ten twój warsztat budzi we mnie szczery śmiech.
Pierdylion informacji, które i tak nic nie dają.
Trading nie polega na tym, żeby analizować pierdylion i jeden informacji.
Trading polega na zawieraniu transakcji.

Inaczej rzecz ujmując - szczerze współczuję!
skąd ja to wiedziałem. zamiast sie odnieść merytorycznie to mnie atakujesz. TAK ty wiesz czy te informacje nic nie dają xD
jasnowidzem jesteś?

miałeś swój warsztat pokazać, niema sie czym chwalić? Na MT to nic nowego nie wymyślisz - to fakt.

Czemu wciskasz kit że: "A wiedza jest dostępna od wieków i nikt jej nie ukrywa."
skoro Ci udowodniłem, że jest inaczej to kto tutaj: "po prostu żyje w jakiejś fałszywej ułudzie."?

Skoro: "Ten twój warsztat budzi we mnie szczery śmiech." - i to mówi gość który siedzi na metatrader od 10 lat xD
twoj szczyt to przyciski do pivotów z innych TF?! stary u mnie jeden wskaźnik jest bardziej skomplikowany niż wszystkie twoje przyciski na mt5.

czy ty serio się słyszysz? Odpal sobie sierrachart - zobacz chociaż jak wyglądają profesjonalne narzędzia i już mnie dalej nie rozśmieszaj.

nie chce tutaj jechać po bandzie ale na prawde - ogłady trochę. Nie wiesz wszystkiego i nie zjadłeś wszystkich rozumów.
Warto szukać wiedzy i jest taka wiedza która nie jest powszechna dostępna, a która ułatwia trading.

Sarza
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:03

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Sarza »

ninjaproject pisze:
28 paź 2022, 12:32
@Sarza
Widzisz, jakie bzdury wypisujesz?
Can I Invest In The Medallion Fund?
Unfortunately for those seeking to capitalize on Medallion’s success, the sad news is that the fund is only open to current and former employees of Renaissance Technologies. The hedge fund became an insider-only portfolio in 1993, and eventually bought out its last remaining investors in 2005.

However, Renaissance’s other three funds are available to outside investors. The biggest of these, the Renaissance Institutional Equities Fund, isn’t doing as well as its more lucrative private counterpart; the fund lost 20% of its value in 2020, and was down a further 4.36% at the beginning of the year. Since then it has recovered somewhat, and is now up a full 4% for the year so far.

The outlook for the rest of Renaissance Technologies’ public funds isn’t so rosy, though. Investors decided to retreat from the three funds in December, taking out $1.85 billion, and continued to exit in 2021, removing a further $3.55 billion. Conversely, Medallion’s prospects are on the up: the fund is reported to be expanding its total capacity by 10%, increasing its current assets under management of $34.8 billion.
czyli jest ZAMKNIĘTY, ale inne fundusze tyj firmy są otwarte. Czyli gdzie były bzdury? Nie jest zamknięty? JEST.

MY gadaliśmy o warsztacie.

I daje Ci przykład:

https://squeezemetrics.com/

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Sarza pisze:
28 paź 2022, 12:40
ninjaproject pisze:
28 paź 2022, 12:32
@Sarza
Widzisz, jakie bzdury wypisujesz?
Can I Invest In The Medallion Fund?
Unfortunately for those seeking to capitalize on Medallion’s success, the sad news is that the fund is only open to current and former employees of Renaissance Technologies. The hedge fund became an insider-only portfolio in 1993, and eventually bought out its last remaining investors in 2005.

However, Renaissance’s other three funds are available to outside investors. The biggest of these, the Renaissance Institutional Equities Fund, isn’t doing as well as its more lucrative private counterpart; the fund lost 20% of its value in 2020, and was down a further 4.36% at the beginning of the year. Since then it has recovered somewhat, and is now up a full 4% for the year so far.

The outlook for the rest of Renaissance Technologies’ public funds isn’t so rosy, though. Investors decided to retreat from the three funds in December, taking out $1.85 billion, and continued to exit in 2021, removing a further $3.55 billion. Conversely, Medallion’s prospects are on the up: the fund is reported to be expanding its total capacity by 10%, increasing its current assets under management of $34.8 billion.
czyli jest ZAMKNIĘTY, ale inne fundusze tyj firmy są otwarte. Czyli gdzie były bzdury? Nie jest zamknięty? JEST.

MY gadaliśmy o warsztacie.

I daje Ci przykład:

https://squeezemetrics.com/
Tak jak pisałem - Serdecznie Współczuję!
Moim warsztatem jest wykres i 4 linie:
TP, SL, i cena transakcji na poziomach 1:1 i 1:1,618.
I, oczywiście, EA do obliczeń automatycznych.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Sarza
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:03

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Sarza »

ninjaproject pisze:
28 paź 2022, 13:01
Sarza pisze:
28 paź 2022, 12:40
ninjaproject pisze:
28 paź 2022, 12:32
@Sarza
Widzisz, jakie bzdury wypisujesz?
czyli jest ZAMKNIĘTY, ale inne fundusze tyj firmy są otwarte. Czyli gdzie były bzdury? Nie jest zamknięty? JEST.

MY gadaliśmy o warsztacie.

I daje Ci przykład:

https://squeezemetrics.com/
Tak jak pisałem - Serdecznie Współczuję!
Moim warsztatem jest wykres i 4 linie:
TP, SL, i cena transakcji na poziomach 1:1 i 1:1,618.
Znowu ucieczka od tematu.
dobrze, do meritum - są zamknięte projekty i wiedza niedostępna dla ludzi z zewnątrz czy niema?
Daje link 3 raz bo może nie zauważyłeś. Jak nie potrafisz znaleźć to nawet od razu bezpośredni.
https://squeezemetrics.com/monitor/plans

CO tam widzisz mistrzu? "CLOSED' Dobrze czytam? subskrypcje są ZAMKNIĘTE?

Przyznasz sie że nie masz racji czy będziesz tu pisał współczucia do mnie? xD Ja nie potrzebuje troski serio. Skup sie na mentoringu który sprzedajesz - jak przystało na dobrego tradera.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Sarza pisze:
28 paź 2022, 13:16
ninjaproject pisze:
28 paź 2022, 13:01
Sarza pisze:
28 paź 2022, 12:40


czyli jest ZAMKNIĘTY, ale inne fundusze tyj firmy są otwarte. Czyli gdzie były bzdury? Nie jest zamknięty? JEST.

MY gadaliśmy o warsztacie.

I daje Ci przykład:

https://squeezemetrics.com/
Tak jak pisałem - Serdecznie Współczuję!
Moim warsztatem jest wykres i 4 linie:
TP, SL, i cena transakcji na poziomach 1:1 i 1:1,618.
Znowu ucieczka od tematu.
dobrze, do meritum - są zamknięte projekty i wiedza niedostępna dla ludzi z zewnątrz czy niema?
Daje link 3 raz bo może nie zauważyłeś. Jak nie potrafisz znaleźć to nawet od razu bezpośredni.
https://squeezemetrics.com/monitor/plans

CO tam widzisz mistrzu? "CLOSED' Dobrze czytam? subskrypcje są ZAMKNIĘTE?

Przyznasz sie że nie masz racji czy będziesz tu pisał współczucia do mnie? xD Ja nie potrzebuje troski serio. Skup sie na mentoringu który sprzedajesz - jak przystało na dobrego tradera.
Nie ma! Wiedza jest dostępna dla tych, którzy jej szukają.
Czasami trzeba skończyć studia i się nieźle napracować, żeby te wiedzę zdobyć.
Co nie oznacza, że jest ona gdzieś utajniona, czy chowana celowo przez kogoś.

A że subskrypcje zamknięte, to niby co oznacza według ciebie?
Wymyśl jakąś teorię spiskową!
I posłuchaj np. tego - akurat aktualne:
https://www.youtube.com/watch?v=Ggqe0Pa ... l=StarTalk
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Sarza
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:03

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Sarza »

Tak wiedza jest dostępna. Mówmy całą prawdę.

Oprócz mt4/5
- są jeszcze dane volumenu z rynku futures za które trzeba płacić - a które są bardzo przydatne pokazują wolumen transakcji na każdej cenie i prawdziwy wykres, a nie to co Ci narysuje broker.
- Jest TPO - czas jaki spędziła cen na danym poziomie
- VIX - czyli zmienność rynku.
- rynek opcji - jaką delte mają MM, jak sie hedge'ują.
- jest struktura rynku - prawo wielkich liczb - jakieś naturalne granice przy których szuka odwrócenia.
- jest DOM - MBO

Ty piszesz że MT4/5 i wiesz wszystko, dalej nic niema. Wybacz nie mogę się zgodzić.

Rozumiem że chodzi o to, że da się pokonać automaty przy 1000 transakcji?

https://youtu.be/0NELHwwzVMc

Oglądam to i nie do końca rozumiem gdzie tu jest statystyczna przewaga? Jakieś większe prawdopodobieństwo?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Sarza pisze:
28 paź 2022, 16:16
Tak wiedza jest dostępna. Mówmy całą prawdę.

Oprócz mt4/5
- są jeszcze dane volumenu z rynku futures za które trzeba płacić - a które są bardzo przydatne pokazują wolumen transakcji na każdej cenie i prawdziwy wykres, a nie to co Ci narysuje broker.
- Jest TPO - czas jaki spędziła cen na danym poziomie
- VIX - czyli zmienność rynku.
- rynek opcji - jaką delte mają MM, jak sie hedge'ują.
- jest struktura rynku - prawo wielkich liczb - jakieś naturalne granice przy których szuka odwrócenia.
- jest DOM - MBO
No wiesz, ale Amerykę odkryłeś... LOL
Ja to wszystko przerabiałem - to nic nie daje poza tylko tym, że człowiek ma pierdylion informacji do przetworzenia. A kończy się zawsze tym samym - trafisz, albo nie trafisz.
No to po co się męczyć i patrzeć w te wszystkie kreski, liczby, i co tam jeszcze?
Trzeba się nauczyć, że jak ci się realizuje Stop Loss, to się realizuje, bo się na ten Stop Loss zgodziłeś w momencie otwarcia transakcji. I trzeba konsekwentnie realizować swoje założenia.
Nic więcej w tym nie ma.
Jeżeli w głębi nie zgadzasz się z Stop Lossem, to nic ci z tego nie wyjdzie, nigdy, będziesz walczył ze sobą do końca.
Sarza pisze:
28 paź 2022, 16:16
Ty piszesz że MT4/5 i wiesz wszystko, dalej nic niema. Wybacz nie mogę się zgodzić.
Co znowu wymyśliłeś z dupy?
Kiedy ja piszę, że nie istnieje nic poza MT4/5?
Z jakiej platformy korzystasz i z jakiego brokera zależy od poziomu inwestycji.
Sarza pisze:
28 paź 2022, 16:16
Rozumiem że chodzi o to, że da się pokonać automaty przy 1000 transakcji?

https://youtu.be/0NELHwwzVMc

Oglądam to i nie do końca rozumiem gdzie tu jest statystyczna przewaga? Jakieś większe prawdopodobieństwo?
Zaraz obejrzę, ale napiszę tylko, że jak będziesz chciał pokonać automaty, to niestety ci się nie uda.
I to jest kolejna rzecz, że jeżeli walczysz z rynkiem, to niestety, jesteś z góry na przegranej pozycji.

A, moja prezentacja noworoczna! Z 2021.
Gdzie ja tam mówię o pokonywaniu automatów???

Zaraz jest kolejny nowy rok i będzie nowa prezentacja.

PS. Czy ja kiedykolwiek oferowałem komukolwiek algorytmiczny trading HFT?
Czy ty masz łącze bezpośrednie do giełdy na serwerze tej giełdy i masz tam biuro i warunki do HFT?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ