Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Widget i link do MyFXBook w podpisie - mam nadzieję, że wszystko będzie okej.

Jakby coś, ten dzisiejszy trade w nocy, otwarty tylko po to, aby zainicjować konto.
Inaczej się nie dało ustawić tej daty 11.11.2022 jako daty początkowej dziennika (custom period).

W poprzednich dniach trzymałem się trochę innego MM (ale całkiem podobnego), a zależy mi na spójności tego MyFxBooka pod tym kątem.

Co prawda ten jeden "trade" zepsuje trochę statystykę, ale mam nadzieję że nie zaszkodzi to w późniejszym ogólnym obrazie.
Hiehiehe - mogłem zrobic ujemny wynik na kilka groszy na początku, żeby poprawić sobie RRR na starcie :D :D :D
Statystyka to wspaniała sprawa ;)

Ale kto nie szanuje grosza, nie wart talara.

I niech tak zostanie, zapraszam do śledzenia.
To dla mnie spore wyzwanie, bo będę grał tak, jak pisałem wcześniej jednak.
A to oznacza całkowitą zmianę moich nawyków.

Daily Profit Target = 6.5%, Drawdown Allowed = 3.0%. Osiągnięte - koniec i nara.
Ale załatwiam to w jednym trade. Tak więc z grubsza mam jedną szansę dziennie, chyba że:
Skończy się na BE - a BE mam ustawione na wysokości 15 pipsów, czyli szczęsliwie blisko TP, co nie oznacza że jest niemożliwe.
Nie wykluczam też zamykania z łapy w pewnych okolicznościach.

Wszystko jak opisałem w powyższym poście, choć kusiło aby nagiąć te targety.
Ale zawieranie większej liczby transakcji dziennie wyzwala u mnie złe zachowania czasami.
A taki jeden przemyślany trade oznacza większy spokój i większą odpowiedzialność.

Innymi słowy: spokojnie do celu.
Założenie jest takie, żeby nie kategoryzować sesji pod kątem ATR: sesja taka jak wczoraj nie ma dla mnie znaczenia.
Olewam temat że jakiegoś dnia rynki zrobią kilka procent.
Dla mnie obecnie liczy się mój cel, a nie świat zewnętrzny.
Mam zarabiać zarówno wtedy, gdy SP500 robi 200 pipsów w ciągu jednej sesji, jak i wtedy gdy ATR wynosi "tylko" 40-50 pipsów.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Tak więc inauguracja MyFxBook za mną.

Pierwszy wynik to SL rzecz jasna, co nie jest jakimś specjalnym zaskoczeniem, bo tych SL będzie być może więcej niż TP, co nie powinno przeszkadzać w zarabianiu o ile nie będzie to rażąca dysproporcja.

Pomijam tematy typu, co należało zrobić i kiedy.
Trend w ostatnich godzinach był wzrostowy, więc po otwarciu USAńcy mogli pójść zarówno w kierunku 4000 jak i 3950.

Nie mi to przewidywać, wróżbitą nie jestem i nie wiem czy ten wczorajszy wyskok to początek kolejnej hossy, czy kolejne wybicie celem skrojenia sprzedających na SL-kach lub podpucha dla kupujących.
Nie interesuje mnie to, bo póki co nie przestawiam się ns long term.

Takimi tematami się nie będę zajmował.
Tak samo jak nie wiem, czy czekać na wejścia dopiero po rozpoczęciu sesji USA.
Serio, co do tego nie jestem przekonany.

Każda sesja ma swoje plusy minusy i rządzi się swoimi prawami, ale nie ma reguł z tego co patrzę po swojej historii: możliwości się pojawiają wszędzie. Niby Ameryka daje większą zmienność, ale większa zmienność to również większe prawdopodobieństwo przypadkowych SL - tutaj będę nieugięty i nie rozszerzam SL, każda taka myśl w przeszłości kończyła się nie najlepiej. Straty należy ciąć i kropka. Nie zastanawiając się, czy później cena zawróci, czy nie.

Miłego weekendu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A ty nie patrzysz w kalendarz wydarzeń makro?
Wszędzie święta, w USA i CAN też.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

11 listopada to dla mnie jak 31 grudnia. Spokojnie można grać, np dzisiaj ATR na SP500 już prawie 50 pipsów.

Nie rozumiem w czym rzecz, skoro czasem tyle nie ma w "normalne" dni.

Tematu zaglądania do kalendarza makro nie drążę, bo sam też kiedyś (i to bardzo niedawno temu) trzymałem pozycje na inflacji CPI w Stanach :D

*******************************************************************************************************************************************************

Edit:

Co do mojego dzisiejszego wejścia, to z tym jest trochę jak z grą na danych. Oczywiście w mniejszym stopniu. Można zostawiać pozycje otwarte w sesji europejskiej i liczyć na farta na otwarciu sesji amerykańskiej. Ale rozsądek mówi, żeby jednak przed 15:30 zamykać i czekać na wydarzenia początku sesji USA. Hmm, to też jest twardy orzech do zgryzienia......

Ale warto się zastanowić, czy zostawiać otwarte pozycje przed godzinami: 9:00, 15:30.....

Czy zdać się na odrobinę losowości? Doświadczenia są różne. Chyba moja strategia wymaga jednak spokojniejszych warunków.
Dzisiaj np. musieli zrobić niższy dołek rzecz jasna na otwarciu. Jako regularny obserwator otwarć sesji w USA śmiem twierdzić, że było trochę nietypowo jak na trend wzrostowy - mianowicie bardzo szybko od razu zeszli w dół, bez uderzenia w europejskie maximum.

A widzę, że USA musi mieć jeszcze raz te same ceny co Europa, to jest niemal reguła...
Kwestia do przemyślenia.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dzisiaj dałem się nabrać, bo przed otwarciem sesji amerykańskiej wyglądało tak, jakby miało dojść do powtórki piątkowego scenariusza.
Zejście poniżej 3945 dałoby TP.

Jak to bywa - to tylko była podpucha - tak działają rynki, mózg podświadomie oczekuje tego, co już było.
Natomiast rynki zwykle oferują kompletnie inne rozegranie.

Skończyło się na SL - nie ma to dla mnie znaczenia - wynik jak wynik. Ważne, że ucięte na -3%.
Oczywiście dopłaciłem wcześniej kilka złociszy, z racji tego że przy moich obecnych regułach gry, to tak 200PLN z hakiem to minimum.
I tak będę czynił - w tym początkowym stadium będę sobie czasem dopłacał jakieś kwoty z d***, w stylu dzisiejszego 7.19PLN.

Obecnie to ponad 3% tego konta, tak więc wierzę w efekt kuli śniegowej. Jak się zacznie toczyć, to już się zacznie - a szkoda męczyć się od groszy i niepotrzebnie zacieśniać sobie SL (bo SL u mnie opiera się na wartości % konta).
Aha, otworzyłem też celowo transakcję za minimalną stratę, bo poprzedni trejd za 0.09PLN z d*** by mi zafałszowywał obraz RRR. Tak więc, dla celów statystycznych dzisiaj otworzyłem za -0.07PLN, ale już kwita - reguły są takie, że dzienny DD lub TP osiągnięty i basta.

*******************************************************************************************************************************************************

Wnioski: zbyt impulsywnie dzisiaj, nie wolno dać się d*mać jak typowy leszcz - dzisiaj ewidentnie trzeba było poczekać aż się narysuje tych kilka kresek więcej na M30, wejść z L i zabrać swoje.
Co nie znaczy, że zawsze tak będzie trzeba robić - warunki bywają różne. A tak w ogóle, to nie wiem czy jest czas żeby uwierzyć że spadki się skończyły. Taka jedna jaskółka wiosny nie czyni ale miałem o tym nie gadać tutaj.
Tak samo jak tutaj nie będzie rysunków kresek na wykresach i prób przewidywania przyszłości, także proszę to uszanować i nie zaczynać tematów, co należało zrobić POST FACTUM.

Akurat dzisiejsze zachowanie to moja zmora i nad tym zamierzam pracować. Po prostu k*rewsko mnie świeżbią łapy, żeby być na rynku.
Pocieszające jest to, że reguły które obecnie wprowadziłem, być może sprowadzą mnie na dobrą drogę.
Np teraz bym sobie wszedł, ale nie mogę, bo EA mi wszystko od razu zamknie - tak się właśnie wypracowuje nowe nawyki (albo pozbywa starych - złych ).

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Postscriptum:

Pierwsze dwie transakcje odkąd mam podpiętego MyFxBook (nie liczę tych groszowych):
Nie powiem, zgodne z kierunkiem świec D1- zabrakło wyczekania na odpowiedni moment. A to jest kluczowe przy tak wąskich SL !!!
Trudno też się gra ze SL na kilkanaście pipsów BTW.

Jednak przy tym ostatnim będę się póki co upierał - kilkanaście pipsów na SP500 to jednak powyżej granic absurdu, z tego co słyszałem, są systemy gdzie obowiązkowo ustawia się o wiele węższe SL - też tak grałem w sumie na NASDAQ wiele m-cy temu, jednak takiej gry bym nie wytrzymał nerwowo na dłuższą metę.
Znaczne poszerzanie SL natomiast się źle dla mnie skończyło, zasadniczo stanąłem przez to na kilka miesiecy w rozwoju traderskim.

Tak więc główny wniosek z dwóch pierwszych dni, to przede wszystkim: czekać na lepszą cenę. Szczególnie mając ten DD Limit i Profit Target Limit.
Szkoda marnować tej jedynej w ciagu dnia dozwolonej okazji, zanim się sytuacja wyklaruje na dobrą sprawę.

A są zazwyczaj dwa stadia sesji, kiedy coś się dzieje:
1. Jakieś pierwsze 1.5h po otwarciu USA - diabelnie trudno się wtedy gra (szczególnie 15:30-16:00), ale ciągle mam przyzwyczajenia, że próbuję.
2. Między 20.30 a 22.00 naszego czasu - bardziej okolice 21. Może tu jest szansa właśnie

Na razie będę cisnął tak, na modyfikacje przyjdzie czas w razie czego.
Być może w nieokreślonej przyszłości przerzucę się na RRR 1:1 i trochę szerszy SL w związku z tym, jeśli obecny MM nie zda egzaminu.

Ale póki co walka trwa.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Przy r/r 1:2 trzeba mieć 40% skuteczność żeby wychodzić na zero a 50% żeby cokolwiek zarabiać. Żeby normalnie zarabiać trzeba mieć powyżej 60% skuteczność. Nie wiem jak wasze systemy ale według mnie 60% skuteczności jest bardzo ciężko uzyskać. Co o tym myślicie?
Każdy interwał ma swojego sponsora

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Hmm. Przecież obecnie mam SL=-3%, TP=+6.5%.
To oznacza, że przy ponad 30% jest BE (wiadomo, zależy od rozkładu SL i TP, ale zakładam że nie ułoży się równomiernie, więc liczę z zapasem).
40% zarabia. 50% to jest już mega super i brałbym w ciemno! A przy 60% w ciągu kilkunastu miesięcy zostałbym forexowym potentatem przecież (o ile trading odbywałby się regularnie) !

Oczywiście, podkreślam: nie patrząc na sytuacje typu wiele SL pod rząd, bo to zmienia postać rzeczy. A przy wąskich SL jest możliwe.

No chyba, że ten podatek płaci się faktycznie od przychodu a nie od dochodu, jak tu kiedyś jeden użytkownik napisał w jednym z działów :roll: :oops:


BTW Takie RRR wydaje się jeszcze w miarę trzeźwe i realistyczne. Wyższe już potrafią przenieść tradera do świata iluzji i fantazji. Przynajmniej mnie, a wiem że to niebezpieczne.


Edit. Z tym "potentatem" to może przesada, ale byłyby to już 6-cyfrowe liczby :D :D :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
14 lis 2022, 23:03
Przy r/r 1:2 trzeba mieć 40% skuteczność żeby wychodzić na zero a 50% żeby cokolwiek zarabiać. Żeby normalnie zarabiać trzeba mieć powyżej 60% skuteczność. Nie wiem jak wasze systemy ale według mnie 60% skuteczności jest bardzo ciężko uzyskać. Co o tym myślicie?
To nie tak trzeba patrzeć.
Założenia teoretyczne są tylko teoretyczne.
Wiadomo, od czegoś trzeba wyjść, ale potem trzeba monitorować rzeczywistość.
Do tego służy Kelly Criterion.
Monitorujemy rzeczywistą skuteczność i rzeczywisty Profit Factor.
I na podstawie tych danych historycznych wychodzi optymalny procent ryzyka.
Ponieważ w rzeczywistości się okazuje, że możesz mieć skuteczność na poziomie 60 - 70 % a twój Profit Factor może być mierny i twoje ryzyko procentowe wtedy musi być małe.
Inaczej mówiąc, wszystko się okazuje w praniu, i założenia teoretyczne rzadko kiedy odzwierciedlają rzeczywistość.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Będzie trudno w taki sposób.
Ale nawet jeśli, to i tak jest to znakomity trening dyscypliny.
A z tym ostatnio był problem.

Na razie gram swoje, seria 3 * SL to nie powód, żeby się wycofywać.
Jakby co, nie liczę na wiele.

Niech ten MyFxBook będzie podpięty tutaj, a ja się znowu chowam i kończę z codziennymi wpisami na jakiś czas.
Zobaczymy co wyjdzie za kilkanaście (kilkadziesiąt) pozycji.
Narka

Zablokowany