krypto waluty reagujące na dane makro

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
FreeWay

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Ethereum Jakie są te zastosowania - Około 727 000 wyników (0,53 s) gogle na YT równie dużo. Oczekujesz że ja w kilku zdaniach streszczę ci zastosowania czy że napisze kilkunastostronicowy post wymagający czasu wysiłku? tylko po to by udowodnić że ja mam racje w Internecie a ktoś jej nie ma , nie inwestuj w coś czego nie rozumiesz a jeśli zamierzasz to zdobądź niezbędną wiedze a ta jest ogólnie dostępna. Inwestowanie najlepiej zacząć od akcji firm których produktów używasz na co dzień jesli jesteś z nich zadowolony a kurs spółki szoruje po dnie to po prostu kup akcje tej firmy, jeśli firma dodatkowo wypłaca dywidendę to jesteś w domu kursem nie musisz się przejmować.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

FreeWay pisze:
28 lip 2021, 22:17
Nie można oczekiwać że wirtualna waluta będzie reagować na dane makro bo nie ma narodowości jak trafnie zauważyłeś , równocześnie jest to siłą krypto że byle urzędas nie może jej dodrukować a boli ich z tego powodu dupa.
Żaden rząd nie zaakceptuje waluty krypto która teraz istnieje co najwyżej stworzą swoją.
FreeWay pisze:
28 lip 2021, 22:17
inwestuj "w to co rozumiesz " np prosty przykład chcesz kupić samochód obserwujesz jego cenę czekasz na jakiś rabat , nagle cena spada o 50% więc biegiem kupujesz i wiesz że ubiłeś świetny interes kupując coś znacznie taniej poniżej wartości rynkowej bo w pełni rozumiesz korzyści z posiadania auta
Ja kończyłem ekonomie i przy wahaniach kursów waluty o 20% na pewno zacząłby się ból dla urzędasów a co dopiero ponad 50% (A o wzroscie wartosci waluty !!! Zabiłoby to eksport w miesiąc). Jak myślisz dlaczego Elon wycofał sie z zakupów Tesli za krypto (Gdyby ludzie przedpłacili krypto za auta w Maju to Tesli odparowałoby 50% kasy w 2 tygodnie a Tesla musiała by kupować podzespoły za dolary i byliby solidnie w plecy)
Dla twojej informacji system z Bretton Woods gdzie dolar był powiązany ze złotem a waluty z dolarem do 1971 był okresem prosperity - Stabilne kursy walutowe +/-1% a nie to co ty napisałeś.
FreeWay pisze:
28 lip 2021, 22:17
. To samo z Ethereum jesli wiesz jakie technologia Blockchain może mieć zastosowania to 50% zjazd ceny jest świetna promocją a że zmienność duża trudno takie aktywo , dla niektórych będzie to zawsze tylko wykres z dużą zmiennością , sory samo AT nie wystarczy by kręcić setki
Co stoi za 4000-ami różnych kryptowalut ? Abstrahując od technologii. Tylko moda i nakręcanie Hype przez ludzi powiązanych z technologiami żadnych powiązań z realną gospodarką - ani danymi makro od których zaczęliśmy. Tylko spekulacja oparta o ich możliwości a nie wartość.
Wpiszcie sobie po angielsku w google:"what can I buy for ethereum?" Wyszły mi dwa linki - 2! A reszta to:
"Want to Buy Ethereum?"
"What is Ethereum And Should You Invest in..."
"How To Buy Ethereum – Forbes Advisor"
"4 Steps to Safely Buying Ethereum".... itd.

AT nie wystarczy bo póki co Elon i kilku innych decyduje o kursie 8) . Wahania plus brak zastosowań w obrocie gosp. w tej skali nadają krypto tylko spekulacyjną wartość.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
29 lip 2021, 20:31
Nie wiem czy wiesz aktualny prezes NBP też kończył ekonomie i on mówi że bank centralny naszego kraju nie ma wpływu na inflacje :D Myślałem że to zajebiście oczywiste że aktywo którego władza nie może kontrolować jest dla niej zagrożeniem i zawsze będzie mu przeciwna . Nie poruszaj tematu Elona fakt jest wizjonerem ale i idiotą , ludzie nigdy nie będą w stanie skolonizować kosmosu bo człowiek nie będzie w stanie przetrwać w skrajnie nie sprzyjającym mu środowisku , za to samo replikujące się maszyny SI jak najbardziej i tu dla ciebie zgwozdka czym jest SI ? niczym innym jak możliwością przetwarzania danych jesli maszyny będą w stanie budować na kolejnych planetach fabryki samych siebie to jak najbardziej można będzie uznać że sa inteligentne ,ty tego nie ogarniesz 4000 alt krypto ok tyle samo jest lokalnych walut maleńkich państewek których nikt nie traduje bo to zwykły shit jak twoje wywody , nie jesteś godzien nawet mi possać .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekonomia

Ja też kiedyś myliłem ekonomistę z biznesmanem.
Niestety, ekonomia nic nie ma wspólnego z finansjerą.
Fakt, że ktoś jest ekonomistą nie mówi nic na temat tego, czy rozumie zasady popytu i podaży, oraz inne kwestie związane z pieniądzem i gospodarką.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

No to widać nie tylko ja uważam że żądzą nami idioci bez kompetencji z nadania politycznego

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
29 lip 2021, 21:05
No to widać nie tylko ja uważam że żądzą nami idioci bez kompetencji z nadania politycznego
To chyba oczywiste?
Czy ktoś wymaga od polityka, żeby był specjalistą?
A być prezesen NBP, to owszem, wymaga się wykształcenia.
Ale, jak wyżej, Doktor Ekonomii nie jest wykształcony w zarządzaniu kapitałem.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Nikt NBP nie karze zarządzać kapitałem niech przestaną okradać podatkiem inflacyjnym tych którzy nie mają możliwości by przed tym się bronić ja właduje w akcje wolny kapitał , co ma zrobić emeryt który oszczędzał całe życie by na starość mieć 100k PLN i teraz te oszczędności tracą 6% rocznie z powodu inflacji ? ma się nauczyć inwestować ? czy otworzyć Long na USD/PLN? Jak myślisz gdzie ucieknie kapitał z Polski ? ja myślę że do sąsiednich krajów podnoszących stopy % Jaki będzie skutek masowej wyprzedaży PLN o tym dowiesz się jak większość z tv

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

FreeWay pisze:
29 lip 2021, 23:41
Jak myślisz gdzie ucieknie kapitał z Polski ? ja myślę że do sąsiednich krajów podnoszących stopy % Jaki będzie skutek masowej wyprzedaży PLN o tym dowiesz się jak większość z tv
Chyba błędnie do tego podchodzisz. Kapitał nigdzie nie ucieknie, bo nie ma gdzie. Czemu NBP miałby utrzymywać wysokie stopy procentowe ? W sytuacji, gdy wszystkie kraje szmacą swoje waluty to nie warto być prymusem.
Glapiński broni interesów eksporterów jak choćby KGHM i stara się zachować stały kurs złotówki. Ja osobiście bym wolał aby złotówka była w parytecie do dolara i euro, ale rozumiem jego punkt widzenia.
Inflacja jest wszędzie wysoka. Nie wydaje mi się aby doszło do wybuchu niekontrolowanej inflacji jak miało to miejsce w latach 90-tych. Banki centralne celowo wywołują inflację, bo sama z siebie utrzymuje się na niskim, stałym poziomie około 2.5%. Przez lata FED i ECB starały się wywołać dużą inflację i bezowocnie.
Gdy banki USA i EU zaczną podnosić stopy to i NBP podniesie, może nawet mocniej i inflacja wróci do stałego poziomu, a złotówka utrzyma dotychczasowy kurs.
Na razie nie widzę powodów do paniki. Poważne problemy jeśli się pojawią to przyjdą z USA i/lub UE. Jeśli oni coś solidnie spieprzą to i w nas to uderzy.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

FreeWay pisze:
29 lip 2021, 20:31
Nie wiem czy wiesz aktualny prezes NBP też kończył ekonomie i on mówi że bank centralny naszego kraju nie ma wpływu na inflacje :D Myślałem że to zajebiście oczywiste że aktywo którego władza nie może kontrolować jest dla niej zagrożeniem i zawsze będzie mu przeciwna .
To polityka. Zresztą spójrz na to co dzieje sie na świecie nie jesteśmy żadną siła - wystarczy spojrzeć na dane makroekonomiczne i wszystko będzie jasne
FreeWay pisze:
29 lip 2021, 20:31
Nie poruszaj tematu Elona fakt jest wizjonerem ale i idiotą , ludzie nigdy nie będą w stanie skolonizować kosmosu bo człowiek nie będzie w stanie przetrwać w skrajnie nie sprzyjającym mu środowisku , za to samo replikujące się maszyny SI jak najbardziej i tu dla ciebie zgwozdka czym jest SI ? niczym innym jak możliwością przetwarzania danych jesli maszyny będą w stanie budować na kolejnych planetach fabryki samych siebie to jak najbardziej można będzie uznać że sa inteligentne ,
O czym ty piszesz ? Co to ma wspólnego z danymi makro ? Dowiedz się kilku rzeczy zanim zaczniesz klepać posty:
- dlaczego to robi "Idiota" Musk a nie NASA
- dowiedz się kto go finansuje i jak potężne kapitały za nim stoją
- dlaczego Chiny tak się spieszą w kosmos - pewnie też tam są sami idioci
- Znaczenie strategiczne księżyca plus wielu innych punktów na orbitach Ziemi i Księżyca... itd
- Od czegoś trzeba zacząć nie od razu Rzym zbudowano
FreeWay pisze:
29 lip 2021, 20:31
ty tego nie ogarniesz 4000 alt krypto ok tyle samo jest lokalnych walut maleńkich państewek których nikt nie traduje bo to zwykły shit jak twoje wywody , nie jesteś godzien nawet mi possać .
Nie umiesz walczyć na argumenty ? Skończyły Ci się ? Zacząłeś jazdę jak to między polaczkami
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
29 lip 2021, 20:52
Ja też kiedyś myliłem ekonomistę z biznesmanem.
Niestety, ekonomia nic nie ma wspólnego z finansjerą.
Fakt, że ktoś jest ekonomistą nie mówi nic na temat tego, czy rozumie zasady popytu i podaży, oraz inne kwestie związane z pieniądzem i gospodarką.
Ja nigdy. Znakomita większość prezesów banków centralnych oraz prywatnych ma ukończone studia ekonomiczne. Ci Panowie po cichutku decydują z prezesami dużych banków i bandą politykierów o polityce finnansowej istniejących Państw i federacji. Co lepiej zmieniają się raz prywatny sektor raz państwowy.
I prawdą jest że pierniczą takie głupoty że aż strach ale wiedzą co robią i rozumieją kwestie związane z pieniądzem i gospodarką. Ale jak na stole pojawia się polityka to Rozsądek spierd...a. Nie mówiąc już o interesie społecznym.
A biznes oczywiście ten WIELKI biznes idzie z Finansjerą pod rączkę.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

FreeWay pisze:
29 lip 2021, 23:41
Nikt NBP nie karze zarządzać kapitałem niech przestaną okradać podatkiem inflacyjnym tych którzy nie mają możliwości by przed tym się bronić ja właduje w akcje wolny kapitał
Cały świat jest okradany. Taki system finansowy jest na świecie. Ludzie kupują mieszkania na wynajem, ziemię i inne
FreeWay pisze:
29 lip 2021, 23:41
, co ma zrobić emeryt który oszczędzał całe życie by na starość mieć 100k PLN i teraz te oszczędności tracą 6% rocznie z powodu inflacji ? ma się nauczyć inwestować ? czy otworzyć Long na USD/PLN?
Emeryci mają przerąbane bo w szkołach nie ma żadnej edukacji finansowej. A ta wiedza to niestety indywidualna sprawa.
Powiem Wam Coś jakieś dwa - trzy lata temu rekomendowałem 3 znajomym duże znane firmy na świecie chyba 6 czy 8. Bo płakali co zrobić z kasą. Żaden z nich się nie zainteresował ceny spółek wzrosły ba jednemu mówiłem o srebrze (bał się rynku akcji) jak było koło 14USD aby sobie kupił monety(cena papierowa szła z metalem) oni nadal płaczą co zrobić z kasą.
Lepszy przykład znajomy kupił rządowe obligacje - polskie, z myślą o przyszłości córki gdy pójdzie na studia..... za piętnaście lat. nie dał się przekonać.
Widzę że masz taką empatię społeczną.. jeszcze.
FreeWay pisze:
29 lip 2021, 23:41
Jak myślisz gdzie ucieknie kapitał z Polski ? ja myślę że do sąsiednich krajów podnoszących stopy % Jaki będzie skutek masowej wyprzedaży PLN o tym dowiesz się jak większość z tv
Co ma uciekać jak i tak niewiele go napływa, nie jesteśmy jakąś super ciekawą alternatywą dla kapitału. Poza tym podnieś szybko stopy procentowe to nie obędzie się bez konsekwencji dla gospodarki. Politycy zwłaszcza w tym miejscu gdzie jest Polska są nie mają zbyt wielu opcji.
Nie oglądam TV
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ