Mam strategie, nie mam pieniędzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
21 wrz 2021, 14:45
Tomasz196407 pisze:
21 wrz 2021, 14:25
ninjaproject pisze:
21 wrz 2021, 14:10
Poza tym, to wszelkie istotne umowy międzyludzkie powinny mieć formę prawną w postaci pisemnej umowy.
W szczególności kwestie finansowe.
Potem będą żale, pretensje, i brak dowodów przed sądem.

No i, żaden Doradca Inwestycyjny, czy Fundusz Inwestycyjny nikomu nie gwarantuje, że zarobi tej osobie, a nie straci.
Tak samo, żadna AT i żadne szkolenie z AT nikomu nie zagwarantuje, że stosując AT ktokolwiek zarobi.
Dobrze powiedziane :564:
NO to Proszę na czym powinien skupić się Boner budując strategię dasz radę napisać chociażby 5 ogólnych haseł ?
Na ćwiczeniu psychiki i odpowiednich nawyków:
RR=min. 1 : 1,618
Nie ruszać SL!
Czekać na TP!
Jeżeli się nauczy, że stać go na SL, i będzie na te SL-e zarabiał, to wtedy musi zarabiać.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
21 wrz 2021, 14:41
ninjaproject pisze:
21 wrz 2021, 13:59
A dlaczego by ktokolwiek miał być szkolony z AT?
AT nie jest żadną nauką i nie jest udowodniona naukowo, a więc nie może być elementem żadnego oficialnego szkolenia.
AT to fikcja, opinie poszczególnych trejderów, a żadna prawda, ani żadna nauka.
Zarządzanie kapitałem osób trzecich wymaga znajomości prawa, a nie operowania bajkami typu AT.
Boner nic nie napisał że zarządza środkami osób trzecich. Nie jesteś chyba z organów ścigania, co ? CO nas obchodzi skąd ktoś ma kapitały ? Skupiamy się na tym co potrafi zrobić na rynku i kropka.
Napisał, że szuka kapitału, więc go sam nie ma.
Skoro sam nie ma, to od kogoś ten kapitał dostanie.
Banki nie dają kredytów w celach inwestowania, czy spekulowania na instrumentach finansowych.
A, jeżeli napożycza od rodziny i znajomych, to jakoś ich musi przekonać, że im odda.
Tak, czy owak, sprawa jest śliska, więc warto ostrzegać.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

SEROL666 pisze:
21 wrz 2021, 14:56
Masz pozycję otwartą ? Long ? Jak tak to napisz jak możesz po krótce dlaczego wszedłeś w L ?
Wtedy nie miałem pozycji, a rozlana kawa i strzał na daxie były zbiegiem okoliczności, co nie zmienia faktu że właśnie minutę (a w sumie już 4 minuty temu) temu wchodziłem w longa. Ja skalpuje więc 10 punktów SL zaraz może być wycięty. Dlaczego teraz mam longa? Ponieważ lokalne opór został wybity i czekałem za korektą. jesli pójdą w górę za 20 punktów wychodzę ponieważ na poziomie 15360 jest stosunkowo duże zlecenie na szorta (na kontraktach)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
21 wrz 2021, 15:21
SEROL666 pisze:
21 wrz 2021, 14:56
Masz pozycję otwartą ? Long ? Jak tak to napisz jak możesz po krótce dlaczego wszedłeś w L ?
Wtedy nie miałem pozycji, a rozlana kawa i strzał na daxie były zbiegiem okoliczności, co nie zmienia faktu że właśnie minutę (a w sumie już 4 minuty temu) temu wchodziłem w longa. Ja skalpuje więc 10 punktów SL zaraz może być wycięty. Dlaczego teraz mam longa? Ponieważ lokalne opór został wybity i czekałem za korektą. jesli pójdą w górę za 20 punktów wychodzę ponieważ na poziomie 15360 jest stosunkowo duże zlecenie na szorta (na kontraktach)
Przede wszystkim, to trend jest nadal wzrostowy, w kontekście DT.
Jeszcze nie widać, czy już High dnia zostało zrobione, czy jeszcze nie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Piszesz to gdy cena szła do góry, a czy gdyby wybiła lokalne dołki nie napisal byś że wchodziłem na szczycie? Tego nie wiem, ale w skalpie liczy się to co tu i teraz tym bardziej w kontekście 10-40 punktów. doszli do wskazanego przezemnie poziomu bez 1 USD przez co zlecenia nie zostały zawarte, mozliwe wybicie górą
edit. mogłem niezrozumiale napisać. zlecenia na kontraktach, nie u mnie..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
21 wrz 2021, 15:45
Piszesz to gdy cena szła do góry, a czy gdyby wybiła lokalne dołki nie napisal byś że wchodziłem na szczycie? Tego nie wiem, ale w skalpie liczy się to co tu i teraz tym bardziej w kontekście 10-40 punktów. doszli do wskazanego przezemnie poziomu bez 1 USD przez co zlecenia nie zostały zawarte, mozliwe wybicie górą
Nie wiem gdzie dokładnie wchodziłeś.
Piszę o tym, co jest.
Na M5 patrzę, i była konsola, która była broniona cały czas na wsparciach, na zniesieniach Fibo.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Wchodziłem za szybko przed US.. Pozycja o które pisałem wybita na BE.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

Właśnie dlatego trzymałem te pozycje. Dzisiaj łącznie zarobiłem 5k 8) 8) 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Słuchaj, a nie myślałeś żeby zatkać gębę niedowiarkom i poprowadzić dziennik w taki uczciwy sposób informując kiedy i w co wchodzisz? Tak jak np. ja tu dwa dni temu pisałem o DAXie. Napisałem 4 minuty po wejściu i nikt by mi nie zarzucił że pokazuje tylko zarobioną pozycję bo od początku można było sprawdzić gdzie wszedłem i jak wykres się rozwinął. Tak prowadził dziennik dreptak w dłuższym terminie- było wejście, post i po kilku dniach podsumowanie pozycji czy był SL czy TP itp.

Bo to co wkleiłeś sugeruje że pisałeś gdzieś o jakieś pozycji i teraz udowadniasz że warto było trzymać, ale na czym ta pozycja, gdzie wchodziłeś itp, tego chyba nikt nie wie. A z ciekawości bym zobaczył ile pipsów przetrzymałeś starte, jak długo trzymałeś, gdzie wchodziłeś i takie tam. Sam gram tylko na dwóch rzeczach - GBPUSD i Dax ale wiem że niektórzy wala równo nawet na 20--stu parach
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

dzikson pisze:
23 wrz 2021, 14:12
Słuchaj, a nie myślałeś żeby zatkać gębę niedowiarkom i poprowadzić dziennik w taki uczciwy sposób informując kiedy i w co wchodzisz? Tak jak np. ja tu dwa dni temu pisałem o DAXie. Napisałem 4 minuty po wejściu i nikt by mi nie zarzucił że pokazuje tylko zarobioną pozycję bo od początku można było sprawdzić gdzie wszedłem i jak wykres się rozwinął. Tak prowadził dziennik dreptak w dłuższym terminie- było wejście, post i po kilku dniach podsumowanie pozycji czy był SL czy TP itp.

Bo to co wkleiłeś sugeruje że pisałeś gdzieś o jakieś pozycji i teraz udowadniasz że warto było trzymać, ale na czym ta pozycja, gdzie wchodziłeś itp, tego chyba nikt nie wie. A z ciekawości bym zobaczył ile pipsów przetrzymałeś starte, jak długo trzymałeś, gdzie wchodziłeś i takie tam. Sam gram tylko na dwóch rzeczach - GBPUSD i Dax ale wiem że niektórzy wala równo nawet na 20--stu parach
Oczywiście że o tym nawet nie pomyślałem. Nie po to pracowałem nad moją strategią kilka miesięcy żeby teraz pokazywać ją publicznie. Szczerze powiedziawszy mam już dość tego forum i ludzi którzy tu piszą, a w szczególności starych nieudaczników którzy próbują się dowartościować kosztem innych. Jest to ostatni wpis mój wpis, nie mam przyjemności szarpać się z każdym. Jak zaczołem prowadzić dziennik to z takim hejtem na moją osobę się jeszcze nigdzie nie spotkałem. Tego zasranego kraju też mam dość, kiedy tylko otworzą granice wyjeżdżam na Filipiny. To by było na tyle. Żegnam.

ODPOWIEDZ