Mam strategie, nie mam pieniędzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

ninjaproject pisze:
20 wrz 2021, 14:39
Boner pisze:
20 wrz 2021, 14:04
dzikson pisze:
17 wrz 2021, 15:13

Na szybko przeczytałem kilka postów i w zasadzie chyba nikt nie podsunął Ci żadnego konkretnego pomysłu.
Sugerując się tym co napisałeś, i wiedząc że masz do dyspozycji gotówkę w ilości około 1k USD proponuje Ci 100k USD do obrotu. Warunki jakie musisz spełnić to nie doprowadzić do zejścia kapitału poniżej 10% salda, i wykręcić zysk minimum 10% w miesiąc. Zysk 50/50 z zarobku netto. Jesteś zainteresowany?

Zanim KtoKolwiek się odezwie dajcie odpowiedzieć autorowi, i poczekajcie na moją odpowiedź żeby się śmietnik nie zrobił..
Nie aktualne. Od 23 lipca zarobiłem prawie 15tys. zł, oczywiście nie z 1000USD. Po drugie szkoda twoich pieniędzy, 10% salda to jest nic. Oczywiście dało by się to zrobić otwierając mniejsze pozycje, ale wiadomo będzie też mniejszy zysk. Miałem już nie raz zejście 20%-30%,po prostu trzeba to przeczekać a nie zamykać pozycje. Ogólnie to dzięki za zainteresowanie ale nie...
LOL, a który bank ci da 10% na miesiąc? Albo nawet na rok?

Jeżeli miałeś takie zejścia, i uważasz, że trzeba przeczekać, to możesz zapomnieć, że ktokolwiek poważny ci powierzy swój kapitał!
:D :D :D :D Mam już kapitał 40k i następne 40k dostanę w ciągu misiąca :D :D :D :D Ja to mówią; Dla chcącego nic trudnego.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

dzikson pisze:
20 wrz 2021, 15:58
Chłopak jest przykładem dlaczego wprowadzono i następne kraje wprowadzają ograniczony lewar dla świeżaków. Po napisaniu tego posta wszedłem zobaczyć inne wypowiedzi kolegi i wpadłem na dziennik który mimo dużych zapewnień nie został w żaden sposób uwiarygodniony.
@ninja on robi 15k w miesiąc więc szkoda czasu na 10%. To co napisałem wiąże się:
1. Z pogodzeniem się ze stratą gdy strata przekroczy 10% salda
2. Otwieranie mniejszych pozycji lub dopracowanie strategii
3. Umiejętność przyznania się do błędu (gdy pozycja nie wejdzie)

A zamiast tego mamy granie całym lewarem bez SL i czekanie aż pozycja zacznie zarabiać, dlatego tacy ludzie nie podpinają kont pod MyFxBook lub FF bo wiedzą że tam nie ma frajerskich zagrywek z wklejaniem tylko zarobionych screenów tylko wszystko jest jak na dłoni czy jedno konto zarabia czy co chwile jest nowe Demo.

A moja propozycja nie wynikała z chęci wyłożenia gotówki (wolałbym oddać potrzebującym niż obcemu o którym nic nie wiem),
Boner pisze:
20 wrz 2021, 14:04
Po drugie szkoda twoich pieniędzy, (...)
ale ze sprawdzenia wiarygodności gracza. Oczywiście w przypadku akceptacji oferty zaproponował bym rozwiązanie które umożliwia dostęp i inwestycje do takiej kwoty jak napisałem pod pewnymi warunkami, między innymi 10% itp. A w zasadzie przy agresywnych inwestycjach starta całkowita może dojść do 20% konta, lub 10% dziennie.
Mimo tego że już mam ''inwestora'' nadal jestem otwarty na współprace, ale tylko pod moimi warunkami. Ludzie trzymają się głupich zasad typu: oszczędzaj, nie ryzykuj, zawsze graj ze S itp. Dlatego nie zarabiają i zarabiać nie będą.

Większość graczy w mojej sytuacji zmieniała by gacie co 5 min. Ale ja wiem że są to dobre pozycje i za kilka dni zarobie niezłą kase...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2021, 12:20 przez Boner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jeszcze gadają bzdury typu: pycha kroczy przed upadkiem.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

meylo pisze:
21 wrz 2021, 12:18
Jeszcze gadają bzdury typu: pycha kroczy przed upadkiem.
Pochwal się ile ty zarobiłeś na FX... Aż tak bardzo boli że są ludzie którzy zarabiają na klikaniu na komputerze, a ty musisz o 6 rano wstawać do kołchozu?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Boner pisze:
21 wrz 2021, 12:11
ninjaproject pisze:
20 wrz 2021, 14:39
Boner pisze:
20 wrz 2021, 14:04


Nie aktualne. Od 23 lipca zarobiłem prawie 15tys. zł, oczywiście nie z 1000USD. Po drugie szkoda twoich pieniędzy, 10% salda to jest nic. Oczywiście dało by się to zrobić otwierając mniejsze pozycje, ale wiadomo będzie też mniejszy zysk. Miałem już nie raz zejście 20%-30%,po prostu trzeba to przeczekać a nie zamykać pozycje. Ogólnie to dzięki za zainteresowanie ale nie...
LOL, a który bank ci da 10% na miesiąc? Albo nawet na rok?

Jeżeli miałeś takie zejścia, i uważasz, że trzeba przeczekać, to możesz zapomnieć, że ktokolwiek poważny ci powierzy swój kapitał!
:D :D :D :D Mam już kapitał 40k i następne 40k dostanę w ciągu misiąca :D :D :D :D Ja to mówią; Dla chcącego nic trudnego.
A posiadasz stosowne uprawnienia do zarządzania powierzonym kapitałem?
Jezeli nie, to popełniasz przestępstwo.
Zarówno działalność polegająca na zarządzaniu portfelem instrumentów finansowych jak również zarządzanie funduszami inwestycyjnymi wymaga zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Prowadzenie takiej działalności bez zezwolenia jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 milionów złotych grzywny w przypadku asset managementu oraz karą do 5 lat więzienia i 10 milionów złotych grzywny w przypadku nielegalnego zarządzania funduszem inwestycyjnym.
https://legality.com.pl/zarzadzanie-bez-zezwolenia/
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej.
Masz duże Minusy na Kablu i Bestii... nie wiem kiedy otwierałeś pozycję z resztą to nie ma znaczenia Teraz wystarczy że wyjdzie jakaś gadająca głowa z BOJ, BOE lub FED i powie coś ciekawego - różnie może być. Poza USD/JPY pozostałe są aktualnie mocno ze sobą skorelowane; Nie wiem jakie masz pozycje ale któregoś pięknego dnia Korelacja może uszczuplić depo i miesiące na odrobienie ( Poczytaj sobie o LTCM - tam mieli dopracowaną strategię, ba nawet 2 noblistów)
Moim zdaniem Twoja strategia wymaga dopracowania potrzebuje alternatywnej decyzji w przypadku: jeżeli cena pójdzie w drugą stronę. Nie dość że generujesz stratę zamiast obrócić pozycję i mieć zyski.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Śmieszny i żenujący cały ten wątek :)
A sam tytuł w szczególności. Ale jaki autor taki wątek ;)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
21 wrz 2021, 12:55
:D Mam już kapitał 40k i następne 40k dostanę w ciągu misiąca :D :D :D :D Ja to mówią; Dla chcącego nic trudnego.
A posiadasz stosowne uprawnienia do zarządzania powierzonym kapitałem?
Jezeli nie, to popełniasz przestępstwo.... https://legality.com.pl/zarzadzanie-bez-zezwolenia/
[/quote]


To są właśnie regulacje które psują rynek. Wystarczy spojrzeć na wyniki funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez DI żeby otworzyć oczy.
Wiecie że był czas że 60% DI kończyło Politechniki. Najpierw chcieli budować mosty a potem poszli w finanse ??!!.
Kiedyś jeden makler co ma do czynienia z DI powiedział: "Oni mają zajebistą wiedzę do bycia dyrektorem finansowym a zarządzanie kapitałem to już jakby sztuka".
Wrzucają tony materiałów na DI do zdania na 3 etapowym egzaminie na którym trzeba wkuć prawo i milio wzorów i regułek. Bardzo mało jest o zarządzaniu.
Kiedyś jeden broker urządzał szkolenie w mojej wiosce za darmo. To co poszedłem, na przerwie przy kawce jeden ze trenerów od AT opowiadał że szkolił też DI z AT !!?? To mu sie pytamy jak to DI z AT szkoliłeś ?? Nie powinni już być wyszkoleni ?? Wyślizgał się z odpowiedzi ale powiedział ze byli tam goście z OFE to zaczął on wypytywać jakie mają strategie co by jego emerytura była jak największa ! Odpowiedzieli że kupują np. akcje i czekają latami - żadnej strategii na spadki wahania koniunktury dosłownie nic !!
Dla mnie większość DI to urzędnicy po bardzo trudnym egzaminie. Kropka.

A tak poza tym Boner uważaj bo licho nie śpi.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ninjaproject pisze:
21 wrz 2021, 12:55
A posiadasz stosowne uprawnienia do zarządzania powierzonym kapitałem?
Jezeli nie, to popełniasz przestępstwo.... https://legality.com.pl/zarzadzanie-bez-zezwolenia/
SEROL666 pisze:
21 wrz 2021, 13:45
To są właśnie regulacje które psują rynek. Wystarczy spojrzeć na wyniki funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez DI żeby otworzyć oczy.
Wiecie że był czas że 60% DI kończyło Politechniki. Najpierw chcieli budować mosty a potem poszli w finanse ??!!.
Kiedyś jeden makler co ma do czynienia z DI powiedział: "Oni mają zajebistą wiedzę do bycia dyrektorem finansowym a zarządzanie kapitałem to już jakby sztuka".
Wrzucają tony materiałów na DI do zdania na 3 etapowym egzaminie na którym trzeba wkuć prawo i milio wzorów i regułek. Bardzo mało jest o zarządzaniu.
Kiedyś jeden broker urządzał szkolenie w mojej wiosce za darmo. To co poszedłem, na przerwie przy kawce jeden ze trenerów od AT opowiadał że szkolił też DI z AT !!?? To mu sie pytamy jak to DI z AT szkoliłeś ?? Nie powinni już być wyszkoleni ?? Wyślizgał się z odpowiedzi ale powiedział ze byli tam goście z OFE to zaczął on wypytywać jakie mają strategie co by jego emerytura była jak największa ! Odpowiedzieli że kupują np. akcje i czekają latami - żadnej strategii na spadki wahania koniunktury dosłownie nic !!
Dla mnie większość DI to urzędnicy po bardzo trudnym egzaminie. Kropka.
A dlaczego by ktokolwiek miał być szkolony z AT?
AT nie jest żadną nauką i nie jest udowodniona naukowo, a więc nie może być elementem żadnego oficialnego szkolenia.
AT to fikcja, opinie poszczególnych trejderów, a żadna prawda, ani żadna nauka.
Zarządzanie kapitałem osób trzecich wymaga znajomości prawa, a nie operowania bajkami typu AT.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
21 wrz 2021, 13:31
Śmieszny i żenujący cały ten wątek :)
A sam tytuł w szczególności. Ale jaki autor taki wątek ;)
Masz coś ciekawszego do czytania na tym forum ? :lol: . Tak na poważnie dobra strategia rodzi się w bólach. A tu dla wszystkich gwoli przypomnienia Boner zwróć uwagę na 1 i 2 punkt.
https://www.youtube.com/watch?v=el10dgDa2Do
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ