Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Jeden trend płaci za wszystko:


2022-05-20 at 19-39-37_LI.jpg
2022-05-20 at 19-43-56_LI.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
20 maja 2022, 19:28
ninjaproject pisze:
20 maja 2022, 18:49
Dodam jeszcze:
Z wieloletniego doświadczenia wiem, że wchodzenie w Shorty na dołkach i w Longi na górkach ostatecznie się kończy większymi stratami, niż się zarobiło wcześniej.
Gdy rynki reagują tak jak teraz, czyli że nawet gdy wchodzimy na dołkach, to trend kontynuuje, to wszystko jest OK. Ale to nie trwa długo. Za jakiś czas rynki się zmienią, a my dalej z przyzwyczajenia będziemy się ładować, a cena będzie się prawie natychmiast odwracać.
Efekt będzie taki, że stracimy wszystko, a nawet więcej niż zarobiliśmy.
I z tego powodu należy robić swoje niezależnie od tego, co robi cena.
Mieć ustalone swoje kopyto dostosowane do tych najmniej korzystnych warunków, i tym kopytem realizować swoje. Czyli, pozbyć się wszelkich życzeń.
I też dodam, że nie jest łatwo się pozbyć starych nawyków, bo zasadniczo każdy nabywa tych złych nawyków. A im dłużej te złe nawyki praktykował, tym trudniej będzie się ich pozbyć.
Piszę z własnego doświadczenia, i dlatego nie jestem jeszcze milionerem.

I ja doskonale to rozumiem.
Bo jak dotąd sporo straciłem zarówno we wzrostowych i spadkowych!

Dlatego przyszłość jest taka, że to nie ja będę otwierał pozycje, tylko EA!
Ja jestem po prostu za cienki i fiksuję się na swoich przekonaniach!!!

Dzięki za dyskusję, ja wyłączam kompa i odpoczywam.
W tym tygodniu od poniedziałku myślałem tylko o tradingu i programowaniu!
A od niedzieli wracam do tematu :D :D :D
Miłego weekendu!
:564: :564: :564:
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Ale zmienność!!!

Oczywiście nie wchodziłem już, bo zasada jest taka, że jak już zwielokrotnisz depo i zabierzesz pieniądze ze stołu, to wychodzisz z kasyna.

Ale oczywiście musiałem sobie obejrzeć wykres na m1 po 21!

Teraz już serio out od tradingu na dwa dni ;)

Udanego weekendu życzę Wszystkim!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No, na US100 ATR z dwóch M15 = 14005 pkt.
Szaleństwo!
I ponad 50% spadku odrobione.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Plan na przyszły tydzień:


1.

Ruszyć dalej z EA. Tym razem zajmę się innym aspektem, ponieważ moje EA będzie, można powiedzieć, bazowało na dwóch podstawowych przypadkach: tzw "normalnej" zmienności i zmienności nietypowej, takiej jaka miała miejsce w ostatni piątek na sesji amerykańskiej.
Szkoda, że akutat w piatek testowałem ten pierwszy przypadkek a nie drugi - trudno, tak bywa.
Wiem na 100%, że strategia którą testowałem nie sprawdzi się w takich przypadkach:
2022-05-22 at 16-17-18.png
Chodzi o dynamiczne ruchy, kiedy cena oddala się od średniej kroczącej multiinterwałowo. Wtedy nie zostanie otwarte nic.
Gorzej jest, jeśli ten dynamiczny ruch zakończy się znaczącą korektą. Wtedy kombinacja SMA, które stosuję, nie nadąży za trendem, a na dodatek w sytuacjach jak ta powyższa, jest niebezpieczeństwo że EA będzie ciągle otwierało shorty, jak w piątek po 21. Wystarczy, że cena znajdzie się powyżej M5 i narysuje kilka świec M1 nad tą średnią, a średnia "długoterminowa", w piątkowym przypadku M30, ciągle pozostanie powyżej ceny. Przy nieodpowiednim MM jest to szalenie niebezpieczna sytuacja!

Całe szczęście jest przejściowa i nawet kilka wąskich SL nie powinno boleć.

Rozwiązanie jest w takim trybie następujące: skupić się na obecnej zmienności i obecnym kierunku ceny.
Jest to trudne, ale najpierw spróbuję najprostszych środków.

Wynik EA to 6 razy SL i kilkanaście razy BE+.
Niestety pomyliłem się w rozpisywaniu jednego warunku dla SELL i EA obliczało zbyt duże SL i co za tym idzie TP. Nie są to jakieś kolosalne różnice, powiedzmy maximum to 2-krotnie za wysokie wartości. A EA miał z góry odrzucać warunki tak ogromnej zmienności i wtedy stać obok rynku. Dla BUY opisałem to prawidłowo.

Już to poprawiłem oczywiście.
Pozytyw tego jest taki, że gdyby nie ten jeden błąd, to wynik byłby nad kreską.

Również rozszerzenie poziomu BE+ zrobiłoby swoje.

Pomimo błędu, wstawiam wyniki:
2022-05-22 at 16-26-40.png
Nie sugerować się, że na plusie, bo statystyka uwzględnia profitowe transakcje SELL sprzed uruchomienia EA.
Tak więc nie najgorzej, pomimo niskiego depo i zawyżonych wartości SL, EA nie wyzerowało depozytu (czego nawet bym się nie spodziewał, musiałaby powstać jakaś ogromna luka cenowa!) i EA nie wyrzuciło mnie z rynku.



2.


Kontynuacja gry na koncie XTB.
Budujące jest to, że pomimo oglądania wykresu po 21 w piątek, stałem obok rynku i nie uszczupliłem zysku, czekając na nowe rozdanie. Jakiś czas temu miałbym z tym problem, ale widzę że przerwa w tradingu manualnym zadziałała na mnie korzystnie. Jestem mniej narwany niż przedtem, a nie powiem: paluchy świerzbią jak sku****yn!
Inna sprawa, że żadne skarby świata nie odważyłbym sie wejść z BUY w piątek po 21, w momencie gdy mamy już sesję 3% na minusie!

Trzeba więc stworzyć brakujący "moduł" w EA, który dopuści takie możliwości: D :D :D

Na koncie w XTB zostawiłem do gry 200PLN, jutro dojdzie chyba coś w stylu 25PLN, także zacznę już z całkiem dobrego pułapu.
Reszta zysków wypłacona, bo doświadczenia mam bardzo bolesne:
Już niejeden raz taki profit został za bardzo odchudzony przez nadmierną pewność siebie.
Jest to bardzo frustrująca sytuacja, która potrafi doprowadzić do pasma klęsk i w efekcie do demotywacji.
A wolałbym tego uniknąć, patrząc na swój obecny stan maniakalny, który doprowadził mnie w ostatnich tygodniach jednak do pewnego progresu. Subiektywnie patrząc ruszyłem naprzód, co nastraja mnie optymizmem. Pod uwagę biorę także te wszystkie mniej pozytywne sytuacje, jak nie zabranie zysków z kasyna. Takie akcje mam wkalkulowane, bardziej satysfakcjonuje mnie to, że po uszczupleniu Equity z 600PLN do 100PLN zachowałem trzeźwość umysłu i nie sfiksowałem się na usilnych próbach odkucia się w ten sam dzień.

Co do prowadzenia tego dziennika w takiej formie jak ostatnio, zobaczę jaki będę miał flow. Generalnie wolałbym się skupić na EA, a nie na twórczości literackiej, tak więc z góry nadmieniam, że jest prawdopodobne, że nie będę tego prowadził aż tak skrupulatnie w najbliższych dniach


P.S. Na koncie EA została jeszcze eska otwarta przed zamknięciem sesji.
SL około 3912
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

2022-05-22 at 20-32-03_LI.jpg


Ważna jest też kwestia fundamentalna.
Dawno nie było tak niekorzystnego splotu okoliczności.

Pandemia, kryzys gospodarczy, a na dokładkę wojna.
Jest tego tak dużo, że zapewne jakiekolwiek, dodatkowe katastroficzne wydarzenie pogrążyłoby rynki już ostatecznie.
Moim zdaniem warto obecnie śledzić rynki nad wykresami minutowymi.

Niestabilna sytuacja na świecie powoduje, że zwiększa się prawdopodobieństwo sesji o olbrzymiej zmienności.
Ciekawi mnie, czy w najbliższych tygodniach zobaczymy jakąś dwucyfrówkę na indeksach?

Dla mnie sprawa jest prosta: FR przegrała, to koniec Putina. Do końca roku już go nie będzie.
Już dawno nie było tak wielkiej wojny, gdzie tak realnie wsparcie Zachodu przesądzi o zwycięstwie zaatakowanej strony. Nie umniejszając bohaterstwu ukraińskich żołnierzy, broniących Ojczyzny.

Wielu się zastanawia, czy nie dojdzie do eskalacji konfliktu. Ja mam swoje zdanie na ten temat.

Słyszałem ostatnio, że NATO i koalicja antyputinowska mają jedną, tak znaczącą przewagę, że putin nie ma już co fikać:
Chodzi o rozproszenie państw po świecie. W Rosji jest sprawa prosta: Moskwa i Petersburg zrównane z ziemią plus kilka miast, i kapitulacja. Zniszczony przemysł i wracają do czasów carów.
Rosjanie nie mają obecnie takiego arsenału, ani możliwości bojowych jak U.S.A. Gdyby za oceanem się "odważono", to Rosja przestałaby istnieć w jeden dzień i nie zdążyłaby odpowiedzieć adekwatnie.

Inna sprawa, że w pozwyższych okolicznościach Polska mogłaby ucierpieć najbardziej ze wszystkich państw NATO: jesteśmy w zasięgu iskanderów, które są przystosowane do przenoszenia "ładunku specjalnego", a Warszawa jest na pewno na szczycie listy potencjalnych "celów" w razie wojny.
Swoją drogą, gdyby doszło do konfliktu nuklearnego, to mieszkając w centrum mam sporą szansę, że znajduję się w strefie, gdzie ludzie wyparowują w ułamku sekundy.

***

Druga sprawa to Chiny. I czy zaatakują Tajwan.
Moim zdaniem Chiny jeszcze nie dążą do konfrontacji militarnej z U.S.A.
Nie opłaca się to im, oni są dalekowzroczni i poczekają na dogodny moment.
Tym bardziej, że na horyzoncie mają upadek Rosji.
A Syberia i dostęp do Arktyki są bardziej atrakcyjne niż Tajwan.
Czyżby miało się spełnić proroctwo o brutalnej agresji rasy żółtej na naród z indoeuropejskiej grupy językowej?



****

Dobra, po takiej analizie fundamentalnej uciekam do roboty.
Wychodzi, że najkorzystniej ryzykować i spróbować grać ofensywnie, bo nasze dni na tej planecie mogą być policzone i ograniczone bardziej, niż moglibyśmy przewidywać.
Myślę, że jeśli chodzi o zarabianie na FX trzeba brać pod uwagę horyzont mierzony powiedzmy w kilkunastu miesiącach, jeśli chodzi o wyznaczanie celów. To już może być całkiem realistyczne.

Tak więc pewnego dnia trzeba będzie zrezygnować z wypłat z konta i spróbować ugrać coś większego.



*****

Dla zilustrowania swojej wypowiedzi zamieszczę taką oto ilustrację:

Inked2022-05-22 at 20-24-07_LI.jpg


Innymi słowy, sporo hajsu zmieniło swojego właściciela w tym roku

Mają rozmach...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Generalnie tak - każda bańka kiedyś pęka...
Wykres nie może lecieć prosto w kosmos wiecznie.
Tak już nie raz było, i nie dwa.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Żeby nie było, że chwalę się tylko sukcesami:


Dzisiaj wtopiłem: 50% zeszłotygodniowych zysków:

2022-05-23 at 22-01-40_LI.jpg


Wrzucam tylko staty, żeby nie prowokować dyskusji o swoich zagrywkach.
Wnioski wyciągnąłem, tak więc obecnie wolę skupić się na tym co teraz, niż roztrząsać przeszłość

Dzisiaj mnie wycięło, co nie oznacza, że w dłuższej perspektywie nie zamierzam profitować :D

Było, minęło, zawsze wtapiałem w takie sesje, gdzie rynek długo nie mógł się zdecydować w którą stronę iść, a korekty mają wielkość 100 pipsów. Inaczej mówiąc, najczęściej przegrywam w konsolidacjach, a dzisiaj bądź co bądź mielismy nie dość, że całkiem szeroką, to zmiany zachodziły w błyskawicznym tempie.

Niestety znalazłem też sposób na szybkie wpłaty, które miałem zablokowane.
Jednak byłem na tyle opanowany, że dopłaciłem tylko stówkę.


To był zdecydowanie zły dzień. W przeszłości takie dni bywały u mnie początkiem większej serii klęsk.
Dlatego tym razem dobrze mieć tego świadomość i dla zachowania własnego wysokiego morale postarać się, aby do piątku chociaż wyjść na BE (w ujęciu tygodniowym).

Pozytyw jest taki, że ten jeden dzień nie zamazał całkowicie ostatnich zysków, jest z czego się odkuć.
Pewnie, jeśli w tym tygodniu wyjdę na plus, to wypłacę kasę i jednak tymczasowo przerwę grę na koncie REAL w XTB.
Ciężko się skupić równocześnie na DT i na nauce programowania na podstawie tworzenia własnego EA.
Mam złe nawyki, a przy okazji gapienie się w wykresy mnie wciąga tak bardzo, że ciężko się oderwać od tego.

Nie mówiąc o kolejnych, ciągle pojawiających się pytaniach dotyczących mojej strategii automatycznej.

Edit:

Ale luka w dół! Cóż, szkoda że wcześniej wykosiło moje eski

Wszystkie, oprócz jednej na koncie MT4:
2022-05-24 at 00-08-15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2022, 01:32 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

To się pociesz, że nie jesteś wyjątkiem.
Większość, o ile nie wszyscy, tracą właśnie w takie dni, kiedy cena tak się zachowuje.
I to jest normalne, bo nikt nie wie kiedy akurat cena nie będzie się chciała ruszać.
Sztuka polega na tym, żeby się w miarę szybko zorientować i przestać tracić - przestać zawierać transakcje.
Ja też dzisiaj trochę za dużo straciłem, ale potem odrobiłem i została strata zgodna z moimi założeniami.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
24 maja 2022, 00:11
To się pociesz, że nie jesteś wyjątkiem.
Większość, o ile nie wszyscy, tracą właśnie w takie dni, kiedy cena tak się zachowuje.
I to jest normalne, bo nikt nie wie kiedy akurat cena nie będzie się chciała ruszać.
Sztuka polega na tym, żeby się w miarę szybko zorientować i przestać tracić - przestać zawierać transakcje.
Zgadzam się
Sztuka jest przerwać wtedy grę. Myślę że może to być nawet konieczny warunek to bycia profitującym traderem.

Powiem tak, że ja się cieszę, że dzisiaj nie wyszedłem na czerwone w maju!


Dlatego właśnie na razie preferuję grę od kilku stówek.

Dzisiaj jakoś wyjątkowo zresztą nie zabolało mnie, że straciłem 300PLN.
Najwyższy czas nauczyć się podchodzić bez emocji nawet do serii kilku stratnych.

Przynajmniej każdy taki dzień przekonuje mnie, że nie nadaję się do DT w trybie manualnym, bo najzwyczajniej moje reakcje są za wolne na takie ATR jak w piątek i dziś.

To, co dzisiaj zrobił NASDAQ na otwarciu U.S.A. warto zapamiętać

Zablokowany