DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

navik pisze:
16 wrz 2021, 21:00
Mistyfikator pisze:
16 wrz 2021, 20:55
Mam podobnie Navik. Bardzo często nie biorę zysków.
Chyba sobie zadeklaruję, że gdy mam 50% zysku z pozycji to biorę i już. Nie ma co czekać na mało prawdopodobne %%%%.

50% z setupa i wysoka jakość i skuteczność wejść, cóż więcej trzeba?
Cierpliwosci :!: :wink:

Ja mam tak ze jak sobie upierd*le w głowie ze dojdą do jakiegos poziomu np te 15544 i jak mam pozycje w dobrym miejscu braną to czekam aż tam dojdą - wtedy cierpliwy jestem. :!: ...ale cena robi korektę tak jak dzis i wycina mi pozycje a ja patrzę na to jak cena schodzi i nie zamykam bo mi „szkoda dobrego wejścia” - nie szkoda mi zysku tylko kur*a „ dobrego wejścia” :563: ( bardzo często nie mam po prostu tez czasu pilnować wykresu bo praca)
Ja jeszcze lepiej dzisiaj:
Zjazd na 15510 uznałem za korektę. Zamknąłem 0.3 i otworzyłem na 0.45
Muszę przestać robić takie rzeczy.
No, ale zamknąłem z palca na 15500, chwilę przed zjazdem.

No cóż, tym razem kasa już przelana na konto. Zysk mógł być lepszy, ale to efekt nie trzymania się zasad DT. Ile już miałem utopinionych zysków- wystarczyło zamknąć 21:59

Do poniedziałku muszę się zastanowić nad realizacją zysków. Coraz bardziej myślę tak: 50% z pozycji, ustawiam TP, no chyba że mam czas pilnować przed kompem.
Bo szkoda: zyski niezrealizowane, ale straty już tak :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

navik pisze:
16 wrz 2021, 21:00
Mistyfikator pisze:
16 wrz 2021, 20:55
Mam podobnie Navik. Bardzo często nie biorę zysków.
Chyba sobie zadeklaruję, że gdy mam 50% zysku z pozycji to biorę i już. Nie ma co czekać na mało prawdopodobne %%%%.

50% z setupa i wysoka jakość i skuteczność wejść, cóż więcej trzeba?
Cierpliwosci :!: :wink:

Ja mam tak ze jak sobie upierd*le w głowie ze dojdą do jakiegos poziomu np te 15544 i jak mam pozycje w dobrym miejscu braną to czekam aż tam dojdą - wtedy cierpliwy jestem. :!: ...ale cena robi korektę tak jak dzis i wycina mi pozycje a ja patrzę na to jak cena schodzi i nie zamykam bo mi „szkoda dobrego wejścia” - nie szkoda mi zysku tylko kur*a „ dobrego wejścia” :563: ( bardzo często nie mam po prostu tez czasu pilnować wykresu bo praca)
Nie możesz mieć dobrego wejścia, kiedy się takie coś odpierdala:
[DAX30]H4.jpg
A tak nawiasem, to co wy robicie?
Oglądacie jak cena chodzi?
Chyba tu chodzi o to, żeby zarabiać, a nie oglądać wykresy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2021, 22:31 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Ninja ja gram nasdaqa , nie patrze nawet na daxa.
"dobre wejscie" - rozumiem takie wejscie które daje zysk i pozycja jest zabezpieczona sl= be+
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

navik pisze:
16 wrz 2021, 22:31
Ninja ja gram nasdaqa , nie patrze nawet na daxa.
"dobre wejscie" - rozumiem takie wejscie które daje zysk i pozycja jest zabezpieczona sl= be+
Nie, dobra pozycja to jest taka, która daje zarobić więcej niż SL.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Ja oglądam wykres zanim wejdę, często też przed ustawieniem SL na BE i przed wyjściem, jak nie mam ustawionego TP.

No, ale faktycznie widzę, że muszę ograniczyć całkowicie patrzenie w malujące się wykresy. Co prawda, jest to swoisty rodzaj edukacji, ale szkoda wzroku i nerwów. No i widzę, że od patrzenia w wykres można się uzależnić, jak od fajek

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

2021-09-16_224056.jpg
Więc, dobra cena, to już była i TP też już było.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

ninjaproject pisze:
16 wrz 2021, 22:32
navik pisze:
16 wrz 2021, 22:31
Ninja ja gram nasdaqa , nie patrze nawet na daxa.
"dobre wejscie" - rozumiem takie wejscie które daje zysk i pozycja jest zabezpieczona sl= be+
Nie, dobra pozycja to jest taka, która daje zarobić więcej niż SL.
No tak, zgoda.
Ja bardzo czesto i bardzo szybko przestawiam sl na be lub be+.
Przykład z wczoraj nasdaq , wejscie w L =15380 - wejscie jak wejscie bez szału ale cena odjechała w góre dośc mocno, sl przestawiłem na be+ i trzymam do konca sesji , zysk na koniec sesji to 12% depo ( gram małymi pieniedzmi i dlatego mocno lewaruje depo - wiem to hazard :wink: )
Zysk jest zadawalający ale ja nie zamykam bo czekam na poziom który sobie założyłem ze zrobia . Dzis cena zjeżdża i robi korekte a ja trzymam pozycjie choc widze ze nie idzie tak jak zakładałem . Zaliczam sl . Koniec bajki o zysku.
Dziś wchodziłem w L po 15392 i zamknąłem powyzej 15500 , zysk taki sam jak wczoraj , róznica taka ze wczoraj go nie potrafiłem wziąć , a dzis już potrafiłem mimo tego że cena nie doszła do zakładanego poziomu .

Wniosek : głowa szwankuje
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ninjaproject pisze:
16 wrz 2021, 22:41
2021-09-16_224056.jpg
Więc, dobra cena, to już była i TP też już było.
najlepiej jak sie ma lki po 1532x 8)
nie musze sie glowic jak sl ustawiac i jakie mam miec tp
w pazdzierniku poglowkuje kiedy gasic dobranoc
na dt mam ski a ze jutro piatunio to za dlugo ich sciskac nie mam zamiaru
na nq cel jest jeden 16k i tyle temat nasdqa 700 pip i to bedzie oki tp
a
navik
skracac czy gasic pozycje dobra pora sie wreszcie nauczyc zwlaszcza gdy kilka dni pod rzad rynek wali gora dół jak oszalaly amen
bo wg mnie w tym mcu rynek nizej 15400 moze byc jeszcze kilka razy :568:
nie ma takiego powodu by znowu rosł bez oddechu a fed dopiero 22 wrzesnia i wtedy :idea:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

XAB pisze:
16 wrz 2021, 22:53

navik
skracac czy gasic pozycje dobra pora sie wreszcie nauczyc zwlaszcza gdy kilka dni pod rzad rynek wali gora dół jak oszalaly amen
Weź też pod uwage to, że ja nie mam czasu pilnować wykresu ze wzgledu na prace , a moja praca to nie jest "etatowe" 8h /24!
Mój dzien pracy trwa 13-15h/24!
Chciałbym mieć tyle czasu na wykresy co Ty Xab , serio :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 16.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

navik pisze:
16 wrz 2021, 23:16
XAB pisze:
16 wrz 2021, 22:53

navik
skracac czy gasic pozycje dobra pora sie wreszcie nauczyc zwlaszcza gdy kilka dni pod rzad rynek wali gora dół jak oszalaly amen
Weź też pod uwage to, że ja nie mam czasu pilnować wykresu ze wzgledu na prace , a moja praca to nie jest "etatowe" 8h /24!
Mój dzien pracy trwa 13-15h/24!
Chciałbym mieć tyle czasu na wykresy co Ty Xab , serio :564:
wiesz znajac zycie jak bedziesz w moim wieku tez bedziesz mial prawie tyle czasu co ja
ja juz go skrocilem bo mam zajete popoludniowe piatki i teraz tez poniedzialki no i weekendy to wiadomo
czyli pol na pol tyram tydzien w tydzien nara
a i nie pamietam kiedy fizycznie siedzialem dluzej przy kompie niz 10 godz
to juz przeszlosc pisalem juz tu o tym stoper i 8godz chyba zewariacja to gora 10
a to bardzo zludne bo wydaje sie wielu osobom ze ja dzien i noc nic nie robie tylko siedze i pisze :P

edek
znowu zmiany tp
https://zapodaj.net/983b490ead060.jpg.html
w gore oporuje na 1,182 no ale i w dol 1,17200 proste to cel minimum niestety
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany