Mam strategie, nie mam pieniędzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

Mustafa pisze:
25 sie 2021, 16:53
Boner 1% dziennie to perpetuum mobile, na początku swojej drogi miliony razy wynajdywałem około żeby rynek mnie potem szybko zweryfikował. Każdy świeżak na początku ma głowie taki plan, że z niczego w krótkim czasie zrobi fortunę.
Serio ''Perpetum mobile''??? Więc może nie potzrzebuję żadnego inwestora, tylko po prostu grać za własne oszczędności. Muszę to przemyśleć.

A po za tym dzięki Panowie za takie zainteresowanie tematem, nie spodziewałem się wielu postów, a tu taka niespodzianka.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Boner pisze:
25 sie 2021, 17:27
Mustafa pisze:
25 sie 2021, 16:53
Boner 1% dziennie to perpetuum mobile, na początku swojej drogi miliony razy wynajdywałem około żeby rynek mnie potem szybko zweryfikował. Każdy świeżak na początku ma głowie taki plan, że z niczego w krótkim czasie zrobi fortunę.
Serio ''Perpetum mobile''??? Więc może nie potzrzebuję żadnego inwestora, tylko po prostu grać za własne oszczędności. Muszę to przemyśleć.

A po za tym dzięki Panowie za takie zainteresowanie tematem, nie spodziewałem się wielu postów, a tu taka niespodzianka.
No w końcu na to wpadłeś. powiem Ci szczerze uszło ci płazem normalnie byśmy ostro potraktowali zawodnika Co pisze takie rzeczy. Dołącze się do Mustafy nie wynalazłeś nic nowego jeszcze długa droga przed Tobą. Dobrze że możesz już testować w realu system za jakiś czas się przekonasz co to warte. Powodzenia
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

SEROL666 pisze:
25 sie 2021, 17:40
Boner pisze:
25 sie 2021, 17:27
Mustafa pisze:
25 sie 2021, 16:53
Boner 1% dziennie to perpetuum mobile, na początku swojej drogi miliony razy wynajdywałem około żeby rynek mnie potem szybko zweryfikował. Każdy świeżak na początku ma głowie taki plan, że z niczego w krótkim czasie zrobi fortunę.
Serio ''Perpetum mobile''??? Więc może nie potzrzebuję żadnego inwestora, tylko po prostu grać za własne oszczędności. Muszę to przemyśleć.

A po za tym dzięki Panowie za takie zainteresowanie tematem, nie spodziewałem się wielu postów, a tu taka niespodzianka.
No w końcu na to wpadłeś. powiem Ci szczerze uszło ci płazem normalnie byśmy ostro potraktowali zawodnika Co pisze takie rzeczy. Dołącze się do Mustafy nie wynalazłeś nic nowego jeszcze długa droga przed Tobą. Dobrze że możesz już testować w realu system za jakiś czas się przekonasz co to warte. Powodzenia
A co takiego złego napisałem? Po za tym nie zgodzę się że nic nowego nie wynalazłem. To że zainspirowałem się wpisami z forum to nic złego, właśnie chyba po to jest Forex Nawigator.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Boner pisze:
25 sie 2021, 17:49
A co takiego złego napisałem? Po za tym nie zgodzę się że nic nowego nie wynalazłem. To że zainspirowałem się wpisami z forum to nic złego, właśnie chyba po to jest Forex Nawigator.
Nic złego nie napisałeś. Ale też nic nie pokazałeś. Większość z nas widziało te strategie wierz mi część z nich to kopia kopi zmieniają się nazwy, kolory i wskaźniki. Tylko. Szkoda czasu na pisanie o czymś czego nie można ocenić - kilka miesięcy ??? Strategia przeszła wszystkie stress testy ?? Wątpię a Ty już myślisz ze masz świętego Grala ? Po roku doświadczenia ?? Wiec życzę Powodzenia bo w sumie jeszcze długa droga przed Tobą
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

SEROL666 pisze:
25 sie 2021, 18:19
Boner pisze:
25 sie 2021, 17:49
A co takiego złego napisałem? Po za tym nie zgodzę się że nic nowego nie wynalazłem. To że zainspirowałem się wpisami z forum to nic złego, właśnie chyba po to jest Forex Nawigator.
Nic złego nie napisałeś. Ale też nic nie pokazałeś. Większość z nas widziało te strategie wierz mi część z nich to kopia kopi zmieniają się nazwy, kolory i wskaźniki. Tylko. Szkoda czasu na pisanie o czymś czego nie można ocenić - kilka miesięcy ??? Strategia przeszła wszystkie stress testy ?? Wątpię a Ty już myślisz ze masz świętego Grala ? Po roku doświadczenia ?? Wiec życzę Powodzenia bo w sumie jeszcze długa droga przed Tobą
W sumie masz racje, taki zimny prysznic też jest czasem potrzebny. Zobaczymy co czas pokaże.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Boner pisze:
25 sie 2021, 18:23
W sumie masz racje, taki zimny prysznic też jest czasem potrzebny. Zobaczymy co czas pokaże.
Zimny prysznic ? Problemem jest to, że nie przeżyłeś chyba jeszcze MC, więc nie wiesz o czym piszesz.
Podałeś za mało danych o tej strategii, ale sądząc po poszlakach można już ją nieco ocenić.
Trochę chyba kojarzę o co chodzi i po pierwsze ta strategia nie jest najlepsza koncepcyjnie, a po drugie, to nie jestem pewien czy właściwie do niej podchodzisz.
Generalnie na chwilę obecną w grze są dwa scenariusze. Osłabienie dolara lub jego umocnienie. Wskaźniki wskazują na osłabienie, ale one są pochodnymi i dlatego to nie one decydują ostatecznie. Umocnienie dolara choć mało prawdopodobne (czy aby ? ), jest jednak realne.
Linie wsparcia i oporu są od pewnego czasu dosyć lekko traktowane przez kurs eurodolara. Od środy do piątku trwa virtualne Jackson Hole i wystarczy aby jakaś persona powiedziała kilka słów i od razu nastąpi silne osłabienie lub silne umocnienie dolara.
Masz 60 pozycji otworzonych na rachunku, a przecież nie ma aż tylu instrumentów. Nietrudno zgadnąć, że część pozycji to pozycje przeciwstawne, a część zagrywana z trendem. Wskazuje na to jednoczesne trzymanie longa na eurodolarze i szorta na kablu.
W przypadku negatywnego scenariusza czyli umocnienia dolara, zapewne pozycje na jego umocnienie zamkniesz dosyć szybko z niewielkim zyskiem i zostaną na rachunku pozycje stratne w kierunku jego osłabienia. Choć są to pozycje drobne o wielkości od 0,01 do 0,03 to jednak w swej masie mogą być groźne dla portfela.
Przelicz ich ogólną wielkość i ile pipsów jesteś w stanie je przetrzymać.
Zrobisz w ten sposób swój pierwszy stres test, który wskaże Ci na jakim poziomie może dojść do MC czyli wyzerowania kapitału. W przypadku XTB sporą część kapitału uratuje sam lewar na poziomie 1:30. W przypadku ICM w takim scenariuszu zostaną strzępy z kapitału.
Zastanów się wiec, czy na pewno potrzebny Ci jest większy lewar.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

Niestety, ale miałem te nieprzyjemność przeżyć MC. Nawet nie raz a 3 razy. Łącznie przerżnołem przez swoją głupote i pewność siebie 25 200zł nie tylko na forex ale też opcjach waniliowych i opcjach binarnych. Teraz jestem bardziej ostrożny.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Boner pisze:
26 sie 2021, 10:10
Niestety, ale miałem te nieprzyjemność przeżyć MC nie tylko na forex ale też opcjach waniliowych i opcjach binarnych. Teraz jestem bardziej ostrożny.
Opcji nie tykaj, bo po pierwsze to zabawa dla fachowców, a po drugie, jeśli opcje to tylko z giełdy, a nie od brokerów fx.
Boner pisze:
26 sie 2021, 10:10
Teraz jestem bardziej ostrożny.
Tylko tak Ci się wydaje. Sam się z tego będziesz śmiał za 10 lat jeśli tyle wytrwasz na rynku.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

JarlCarmen

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: JarlCarmen »

Jak dla mnie świeżak myśli ,że znalazł grala.Do tego nie zdaje sobie sprawy ,że może zaliczyć stratę większa niż wynosi jego rachunek jeśli broker nie ma ochrony przed ujemnym kapitałem.... Xtb ? Śmiech na salonie dość że nie mają dobrych warunków na handel to jeszcze w nieźle kłopoty można u nich wpaść...

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

JarlCarmen pisze:
26 sie 2021, 10:45
Jak dla mnie świeżak myśli ,że znalazł grala.Do tego nie zdaje sobie sprawy ,że może zaliczyć stratę większa niż wynosi jego rachunek jeśli broker nie ma ochrony przed ujemnym kapitałem.... Xtb ? Śmiech na salonie dość że nie mają dobrych warunków na handel to jeszcze w nieźle kłopoty można u nich wpaść...
Miałem raz ujemne saldo w ICMarkest i sami mi dopłacili. Co do XTB, jesteś już trzeci w tym temacie który mi go odradza, tyle że na razie nikt nie napisał żadnych konkretów. I co masz na myśli że można wpaść w kłopoty?

ODPOWIEDZ