Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Tomasz196407 pisze:
20 lip 2022, 14:39
Mistyfikator nic nie rób na silę, ja osobiście jak bede chciał dam rade
to było tylko pytanie "nie rzekne problematyczne" i dla Ciebie też
bowiem istnieja gotowe, gotowce w postaci strategii które są opisane
nie trzeba tez samemu wynajdywać pomysłów na strategie skoro one są
jak to mówie "nie odoskonale koła" a pomysł z prowadnicami to mozna tylko wytłumaczyć na wykresie
ps nie chce wstawiać swoich wykresów bo to jest Tw dziennik
Ale ja nic nie robię na siłę.
Uczę się nowych rzeczy.
Wprowadzenie tego wskaźnika w życie to dla mnie kilka nowych zagadnień wykorzystanych w praktyce.
A przede wszystkim trening, gdzie sprawdzam jak szybko jestem w stanie wprowadzić takie "nowości" w życie.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Tomasz196407 pisze:
20 lip 2022, 14:39

jak to mówie "nie odoskonale koła" a pomysł z prowadnicami to mozna tylko wytłumaczyć na wykresie
ps nie chce wstawiać swoich wykresów bo to jest Tw dziennik
Śmiało wstawiaj wykresy.
Jak mówiłem, wszelkie dyskusje itp pod tym postem są mile widziane.
No chyba, że zmieniłeś zdanie i nie chcesz zdradzać superprofitowej strategii na forum.
Ale to nic, zawsze można napisać EA gdzie użytkownik sam sobie znajdzie te parametry i wpisze w inputs.

Programistycznie jedyny problem to wskaźnik (CMO), którego nie ma w standardzie MetaEditor. Ale wczoraj zapisałem wzór w EA i pokazywało inne wartości niż wskaźnik, który ściągnąłem z marketu. Stąd moje pytanie o wartości wskaźnika dla SP500 o 2:49

RSI jest w standardzie MQL4 więc tu jest łatwe zadanie.

Ja nie do końca zrozumiałem chyba te "prowadnice".
Jeszcze się zastanowię nad tym, ale na początku myślałem, że chodzi o średnie kroczące tego wskaźnika.
Wynika to z tego, że również często ten czysty wskaźnik CMO jest opisywany razem ze średnimi.

Ale jeśli nie o to chodzi, to nic.
I tak prędzej czy później musiałbym dotknąć tego zagadnienia, w związku z innymi tematami.

***

Co do udoskonalania koła, to też pisałem wcześniej. Ja nie bawię się w pisanie EA dlatego, żeby zrewolucjonizować temat.
To jest extra zagadnienie, żeby wejść w świat programowania. Jest to doskonały materiał do nauki

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Mistyfikator pisze:
20 lip 2022, 19:54
Tomasz196407 pisze:
20 lip 2022, 14:39

jak to mówie "nie odoskonale koła" a pomysł z prowadnicami to mozna tylko wytłumaczyć na wykresie
ps nie chce wstawiać swoich wykresów bo to jest Tw dziennik
Śmiało wstawiaj wykresy.
Jak mówiłem, wszelkie dyskusje itp pod tym postem są mile widziane.
No chyba, że zmieniłeś zdanie i nie chcesz zdradzać superprofitowej strategii na forum.
Ale to nic, zawsze można napisać EA gdzie użytkownik sam sobie znajdzie te parametry i wpisze w inputs.

Programistycznie jedyny problem to wskaźnik (CMO), którego nie ma w standardzie MetaEditor. Ale wczoraj zapisałem wzór w EA i pokazywało inne wartości niż wskaźnik, który ściągnąłem z marketu. Stąd moje pytanie o wartości wskaźnika dla SP500 o 2:49

RSI jest w standardzie MQL4 więc tu jest łatwe zadanie.

Ja nie do końca zrozumiałem chyba te "prowadnice".
Jeszcze się zastanowię nad tym, ale na początku myślałem, że chodzi o średnie kroczące tego wskaźnika.
Wynika to z tego, że również często ten czysty wskaźnik CMO jest opisywany razem ze średnimi.

Ale jeśli nie o to chodzi, to nic.
I tak prędzej czy później musiałbym dotknąć tego zagadnienia, w związku z innymi tematami.

***

Co do udoskonalania koła, to też pisałem wcześniej. Ja nie bawię się w pisanie EA dlatego, żeby zrewolucjonizować temat.
To jest extra zagadnienie, żeby wejść w świat programowania. Jest to doskonały materiał do nauki
Zawsze grzecznie pytam o takie rzeczy, tak mnie uczono
Wszystko Ci o tej strategii opisałem w poście, więc nie zartuj ze cos ukrywam.
To co pisaliście z jednym z użytkowników tu o tej prowadnicy i problemach z tym zwiazanych
nasunęło mi pomysł żeby wam pokazać na Jforex ten wskaźnik jest w standardzie i prowadnice też są
oczywiście same prowadnice nie bedą wyzwalały sygnałów z przeciecia jej z krzywą Cmo -ja wiem o tym
ale napisałem tu co staracie sie programować roboty :)

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Tomasz196407 pisze:
20 lip 2022, 20:34


Zawsze grzecznie pytam o takie rzeczy, tak mnie uczono
Wszystko Ci o tej strategii opisałem w poście, więc nie zartuj ze cos ukrywam.
To co pisaliście z jednym z użytkowników tu o tej prowadnicy i problemach z tym zwiazanych
nasunęło mi pomysł żeby wam pokazać na Jforex ten wskaźnik jest w standardzie i prowadnice też są
oczywiście same prowadnice nie bedą wyzwalały sygnałów z przeciecia jej z krzywą Cmo -ja wiem o tym
ale napisałem tu co staracie sie programować roboty :)
Okej, przepraszam. Faktycznie podane są wszystkie parametry, wczoraj nie zwróciłem uwagi na to, że jest period podany dla tych wskaźników.
Tomasz196407 pisze:
19 lip 2022, 09:38
Zanim odpowiem na pytanie/pytania powrócę do postu i problemu co opisałem z krzywa kapitału-bardzo mnie ta kwestia interesuje.
Od razu też proszę o wyrozumiałość i cierpliwość-wyrozumiałość dlatego że tak jak i Ty eksperymentuje na EA rożnych rozwiązaniach
cierpliwość to czas potrzebny mi na odpisanie a tez i dogłębne zrozumienie problemu.
W jakich sytuacjach ta krzywa będzie stopniowo wzrastać? tak jak powiedziałem mam do czynienia b.często z testami i optymalizacjami i choć wiele osób tu się wypowiadało o bezsensowności dociekań, doświadczeń bo niby oni to przerabiali.Sami nic nie dając już osadzili że to nie ma sensu.Ja robię swoje ponieważ widzę w tym sens i Tobie tez radze nie przejmowanie się takimi uwagami
-będzie wzrastać po zawarciu transakcji profitowej a i tez stratnej w odpowiednim momencie.
Mam kilka strategii podobnych ale opisze Ci problem na CMO i RSI
Opisana skrótowo na wielu stronach np tu: https://www.forexstrategiesresources.co ... ng-system/
-Do długich transakcji
1. RSI musi być powyżej 30
2. Oscylator pędu Chande musi być poniżej -50.
-Dla krótkich transakcji
1. RSI musi być powyżej 70
2. Oscylator pędu Chande musi być poniżej 50.
Na wykresie instrumentu np GBPUSD najlepiej najmniejszego interwału nanosimy oba wsaźniki
historycznie a także jezeli mamy możliwość przetestowania automatycznego sprawdzamy działanie.
Moje wnioski dotyczą uwzglednienia punktów zwrotnych(50;-50) i (70;30) i zawierania transakcji oraz wyłączenia transakcji stratnej poprzez zmiane transakcji z krótkiej na długą. Okazuje się bowiem ze nanosząc dodatkowe prowadnice na wskaźnik CMO (domyslnie jest to poziom 50;-50) wpływamy na rentowność EA.Czyli uwzgledniamy i wręcz narzucamy EA trend obowiązujący na danym instrumencie.
Oczywiście to są moje wnioski z eksperymentu które zaowocowały progresywnymi krzywymi kapitału w okresie historycznym a takze Live koncie demo.
Teraz do Ciebie problem czy potrafiłbyś programistycznie rozwiązać problem wyzwalania sygnałów z przecięcia prowadnicy i wskaźnika CMO.
Dlatego zaintersowała mnie Twoja krzywa kapitału :)
Troche to rozwlekłem mysle ze mi wybaczysz za wpisy w Twoim dzienniku
Wczoraj myślałem że cos pomieszałeś w opisie. A to ja nie zrozumiałem idei najwidoczniej. Zawiodło czytanie ze zrozumieniem.
Czy PROWADNICA to wskaźnik RSI ?

Sory, nie mam JForex.
Tutaj naniosłem oba wskaźniki:
2022-07-20 at 22-06-18.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Najpierw 1 wykres -m5 tak jak pisałem wcześniej
z CMO time period 8
prowadnicą jest tu poziom 50;-50
zgodnie z tym opisem strategii co ci dałem wskaźnik musi być poniżej wartości 50 dla pozycji krótkiej i poniżej -50 dla pozycji długiej
oczywiście te 50 i -50 dla stałej wartości bez zmiany też działa. Jeszcze raz napisze taki stan równości powoduje przy trendowych ruchach mniejszą rentowność

wykres 2
dołozony wskaźnik rsi,
poziomy to 70;50;30
zgodnie z tym opisem strategii co ci dałem wskaźnik musi wybić poziom 70 i spaśc pozniżej niego dla pozycji krótkiej i to samo z 30 dla pozycji długiej.

Zgodność warunków w jednym i drugim wywołuje sygnał
ruch na wskaźniku w kierunku "brzegu-brzegowym" drugiego powoduje zamkniecie pozycji. Czekamy na inicjacje nastepnego wyzwolenia sygnału

Wartości poziomów na wskaźniku CMO i co idzie za tym ta"problematyczna " prowadnica to od 36 do 65 i tak samo -36 do -65

Ważne są jeszcze inne rzeczy dotyczące wyjscia z pozycji, ale nie chce tak dużo za jednym razem ponieważ zauważyłem że problemy są rozmywane i nadal nic nie wiemy.
Myśle że zrozumiale to przedstawiłem i jeszcze raz nie musisz do tego sie odnosić ja mam gdzie to zrobić
Dobranoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Oki.

Wskaźniki już są w EA.
CMO i RSI

Nic mi nie otwiera co prawda jeszcze przy tych parametrach, ale to chwila: za jakiś czas dojdę dlaczego.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Mistyfikator pisze:
21 lip 2022, 11:04
Oki.

Wskaźniki już są w EA.
CMO i RSI

Nic mi nie otwiera co prawda jeszcze przy tych parametrach, ale to chwila: za jakiś czas dojdę dlaczego.
zależy od instrumentu, interwału no i standartowy poziom Cmo to 50 i -50
w zakresie pomiedzy tymi dwoma napewno nie otworzy

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
21 lip 2022, 12:27
Mistyfikator pisze:
21 lip 2022, 11:04
Oki.

Wskaźniki już są w EA.
CMO i RSI

Nic mi nie otwiera co prawda jeszcze przy tych parametrach, ale to chwila: za jakiś czas dojdę dlaczego.
zależy od instrumentu, interwału no i standartowy poziom Cmo to 50 i -50
w zakresie pomiedzy tymi dwoma napewno nie otworzy
Dlaczego nie otworzy?
To czy otworzy, czy nie otworzy zależy od tego jak programista zaprogramuje warunki, a nie od wskaźnika. Wskaźnik o niczym nie decyduje. Jeżeli programista zaprogramuje, żeby otwierał, to otworzy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

ninjaproject pisze:
21 lip 2022, 15:57
Tomasz196407 pisze:
21 lip 2022, 12:27
Mistyfikator pisze:
21 lip 2022, 11:04
Oki.

Wskaźniki już są w EA.
CMO i RSI

Nic mi nie otwiera co prawda jeszcze przy tych parametrach, ale to chwila: za jakiś czas dojdę dlaczego.
zależy od instrumentu, interwału no i standartowy poziom Cmo to 50 i -50
w zakresie pomiedzy tymi dwoma napewno nie otworzy
Dlaczego nie otworzy?
To czy otworzy, czy nie otworzy zależy od tego jak programista zaprogramuje warunki, a nie od wskaźnika. Wskaźnik o niczym nie decyduje. Jeżeli programista zaprogramuje, żeby otwierał, to otworzy.
Znowu prosze o wybaczenie, kompletnie nie wiem w czym rzecz- dlaczego nie otworzy-nie moje słowa pisane
to co o zależnościach napisałem kieruje sie tylko swoimi dociekaniami u siebie, swoim doświadczeniem
Proponuje Ci bardziej skup sie na zrozumieniu ludzi i unikaniu konfrontacji

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
21 lip 2022, 16:07
ninjaproject pisze:
21 lip 2022, 15:57
Tomasz196407 pisze:
21 lip 2022, 12:27


zależy od instrumentu, interwału no i standartowy poziom Cmo to 50 i -50
w zakresie pomiedzy tymi dwoma napewno nie otworzy
Dlaczego nie otworzy?
To czy otworzy, czy nie otworzy zależy od tego jak programista zaprogramuje warunki, a nie od wskaźnika. Wskaźnik o niczym nie decyduje. Jeżeli programista zaprogramuje, żeby otwierał, to otworzy.
Znowu prosze o wybaczenie, kompletnie nie wiem w czym rzecz- dlaczego nie otworzy-nie moje słowa pisane
to co o zależnościach napisałem kieruje sie tylko swoimi dociekaniami u siebie, swoim doświadczeniem
Proponuje Ci bardziej skup sie na zrozumieniu ludzi i unikaniu konfrontacji
A ja proponuję, żebyś zaczął pisać zrozumiale po polsku, a nie jakiś bełkot.
Chyba, że to wynika z kondycji zdrowotnej, to wtedy przepraszam.

Wystarczy popatrzeć na cytat, że napisałeś: "w zakresie pomiedzy tymi dwoma napewno nie otworzy"
I teraz piszesz, że tego nie napisałeś???
O co chodzi?
Twoje wypowiedzi to jakiś nieskoordynowany bełkot.
Z czego to wynika?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany