Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

adamkaluza pisze:
14 wrz 2022, 11:37
Chcesz „1-2% z transakcji”? To ile masz wtedy SL? 2%? Myśle że bardzo ciężko jest zarabiać jak masz 1:1 r/r. Myślałeś jaką musisz mieć skuteczność żeby zarabiać?
Ogólnie to więcej gdybasz niż działasz. Jak nie umiesz się zdecydować to graj 2 tygodnie jednym sposobem 2 tygodnie drugim i będziesz wiedział co bardziej ci pasuje. Musisz zdecydować się na jedno. Moim zdaniem powinieneś grać piramidy bo widać że bardzo cię to jara. Jak tego nie spróbujesz to później będziesz zawsze żałował. Przekonasz się czy dasz radę tak zarabiać jak nie to będziesz próbował inaczej.
Przy 1-2% transakcji to zdecydowanie SL<TP. Inaczej tego nie widzę.
W skuteczność celowałem około 40%. Ale z czasem doszedłem do wniosku, że jeśli skuteczność jest poniżej 50% oznacza że może cos jest nie halo w kryteriach wejścia.

Co do reszty, jak znajdę czas to się tutaj uzewnętrzniam, a nuż sprowokuje to raz na jakiś czas dyskusję, j/w

Dużo jeszcze takiego gdybania przede mną, tu nie chodzi o kryteria wejścia, lecz o stawianie sobie mierzalnych celów.

Jeśli chodzi o piramidy, to masz rację: podświadomie wybieram taki sposób gry. Jakoś w to wierzę.
Teraz istota rzeczy tkwi w usprawnieniu takiego działania.

A może o trzymaniu łap pod tyłkiem, gdy nie ma warunków do takiej gry....

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Gdybanie jest normalne bo dopiero szukasz swojej drogi. Najpierw uczysz się przepisów drogowych później wsiadasz do auta i zaczynasz jeździć. U ciebie jest już czas żeby zacząć jeździć ale bardzo ważne jest żeby jak najwcześniej wyrabiać sobie dobre nawyki podczas jazdy. Dyscyplina, kontrola emocji, świadomość swoich słabości, poznanie swoich reakcji. O tym mało osób mówi a jest to druga połowa tradera obok zasad systemu.
Dlatego pisze żebyś piramidował. Musisz sam się przekonać czy w dłuższym okresie jesteś w stanie tak regularnie zarabiać. Jeśli nie to na zawsze to porzucisz.
Każdy interwał ma swojego sponsora

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Mistyfikator pisze:
14 wrz 2022, 11:59
Może 100PLN to za mały kapitał do takiego przedsięwzięcia, ale póki co, ten trading traktuję bardziej treningowo, więc nie ma mowy o grze za wyższe kwoty.
Jednak spójrz na to, jedno zero więcej w depo, diametralnie zmieniłoby poziom trudności takiego przedsięwzięcia.
Jeśli jedno zero w depo robi diametralną różnicę, to nie rozumiem, czemu nie zainwestujesz 1000 zł, to nie jest oszałamiająca kwota, do tej pory straciłeś chyba więcej. Nawiasem mówiąc, jeśli trading traktujesz bardziej treningowo, to czemu nie robisz tego na DEMO. Wszystkie koncepcje możesz sprawdzić nie ryzykując ani grosza.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

grzegrzyw pisze:
14 wrz 2022, 12:17


Jeśli jedno zero w depo robi diametralną różnicę, to nie rozumiem, czemu nie zainwestujesz 1000 zł, to nie jest oszałamiająca kwota, do tej pory straciłeś chyba więcej. Nawiasem mówiąc, jeśli trading traktujesz bardziej treningowo, to czemu nie robisz tego na DEMO. Wszystkie koncepcje możesz sprawdzić nie ryzykując ani grosza.
Oczywiście że na początku przerypałem znacznie większą kasę. Ale to efekt ignorancji i głupoty.

Jednak w tym roku już jestem na BE. Sumując osiągnięcia ze wszystkich kont. Oczywiście mam na myśli tylko 2022 rok.

Co do reszty, o ile 100PLN nie robi mi wiekszej różnicy, to 1000PLN stanowi już dla mnie istotną kwotę, to już ponad 10% moich miesięcznych przychodów. Trochę szkoda w razie wtopy. Szczególnie że mógłbym z to np kupić coś dziecku. A w obecnym tempie inflacji, to i tak niebawem moje zarobki będą g**** warte.

Gra na DEMO jest dla mnie totalnie bez sensu, ponieważ nie trenuję wtedy najważniejszego aspektu tradingu: aspektu psychologicznego. Z całym szacunkiem.
Np ostatnio miałem sytuację kilku pokaźnych procentowo niezrealizowanych zysków. Dzięki temu, że grałem na REAL dowiedziałem się sporo o sobie.
I to ma dla mnie wartość, bo stówka, chociaż ma wartość znikomą, to jednak realny pieniądz.

A prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy z tej stówki robi się kilka stówek. To niezastąpiony trening opanowania ludzkich instynktów, takich jak wyżej wspomniana chciwość.

DEMO to co najwyżej do sprawdzania, czy EA które piszę działają prawidłowo. Miejsce gdzie testuję swoje postępy w programowaniu.

EDIT: Zapomniałem dodać najważniejszego: nie widzę sensu inwestowania w to większej kapuchy nie mając do końca sprecyzowanej strategii.
Będzie wszystko doprecyzowane na tiptop, to inaczej będę gadał

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

adamkaluza pisze:
14 wrz 2022, 12:15
Gdybanie jest normalne bo dopiero szukasz swojej drogi. Najpierw uczysz się przepisów drogowych później wsiadasz do auta i zaczynasz jeździć. U ciebie jest już czas żeby zacząć jeździć ale bardzo ważne jest żeby jak najwcześniej wyrabiać sobie dobre nawyki podczas jazdy. Dyscyplina, kontrola emocji, świadomość swoich słabości, poznanie swoich reakcji. O tym mało osób mówi a jest to druga połowa tradera obok zasad systemu.
Dlatego pisze żebyś piramidował. Musisz sam się przekonać czy w dłuższym okresie jesteś w stanie tak regularnie zarabiać. Jeśli nie to na zawsze to porzucisz.
Nie jestem do końca przekonany, czy już czas.
Jak na razie wykrzaczam się, gdy pojawiają się większe %%% zyski.
Piramidować, piramiduję, ale daleko do opanowania tego cholernego GOD MODE.

Zgadzam się, tu istotny jest aspekt psychologiczny. Na tym się skupiam głównie.
Bo reszta w porównaniu do tego jest w miarę łatwa.

Może się uda, może nie.
Jak się uda, to napewno się tutaj pochwalę.

Jak pi****ę tym zajęciem, też o tym powiem, skoro tak skrupulatnie zapisuję swoje przemyślenia.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Słyszałeś zapewne o takim jednym gościu w czerwonej baseballówce?
No to jeżeli obierzesz drogę all-in-piramida, to musisz być gotowy na zarabianie milionów, ale też i na okazjonalne bankructwa.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
14 wrz 2022, 14:24
Słyszałeś zapewne o takim jednym gościu w czerwonej baseballówce?
No to jeżeli obierzesz drogę all-in-piramida, to musisz być gotowy na zarabianie milionów, ale też i na okazjonalne bankructwa.
Akurat teoria runów nie jest czymś absolutnie głupim, pod warunkiem że umie się ją stosować.
To biorę od gościa w baseballówce, zauważ że od wielu miesięcy nie wpłacam większej kapusty na konto.

Wejście ALL IN nie jest dobrym rozwiązaniem, ale zauważ że nie o tym mówię.
Ja mam na myśli wejście z bardzo rozsądnym MM, wręcz z minimalnym możliwym SL.
Następnym stadium trejdu jest piramidowanie i przestawianie SL na BE.
W zależności od tego, czy wszystkie pozycje są zabezpieczone niezależnym SL, czy nie , SL jest przesuwany w granice średniej ceny otwarcia.
Natomiast jeśli tylko następuje możliwość ustawienia oddzielnych SL dla każdej pozycji, wspólny SL zostaje zamieniony na osobne SL.

I to jest moim zdaniem strategia dająca szansę na "ukręcenie z g*wna bata". Czytaj osiągnięcie ponadprzęciętnego zysku z niczego.
To, czy komuś się tak udało to już inna kwestia. Ja tam wolę ryzykować tak, niż wpłacić większą kasę i ją u*ebać

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Skoro pod tym wątkiem pojawił się jakby trochę większy ruch i jako, że zmieniły mi się na tyle plany, że jednak we środę spekulowałem, to uczciwie będzie w tym dzienniku przedstawić mizerne rezultaty moich wczorajszych starań.
Tym bardziej, że pewnie niebawem znowu ograniczę swoją aktywność tutaj:

2022-09-14 at 23-47-45.png

Kolejny dzień mówi, żeby nie liczyć na niewiadomo co, tylko brać to co rynek danego dnia ma do zaoferowania. A wbrew pozorom, do zgarnięcia było dzisiaj dużo, pomimo że rynki stały jak przysłowiowe widły w gnoju.

Raz nie wziąłem 30PLN, drugim razem 40PLN. Czekałem za to, aż zyski się skurczą do poziomu BE. Nie chciałem zysków, więc musiałem wziąć straty. Norma u mnie ostatnio. Już jakiś czas temu, nauczyłem się dobrowolnej realizacji SL, zostaje teraz nauczyć się brać kasę, którą codziennie rynki mi oferują, lecz nie wiedzieć czemu ja jej nie chcę.

Jak mówiłem, dla mnie istotna jest praktyka na REALu. Wierzę w to, że tylko dzięki niej jestem w stanie udoskonalić swoją spekulację.
Jako ze nie palę fajek, nie piję alkoholu i nie jaram zioła, to mogę poświęcić te "drobniaki" które mi zostają na inną rozrywkę - zwaną FX.
A może to kiedyś zaprocentuje. W przeciwieństwie do innych "rozrywek", ten cały FX może kiedyś przyniesie mi korzyści

Będę więc dalej cisnął tymi drobniakami. Zostało 16.94, za mało żeby otworzyć cokolwiek. Tak więc dopłacam 23.06, bo lubię startować od okrągłych kwot :D :D :D

Nie wiem jeszcze czy coś otworzę, bo nie mam na tyle sprecyzowanych planów co do dzisiejszych zajęć.
Ale mam cichą nadzieję, że znajdę chwilę na otwarciu Europy i tak ze dwie godziny po otwarciu USA.
Dobrej nocy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Takie sesje jak wczorajsza i dzisiejsza są po to, aby d*mać takich fr*jerów, którym się marzy powtórka z wtorkowego -5.67% i nastawiają się na piramidowanie.

Od przyszłego tygodnia odrzucam wszelkie życzeniowe myślenie, że uzyskam zawsze jednakowe RRR i codziennie będę walił tą samą strategią.
Zaczynam grać dla pieniędzy, a nie dla uzyskania miłych dla oka statystyk.

Pieryd*lę takie szablonowe myślenie. To tak jakbym wyszedł do ringu walczyć na śmierć i życie i walił przeciwnika tylko jednym rodzajem ciosu. Albo grał w ping ponga i używał tylko jednego sposobu odbijania piłeczki. Np uderzał tylko bekhandem jako że mam lepsze takie uderzanie. Rynek to zbyt trudny przeciwnik żeby mógł się nabrać na takie przewidywalne ruchy.

Gra się tak, jak przeciwnik pozwala, jak mawiał pewien słynny Kazio.
Wyżej wspomniany "Gość w Baseballówce" też o czymś podobnym mówił zresztą.

Podsumowując ten nieudany tydzień: jak jest kasa na stole to trzeba ją zabierać a nie marzyć że nagle się ze 100zł zrobi 10k.
Trzeba zabierać kasę i spadać z kasyna, zanim poczęstują pigsą gwałtu podaną w drinku i zanim zostanie się zarówno bez wygranej, jak i bez portfela.
I nie patrzeć, że ten zysk jest mniejszy niż jakiś tam wyimaginowany SL, który sobie sam wymyśliłem.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Miałem ci pisać żebyś w EA sobie zrobił automatyczne zamykanie wszystkich pozycji, gdy strata >= zdanego poziomu. Czyli, w input robisz ryzyko w procentach i ryzyko w kwocie. Piszesz prostą funkcję, która śledzi na bieżąco PL (Profit/Loss) i zamyka wszystkie pozycje gdy strata >= albo kwocie obliczonej wg procentu, albo tej stałej w pieniądzu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany