Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
09 lis 2022, 11:59

No nie wiem?
Raczej nie.
Bo wszystko zależy od RR.
A piramidując osiągamy RR rzędu 1:30.
Takiego RR nie osiągniesz w Daytradingu, czy skalpując.
Ewentualnie możesz takie RR osiągnąć w dłuższych terminach, jeżeli występuje silny trend.

RRR to sobie można wyobrazić i 1:100. Ale co z tego, jeśli żeby raz tak zaprofitowac, trzeba mnóstwo SL po drodze skosić.
Przekonałem się na własnej skórze, a nie powiem - kilka razy już się czułem jak właściciel kury znoszącej złote jajka !

Dwa, że piramidowanie to bardzo szybka droga, aby uzależnić się od zaglądania w wykresy co chwila, bo tutaj trzeba mieć wszystko pod kontrolą.


PS. Oczywiście IMHO, bo domyślam się, że są i tacy, którym to regularnie jakoś wychodzi.
Chociaż ostatnio słuchałem człowieka, który mówił że kiedyś piramidował skutecznie, a jednak poszedł w stronę bardziej konserwatywnej gry.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Ja nie chciałem cię urazić. Kibicuje ci i mam nadzieje że pójdziesz do przodu. Popieram granie tymi 200 zł bo jak się nie zarabia 200 zł to 200 000 też się nie będzie. Nie myśl ile chcesz zarabiać, nie zakładaj żadnych celów. Najpierw naucz się nie tracić później się nauczysz zarabiać. Wtedy sobie policzysz ile mniej więcej procent wyciągasz miesięcznie i jakim kapitałem byś musiał grać. Teraz skup się na konsekwentnym realizowaniu planu i ulepszaniu siebie jako tradera.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

adamkaluza pisze:
09 lis 2022, 22:47

Ja nie chciałem cię urazić. Kibicuje ci i mam nadzieje że pójdziesz do przodu. Popieram granie tymi 200 zł bo jak się nie zarabia 200 zł to 200 000 też się nie będzie. Nie myśl ile chcesz zarabiać, nie zakładaj żadnych celów. Najpierw naucz się nie tracić później się nauczysz zarabiać. Wtedy sobie policzysz ile mniej więcej procent wyciągasz miesięcznie i jakim kapitałem byś musiał grać. Teraz skup się na konsekwentnym realizowaniu planu i ulepszaniu siebie jako tradera.

Wręcz przeciwnie!
Ja się tutaj na nikogo nie obraziłem i nawet bym powiedział, że wczorajsza dyskusja w tym dzienniku podsunęła mi sporo pomysłów.
No i powiem, że o ile niedawno myślałem, żeby jednak zamknąć dziennik na przełomie 2022/23 to teraz zmieniłem zdanie.

Po pierwsze: podpięcie po MyFXBook, po drugie: ograniczenie do jednej transakcji dziennie: 1 SL lub 1 TP i nara (tak z grubsza, bo będzie jednak "jakiś" poziom BE, ale dość wysoki - chodzi o dzienny limit SL ale też dzienny target TP) .
Do końca 2023 roku mamy jakoś około 250 sesji (sorry, nie chce mi się dokładnie policzyć).
SL = 3% depo, TP = 6.5%. Gram tak jak teraz: na SP500 - to mi odpowiada.

Ograniczenie liczby transakcji jest po to, bo zauważam że główną bolączką nie tylko moją i nie tylko w tej dziedzinie, jest brak umiejętności wyznaczania i realizowania cząstkowych celów.
Ludzie chcą zazwyczaj osiągnąć za dużo za jednym zamachem - i ja tu się wcale nie wyróżniam.
Narzędzia do MM mam całkiem niezłe, kryteriów wejścia nie mam super precyzyjnych - ale to nic, z grubsza widać jaki jest trend i wiadomo, żeby wchodzić na korektach.

Z takim podejściem nie tracę nic, bo obecnie za dużo siedzę nad wykresami, a w tradingu jak nigdzie indziej: więcej nie oznacza lepiej.
Kasy nie muszę wypłacać - chcę się przekonać na własnej skórze i udokumentować wreszcie to, czy można zarabiać na tym procencie składanym czy nie. I czy TP > SL i gra z trendem faktycznie dają wystarczającą przewagę.

Jedno wejście dziennie znaczy jedno bardziej przemyślane wejście zamiast wchodzenia na pałę.
Teraz tylko zainstalować tego MyFXBook, chyba w trybie EA najlepiej ?
Z tym, że nie mam dojścia do mojego VPS-a, bo zablokowany hasłem, ale może w weekend to ogarnę.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mistyfikator pisze:
10 lis 2022, 01:16
adamkaluza pisze:
09 lis 2022, 22:47

Ja nie chciałem cię urazić. Kibicuje ci i mam nadzieje że pójdziesz do przodu. Popieram granie tymi 200 zł bo jak się nie zarabia 200 zł to 200 000 też się nie będzie. Nie myśl ile chcesz zarabiać, nie zakładaj żadnych celów. Najpierw naucz się nie tracić później się nauczysz zarabiać. Wtedy sobie policzysz ile mniej więcej procent wyciągasz miesięcznie i jakim kapitałem byś musiał grać. Teraz skup się na konsekwentnym realizowaniu planu i ulepszaniu siebie jako tradera.



Po pierwsze: podpięcie po MyFXBook, po drugie: ograniczenie do jednej transakcji dziennie: 1 SL lub 1 TP i nara (tak z grubsza, bo będzie jednak "jakiś" poziom BE, ale dość wysoki - chodzi o dzienny limit SL ale też dzienny target TP) .
Do końca 2023 roku mamy jakoś około 250 sesji (sorry, nie chce mi się dokładnie policzyć).
SL = 3% depo, TP = 6.5%. Gram tak jak teraz: na SP500 - to mi odpowiada.

A potrafisz teraz policzyć jaki zysk wypracuje procent składany przy skuteczności ok. 50%. Przy tych parametrach i okresie o którym piszesz?

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Całkiem sporo nawet. Tyle, że byłby to ewenement na skalę światową podobno.
W tym przypadku sporo zależy od tego jak się rozłożą TP i SL.
Przy RR 2/1 to 50% jest już sporym osiągnięciem.
Nie mówiąc o konsekwentnym trzymaniu się reguł. Ale to ostatnie sobie ułatwiłem i ułatwię jeszcze bardziej zresztą.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
10 lis 2022, 10:09
Całkiem sporo nawet. Tyle, że byłby to ewenement na skalę światową podobno.
W tym przypadku sporo zależy od tego jak się rozłożą TP i SL.
Przy RR 2/1 to 50% jest już sporym osiągnięciem.
Nie mówiąc o konsekwentnym trzymaniu się reguł. Ale to ostatnie sobie ułatwiłem i ułatwię jeszcze bardziej zresztą.
Właśnie w tym jest ten "pies pogrzebany"!
Jeżeli wykonujesz średnio jedną transakcje na dzień handlowy, to tak na prawdę, żeby cię było stać na jeden Stop Loss w danym dniu handlowym, to potrzebujesz wcześniej na ten Stop Loss zarobić. Tak naprawdę, nawet jeżeli wykonujesz średnio 3 transakcje dziennie, to cię tylko stać na jeden Stop Loss.
Założenie matematyczne, że przy średniej skuteczności 50% (co powinno być normalnym rozkładem w dużej serii), wymaga bezwzględnego spełnienia warunków RR, co w praktyce jest nieosiągalne, bo zawsze będziesz miał jakieś transakcje o mniejszym RR, i też musiałbyś nigdy nie mieć serii strat pod rząd.
Każda transakcja, która nie zarobiła na Stop Loss łamie system.
Każda ponadnormatywna seria strat łamie system.
Każda niekonsekwencja tradera ze Stop Lossem łamie system.

No i wtedy są ci, którzy powiedzą, że to trzeba mieć jaja i wyczekać straty, bo na pewno cena wróci i da ci zysk.
(Gromki śmiech na sali!!!)
:509:
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

I to ostatnie to był największy problem.
Ale już nie teraz: -3% i zamknięta pozycja przez EA, bez najmniejszego ale i bez chwili refleksji, że może wrócić.
Dwa SL odrobione jednym TP, wiadomo: gorzej jak przyjdzie większa seria SL.
Ale tak jak może się trafić seria SL, może się również trafić seria TP.
Gdyby wszystko się odbywało w miarę regularnie, to już około 30% daje BE.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Muszę się pochwalić, bo mi dzisiaj niezły strzał wszedł!
Czy to przewidziałem? Nie, nie mogłem tego przewidzieć.
Tylko tak siedziałem i coś tam programowałem, i patrzę i nie widzę gdzie jest cena.
Jak znalazłem cenę to się nieźle ucieszyłem.
Zarobiłem na 6 stop lossów.
[DAX40]M15.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Gratki. Ja miałem longa na SP500 ale zamknąłem o 14:21, bo nie gram na inflacji CPI.
Nie żałuję tego absolutnie, bo równie dobrze mogło być odwrotnie.

Żałuję natomiast, że poświęciłem ponad godzinę na usiłowanie podpięcia konta pod MyFXBook.
Miało to być takie proste i zajmować 15 minut !!!! A ni uja nie mam czasu siedzieć nad d*perelami :(
Bo uczę się trochę skomplikowanego frameworka (Qt), gdzie jest multum klas i funkcji.
Hohoho, a tak prze,y,ebałem czas i ani czasu, ani konta podpiętego!

Tryb EA, nie działa- wyświetla mi informację o błędzie.
Moje podpięcie z marca tego roku nic mi nie zaktualizowało - może z jedną transakcję.
A tu zaraz muszę wychodzić z domu.

Może jak wrócę za 2 godziny dam sobie jeszcze ze 20 minut, ale serio z zegarkiem w ręku!
Mam nadzieję, że da się to opublikować od dzisiaj, bo na tym koncie mam różne dokonania z których nie chciałbym się tłumaczyć, bo są już przeszłością.

Lecę, ale wqrw jest, bo chciałem to już załatwić i mieć z głowy.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dobra. MyFXBook ogarnięty.

Ale jak mówiłem: custom period - mam nadzieję, że jak raz ustawię to tak zostanie. Z góry mówię, że przeszłość już przeanalizowałem i wyciągnąłem wnioski, tak więc nie potrzebuję dyskusji na ten temat i nie potrzebuję jej upubliczniać, szczególnie na tym koncie, gdzie mam kilka poważnych fuck-upów.

Wrzucę od jutra, czyli od 11.11.2022 - wspaniała data, aby zacząć nowy rozdział tradingu.
Mam nadzieję, że ten MyFXBook zmotywuje mnie do porządnej roboty, jest to możliwe mając widownię, bo będzie mi wstyd po prostu, jeśli coś bym robił niezgodnie z planem. Choć obecnie ciężko jest złamać reguły - chwaląc się po raz kolejny: system ochrony przed idiotycznymi zachowaniami jest u mnie na poziomie outstanding ;-)

Nie oznacza to, że wszystkim będą się podobać jednak wąskie StopLossy. Z góry to podkreślam: proszę się nie dziwić, że będę zarabiał sporo bezsensownych SL (wg ogólnie przyjętych norm), oczywiście będę się starał tego unikać i otwierać przemyślane pozycje, jednak proszę wziąć pod uwagę, że dla mnie na pierwszym miejscu jest Money Managment ( gdzie SL i TP ustawione przy otwarciu pozycji są tylko na wszelki wypadek jakby VPS się wykrzaczył - system SL i TP jest inny, oparty na jednym EA ).

Analiza Techniczna jest istotna, ale to jest jednak drugie miejsce.
Nie wrzucę statystyk od dzisiaj, bo jeszcze się zastanowię chwilę, czy te reguły MM, o których wspomniałem powyżej nie są zbyt brutalne.
Może tak jeden StopLoss dziennie to przesada?

Wcześniej napisałem o max DD 3% dziennie przy proficie 6.5%. Muszę się poważnie zastanowić, bo brzmi to okej, trochę mnie martwi ten jeden dziennie dozwolony SL tylko....

Ale mam jeszcze kilka godzin do zastanowienia się, później blokuję VPS lockerem ekranu i nie zaglądam tam, dopóki:
1. Coś się tam nie wykrzaczy ;
2. Nie stworzę EA otwierającego pozycje (obecnie mam tylko MM EA) ;
3. Warunki MM okażą się do tego stopnia nieznośne, że uznam że nie dam rady tak grać (chodzi o autoSL i autoTP), najbardziej bym obstawiał, że RRR może się okazać zbyt ambitne.

Miłego Święta Niepodległości i powiem, że cieszę się bardzo na samą myśl, że już w ciagu kilku miesięcy otrzymam odpowiedź na pytanie w postaci albo/albo :
1. Tak. Można sporo osiągnąć procentem składanym i grą z trendem, a także solidnym MM, gdzie TP > SL
2. Nie. Nie nadaję się do tego zajęcia, daję sobie spokój. Albo się nie da zarabiać na FX, albo to nie dla mnie.

Oczywiście będę w międzyczasie też dłubał na koncie XTB za jakieś drobniaki, gdzie pozwolę sobie na bardziej frywolną grę.
Jednak na koncie podpiętym do MyFXBook trzymam się żelaznych reguł, zresztą zważywszy na EA uruchomione na tym koncie - inna gra jest obecnie niemożliwa.

Zablokowany