Elite Expert Club

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

ninjaproject pisze:
17 wrz 2021, 17:08
W tradingu nie ma żadnych tajemniczych metod, albo cudownych strategii, które by trejder musiał chować w tajemnicy, bo mu ktoś coś ukradnie, albo ktoś inny zaraz wykorzysta przeciwko temu trejderowi.
Kto uważa inaczej, po prostu żyje w jakiejś fałszywej ułudzie.
A wiedza jest dostępna od wieków i nikt jej nie ukrywa.
Trejder musi zarobić więcej niż stracił.
Nie istneje żadna inna reguła, ani tajemnicza formuła.
Czasami trzeba zapłacić, żeby tę wiedzę sobie przyswoić.
Faktem jest, że metody upublicznionie zarabiały ale dawniej . Przykładowo była grupa żółwi, duży medialny projekt, prosta gra na wybicia i dość szybko powstała metoda "zupa z żółwia" - gra przeciw żółwiom, fałszywe wybicia. Takich przykładów jest mnóstwo, w większości książek występują opisy metod, które kiedyś działały.
Tajemnica jest i polega na tym, że trzeba analizować swoje zagrania i uczyć się na błędach. Ale to jest nudne, pracochłonne i mało atrakcyjne, dlatego też przeważnie tajemnica jest pojmowana w sensie idealnych formacji czy ustawień wskaźnika. Żyjemy w czasach komputerów kwantowych, uczenia maszynowego tylko leszcze dalej wierzą w magiczne ustawienia wskaźników etc.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mustafa pisze:
17 wrz 2021, 19:53
ninjaproject pisze:
17 wrz 2021, 17:08
W tradingu nie ma żadnych tajemniczych metod, albo cudownych strategii, które by trejder musiał chować w tajemnicy, bo mu ktoś coś ukradnie, albo ktoś inny zaraz wykorzysta przeciwko temu trejderowi.
Kto uważa inaczej, po prostu żyje w jakiejś fałszywej ułudzie.
A wiedza jest dostępna od wieków i nikt jej nie ukrywa.
Trejder musi zarobić więcej niż stracił.
Nie istneje żadna inna reguła, ani tajemnicza formuła.
Czasami trzeba zapłacić, żeby tę wiedzę sobie przyswoić.
Faktem jest, że metody upublicznionie zarabiały ale dawniej . Przykładowo była grupa żółwi, duży medialny projekt, prosta gra na wybicia i dość szybko powstała metoda "zupa z żółwia" - gra przeciw żółwiom, fałszywe wybicia. Takich przykładów jest mnóstwo, w większości książek występują opisy metod, które kiedyś działały.
Tajemnica jest i polega na tym, że trzeba analizować swoje zagrania i uczyć się na błędach. Ale to jest nudne, pracochłonne i mało atrakcyjne, dlatego też przeważnie tajemnica jest pojmowana w sensie idealnych formacji czy ustawień wskaźnika. Żyjemy w czasach komputerów kwantowych, uczenia maszynowego tylko leszcze dalej wierzą w magiczne ustawienia wskaźników etc.
Działały, i dalej działają.
Rzecz w tym, że ludzie ich nie rozumieją, i dlatego nie umieją wykorzystać.
Popyt i podaż zawsze działały i działają tak samo.
I od dawna ludzie o tym piszą.

A wskaźniki nigdy nie działały same z siebie.
Ludzie uważają, że jest wskaźnik i on musi im pokazać.
A to nie tak działa!
Trzeba przede wszystkim rozumieć co ten wskaźnik liczy i wtedy umieć go zestroić z instrumentem i rynkiem.
Żaden wskaźnik nie umie się sam zestroić.

Kłopot jest w tym, że ludzie wymagają, żeby wykres się dopasował do wskaźnika, a wykres ma w dupie wszelkie wskaźniki.
Trzeba umieć dopasować wskaźnik do wykresu.

A ludzie wierzą, bo nie rozumieją.
Nie istnieje żadne jedno uniwersalne ustawienie jakiegoś wskaźnika.
Wyjścia są dwa:
Albo masz jedno ustawienie i czekasz aż warunki wykresu pasują do tego ustawienia,
albo umiesz czytać zmienne warunki i dopasowywać ustawienia do tych warunków.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

O, co znalazłem:
https://www.eminitrader.pl/2021/krotkie-oswiadczenie/
To chyba o tym gościu, nie?
https://www.youtube.com/watch?v=mNm-VqtmjYo&t=503s

Nie żebym coś do niego miał. Nie mam pojęcia jak gra, co gra bo szkoda mi czasu na oglądanie filmików na youtube i niewiele mnie to obchodzi. Kojarzę tylko, że jest dziennikarzem comparica. Abstrahując już od tego kto jest tu bohaterem chodzi mi o sam fakt w postaci: otwieramy z pompą trading room, ściągamy ludzi do współpracy a później sami gramy na demo przez długi czas. Nie wiem jak to rozumieć. Czy to taki plan na biznes aby zarabiać na reklamowaniu brokerów a gra na demo to minimalizacja kosztów biznesu? Może to jakiś pomysł. :) Czy po prostu bohater popłynął i nie czuł się na siłach grać na realu. Może uznał, że cichaczem odrobi, zarobi w parę dni i zanim ktokolwiek w trading roomie się zorientuje to wróci na real. Tyle że wiadomo jak to bywa z odrabianiem w kilka dni, z kilku dni zrobiło się kilka tygodni a następnie dwa miesiące aż w końcu wszystko się wydało. Swoją drogą grać w grupie i liczyć że nikt nie zauważy? Nie wiem, ja nigdy nie grałem w grupie i nie chciałbym grać bo zawsze myślałem co to za przyjemność jak ktoś chciałby mi przez ramię zaglądać jak mi idzie.

No i jak tu się nie śmiać. Patrząc na te głupoty co wypisują szkoleniowcy, mentorzy, nija cośtam i co w ogóle się dzieje w internecie to jak pójść na szkolenie z zarabiania na foreksie i nie zwymiotować. :)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Pamiętacie tych Amigos tez miało być pięknie a wyszło jak zwykle www.jaguartrend.pl (Jest tam relacja osoby która wzięła udział w szkoleniu na przestrzeni miesięcy !)
strategia-jaguar-trend-t19820.html?hilit=jaguar%20trend

Spójrzcie dla nich to był produkt marketingowy nic wiecej. Celem działalności było zarabianie na szkoleniach a nie trading - zyski swoich podopiecznych mają gdzieś:
https://www.facebook.com/PawelDanielews ... rdc=1&_rdr

Pewnie wielu się zastanawia co się dzieje z chłopakami ? A no działają dalej w biznesie szkoleniowym:
https://www.prowebinar.pl/
Na Jaguar trend zbłaźnili się po całości ale co tam kręcimy lody nadal. Wejdźcie na szkolenia za 97 PLN pokażą wam jak ustawić platformę, ja pierniczę wszystko jest za friko w necie.

Czy ta ich nowa strona nie jest podobna do stron wszystkich pozostałych szkoleniowców, których ostatnio omawialiśmy ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
18 wrz 2021, 12:36

Pewnie wielu się zastanawia co się dzieje z chłopakami ? A no działają dalej w biznesie szkoleniowym:


Czy ta ich nowa strona nie jest podobna do stron wszystkich pozostałych szkoleniowców, których ostatnio omawialiśmy ?
Przecież nie mamy wątpliwości, że te wszystkie szkolenia sa w interesie szkolących a nie w interesie szkolącego. Nabijanie kabzy na naiwnych frajerach. Na każde żądanie szkolącego o pokazanie konta zarabiającego od szkolącego słyszy dziesiątki wykrętów. A jeśli szkolący sie uczeń zacznie tracić cierpliwość i rzuci podejrzenie, że strategia jest po prostu do DOOOPY to usłyszy, że strategia jest super tylko uczeń się słabo stara i to jego wina. Już nie wspomne o szkolących co opowiadają z zasady same bzdury niczym nie poparte a powstałe w jego chorej głowie. Nie mające nic wspólnego z podstawami i zasadami spekulacji. Typu skuteczność 80% przy RR=3:1. Pzrecież to kompletne, wydumane bzdury

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
18 wrz 2021, 14:37
SEROL666 pisze:
18 wrz 2021, 12:36

Pewnie wielu się zastanawia co się dzieje z chłopakami ? A no działają dalej w biznesie szkoleniowym:


Czy ta ich nowa strona nie jest podobna do stron wszystkich pozostałych szkoleniowców, których ostatnio omawialiśmy ?
Przecież nie mamy wątpliwości, że te wszystkie szkolenia sa w interesie szkolących a nie w interesie szkolącego. Nabijanie kabzy na naiwnych frajerach. Na każde żądanie szkolącego o pokazanie konta zarabiającego od szkolącego słyszy dziesiątki wykrętów. A jeśli szkolący sie uczeń zacznie tracić cierpliwość i rzuci podejrzenie, że strategia jest po prostu do DOOOPY to usłyszy, że strategia jest super tylko uczeń się słabo stara i to jego wina. Już nie wspomne o szkolących co opowiadają z zasady same bzdury niczym nie poparte a powstałe w jego chorej głowie. Nie mające nic wspólnego z podstawami i zasadami spekulacji. Typu skuteczność 80% przy RR=3:1. Pzrecież to kompletne, wydumane bzdury
Najwyraźniej nie rozumiesz o czym jest mowa!
Oni mówią o skuteczności setupu, nie o skuteczności trejdera.
Jeżeli setup (albo cena) ma statystyczną skuteczność 80%, to trejder ma 20% okazji, żeby stracić wszystko, co zarobił w tych 80% przypadków.
Do tego, żeby stracić wszystko wystarczy 1 (słownie: jeden) trejd.
A kłopot z rogrywaniem cen statystycznych polega na tym, że nie wiadomo kiedy rynek retestuje taki poziom, ergo nie można określić poziomu SL i trzeba grać na SL na kapitale.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: iwan »

ninjaproject pisze:
17 wrz 2021, 14:21


zarówno etyka jak i moralność nakazuje dzielić się tą wiedzą.
Takiego pierdz... dawno nie słyszałem.
Nigdy nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że na kimkolwiek spoczywa odgórnie przeznaczona jakaś misja nauczania.
Robotę trzeba wykonać samemu, materiały są ogólnie dostępne w necie. Wystarczy popracować , potestować koncepcje, zrobić solidną statystykę by wiedzieć czego można się spodziewac po systemie.
Nie ma darmowych obiadów.

Trading rządzi się prostymi zasadami. Znam trochę osób ktore spekulują, kilka z nich zarabia regularnie pieniądze bo wykorzystuje najprostsze koncepcje bez tryliona wskaźników i przeskakiwania z systemu na system po 5 SL pod rząd.

Każdy może przyswoić sobie zasady zarabiającego systemu. Czy to oznacza ,że każdy będzie nim zarabiał? Nie. A dlaczego? Bo system to jedno, a psychika to drugie. I to własnie na psychice wykłada się spekulujące towarzystwo. Po pierwszych sukcesach z zyskownym systemem zaczynają się eksperymenty z przesuwaniem SL, odsuwaniem lub zacieśnianiem TP, wyprzedzaniem momentu gdy pojawi się sygnał do otwarcia pozycji. Koniec takiej zabawy znamy wszyscy. Okazuje się ze dobry , zyskowny system nie zarabia.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

iwan pisze:
27 wrz 2021, 13:02
ninjaproject pisze:
17 wrz 2021, 14:21


zarówno etyka jak i moralność nakazuje dzielić się tą wiedzą.
Takiego pierdz... dawno nie słyszałem.
Nigdy nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że na kimkolwiek spoczywa odgórnie przeznaczona jakaś misja nauczania.
Robotę trzeba wykonać samemu, materiały są ogólnie dostępne w necie. Wystarczy popracować , potestować koncepcje, zrobić solidną statystykę by wiedzieć czego można się spodziewac po systemie.
Nie ma darmowych obiadów.

Trading rządzi się prostymi zasadami. Znam trochę osób ktore spekulują, kilka z nich zarabia regularnie pieniądze bo wykorzystuje najprostsze koncepcje bez tryliona wskaźników i przeskakiwania z systemu na system po 5 SL pod rząd.

Każdy może przyswoić sobie zasady zarabiającego systemu. Czy to oznacza ,że każdy będzie nim zarabiał? Nie. A dlaczego? Bo system to jedno, a psychika to drugie. I to własnie na psychice wykłada się spekulujące towarzystwo. Po pierwszych sukcesach z zyskownym systemem zaczynają się eksperymenty z przesuwaniem SL, odsuwaniem lub zacieśnianiem TP, wyprzedzaniem momentu gdy pojawi się sygnał do otwarcia pozycji. Koniec takiej zabawy znamy wszyscy. Okazuje się ze dobry , zyskowny system nie zarabia.
Ciekawe skąd ty wiesz, to co wiesz, skoro nikt się wiedzą z tobą nie podzielił?
Sam wymyśliłeś koło i cały samochód, od podstaw?

Poza tym, to ty masz totalnie błędne pojęcie o tym, co znaczy dzielić się wiedzą.
Rozumiem, ponieważ w takim systemie cię wychowano, gdzie nie nauczopno cię myśleć samodzielnie, tylko wymagano od ciebie
wklepania formułek na pmięć, a wszelkie "błędy" były karane, a nie nagradzane.

Ja piszę o dzielniu się wiedzą, a nie wymaganiu, żeby ktoś robił dokładnie to, co ja.
Piszę o prowadzeniu ucznia, nie o wymaganiu, żeby bezkrytycznie słuchał i wykonywał.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: iwan »

ninjaproject pisze:
27 wrz 2021, 13:15


Poza tym, to ty masz totalnie błędne pojęcie o tym, co znaczy dzielić się wiedzą.
Rozumiem, ponieważ w takim systemie cię wychowano, gdzie nie nauczopno cię myśleć samodzielnie, tylko wymagano od ciebie
wklepania formułek na pmięć, a wszelkie "błędy" były karane, a nie nagradzane.

Nie ma co, gość potrafi przejrzeć zdalnie i na wskroś starego pryka jak ja nawet po kablu i po wifi.
Kiedyś był taki facet , Kaszpirowski się nazywał. On nawet leczył zdalnie, ale nie po wifi bo wtedy jeszcze nie było czegoś takiego.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Elite Expert Club

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

iwan pisze:
27 wrz 2021, 13:02
Każdy może przyswoić sobie zasady zarabiającego systemu. Czy to oznacza ,że każdy będzie nim zarabiał? Nie. A dlaczego? Bo system to jedno, a psychika to drugie. I to własnie na psychice wykłada się spekulujące towarzystwo. Po pierwszych sukcesach z zyskownym systemem zaczynają się eksperymenty z przesuwaniem SL, odsuwaniem lub zacieśnianiem TP, wyprzedzaniem momentu gdy pojawi się sygnał do otwarcia pozycji. Koniec takiej zabawy znamy wszyscy. Okazuje się ze dobry , zyskowny system nie zarabia.
:564:
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ