Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

A tak serio, nie ma co grać przeciwko trendom.
I należy sobie wbić to do głowy:

Long SP500.png

Kasa doszła na konto REAL, trzeba grać i być rozsądnym traderem. Takie granie za 50PLN to zawsze rozsądniejsze wyjście niż DEMO.
SP500 dlatego, bo tani instrument, docelowo będą tylko majorsy.

Miała być przerwa, ale głód tradingu jest - i to nie chodzi o chęć odegrania, a o chęć pozbycia się złych nawyków.
I tak siedzę przed kompem, więc co mi szkodzi uczyć się opanowania chciwości - przy 50PLN jest to akurat proste, problem pojawi się dopiero jak z tych 50PLN ugram kilka stówek - to jest zawsze największa próba charakteru.

PS. Wejście mogło być wcześniej. Tak więc od razu się wytłumaczę: nie wstaję przed 9 rano.


****

Nawet przeed 10.

Otwarcie Europy, to istotny moment. Ale dla mnie jakoś za wcześnie, zazwyczaj kierunek wybierają później.
A i lepiej nie ryzykować błędu na wejściu.

Tym bardziej, że często popełniam ten błąd, że przełączam na niski TF (bardzo lubie oglądać te wykresy).
A pewne złe nawyki jeszcze nie zostały wyeliminowane i dopiero się uczcę trzymać łapy przy sobie


***

Zasadniczo, na niskim TF nie ma nic dla mnie, bo nie mam wystarczających umiejętności by tam skutecznie tradować.
Zawodzi psychika.

No, ale EA miałoby pole do popisu - jeszcze kwestia kilku rozwiązań:

1. Jak zaprogramować funkcję - detektor trendu/konsolidacji

2. Jakiego oscylatora użyć, a przede wszystkim CZY

3. Jak rozwiązać kwestię piramidowania, jakie kryteria obrać

4. Jak rozwiązać kwestię, wychodzenia z pozycji. Będą to świece przeciwnego do otwartej pozycji koloru, ale jakie mogą być szczegóły tego rozwiązania ?


Edit 2:


Modyfikacja SL po kolejnych M30:

2022-08-12 at 11-21-46.png

W myśl zasady, starty tnij szybko - zostawiam sobie większe możliwości:

Jak dojdzie tam, biorę SELL z TP bliżej 4210


Dokładnie tak :
2022-08-12 at 11-29-19.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Błędy początkującego popełniał każdy. Im szybciej będziesz się starał wejść na właściwa drogę tym lepiej dla ciebie 😉 Jak będziesz dużo pracował to zobaczysz efekty, jeśli nie to poddasz się tak jak większość. Najważniejsze to iść w dobrym kierunku, jeśli idziesz w przeciwna stronę to nie trafisz do celu. Powodzenia 🙂
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
12 sie 2022, 15:37
Błędy początkującego popełniał każdy. Im szybciej będziesz się starał wejść na właściwa drogę tym lepiej dla ciebie 😉 Jak będziesz dużo pracował to zobaczysz efekty, jeśli nie to poddasz się tak jak większość. Najważniejsze to iść w dobrym kierunku, jeśli idziesz w przeciwna stronę to nie trafisz do celu. Powodzenia 🙂
Bez sensu!
A skąd on ma wiedzieć, która droga jest w dobrym kierunku?
Jak zwykle, piszesz coś, co nie ma najmniejszego sensu, tylko mądrze brzmi, ale tylko dla tych, którzy nie rozumieją, że twoje wpisy są totalnie bezwartościowe. Zero merytoryki, same banały!

Jaka to jest dobra droga, skoro wczoraj pisał, że robi przerwę na odpoczynek i na przemyślenia, a dzisiaj znowu wpłacił na real i gra? To jest dokładnie niekonsekwencja i brak umiejętności panowania nad własnymi emocjami. I jeszcze sobie robi usprawiedliwienia, że on nie chce się odegrać, tylko chce trenować...
Sam siebie oszukuje, być może nawet nieświadomie.
I to jest ta właściwa droga do celu???
Rzucić palenie? Nic prostszego!
Wiele razy to robiłem - zawsze mi się udawało!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

adamkaluza pisze:
12 sie 2022, 15:37
Błędy początkującego popełniał każdy. Im szybciej będziesz się starał wejść na właściwa drogę tym lepiej dla ciebie 😉 Jak będziesz dużo pracował to zobaczysz efekty, jeśli nie to poddasz się tak jak większość. Najważniejsze to iść w dobrym kierunku, jeśli idziesz w przeciwna stronę to nie trafisz do celu. Powodzenia 🙂
Dzięki!

Jeszcze sporo zostało, najtrudniej jest zachować zimną krew, gdy od dłuższego czasu idzie dobrze !

Następny cel, to nie spalić depo po serii zyskownych, bo czas wejść w etap, gdzie trader gra z procentem składanym!

Do tej pory starałem się wypłacać za każdym razem, gdy coś się udało ugrać.

Mam nadzieję, że środowy upadek był ostatni ;)

Taka spektakularna nauczka zdecydowanie wyjdzie na dobre

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
12 sie 2022, 15:41

Jaka to jest dobra droga, skoro wczoraj pisał, że robi przerwę na odpoczynek i na przemyślenia, a dzisiaj znowu wpłacił na real i gra? To jest dokładnie niekonsekwencja i brak umiejętności panowania nad własnymi emocjami. I jeszcze sobie robi usprawiedliwienia, że on nie chce się odegrać, tylko chce trenować...
Sam siebie oszukuje, być może nawet nieświadomie.
I to jest ta właściwa droga do celu???
Nie wczoraj, tylko przedwczoraj.
Przerwa i odpoczynek już się skończyły.
Wniosek jest prosty: nie grać na eventach i stosować się do MM

O czym mam więcej myśleć ? Co tu można nowego wymyśleć ?

Trzeba grać z trendem i stosować rozsądny RRR i MM.

Też mi coś, koła na nowo nie wynajdę.

Tak więc po długim weekendzie gram normalnie i odpowiedzialnie, tak jak wtedy gdy krzywa kapitału rośnie.

Wniosek jest taki, że sobie nie pomogę, jeśli spękam i przestraszę się teraz, że utopiłem depo.
Zresztą, i o tym jest w książce o której wspomniałem powyżej.

MQL4 idzie coraz szybciej.
Rozkminiłem programowanie obiektowe i zaraz zrobię coś bardziej skomplikowanego z graficznym interfesem .
W zasadzie to ostatnie dwa dni były przełomowe.
Ale zaczyna to wyglądać coraz bardziej profesjonalnie i trading na H1 nie przeszkodzi mi w tych obowiązkach.

Co najwyżej wpłacę trochę więcej, żeby j/w wspomniałem, kwoty którymi gram miały dla mnie znaczenie
ninjaproject pisze:
Tak samo w tej książce - tam są jedynie dobre rady, które nikomu nic nie dają.
Ponieważ nie ma w niej nic na temat tego jak to osiągnąć.
"Nie rób tego, nie rób tamtego" - tak można mówić komuś w nieskończoność.
A dany człowiek dalej będzie to robił, ponieważ nie wie w jaki sposób wyeliminować dane zachowania.
Z innych kwestii, to proponuję zastanowić się, czy faktycznie Mark Douglas nie napisał w przełomowym dziele na temat psychologii tradingu o tym, jak "wyeliminować dane zachowania".

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Kto by pomyślał że seria wygranych może nas zgubić, ale taka właśnie jest psychika ludzka 🙂 No i dobrze, widać po tobie że sobie to zapamiętasz, na tym polega nauka. Analizuj sam siebie, wyciągaj wnioski i cały czas idź do przodu 👍 Pamiętaj że każdy zarabiający trader na początku tracił, to tylko etap przez który trzeba przejść 😉
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
12 sie 2022, 23:52
Kto by pomyślał że seria wygranych może nas zgubić, ale taka właśnie jest psychika ludzka 🙂 No i dobrze, widać po tobie że sobie to zapamiętasz, na tym polega nauka. Analizuj sam siebie, wyciągaj wnioski i cały czas idź do przodu 👍 Pamiętaj że każdy zarabiający trader na początku tracił, to tylko etap przez który trzeba przejść 😉
Kto by pomyślał?
Wystarczy poczytać trochę. To zjawisko jest znane od dawna i się nazywa "Gambler's Fallacy".
Po polsku "Paradoks hazardzisty".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hazardzisty

PS. W tym wypadku ten paradoks działa tak, że gracz po dobrej passie zakłada, że jakaś siła wyższa, czy los, albo fart jest po jego stronie i kolejnym razem też mu się uda. I tu jest ten błąd, ponieważ nie ma żadnych takich reguł.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
13 sie 2022, 00:04


PS. W tym wypadku ten paradoks działa tak, że gracz po dobrej passie zakłada, że jakaś siła wyższa, czy los, albo fart jest po jego stronie i kolejnym razem też mu się uda. I tu jest ten błąd, ponieważ nie ma żadnych takich reguł.
Widze, że nie zrozumiałeś tekstu do którego podałeś link ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hazardzisty

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

On wielu rzeczy nie rozumie, w moim poście nie było znaku zapytania a on sobie wymyślił że ja się pytam 😅 Szkoda z nim dyskutować bo to strata czasu.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
13 sie 2022, 08:18
ninjaproject pisze:
13 sie 2022, 00:04


PS. W tym wypadku ten paradoks działa tak, że gracz po dobrej passie zakłada, że jakaś siła wyższa, czy los, albo fart jest po jego stronie i kolejnym razem też mu się uda. I tu jest ten błąd, ponieważ nie ma żadnych takich reguł.
Widze, że nie zrozumiałeś tekstu do którego podałeś link ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hazardzisty
Zrozumiałem, i wiem o co chodzi nie tylko ze źródeł polskojęzycznych. Niestety, w polskiej wersji jest sporo błędów, nawet w wypadku obliczania prawdopodobieństwa. Np. PP wyrzucenia 6-stki jest zawsze takie samo i wynosi 1/6, niezależnie od ilości rzutów. Każdy rzut jest osobnym zdarzeniem, więc w tym polskim tekście jest, niestety, błąd. Fakt, że ktoś ma serię 6-ściu 6-stek pod rząd nie oznacza, że za siódmym rzutem PP wyrzucenia 6-stki wzrasta, albo że maleje.
The gambler's fallacy, also known as the Monte Carlo fallacy or the fallacy of the maturity of chances, is the incorrect belief that, if a particular event occurs more frequently than normal during the past, it is less likely to happen in the future (or vice versa), when it has otherwise been established that the probability of such events does not depend on what has happened in the past. Such events, having the quality of historical independence, are referred to as statistically independent. The fallacy is commonly associated with gambling, where it may be believed, for example, that the next dice roll is more than usually likely to be six because there have recently been fewer than the usual number of sixes.
Czyli, że błąd logiczny polega na założeniu, że w jakiś sposób wynik kolejnego zdarzenia losowego jest zależny od wyniku poprzedniego zdarzenia losowego, a nie jest, ponieważ każde zdarzenie jest statystycznie niezależne.

W odniesieniu do tradingu nie chodzi o trend ceny, tylko o zdarzenie wykonania zyskownej transakcji i założenia, błędnego, że następna transakcja też będzie zyskowna, bo dobrze komuś idzie.
Tak samo błędne jest założenie, że skoro komuś źle idzie, to zaraz los się odwróci.
I tak samo błędnym jest założenie, że skoro komuś dobrze idzie, to zaraz los się odwróci.
Po prostu, nie istnieje nic takiego jak los, czy fart. Wszystko jest rozkładem prawdopodobieństwa.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany