DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Cblondyn pisze:
20 lip 2021, 16:50
wojtalo pisze:
20 lip 2021, 15:59
Kermit mam podobne, już rysuję te kliny i trójkąty nie wiem który raz, za każdym razem nie wychodzi, tzn odbijamy się od dolnej bandy, idziemy sobie trochę do góry po czym wybicia brak, lub nawet górnej bandy nie zaliczamy. Już mi się nie chcę tego wrzucać nawet :/
A wiesz, że klin, trójkąt, flaga to formacje kontynuacji trendu? Jesli nie wiesz to poczytaj sobie ;)
Co do klina bym się kłócił ;) Z trójkątami bywa różnie.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

wojtalo pisze:
20 lip 2021, 17:10


Co do klina bym się kłócił ;) Z trójkątami bywa różnie.
To nie podlega dyskusji ;)
Wszystkie są pewnego rodzaju korektą w trendzie. I pozycje otwierane w kierunku trendu :)
https://comparic.pl/formacje-kontynuacji-trendu/

Wolfgang Beltracchi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 07 mar 2017, 18:42

EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: Wolfgang Beltracchi »

Ponieważ dyskusja nt. EUR/USD staje się co najmniej akademicka :) (biorac pod uwagę zakres jego ruchu) moim przedmówcom , pozostawiam własnej ocenie wykres W1 ze szczytami z grudnia '20 oraz maja'21 na poziomie 1,22705 wraz z podstawa w punkcie 1,17250(marze'21) tworza one dość
klarowny obraz możliwego powstania jednej z klasycznych formacji AT z długoterminowym zasięgiem 1,12900 , to oczywicie TYLKO jedna z MOZLIWOSCI :)

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Teoria teorią - bywa że klin zniżkujący kończy trend spadkowy i odwrotnie. Kermit, mam rację?
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: EUR/USD

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Wolfgang Beltracchi pisze:
20 lip 2021, 17:19
Ponieważ dyskusja nt. EUR/USD staje się co najmniej akademicka :) (biorac pod uwagę zakres jego ruchu) moim przedmówcom , pozostawiam własnej ocenie wykres W1 ze szczytami z grudnia '20 oraz maja'21 na poziomie 1,22705 wraz z podstawa w punkcie 1,17250(marze'21) tworza one dość
klarowny obraz możliwego powstania jednej z klasycznych formacji AT z długoterminowym zasięgiem 1,12900 , to oczywicie TYLKO jedna z MOZLIWOSCI :)
Wszystko ok, tylko nie pasuje mi parę aspektów:
1. Może to być trójkąt, nie musi być RGR, jeżeli to masz na myśli
2. Jeżeli to RGR, to prawe ramię nieproporcjonalnie duże do lewego
3. Jeżeli to RGR, to odbiliśmy się od linii z lewej strony 2 razy - tak przynajmniej jest u mnie, co oznacza, że mamy tam dwa ramiona. Wówczas powinniśmy narysować co najmniej jeszcze jedno ramię z prawej, a właściwie nawet i dwa, skoro RRGGRR
Oczywiście to tylko kilka MOŻLIWOŚCI ;)
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

wojtalo pisze:
20 lip 2021, 17:22
Teoria teorią - bywa że klin zniżkujący kończy trend spadkowy i odwrotnie. Kermit, mam rację?
Jak ktos bardzo chce to i RGRa może zagrywać do góry. Kto bogatemu zabroni :)

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

wojtalo pisze:
20 lip 2021, 17:10

Co do klina bym się kłócił ;) Z trójkątami bywa różnie.
bo tutaj wiele osób zostało na etapie teorii, a to praktyka (dupogodziny) dopiero poszerza wiedzę. Np taka formacja głowy z ramionami jest formacją odwrócenia trendu a jako formacja kontynuacji ma skutecznosc co najmniej dwa razy wieksza. Ale wbija sie ludziom do głowy ze zwiastuje głównie odwrócenie. Osobiscie nawet nie zerkam na ta formacje jako formacje odwrócenia bo to najwiekszy kit jesli chodzi o formacje jaki na forexie widzialem. Jak odwroci trend i zrealizuje się 1-2 na 10 to i tak nieźle
Klin kończacy z dywergencja i fałszywym wybiciem oraz szybkim powrotem (bo takie w 90% wrzucam) jak sama nazwa wskazuje rzeczywiscie jest formacja kontynuacji :wpale: :wall:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn pisze:
20 lip 2021, 17:34

Jak ktos bardzo chce to i RGRa może zagrywać do góry. Kto bogatemu zabroni :)
to może zróbmy test dokładnie taki jak mówisz... Ty wrzucaj rgry jako formacje odwrócenia i wchodz po wybiciu, a ja kazdego z nich po wybiciu zagram odwrotnie z zalozeniem ze sie nie zrealizuje... Jak sadzisz? Kto bedzie mial lepszy wynik na tym eksperymencie? Sprawdzimy? Tak dla zabawy i świadomości na przyszłośc.

Tak na marginesie to polecam kazdemu dla samego siebie zrobic taki eksperyment. Mysle ze wynik niejednego zaskoczy :wink:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:
20 lip 2021, 17:38
Cblondyn pisze:
20 lip 2021, 17:34

Jak ktos bardzo chce to i RGRa może zagrywać do góry. Kto bogatemu zabroni :)
to może zróbmy test dokładnie taki jak mówisz... Ty wrzucaj rgry jako formacje odwrócenia i wchodz po wybiciu, a ja kazdego z nich po wybiciu zagram odwrotnie z zalozeniem ze sie nie zrealizuje... Jak sadzisz? Kto bedzie mial lepszy wynik na tym eksperymencie? Sprawdzimy? Tak dla zabawy i świadomości na przyszłośc
Jak tylko zauważe RGRa to pokaże. A tego ktory będzie korektą w trendzie spadkowym to w szczególności. Dodam, że ci co opisywali AT to nie byli spawacze/drwale/rolnicy tylko ludzie co przy wykresach spędzili dupogodzin jak mało kto.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

tak jak napisalem..rgr jako formacje odwrocenia nie kontynuacji... naprawde chetnie sie pobawie w sprawdzenie ich skutecznosci i tego czy bardziej oplaca sie grac pod rgr czy pod to ze sie nie zrealizuje
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany