Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
21 lip 2022, 23:34
Sory, że nie wrzucam pliku, ale za cholerę nie wiem, jak załączyć EA bezpośrednio w poście.
Krok 1: Klikasz na guziku [Pełny edytor i podgląd],
Krok 2: Pod oknem wprowadzania tekstu jest zakładka | Załączniki | - na niej klikasz,
Krok 3: Teraz widzisz guzik [Dodaj pliki] - klikasz na nim,
Krok 4: Wyskakuje ci okienko eksploratora plików gdzie potrzebujesz znaleźć swój plik, który chcesz załączyć i wybierasz go - jest kilka sposobów, ja lubię po prostu klikać.

Opcjonalnie wystarczy samemu wybrać plik i za pomocą przeciągnij i upuść (drag&drop) upuścić w obszarze okna wpisywania tekstu.

Oczywiście, istnieją zabronione rozszerzenia plików. Rozszerzenie .ex4 jest takim zabronionym, więc można taki plik skompresować do .rar, lub .zip, czasem ludzie kombinują po prostu zmieniając rozszerzenie i pisząc w tekście co należy zrobić.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

A okej, nie popatrzyłem, że załączyłeś source file.

Ja próbowałem wrzucić EX4


To zróbmy tak:
CMO_EXPERT.rar
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
22 lip 2022, 00:03
A okej, nie popatrzyłem, że załączyłeś source file.

Ja próbowałem wrzucić EX4


To zróbmy tak:

CMO_EXPERT.rar
Plik .ex4 jest nieprzydatny jeżeli chcesz się podzielić kodem.
Dekompilacja .ex4 do .mq4 kosztuje chyba coś $100, czy nawet $200, w każdym razie nieopłacalne jeżeli ktoś miałby to robić dla każdego pliku, którego ktoś wklei.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
22 lip 2022, 00:10

Plik .ex4 jest nieprzydatny jeżeli chcesz się podzielić kodem.
Dekompilacja .ex4 do .mq4 kosztuje chyba coś $100, czy nawet $200, w każdym razie nieopłacalne jeżeli ktoś miałby to robić dla każdego pliku, którego ktoś wklei.
To się rozumie.
Ja na początku źle zrozumiałem intencje - myślałem, że chodzi o wrzucenie pliku EA do odczytu i się na tym zawiesiłem

Ale tak nie pomógłbyś w znalezieniu błędu i pewnie dopiero po weekendzie bym szukał.
Na dobrą sprawę, już kilka razy miałem takie poszukiwania, dlaczego EA nie otwiera nic.

I zwykle wychodziły bardzo prozaiczne rzeczy.
Widzę, że szczególnie bardziej złożone warunki wymagają ogromnego czasu poświęconego w testach

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
22 lip 2022, 00:15
ninjaproject pisze:
22 lip 2022, 00:10

Plik .ex4 jest nieprzydatny jeżeli chcesz się podzielić kodem.
Dekompilacja .ex4 do .mq4 kosztuje chyba coś $100, czy nawet $200, w każdym razie nieopłacalne jeżeli ktoś miałby to robić dla każdego pliku, którego ktoś wklei.
To się rozumie.
Ja na początku źle zrozumiałem intencje - myślałem, że chodzi o wrzucenie pliku EA do odczytu i się na tym zawiesiłem

Ale tak nie pomógłbyś w znalezieniu błędu i pewnie dopiero po weekendzie bym szukał.
Na dobrą sprawę, już kilka razy miałem takie poszukiwania, dlaczego EA nie otwiera nic.

I zwykle wychodziły bardzo prozaiczne rzeczy.
Widzę, że szczególnie bardziej złożone warunki wymagają ogromnego czasu poświęconego w testach
Jakbyś wrzucił .mq4 jako załącznik, to bym sobie go otworzył w MetaEditor i bym ci pomógł tak samo.
Takie czytanie kodu w poście jest do kitu, ja muszę wrzucić do MetaEditor i wtedy wszystko się ładnie czyta.

Odnośnie tych prozaicznych powodów, to po to masz Print().
Wklejasz sobie jakiś Print() i patrzysz gdzie ci zwraca info, a gdzie nie, i wtedy wiesz gdzie szukać przyczyny.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
22 lip 2022, 00:24

Jakbyś wrzucił .mq4 jako załącznik, to bym sobie go otworzył w MetaEditor i bym ci pomógł tak samo.
Takie czytanie kodu w poście jest do kitu, ja muszę wrzucić do MetaEditor i wtedy wszystko się ładnie czyta.

Odnośnie tych prozaicznych powodów, to po to masz Print().
Wklejasz sobie jakiś Print() i patrzysz gdzie ci zwraca info, a gdzie nie, i wtedy wiesz gdzie szukać przyczyny.
Spoko, wczoraj nie zatrybiłem z tymi załącznikami - chyba już późna pora swoje zrobiła.

Co do print, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Stosuję je bardzo często, ale ostatnio faktycznie: zabrakło tego print pod warunkami dla L i S.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dobra, czas skupić się na instrumentach gdzie 100 pipsów nie jest warte 100PLN za 0.01.
Nie przy tym poziomie depo.
A przy okazji od sierpnia wpłacę trochę więcej kasy i przejdę na H4 i D1.
Bo jak gram sobie wpłacając po kilka dyszek to tylko prowokuje mnie do agresywnej gry, bo ta kasa nie ma dla mnie większej rangi.
Efekt zebrany do kupy powoduje że nie ma postępu w tradingu, trwoniony jest też czas który móżna było poświęcić na inne rzeczy.

Tak więc, chociaż na ostatnie 3 miesiące mam wynik w miarę i takie schodki bym chciał mieć jak najdłużej:
2022-07-27 at 22-57-03.png

To kończę ten rozdział tradingu. Nie jest fajnie przez cały miesiąc wd*piać.
Od sierpnia zacznę na koncie MT4 z dźwignią 1:100 z kilkoma stówkami. Ograniczam liczbę transakcji.
Do strategii z kilkudziesięcioma transakcjami tygodniowo wrócę jak doprecyzuję kilka spraw.
Trzeba to dopracować w szczegółach typu: w jakich godzinach otwierać transakcje.
Może się okazać, że to jest jeden z decydujących czynników.
Ale na testy przyjdzie czas.

Inna sprawa, że jest możliwy o wiele lepszy rezultat finansowy.
Tak wpłacać po kilka dyszek i wypłacać co tydzień to bez sensu.
Wczoraj, pewna dyskusja w jednym a aktywnych obecnie journali, spowodowała że dzisiejszy dzień spędziłem na przemyśleniach: jaki target byłby w miarę realistyczny, a zarazem dawałby możliwość osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku finansowego.

Stanęło na tym, że przy depo 1000, warto byłoby mieć zyskowne 10% z pozycji, przy stratnych 2%.
Backtesty różnych strategii pokazują często, że RRR tego rzędu daje bardzo fajne wyniki.
Rzecz w tym, że aby ułatwić sobie osiągnięcie tak korzystnego RRR, jednak nie obędzie się bez chociaż jednostopniowego piramidowania...

Jedna rzecz jest pewna: spekulacja to bardzo trudna dziedzina.
Ostatnio poza MQL4 i klasycznym C, zacząłem na dobre C++
I powiem tyle, w spekulacji być może nie osiągnę nigdy wysokiego poziomu. Natomiast z C++, gdybym był wytrwały w nauce - na bank opanuję spory zakres wiedzy.

To mi się podoba w spekulacji, że powastał bardzo pożyteczny i jakże pasjonujący produkt uboczny tego zajęcia


***

Co do EA, to działa sobie na randomowych ustawieniach na DEMO.
Sprawdzam rózne kombinacje średnich kroczących.
Kryterium wejścia jak każde inne, ale trzeba je czymś jeszcze "dopalić"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

W sumie od pewnego momentu pokazuję krzywą kapitału tylko, a to nie jest tak interesujące jak otwarte pozycje :D :D :D
Tak więc, żeby urozmaicić ten dziennik wklejam to, co moje EA zdziałało ostatnio:

2022-07-28 at 18-16-04.png

Przynajmniej w algo tradingu zdarzają się dobre epizody. Bo cały lipiec słabiutko mi poszło, niezbyt sie skoncentrowałem na zadaniu.
Powyższe, to full auto otwarte pozycje na podstawie jednej średniej kroczącej i ceny Bid, interwał H1.
RRR około 1.65. SL i TP oparte na ostatnich 60 świecach M1. To na walutach.
Na S&P500 też średnie, ale stałe wartości SL i TP.

Jak pisałem wczoraj, na razie te kryteria to dla mnie za mało, aby wrzucić na REAL, niestety backtesty są brutalne.
Zdarzają się całkiem pokaźne pasma stratnych !

Tak więc być może coś SEMI-AUTOMAT będzie wchodziło w rachubę.
W pewnych okolicznościach trzeba piramidować.

Jeszcze nie wiem tylko, który oscylator użyć aby sprecyzować kryteria: kiedy piramidować, kiedy nie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

A może jednak ?
W miarę szybka średnia i TF 1H ?

2022-07-29 at 22-40-24.png

Zamknąłem wszystko przed weekendem. To jest konto DEMO
S&P tym razem na M15, ale tu jeszcze nie wiem jak grać.
Z innowacji, to zastanawiam się, czy przypadkiem nie zezwolić na zawieranie odwrotnych pozycji na jednym wykresie, jeżeli nastąpia dwa przeciwne sobie sygnały...

To jest do rozważenia.
Jak i oscylator jako kryterium "Kiedy_Piramidować"

Myślę, że trzeba rozważyć granie algo na REAL po wprowadzeniu pewnych udoskonaleń.
Ostatnie tygodnie utwierdzają mnie w przekonaniu, że jedynym dla mnie wyjściem na FX jest tak dokładne dopracowanie wszelkich kryteriów wejścia/wyjścia, że nie mogą one podlegać jakimkolwiek dyskusjom.
A co za tym idzie, są one możliwe do zapisania w postaci kodu


***


Daje to wszystko całkiem dobrą statystykę:

2022-07-29 at 22-51-21.png

Pytanie, czy jest się czym jarać, najgorsze są te serie stratnych o których wspomniałem.
Gdyby mierzyć w wyższe RRR może byłoby bezpieczniej, ale warto by pomyśleć wtedy o piramidowaniu właśnie....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pytanie, czy jest się czym jarać, ...
Na to pytanie nigdy nie znajdziesz odpowiedzi, bo byś musiał tak z 10 lat to testować na żywo i w realu, a potem nadal nic nie wiesz, co będzie potem...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany