DayTrading: Piątek 16.07.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

navik pisze:
16 lip 2021, 09:48
zakaven pisze:
16 lip 2021, 09:38
Navik grasz el na nygusie?
Nie . Jeszcze nie . Poczekam na USA .
Wg mnie poziom/strefa 14800-14830 jest kluczowa dla wzrostów , jeżeli byki ją pokonają to możliwa kontynuacja wzrostów , choć trochę powątpiewam bo H4 wczorajsza z godz 16 ej , sugeruje mi zejście do 14614, lub nizej do 14420 ale to oczywiście nie na dzis tylko kolejny tydzień .
Osobiscie o wzrostach będę myślał na poziomie 14614 z H4 lub patrzac na H1 to poziom 14670 ale to raczej bardzo ostrożnie.
Scenariusz bazowy to zejście na 14614 i tam obserwacja co sie zadzieje .
Połamali moja kreskę która sobie narysowałem na H4 jako LT wiec ostrożność wskazana jak na polu minowym.

Edit . Z drugiej strony to dzis mamy piątek , piąteczek , wiec zwyczajowe wyciąganie w górę moze byc , dlatego wole poczekać z decyzjami na to co USA wymyśli i sie podłączyć do grubasa :p
Głos rozsądku, dzięki :D
Właśnie, ruszyli lt. Ja oczywiście szukam wejścia w przeciwnym kierunku i tylko ze względu na piątek nie postawiłem pierwszych esek...i może to jest błąd, zobaczymy, poczekam.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

mina edek
https://zapodaj.net/00e52b59c9c7a.jpg.html
ok teraz tak jak chcialem
przekrecilem na male ski i zmniejszylem lke do 15 bez strat bilans na razie ten sam czyli bez strat
wirt str tym razem wyzej 2k juz lzej
Ostatnio zmieniony 16 lip 2021, 10:53 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

XAB, ja właśnie już raczej nie patrzę w górę. Ale na 1,185 bym się nie obraził, mało tego - myślę że jest dziś realne. Ale ja to wiadomo...
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

SzpilaCz
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 30 lip 2020, 17:15

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: SzpilaCz »

No jak tak ładnie zamkną tą H1, to myślę, że dadzą radę. h1 i h4 mocno popytowe. Jak mówię okolice 1,183, aby dywergencja kolejna na tygodniówce się zrobiła i odkręcamy Edka na to 1,20.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wojtalo pisze:
16 lip 2021, 10:52
XAB, ja właśnie już raczej nie patrzę w górę. Ale na 1,185 bym się nie obraził, mało tego - myślę że jest dziś realne. Ale ja to wiadomo...
wiesz dla mnie wzorcowo by to wyladalo
jakby rynek w lipcu zrobil te 1,171-30 a potem poszedl rowniutko nawet na 1,21
wiadomo dt czyli codziennie to inna bajka bo tu liczy sie impuls i jakis jeden tekst falkami miesza
teraz 1,1825 mi bardzo pasuje bo nie lubie zostawac z pozycja tak duza a na 50 to nie bardzo wiem dlaczego
dzis te 50 to wyrazna zaporowka i ruszyc to a to musza miec mocccccccccc :568:
bo na pewno maszynki by sie z eskami wlaczyly
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Dlatego, że piątek :D
Dla mnie wzorcowo byłoby teraz 1,1980-1,20, po to, żeby utrzymać jeszcze dolne wsparcie, ale co ja tam wiem... Jak na razie szybki impuls wzrostowy zatrzymany, więc dziś może i konsola 1,179x - 1,182x.
PS - z fundamentów się raczej zawsze śmieję, ale tak po prawdzie to nie ma teraz fundamentów pod wzrosty na E/D. Tak jak pisałem - musiałby być jakiś impuls. Powellowi nikt nie wierzy, poza tym to wystąpienie napisane było jeszcze przed ostatnimi danymi o inflacji, więc każdy wie co się święci tylko Powell robi teraz chyba dobrą minę do złej gry.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2021, 11:10 przez wojtalo, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Nie dajcie się na Edku złapać na ten sam numer co wielu złapało się na górze. Tam kręcili podbijali i uklepywali sufit tak długo aż wreszcie zaczęły się dyskusje ze juz nie spadnie, że orgr i 1.27 i skończyło się tym że dużo osób zostało z Lkami na samej górze licząc na kosmiczne poziomy. Ubrali byki i poszli w dół. I teraz jest to samo na dolnej bandzie trójkąta na obecną chwilę IMO. Dopóki nie wyjdą dołem to trzeba szukać L a nie S bo ten trójkąt jest formacja utworzona po silnych rocznych wzrostach wiec bazowy scenariusz powinien zakładać docelowe wyjście z niego góra. Dlatego możliwe że kręcą żeby zabić nadzieję na wzrosty, ubrać teraz niedźwiedzie i dopiero odbić. Ja mam główny SL na 1.17 i ładuje tylko L plus jakis hedge na S ale ostrożnie i nie na całą pozycje. Obecnie jest na Edku dobrze zarysowany kanał spadkowy z 3 odbiciami na każdej bandzie. Wyjście z niego to 1.1980 i tam też jest cel dla zwierzaka z h4 który cały czas jest w grze. Poniżej 1.1750 zapali mi się lampka ostrzegawcza że może jednak być inaczej a na 1.17 gaszę wszystko i szukam innego średnioterminowego planu. Szpila ma rację. Ręce pod tylek i cierpliwość bo nic wielkiego się nie dzieje.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Kermit pisze:
16 lip 2021, 11:10
Dlatego możliwe że kręcą żeby zabić nadzieję na wzrosty, ubrać teraz niedźwiedzie i dopiero odbić. Ja mam główny SL na 1.17 i ładuje tylko L plus jakis hedge na S ale ostrożnie i nie na całą pozycje.
Kermit, to pisz jak hedge robisz proszę, bo ja tak walczę ale skuteczność na poziomie 55 % :)
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

wojtalo pisze:
16 lip 2021, 11:06
Dlatego, że piątek :D
Dla mnie wzorcowo byłoby teraz 1,1980-1,20, po to, żeby utrzymać jeszcze dolne wsparcie, ale co ja tam wiem... Jak na razie szybki impuls wzrostowy zatrzymany, więc dziś może i konsola 1,179x - 1,182x.
PS - z fundamentów się raczej zawsze śmieję, ale tak po prawdzie to nie ma teraz fundamentów pod wzrosty na E/D. Tak jak pisałem - musiałby być jakiś impuls. Powellowi nikt nie wierzy, poza tym to wystąpienie napisane było jeszcze przed ostatnimi danymi o inflacji, więc każdy wie co się święci tylko Powell robi teraz chyba dobrą minę do złej gry.
A ja dziś chciałbym 1.1930 jakbym mógł sobie zażyczyć.
Powellem się nie martw i inflacja w USA bo zaburzenie dostaw przez pandemie dotknęło cały świat. Narazie o tym cicho ale np w Niemczech gdzie mam znajomych jest to samo co w Polsce jeśli chodzi o ceny. Materiały budowlane niemal nie do dostania (np steropian), ceny rosną. Wskaźniki jeszcze tego nie pokazują ale jak magazyny są puste (a są) a producencie nie wyrabiają z bieżącą produkcja to wzrost cen jest czymś normalnym w takiej sytuacji i inflacja będzie miała zasięg globalny i wszystko się wyrówna w tej kwestii za chwile
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 16.07.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Kermit, a pójdziesz o flaszkę czy najpierw 1,193x czy 1,176x? Ja daję to drugie ;) Odniesieniem niech będzie tradingview oanda.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Zablokowany