DayTrading: Piątek 17.09.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wojtalo pisze:
17 wrz 2021, 22:49
:lol: post1016387.html#p1016387
WOJTEK nie mozesz sugerowac wzrostow kiedy mamy spadki
masz tu rozrysowanie
najpierw dwa wykr D1
Wzrostowy
https://zapodaj.net/f24b02232c8d7.jpg.html
jeszcze spadkowy
https://zapodaj.net/d4b839926214e.jpg.html
teraz wykr H1
https://zapodaj.net/178f3ec4ed9d2.jpg.html
I TO NA PONIEDZIAŁEK M5
https://zapodaj.net/61fa3069d69a0.jpg.html
Poki nie ma wyjscia nad 23fb najpierw choc z M5 to tylko spadki :?: :?: :?:
wyjdą to cel1szy 50 fb AT to podstawa sukcesu tak samo jak fbo
i dopiero patrzac na m5 jak rynek pokona 1,1788 mozesz napisac ze mozliwy powrot do wzrostow bo wtedy wyjda z ramek a po to ciagle tu pisze pilnuj ramek :568: :568: :568:
bo to poczatek lub koniec kierunku
poniewaz kilka osob wyraznie gra nygusa wrzuca wykresy jak bede miał znowu chwilke
i jesli kogos jeszcze jakis indeks interesu :568: je
/ Z TEGO CO JA GRAM / to prosze po prostu zapytac bo za moją ocene przeciez sie nie płaci
moze akurat umiem cos narysowac interesujacego :(
co do indeksow
to wszystko oki jesli to tylko wariacje w slynne piątunio??? bo co ? jak to poczatek spadkow :idea:
do 6pazdziernika i drukarek kupa czasu
no jeszcze fed 22 rzesnia tu bedzie młyn
jak zwykle zamiast poczekac to nawłazilo mi oczekujacych ELEK znowu za duzo brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
znowu mam wszystko :mrgreen: a mialem grac gora 2 pozycje :( PAP
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

navik pisze:
17 wrz 2021, 20:43
ja "przegapiłem" spadki na nygusie bo szukałem L :lol: ... ale uparty ze mnie osioł :563:
ostatnie L teraz wziąłem po 282 i niech już wreszcie troche odbije :roll: ... sl= be
NAVIK
nie zmienia sie swoich załozen zwłaszcza gdy nie masz czasu by pilnowac rynku
jestes byk to nim bądz dalej :564:
mialem ski i oczywiscie zgasilem sporo za wczesnie mimo iz lubie byc miśkiem / PRZEGIĘCIE/
BO sam tu z 5 razy pisalem ze wrzesien jest dla indeksow przewaznie najgorszy :mrgreen:
a mimo to wczoraj nie bralem pod uwage zejscia nawet nizej 400 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A teraz niby :!: chce byc bykiem na tym rynku
bo drobne wyciecia slki na elzbietkach to nic przed tym co byc moze jak zaczną sie na nygusie wzrosty
a niestety czasem jest tak ze nawet 1pozycje trudno czasem ogarnąc a co jak ma sie wiecej niz 5 poz :mrgreen:
https://zapodaj.net/5c9c716a1f75c.jpg.html
u mnie znowu bedzie pracowac sieczkarnia po weekendzie :|
:idea: bo zeszli tak ze zrobiło sie niebezpiecznie dla elek
nygus
krotko by sie nie rozczulac jest idealnie w ramkach a to 1sze wsparcie
zas drugie to linia żółta :568: :idea:
a zacznie sie problem :?: dopiero wowczas jak rynek zechce zejsc nizej
amen i tyle a tez kontrola zwłaszcza sp500 bo to zagadka
spok w weekend :P
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

zolik81
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:30

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: zolik81 »

Od jakiegoś czasu obserwuję gaz. Ostatnie 4 tyg. to była rakieta w górę coś się tam jednak zmieniło w czwartek (tak sądzę), aż się prosi o odreagowanie. Możecie rzucić okiem na to co narysowałem czy to ma sens? Linia trendu przebita. Ostatnie trzy świeczki h1 zamknięte poniżej EMA200. Oszczędności życia na to bym nie postawił ale wydaje mi się, że jest spora szansa na zjazd do 0.5 fibo (ok. 4,7). O ile to w ogóle dobrze narysowałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

RRRR
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 22 lip 2021, 13:06

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: RRRR »

Przebicie jest mocne i potencjał do spadków duży ale może też być fałszywe wybicie dołem odejście w górę i zrobienie podwójnego szczytu - było tak niedawno na pszenicy.

Tu pierwszy scenariusz fibo 38 i potem lekkie odbicie. Chyba, że mocne przebicie fibo w dół wtedy 50.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

zolik81 pisze:
18 wrz 2021, 13:50
Od jakiegoś czasu obserwuję gaz. Ostatnie 4 tyg. to była rakieta w górę coś się tam jednak zmieniło w czwartek (tak sądzę), aż się prosi o odreagowanie. Możecie rzucić okiem na to co narysowałem czy to ma sens? Linia trendu przebita. Ostatnie trzy świeczki h1 zamknięte poniżej EMA200. Oszczędności życia na to bym nie postawił ale wydaje mi się, że jest spora szansa na zjazd do 0.5 fibo (ok. 4,7). O ile to w ogóle dobrze narysowałem.
Odwieczne pytanie czy to korekta czy juz nowy trend. Ja bym poczekał na utworzenie nowego szczytu. Jesli będzie niżej niż wcześniejszy to dodatkowa informacja o rynku. Stąd wszelkie formacje odwracające trend.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

RRRR pisze:
18 wrz 2021, 14:13
Przebicie jest mocne i potencjał do spadków duży ale może też być fałszywe wybicie dołem odejście w górę i zrobienie podwójnego szczytu - było tak niedawno na pszenicy.

Tu pierwszy scenariusz fibo 38 i potem lekkie odbicie. Chyba, że mocne przebicie fibo w dół wtedy 50.
zolik81
przejda 38fb to cel jest61fb bo 50 fb to tylko wskaznik o mozliwej zmianie kierunku
i poki rynek pod 23fb to tylko spadki
rozrysowalem ci formacje z minutek /moze jest oki /i jesli sl to nad 23 fb wyraznie :?:
inaczej za duze ryzyko bo rynek jak widac po długosci swiec mocne ruchy robi
knoty zapiernicza takie ze w sumie slka jest na sporym poziomie ryzyka
https://zapodaj.net/da4ba299cf97a.jpg.html
i jeszcze tak / z tym ze to niezbyt dokładnie te czerwone linie :568:
https://zapodaj.net/08da5d26285d6.jpg.html
widac wyraznie ze rynek jest w sumie wzrostowy
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

XAB pisze:
18 wrz 2021, 08:45
WOJTEK nie mozesz sugerowac wzrostow kiedy mamy spadki
XAB, z całym szacunkiem, ale mówi to osoba, która często z uporem maniaka bierze L jak spada i S jak rośnie. Rozumiem, że daytrading to inny system, ale często jest tak, że nie ma przesłanek to odwrotu, no może jakieś tam Fibo, którego skuteczność jest na poziomie 50-60%, a Ty ładujesz się w kontry, potem pół dnia dokładasz, skracasz i kombinujesz. Swój rysunek oparłem na tym, że 1,1725 to niby strefa wsparcia, co było widać na końcówce dnia. Niestety, projekcja raczej do kosza bo zamknięcie na minimach raczej przesądza sprawę. Schemat klina z wyjściem i powrotem jest równie prawdopodobny jak wspomniane fibo, ale do tego potrzebne było solidne odbicie na koniec dnia. A że znów nie wyszło, trudno... okazji jest dużo :564:
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wojtek
jak ciebie tu nie bylo to ja na temat edka prawie sie nie odzywałem bo grac go nigdy nie lubilem
ani wyczuwac gdzie pojdzie tym bardziej
ale teraz nie ma przywodcy stada :P od edka to z musu ja cos kresle i tyle
dla mnie edek to hjnia nie granie i ustawiam lki czy ski taką moca ze musiałoby sie nagle cos stac :idea: bym cokolwiek mocniej stracił chyba tylko raz mialem naruszone 70procent depozytu przez kilka godz :568:
a przewaznie jade po nim :P tak ze drugie tyle elek np mogę zawsze dolozyc lub 3razy tyle:564:
w koncu mam dzwignie 1do 100 teraz a gralem na 1do 20
zas jesli chodzi oprzekonanie to uwazam ze to koncowka spadkow i rynek w sumie w tym roku na edku poszybuje juz powoli w gorę :568: i trendu w srednim terminie nie złamie
bo na w1 to mamy panie i panowie trend wzrostowy :568:
linia tendu spadkowego jest na ok 1,13-1,14
sorki nie pamietam dokladniej
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

zolik81
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:30

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: zolik81 »

Dzięki Panowie za uwagi na temat gazu. Bo w sumie moje ręce mam szybsze niż głowe i już wszedłem w shorta w piątek nie czekając na potwierdzenie spadków. Patrząc na ostatnie tygodnie to uważam że gaz będzie drożał i nie ma co liczyć na to że cena wróci poniżej 3$. Ale uważam też, że teraz pojawiła się szansa żeby zarobić na korekcie do 4,7 może nawet do 4,2.

zolik81
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:30

Re: DayTrading: Piątek 17.09.2021

Nieprzeczytany post autor: zolik81 »

XAB pisze:
18 wrz 2021, 15:09
RRRR pisze:
18 wrz 2021, 14:13
Przebicie jest mocne i potencjał do spadków duży ale może też być fałszywe wybicie dołem odejście w górę i zrobienie podwójnego szczytu - było tak niedawno na pszenicy.

Tu pierwszy scenariusz fibo 38 i potem lekkie odbicie. Chyba, że mocne przebicie fibo w dół wtedy 50.
zolik81
przejda 38fb to cel jest61fb bo 50 fb to tylko wskaznik o mozliwej zmianie kierunku
i poki rynek pod 23fb to tylko spadki
rozrysowalem ci formacje z minutek /moze jest oki /i jesli sl to nad 23 fb wyraznie :?:
inaczej za duze ryzyko bo rynek jak widac po długosci swiec mocne ruchy robi
knoty zapiernicza takie ze w sumie slka jest na sporym poziomie ryzyka
https://zapodaj.net/da4ba299cf97a.jpg.html
i jeszcze tak / z tym ze to niezbyt dokładnie te czerwone linie :568:
https://zapodaj.net/08da5d26285d6.jpg.html
widac wyraznie ze rynek jest w sumie wzrostowy

XAB dzięki za wskazówki co do SL,a powiedz mi. Zakładając, że rynek po weekendzie poleci od razu do 38fb, to jak się te falki przestawią. Gdzie 4ka i 5ka wypadnie?

Zablokowany