Mam strategie, nie mam pieniędzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 18:31
Bardzo dobrze liczy. Niecałe 5 pips generuje 1% depozytu (dla eurusd). W przypadku DAX to niecałe 9 pktów. Wystarczy kilka chwil na taki ruch cenowy
5 pipsów, ale od jakiej pozycji ? Dla pozycji eurusd 0,2 lota, 5 pipsów to wartość w złotych 3,9. Aby zarobić 100 PLN trzeba 25 razy zarobić po 5 pipsów.
100 PLN jako 5 pipsów na eurusd to tylko przy pozycji 5 lotów. Depozyt dla 5 lotów przy lewarze 1:300 to 7600. Przy 1:30 nie ma szans aby otworzyć taką pozycję.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
26 sie 2021, 19:16
Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 18:31
Bardzo dobrze liczy. Niecałe 5 pips generuje 1% depozytu (dla eurusd). W przypadku DAX to niecałe 9 pktów. Wystarczy kilka chwil na taki ruch cenowy
5 pipsów, ale od jakiej pozycji ? Dla pozycji eurusd 0,2 lota, 5 pipsów to wartość w złotych 3,9. Aby zarobić 100 PLN trzeba 25 razy zarobić po 5 pipsów.
100 PLN jako 5 pipsów na eurusd to tylko przy pozycji 5 lotów. Depozyt dla 5 lotów przy lewarze 1:300 to 7600. Przy 1:30 nie ma szans aby otworzyć taką pozycję.
OMG :D

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 19:18
MarioDM pisze:
26 sie 2021, 19:16
Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 18:31
Bardzo dobrze liczy. Niecałe 5 pips generuje 1% depozytu (dla eurusd). W przypadku DAX to niecałe 9 pktów. Wystarczy kilka chwil na taki ruch cenowy
5 pipsów, ale od jakiej pozycji ? Dla pozycji eurusd 0,2 lota, 5 pipsów to wartość w złotych 3,9. Aby zarobić 100 PLN trzeba 25 razy zarobić po 5 pipsów.
100 PLN jako 5 pipsów na eurusd to tylko przy pozycji 5 lotów. Depozyt dla 5 lotów przy lewarze 1:300 to 7600. Przy 1:30 nie ma szans aby otworzyć taką pozycję.
OMG :D
Nigdy nie myslalem, ze z Toba bym chetnie piwo wypil. Widzisz z ... my tu mamy do czynienia...

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:
26 sie 2021, 21:26
Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 19:18
MarioDM pisze:
26 sie 2021, 19:16


5 pipsów, ale od jakiej pozycji ? Dla pozycji eurusd 0,2 lota, 5 pipsów to wartość w złotych 3,9. Aby zarobić 100 PLN trzeba 25 razy zarobić po 5 pipsów.
100 PLN jako 5 pipsów na eurusd to tylko przy pozycji 5 lotów. Depozyt dla 5 lotów przy lewarze 1:300 to 7600. Przy 1:30 nie ma szans aby otworzyć taką pozycję.
OMG :D
Nigdy nie myslalem, ze z Toba bym chetnie piwo wypil. Widzisz z ... my tu mamy do czynienia...
Może będzie kiedyś okazja :)

mistic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 11 lut 2011, 14:48

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: mistic »

Boner pisze:
25 sie 2021, 16:30
SEROL666 pisze:
25 sie 2021, 16:28
Podpinasz konto(a) pod www.myfxbook.com ? Ciężko ocenić czy temat jest coś wart.
Zobaczę... mam obsesje że ktoś mi wykradnie moją strategie, dlatego chcę być maksymalnie ostrożny.
w jaki sposób ktoś wykradnie ci strategię? :D
Załóż demo i daj hasło inwestora na forum.Z demo nikt kasy nie wykradnie :D

papirleszcz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2021, 17:28

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: papirleszcz »

Boner pisze:
24 sie 2021, 14:39
Nazywam się Dawid, mam 21lat i gram na forex od roku. W ciągu ostatnich kilku misięcy obmyśliłem bardzo zyskowną strategie, od miesiąca testuje ją na koncie real. Zyski jakie przynosi to od 0.2% do nawet 4%ale przeważnie jest to 1% na dzień, więc myśle że jest to całkiem nieżle. Problem w tym że nie mam pieniędzy i chciałbym się zapytać czy dostane jakąś wskazówke gdzie mam szukać inwestora, a może tu na forum się ktoś znajdzie? I jak by to miało wyglądać, chyba najprościej będzie jak inwestor założy konto u brokera i da mi do niego dostęp, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.
Miesiąc to żaden wyznacznik zyskowności strategii. Jeden trend swingowy może tyle trwać. Po co Ci inwestor? Weź kredyt hipoteczny, z takimi zyskami spłacisz go w kilka miesięcy. Ewentualnie jak masz trochę cierpliwości to idź do pracy w biedronce, żyw się tostami z serem i odkładaj co miesiąc 500 zł. Wtedy już po roku twoje miesięczne zyski będą przewyższać pensje kierownika Twojego sklepu. Trzeba myśleć szeroko i patrzeć daleko! :564:

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Boner pisze:
24 sie 2021, 14:39
Nazywam się Dawid, mam 21lat i gram na forex od roku. W ciągu ostatnich kilku misięcy obmyśliłem bardzo zyskowną strategie, od miesiąca testuje ją na koncie real. Zyski jakie przynosi to od 0.2% do nawet 4%ale przeważnie jest to 1% na dzień, więc myśle że jest to całkiem nieżle. Problem w tym że nie mam pieniędzy i chciałbym się zapytać czy dostane jakąś wskazówke gdzie mam szukać inwestora, a może tu na forum się ktoś znajdzie? I jak by to miało wyglądać, chyba najprościej będzie jak inwestor założy konto u brokera i da mi do niego dostęp, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.
Na szybko przeczytałem kilka postów i w zasadzie chyba nikt nie podsunął Ci żadnego konkretnego pomysłu.
Sugerując się tym co napisałeś, i wiedząc że masz do dyspozycji gotówkę w ilości około 1k USD proponuje Ci 100k USD do obrotu. Warunki jakie musisz spełnić to nie doprowadzić do zejścia kapitału poniżej 10% salda, i wykręcić zysk minimum 10% w miesiąc. Zysk 50/50 z zarobku netto. Jesteś zainteresowany?

Zanim KtoKolwiek się odezwie dajcie odpowiedzieć autorowi, i poczekajcie na moją odpowiedź żeby się śmietnik nie zrobił..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

dzikson pisze:
17 wrz 2021, 15:13
Boner pisze:
24 sie 2021, 14:39
Nazywam się Dawid, mam 21lat i gram na forex od roku. W ciągu ostatnich kilku misięcy obmyśliłem bardzo zyskowną strategie, od miesiąca testuje ją na koncie real. Zyski jakie przynosi to od 0.2% do nawet 4%ale przeważnie jest to 1% na dzień, więc myśle że jest to całkiem nieżle. Problem w tym że nie mam pieniędzy i chciałbym się zapytać czy dostane jakąś wskazówke gdzie mam szukać inwestora, a może tu na forum się ktoś znajdzie? I jak by to miało wyglądać, chyba najprościej będzie jak inwestor założy konto u brokera i da mi do niego dostęp, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.
Na szybko przeczytałem kilka postów i w zasadzie chyba nikt nie podsunął Ci żadnego konkretnego pomysłu.
Sugerując się tym co napisałeś, i wiedząc że masz do dyspozycji gotówkę w ilości około 1k USD proponuje Ci 100k USD do obrotu. Warunki jakie musisz spełnić to nie doprowadzić do zejścia kapitału poniżej 10% salda, i wykręcić zysk minimum 10% w miesiąc. Zysk 50/50 z zarobku netto. Jesteś zainteresowany?

Zanim KtoKolwiek się odezwie dajcie odpowiedzieć autorowi, i poczekajcie na moją odpowiedź żeby się śmietnik nie zrobił..
Nie aktualne. Od 23 lipca zarobiłem prawie 15tys. zł, oczywiście nie z 1000USD. Po drugie szkoda twoich pieniędzy, 10% salda to jest nic. Oczywiście dało by się to zrobić otwierając mniejsze pozycje, ale wiadomo będzie też mniejszy zysk. Miałem już nie raz zejście 20%-30%,po prostu trzeba to przeczekać a nie zamykać pozycje. Ogólnie to dzięki za zainteresowanie ale nie...

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Boner pisze:
20 wrz 2021, 14:04
dzikson pisze:
17 wrz 2021, 15:13
Boner pisze:
24 sie 2021, 14:39
Nazywam się Dawid, mam 21lat i gram na forex od roku. W ciągu ostatnich kilku misięcy obmyśliłem bardzo zyskowną strategie, od miesiąca testuje ją na koncie real. Zyski jakie przynosi to od 0.2% do nawet 4%ale przeważnie jest to 1% na dzień, więc myśle że jest to całkiem nieżle. Problem w tym że nie mam pieniędzy i chciałbym się zapytać czy dostane jakąś wskazówke gdzie mam szukać inwestora, a może tu na forum się ktoś znajdzie? I jak by to miało wyglądać, chyba najprościej będzie jak inwestor założy konto u brokera i da mi do niego dostęp, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.
Na szybko przeczytałem kilka postów i w zasadzie chyba nikt nie podsunął Ci żadnego konkretnego pomysłu.
Sugerując się tym co napisałeś, i wiedząc że masz do dyspozycji gotówkę w ilości około 1k USD proponuje Ci 100k USD do obrotu. Warunki jakie musisz spełnić to nie doprowadzić do zejścia kapitału poniżej 10% salda, i wykręcić zysk minimum 10% w miesiąc. Zysk 50/50 z zarobku netto. Jesteś zainteresowany?

Zanim KtoKolwiek się odezwie dajcie odpowiedzieć autorowi, i poczekajcie na moją odpowiedź żeby się śmietnik nie zrobił..
Nie aktualne. Od 23 lipca zarobiłem prawie 15tys. zł, oczywiście nie z 1000USD. Po drugie szkoda twoich pieniędzy, 10% salda to jest nic. Oczywiście dało by się to zrobić otwierając mniejsze pozycje, ale wiadomo będzie też mniejszy zysk. Miałem już nie raz zejście 20%-30%,po prostu trzeba to przeczekać a nie zamykać pozycje. Ogólnie to dzięki za zainteresowanie ale nie...
LOL, a który bank ci da 10% na miesiąc? Albo nawet na rok?

Jeżeli miałeś takie zejścia, i uważasz, że trzeba przeczekać, to możesz zapomnieć, że ktokolwiek poważny ci powierzy swój kapitał!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Chłopak jest przykładem dlaczego wprowadzono i następne kraje wprowadzają ograniczony lewar dla świeżaków. Po napisaniu tego posta wszedłem zobaczyć inne wypowiedzi kolegi i wpadłem na dziennik który mimo dużych zapewnień nie został w żaden sposób uwiarygodniony.
@ninja on robi 15k w miesiąc więc szkoda czasu na 10%. To co napisałem wiąże się:
1. Z pogodzeniem się ze stratą gdy strata przekroczy 10% salda
2. Otwieranie mniejszych pozycji lub dopracowanie strategii
3. Umiejętność przyznania się do błędu (gdy pozycja nie wejdzie)

A zamiast tego mamy granie całym lewarem bez SL i czekanie aż pozycja zacznie zarabiać, dlatego tacy ludzie nie podpinają kont pod MyFxBook lub FF bo wiedzą że tam nie ma frajerskich zagrywek z wklejaniem tylko zarobionych screenów tylko wszystko jest jak na dłoni czy jedno konto zarabia czy co chwile jest nowe Demo.

A moja propozycja nie wynikała z chęci wyłożenia gotówki (wolałbym oddać potrzebującym niż obcemu o którym nic nie wiem),
Boner pisze:
20 wrz 2021, 14:04
Po drugie szkoda twoich pieniędzy, (...)
ale ze sprawdzenia wiarygodności gracza. Oczywiście w przypadku akceptacji oferty zaproponował bym rozwiązanie które umożliwia dostęp i inwestycje do takiej kwoty jak napisałem pod pewnymi warunkami, między innymi 10% itp. A w zasadzie przy agresywnych inwestycjach starta całkowita może dojść do 20% konta, lub 10% dziennie.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ