Edukacja i konto

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Buho
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:37

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: Buho »

Może być to akcja na naiwnych leszczy, bo na tym video mówi coś o zautomatyzowanym swoim systemie. który zarabia podobno,
kiedyś na FF był gostek co sie nazywał James16, pokazywał w swoim wątku jak grać PA,
miał swoją grupę zamkniętą gdzie się płaciło za dostęp.
Niewiem czy to prawda ale nikt nie widział nigdy jego zagrań ani statementu, czyli model biznesowy by się zgadzał,
jest sprawdzony od lat i skutecznie używany, a zysk jest bardzo duży i pewny.
Wg mnie osoba która naprawde potrafi żyć z forex znajdzie sobie sama odpowiednie towarzystwo i raczej nie na zasadzie płatnej grupy :D
Pozatym forex to nie GPW, nawet jak się w 1000 osób zgadamy na jakis setup, to nie ruszymy rynkiem.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Buho pisze:
03 wrz 2021, 20:16
Może być to akcja na naiwnych leszczy, bo na tym video mówi coś o zautomatyzowanym swoim systemie. który zarabia podobno,
kiedyś na FF był gostek co sie nazywał James16, pokazywał w swoim wątku jak grać PA,
miał swoją grupę zamkniętą gdzie się płaciło za dostęp.
Niewiem czy to prawda ale nikt nie widział nigdy jego zagrań ani statementu, czyli model biznesowy by się zgadzał,
jest sprawdzony od lat i skutecznie używany, a zysk jest bardzo duży i pewny.
Wg mnie osoba która naprawde potrafi żyć z forex znajdzie sobie sama odpowiednie towarzystwo i raczej nie na zasadzie płatnej grupy :D
Pozatym forex to nie GPW, nawet jak się w 1000 osób zgadamy na jakis setup, to nie ruszymy rynkiem.
Ciekawe czy w jednym czasie, przy tej samej cenie nawet nie 1000 tylko mała grupka 10 osób potrafi to zrealizować(taki setup)
no i jeszcze zróznicowanie wynikające z dużej zmienności lub niskiej płynności tzw poślizg
technicznie ciężko do realizacji

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tomasz196407 pisze:
03 wrz 2021, 21:56
Ciekawe czy w jednym czasie, przy tej samej cenie nawet nie 1000 tylko mała grupka 10 osób potrafi to zrealizować(taki setup)...
Jeśli to będzie płytki rynek, jak New Connect, gdzie na danym poziomie cenowym jest tylko kilka ofert i mały wolumen, to gdy nagle 10 osób będzie chciało dajmy na to kupić PKC (market order) znacznie większym wolumenem niż jest na danym poziomie, to sami sobie podbiją cenę, bo będą zbierać zlecenia po coraz wyższych cenach, czyli wypełniać te zlecenia sprzedaży które wiszą na "taśmie" (w arkuszu) na wyższych poziomach. Na mało płynnej spółce sam sobie możesz podbić cenę o kilka groszy w ten sposób jak np chcesz kupić 10.000 akcji po 0.70 groszy, a na 0.70 jest tylko 4000 akcji na sprzedaży, na 0,71 dajmy na to 3000, 0.72, 2000, 0.73 1000 akcji. Wtedy zbierzesz sumarycznie z tych 4 poziomów, żeby wypełnić te twoje 10.000 akcji. I tym samym pchniesz kurs z 0.70 na 0.73 gr.

Technicznie tak to działa.

A żeby wywołać popyt na dane akcje, musiałbyś jakoś "zachęcić" innych żeby kupowali po wyższych cenach licząc że kurs dalej będzie rósł.

Nie masz nieograniczonych środków, tylko chcesz kupić te 10k akcji i tyle, a rynek jest otwarty od 9 do 17, i między czasie pojawiają się inni, którzy coś chcą też kupić albo sprzedać. I jak Ty kupiłeś 10k akcji i pchnąłeś o 3 grosze w górę, to zaraz ktoś może sprzedać, bo dla niego to jest dobra cena do realizacji zysku albo po prostu sprzedania akcji, a między czasie pojawią się niżej oczekujące na kupno i znowu pchnie trochę w dół cenę i tak w kółko... A Ty miałeś tylko na te 10.000 akcji i już więcej nie masz kasy żeby tym kręcić...

Na fx tego efektu nie odczuwasz, bo go nie ma, bo zazwyczaj broker jest drugą stroną transakcji. I "pozwala" kupować i sprzedawać po tych cenach po których otwierasz zlecenie.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

rookie2 pisze:
03 wrz 2021, 22:49
Tomasz196407 pisze:
03 wrz 2021, 21:56
Ciekawe czy w jednym czasie, przy tej samej cenie nawet nie 1000 tylko mała grupka 10 osób potrafi to zrealizować(taki setup)...
Jeśli to będzie płytki rynek, jak New Connect, gdzie na danym poziomie cenowym jest tylko kilka ofert i mały wolumen, to gdy nagle 10 osób będzie chciało dajmy na to kupić PKC (market order) znacznie większym wolumenem niż jest na danym poziomie, to sami sobie podbiją cenę, bo będą zbierać zlecenia po coraz wyższych cenach, czyli wypełniać te zlecenia sprzedaży które wiszą na "taśmie" (w arkuszu) na wyższych poziomach. Na mało płynnej spółce sam sobie możesz podbić cenę o kilka groszy w ten sposób jak np chcesz kupić 10.000 akcji po 0.70 groszy, a na 0.70 jest tylko 4000 akcji na sprzedaży, na 0,71 dajmy na to 3000, 0.72, 2000, 0.73 1000 akcji. Wtedy zbierzesz sumarycznie z tych 4 poziomów, żeby wypełnić te twoje 10.000 akcji. I tym samym pchniesz kurs z 0.70 na 0.73 gr.

Technicznie tak to działa.

A żeby wywołać popyt na dane akcje, musiałbyś jakoś "zachęcić" innych żeby kupowali po wyższych cenach licząc że kurs dalej będzie rósł.

Nie masz nieograniczonych środków, tylko chcesz kupić te 10k akcji i tyle, a rynek jest otwarty od 9 do 17, i między czasie pojawiają się inni, którzy coś chcą też kupić albo sprzedać. I jak Ty kupiłeś 10k akcji i pchnąłeś o 3 grosze w górę, to zaraz ktoś może sprzedać, bo dla niego to jest dobra cena do realizacji zysku albo po prostu sprzedania akcji, a między czasie pojawią się niżej oczekujące na kupno i znowu pchnie trochę w dół cenę i tak w kółko... A Ty miałeś tylko na te 10.000 akcji i już więcej nie masz kasy żeby tym kręcić...

Na fx tego efektu nie odczuwasz, bo go nie ma, bo zazwyczaj broker jest drugą stroną transakcji. I "pozwala" kupować i sprzedawać po tych cenach po których otwierasz zlecenie.
Rookie2 dzięki za baze wiedzy :564: ale
Troche inne podejście do problemu może coś na wzór rozwiazania inzynierskiego
otóż
cały czas przyświeca mi temat wątku oraz co za tym idzie główny problem
nauka :arrow: praktyka(realne konto) :arrow: ewentualne kopiowanie przez Subscribers
sygnałów
Wcześniej wspomniałem o MQL gdzie jest taka możliwość
tak jest i ludzie to robią i pomijajac to że to mija sie z celem traderskim czyli spekulacją
to technicznie sam serwis okresla tak zwany slippage(poślizg)
"Średni poślizg na podstawie statystyk egzekucji na kontach rzeczywistych różnych brokerów określany jest w pipsach. Zależy to od różnicy między kwotowaniami dostawcy z „ForexChief-MT5” a kwotowaniami subskrybenta, a także od opóźnień realizacji zleceń. Niższe wartości oznaczają lepszą jakość kopiowania"

Jak zobaczyłem wartości w pipsach to najwieksza róznica to nawet 90 pips
średnio to 10-15 pips

I teraz nawiązując do pierwszego postu tego tematu -edukacja i konto
myśle że autor w istocie miał na myśli rzeczywiscie tylko śledzenie naoczne poczynań tego Pana na youtube
bo kopiowanie to raczej nie wyjdzie nikomu

"Polecam śledzić poczynania. Gdyż plan bardzo ambitny i ma spełniać równiez rolę edukacyjną. Popatrze i zobaczymy co z tego wyniknie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=-ahrleJQRCg
Link do konta
https://www.forexfactory.com/poznajrynek"

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

No i zaczyna się Marketing pod filmikiem Nabór do nowej zamkniętej Grupy Tradingowej:
https://www.youtube.com/watch?v=qYDg1V6B0zs

:569: Mieli 2 albo 3 negatywne komentarze - USUNIĘTE. Skąd my to znamy
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Buho
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:37

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: Buho »

rookie2 , najgorzej zostać z papierem po zmniejszeniu obrotu, ja tak raz zostałem, ale nie wyrzuciłem PKC, tylko ustawiłem limit i powiesiłem jakiegos leszcza :D
W sumie miałem mały pakiecik, a ruszyłem cenę o kilka groszy, obserwowałem akurat arkusz.
Z perspektywy czasu i aktualnej ceny widzę, że to była bardzo dobra decyzja :D

SEROL666 ,to wiadomo o co chodzi, ale w tym biznesie coraz ciaśniej z roku na rok :D

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
03 wrz 2021, 22:49
Tomasz196407 pisze:
03 wrz 2021, 21:56
Ciekawe czy w jednym czasie, przy tej samej cenie nawet nie 1000 tylko mała grupka 10 osób potrafi to zrealizować(taki setup)...
Jeśli to będzie płytki rynek, jak New Connect, gdzie na danym poziomie cenowym jest tylko kilka ofert i mały wolumen, to gdy nagle 10 osób będzie chciało dajmy na to kupić PKC (market order) znacznie większym wolumenem niż jest na danym poziomie, to sami sobie podbiją cenę, bo będą zbierać zlecenia po coraz wyższych cenach, czyli wypełniać te zlecenia sprzedaży które wiszą na "taśmie" (w arkuszu) na wyższych poziomach. Na mało płynnej spółce sam sobie możesz podbić cenę o kilka groszy w ten sposób jak np chcesz kupić 10.000 akcji po 0.70 groszy, a na 0.70 jest tylko 4000 akcji na sprzedaży, na 0,71 dajmy na to 3000, 0.72, 2000, 0.73 1000 akcji. Wtedy zbierzesz sumarycznie z tych 4 poziomów, żeby wypełnić te twoje 10.000 akcji. I tym samym pchniesz kurs z 0.70 na 0.73 gr.

Technicznie tak to działa.

Na rynku forex działa to dokładnie tak samo. Z tym, że na rynku akcji cena limit jest respektowana a na forex nie zawsze.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

https://prtrading.pl/produkt/trading-room/

I na co się zdały moje analizy - trading room jest pełen. Nie mam pretensji mam nadzieję że chłopaki w końcu coś pokażą. Ale wiem dlaczego chłopaki co nic nie pokazały mają pełną obsadę u siebie. kiedyś już jakieś 5-6 lat emu pisałem że to forum zdycha i to staje się faktem. Sam osobiście dostałem tu 2 bany:
1. Pierwszy na miesiąc za to że krytykowałem reklamodawcę.
2. Drugi na rok że napisałem że felgi pewnego auta są zbyt ge...skie.
Wiele ciekawych osobistości tu dostawało bany za gówniane sprawy.

Ale co tam problemem jest poczytność tego forum.
Wiecie że w biały dzień tu raptem się zjawia naście osób ? Piałem już o tym w DT jak XAB pokazuje fajerwerki swoich umiejętności to często wszystkich co z nim piszą i czytają mógłby zaprosić na pizzę i nie wydałby więcej niż 200 PLN.
Statystyka forum jest ściemniona do bólu .
Kiedyś jak się tu wchodziło klikająć "Nowe Posty" to były strony a teraz dwa linki może trzy. Sorry właścicielu tego forum nie tworzymy już opinii tylko posty. Czasem kogoś tu zagna jag google go wrzuci.

Kiedyś tu się tańczyło z naprawdę zajebistymi traderami.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Buho
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:37

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: Buho »

Widocznie ludzie ocenili, że gość jest na tyle transparentny, że warto w niego zainwestować 199zł
Jakieś plusy są:
- ma wiedze na temat formacji, wskaźników, price action i innych dziwadeł,
- długo jest na rynku,
- z tego co widziałem to pomnożył konto zanim stracił, także przy dobrym MM i innej psychice, mogłoby to skończyć sie na plusie, jak by porzucił te próby zawracania rzeki kijem,
- ma wspólnika Sępa którzy pewnie dorzuci coś od siebie,

Nie każdy może być traderem który przeprowadzi cały proces zyskownej transakcji od analizy do zamknięcia,
ale podpinając sie pod innych z odpowiednim MM, jest szansa coś zarobić :D

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Edukacja i konto

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

A niech tracą debile. Dla mnie prawie każdy szkoleniowec-mentor to taki trader-porażka, który stoczył się do poziomu szkoleniowca za kasę bo mu coś nie szło. Owszem, nie każdy może być traderem ale jeśli korzysta z tego rodzaju szkoleń to dla mnie na pewno jest frajerem. I zanim ktoś się obrazi, szkoleniowcy czy frajerzy sami pracują na taki a nie inny wizerunek więc mam prawo do takiej a nie innej opinii i tyle w temacie. :d

Zresztą z tego ci widzę, to ta cała "polska scena traderska" to jedna wielka ściema. Z jednej strony wstyd przyznawać się jeśli utożsamiamy się z tą społecznością, z drugiej strony przynajmniej jest się z czego pośmiać jak wychodzą różne afery na wierzch.

ODPOWIEDZ