Mam strategie, nie mam pieniędzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Boner pisze:
26 sie 2021, 10:50
JarlCarmen pisze:
26 sie 2021, 10:45
Jak dla mnie świeżak myśli ,że znalazł grala.Do tego nie zdaje sobie sprawy ,że może zaliczyć stratę większa niż wynosi jego rachunek jeśli broker nie ma ochrony przed ujemnym kapitałem.... Xtb ? Śmiech na salonie dość że nie mają dobrych warunków na handel to jeszcze w nieźle kłopoty można u nich wpaść...
Miałem raz ujemne saldo w ICMarkest i sami mi dopłacili. Co do XTB, jesteś już trzeci w tym temacie który mi go odradza, tyle że na razie nikt nie napisał żadnych konkretów. I co masz na myśli że można wpaść w kłopoty?
https://www.pb.pl/megasledztwo-w-sprawie-xtb-1110841

Sprawa dotyczy tego:
https://pl.xtb.com/rzeczowo

Z mojego punktu widzenia, osoby która zna mechanizmy zapytań o cenę i realizacji transakcji, oraz bazując na opiniach ekspertów, nie było tutaj żadnych przekrętów, a jeżeli by były, to nie ma sposobu, żeby je odkryć.
XTB dostarczył przeogromną bazę danych dla ekspertów zaangażowanych w analizę zjawisk asymetrii i delay, a eksperci ci zastosowali nowoczesne techniki analiz i nie dopatrzyli się niczego nadzwyczajnego.
Sprawa jest w toku, ponieważ ludzie nieznający się na rzeczy potracili pieniądze i po prostu widzą potencjalną szansę ich odzyskania.

PS. Linki do analiz eksperckich są w podanym linku do xtb.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

Dzięki, poczytam o tym więcej jak tylko będę miał więcej czasu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

https://www.pb.pl/inwestor-na-wojnie-z-xtb-909793
To sprawa sprzed kilku lat XTB pewnie daje możliwość otwarcia max. 1000 lotów na pozycję a gość miał problemy przy 19 lotach I był "znaczącym" klientem prawie 5% obrotów wtedy przypadało na jednego zawodnika
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

1% dziennie na dzwigni 30:1 to nawet nie 4 pipki. Bedzie trudno o jelenia. Moze lepiej Zrob 6 razy wiecej transakcji dziennie.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Caldeborn pisze:
26 sie 2021, 16:15
1% dziennie na dzwigni 30:1 to nawet nie 4 pipki. Bedzie trudno o jelenia. Moze lepiej Zrob 6 razy wiecej transakcji dziennie.
Nie no coś Ty. Jak liczysz ? 1% dziennie od kapitału czyli stanu rachunku. Jeśli stan wynosi 10k, to dzienny zysk to 100 PLN. Czyli 5% tygodniowo daje 500 PLN.
Przy czym jak zrozumiałem, ten 1% jest możliwy przy większym lewarze, bo przy 1:30 to chyba może się nie udać.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

Jutro zakładam dziennik i będę w każdy piątek wrzucał ile udało i się zarobić/stracić. To powinno rozwiać wszyskie wątpliwości na temat mojej strategi.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
26 sie 2021, 16:24
Caldeborn pisze:
26 sie 2021, 16:15
1% dziennie na dzwigni 30:1 to nawet nie 4 pipki. Bedzie trudno o jelenia. Moze lepiej Zrob 6 razy wiecej transakcji dziennie.
Nie no coś Ty. Jak liczysz ? 1% dziennie od kapitału czyli stanu rachunku. Jeśli stan wynosi 10k, to dzienny zysk to 100 PLN. Czyli 5% tygodniowo daje 500 PLN.
Przy czym jak zrozumiałem, ten 1% jest możliwy przy większym lewarze, bo przy 1:30 to chyba może się nie udać.
Jaki by nie był teoretyczny procent zysku, to teoretyczny procent straty musi być mniejszy.
Ludzie patrzą na zyski, a tu trzeba najpierw patrzeć na straty.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

ninjaproject pisze:
26 sie 2021, 16:48
MarioDM pisze:
26 sie 2021, 16:24
Caldeborn pisze:
26 sie 2021, 16:15
1% dziennie na dzwigni 30:1 to nawet nie 4 pipki. Bedzie trudno o jelenia. Moze lepiej Zrob 6 razy wiecej transakcji dziennie.
Nie no coś Ty. Jak liczysz ? 1% dziennie od kapitału czyli stanu rachunku. Jeśli stan wynosi 10k, to dzienny zysk to 100 PLN. Czyli 5% tygodniowo daje 500 PLN.
Przy czym jak zrozumiałem, ten 1% jest możliwy przy większym lewarze, bo przy 1:30 to chyba może się nie udać.
Jaki by nie był teoretyczny procent zysku, to teoretyczny procent straty musi być mniejszy.
Ludzie patrzą na zyski, a tu trzeba najpierw patrzeć na straty.
Mam 1% zysku już po odliczeniu stratnych pozycji, a nie tylko licząc pozycje zyskowne. Chyba o to Ci chodzi?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
26 sie 2021, 16:24
Caldeborn pisze:
26 sie 2021, 16:15
1% dziennie na dzwigni 30:1 to nawet nie 4 pipki. Bedzie trudno o jelenia. Moze lepiej Zrob 6 razy wiecej transakcji dziennie.
Nie no coś Ty. Jak liczysz ? 1% dziennie od kapitału czyli stanu rachunku. Jeśli stan wynosi 10k, to dzienny zysk to 100 PLN.
Bardzo dobrze liczy. Niecałe 5 pips generuje 1% depozytu (dla eurusd). W przypadku DAX to niecałe 9 pktów. Wystarczy kilka chwil na taki ruch cenowy

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 18:31
MarioDM pisze:
26 sie 2021, 16:24
Caldeborn pisze:
26 sie 2021, 16:15
1% dziennie na dzwigni 30:1 to nawet nie 4 pipki. Bedzie trudno o jelenia. Moze lepiej Zrob 6 razy wiecej transakcji dziennie.
Nie no coś Ty. Jak liczysz ? 1% dziennie od kapitału czyli stanu rachunku. Jeśli stan wynosi 10k, to dzienny zysk to 100 PLN.
Bardzo dobrze liczy. Niecałe 5 pips generuje 1% depozytu (dla eurusd). W przypadku DAX to niecałe 9 pktów. Wystarczy kilka chwil na taki ruch cenowy
To chyba zależy od wolumenu transakcyjnego, LOL!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ