Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dzisiejszy dzień zakończony nad kreską
Ryzyko zmniejszone już do BE

Screenshot_20220518-221259_MetaTrader 4.jpg
Screenshot_20220518-221242_XTB.jpg

S&P spiramidowany, DAX wzięty późno, bo późno zdecydowałem się wpłacić pieniążki.

Działam wg zasady "zyskom pozwól rosnąć", ale trzymam rękę na pulsie, jakby trzeba było zamknąć lub zahedgować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Jak dobrze wstać i zobaczyć taki obrazek, bo ostatnio zacząłem wątpić że mogę wygrywać:
Screenshot_20220519-112940_XTB.jpg
Screenshot_20220519-112952_MetaTrader 4.jpg
Oczywiście obecnie ryzykuję to, co zarobione. SL na BE.

****

W międzyczasie backtesty i testy DEMO pokazują, że moje EA w obecnym kształcie nie traci.
Wprowadziłem do backtestów SL na BE, co prawda doprowadziło to, do pomijania bardzo dobrych okazji (a właściwie zamykania ich na BE), ale wszystko jest kwestią parametrów.

Wniosek jest taki, że EA zbyt często pomija dogodne okazje i zbyt szybko i wąsko przesuwa SL na BE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Kolejny przykład załatwiania typowych miejsc, w których traderzy ustawiają SL-ki, tym razem na DAXie:
Screenshot_20220519-181844_XTB.jpg
Co do pipsa w moje BE i zawrotka, ale tym razem byłem przy kompie, więc otworzyłem jeszcze raz z przesunięciem SL na BE, bo zwyczajnie mogłem tego dopilnować. Szkoda, że po cenie o prawie 10 pipsów gorszej...

Kolejny dowód na to, że taki trading jest niewykonalny dla człowieka, który musi w międzyczasie pilnować innych "spraw"
Jeśli kolejny raz mnie wy***czą, to juz nie otwieram kolejnej pozycji, poczekam na lepszą cenę.
Dobrze, że na drugim koncie S&P500 otwarty korzystniej, może akurat tam szpila w górę nie wywali obu oddzielnych BE...


Z drugiej strony sam sobie jestem winny, bo wczoraj za późno się ocknąłem żeby wpłacić kasę do brokera i zamiast otworzyć S-kę w okolicy 14050 lub powyżej 14100, to miałem za 13938.

Natomiast doświadczenie pokazuje, że Usraelczycy musza mieć jeszcze raz takie same ceny jak Europa. Tak więc zyski z sesji EU trzeba zamykać przed 15:30!

Jaka to ulga, że niedługo nie będę się tym emocjonował, bo EA będzie pozbawiony tych emocji, a przede wszystkim nie będzie musiał zajmować się tradingiem w trakcie prowadzenia auta lub zakupów.

Ja nie wziąłem dzisiaj ze stołu w kasynie 3 stówek. No dobra, przesada, ale 150PLN można było wziąć. W tym czasie EA sobie pykał po parę groszy i wyszedł na plus:
2022-05-19 at 18-13-53.png
Tak więc doświadczenie dzisiejszego dnia jak najbardziej pozytywne, bo utwierdzam się we własnym przekonaniu, że jestem tak słabym traderem, że nie ma dla mnie miejsca przy monitorze i wykresach. Swoje miejsce widzę natomiast gdzieś indziej:

Jedyna szansa dla mnie, to dokładne sprecyzowanie i zaprogramowanie mojej strategii. W przeciwnym razie mogę liczyć co najwyżej na farta.
A nie mam takich nerwów, żeby wytrzymać próbę liczenia na kilkanaście zyskownych ponad 100% z procentem składanym.
Tak więc albo strategia automatyczna, systemowa, realizowana przez EA, albo nie ma dla mnie miejsca przy tym stole.


****

W międzyczasie ja sobie piszę, a tutaj prawda jest brutalna:
Wy*ebało mi BE i zawróciło, otworzyłem niżej bo jestem przekonany co do obowiązującego trendu spadkowego w średnim terminie, może się uda, może nie, jak się uda to będę to zawdzięczał szczęściu i temu, że akurat siadłem do kompa w okolicach godziny 18, na co nie zawsze mam szansę:
Screenshot_20220519-183137_XTB.jpg
Dobrze, że każdy dzień jest nauką, ale miłoby było dostać czasem jakąś dobrą ocenę i zobaczyć efekt swojej pracy choćby w postaci tych kilku marnych stówek, (które i tak nie wystarczą na więcej niż zakupy w biedrze i jedno tankowanie na stacji), a nie tylko dobrych statystyk w testerze i na DEMO.


EDIT: Tym razem zaryzykuję i ustawię SL w miejscu gdzie DAX był w ostatnim tygodniu lutego. Skoro i tak nie mam ochoty patrzeć na ten wykres, a EA do xStation nie zaprogramuję. SL jest już na BE to TP stawiam w okolicy 13050, niech sobie leży otrwarte, SWAP niewiele ponad złotówkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Kurła, drugi raz w tym tygodniu rynki pokazały mi gdzie się kończą korekty w spadkowych i jaki mają zakres.
To już nie takie przedszkole jak trendy wzrostowe, gdzie często wszystko wygląda tak, jakby żywcem wzięte z podręcznika do AT.

A gdyby to w jakiś sposób wykorzystać....



***

jak pięknie to wygląda z tej perspektywy, nawet te nie wzięte dzisiaj pieniążki nie bolą aż tak, kiedy widzę takie cóś:
2022-05-19 at 19-15-34.png

Przy czym należy wziąć poprawkę na jedno:

"Nie chwal dnia przed zachodem słońca"



****

TP do poprawki w EA. Ponieważ oblicza je na podstawie SL i ATR, to trzeba wprowadzić jakiś ogranicznik, np max 200 pipsów dla S&P.
Taki TP w okolicy 3400 wygląda co najmniej tak, jakbym wróżył jakiś krach na giełdzie. Chociaż z drugiej strony....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

No i k*rwa jest dylemat, czy oby warto pozwolić zyskom rosnąć.
Chciałem dziś tego dokonać, ale jakoś zyski urosły, a później spadły do poziomu BE.

Co prawda S&P500 utrzymałem, bo wszedłem w to odpowiednie wcześnie, nie wykosiło mi SL, choć brakowało kilku pipsów, a potem udało się spiramidować po 3955. Szczęśliwie są dwa osobne SL na poziomie BE, więc niechby choć raz się udało trafić na spadkowy piątek.
Jakoś na razie pod tym względem mam cienko, bo nie wiem jakim trafem ciągle nadziewam się na piątki w stylu: polowanie na niedźwiedzie.

Szkoda tego DAXa, okolice 13950 okazały się niewystarczające by utrzymać zyskowną pozycję.
Choć w pewnym momencie konto spuchło ponad 200% ! Cóż, TP był niżej a założenia wypełniłem.
Miałem nie ruszać, przestawiając wcześniej SL na BE.

Oczywiście nie mogłem dopilnować ewentualnego zahedgowania, bo trading taki jest.
Raz wyjdziesz do wychoodka bez srajfona, a w tym czasie wywalą 100 pipsów na trzech 5-minutówkach.
Nie dadzą człowiekowi spokoju.
Nie mówiąc, że dzisiaj stałem w korku ponad godzinę i nic mi nie sprzyjało, przede mną na światłach kierowca zawracał ciężarówką, bo taki miał ciulowy wyjazd, gdzie nie lada umiejętnościami musiał się wykazać, aby wyjechać stamtąd z naczepą.

Oczywiście dalej łapałem wierzchołki. A jak łapanie wierzchołków to tylko z przesuwaniem na BE.
100 pipsów to u mnie grubo ponad 100PLN na DAxie, przy 0.01 z lewarem 1:100.
Tutaj w ciągu kwadransa można pożegnać się z depo, którym gram obecnie

I skończyło się, że wczoraj miałem za 13938, a dzisiaj 30 pipsów niżej.
Plan jest taki, żeby zahedgować w nocy, jeśli będzie rosło, a może się uda uzbierać na kolejnego mikrolota.
Trzeba być czujnym, bo te ostatnie spadki to nie są przelewki. Jeśli wczoraj patrzę, a NASDAQ leci 5% w czasie jednej sesji?
Nie zdziwię się jak w końcu któregoś dnia to konkretnie p******nie

No i znowu nie pośpię

Screenshot_20220519-230228_XTB.jpg

Screenshot_20220519-230213_MetaTrader 4.jpg

Wniosek jest taki:
Dzisiaj rano miałem 300%, ale tego nie wziąłem i mam obecnie poniżej 50%
Pytanie, czy dobrze?
Take Profity były ustawione nisko, SL na BE
Zgodnie z założeniami?
Wychodzi, że tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Według mnie, o czym już pisałem, jeżeli zarobiłeś na Stop Loss i jeszcze plus, to głupi byłeś, że zysku nie zainkasowałeś! A wiesz dlaczego tak jest?
Też już o tym pisałem, ale ty nie chcesz słuchać tego co ja piszę.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
19 maja 2022, 23:26
Według mnie, o czym już pisałem, jeżeli zarobiłeś na Stop Loss i jeszcze plus, to głupi byłeś, że zysku nie zainkasowałeś! A wiesz dlaczego tak jest?
Też już o tym pisałem, ale ty nie chcesz słuchać tego co ja piszę.
Ale gram sobie od stówki, czy tam od trzech na dwóch kontach.
Z takim depo to aż się prosi, żeby zrobić coś bardziej z przytupem.

Poza tym

1. Ta dzisiejsza świeca D1 nijak mi nie pasuje do tego co się działo w środę. Jak pięść do nosa. Jak zwykle kiedy zaczynam grać na REAL to nie trafiam na fajne ruchy. Jakimś cudem zazwyczaj te kilkuprocentowe sesje są kiedy ja jestem poza rynkiem, albo gram na S&P500 a NASDAQ wali 5% w dół w tym czasie!
A to już oznacza akurat czynnik losowy w mojej grze. Ale luz, koło fortuny się kręci cały czas

2. Mogę przesiedzieć nad wykresem do 5 rano, ale później zwyczajnie nie mam czasu do 16. Może tak 12-16 coś rzucę okiem na sytuację, ale nie mogę siedzieć nad minutówkami. Z kolei nie opyla mi się spać w nocy, bo później mam do roboty, gdzie zarywam 24H na nogach i dlatego otwarcie Europy to nie mój czas
Ostatnio zmieniony 19 maja 2022, 23:47 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 2 razy.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dobra, nie ma co rozpamiętywać tej sesji.
Muszę się przyczaić na otwarcie DAXa po 2:15, w międzyczasie looknąć na S&P500

W tym czasie spoko, akurat 2 godzinki na EA

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Na S&P 64PLN na plusie, na Daxie -38PLN na otwarciu

Niby można zamknąć tę nierówną walkę i zająć się EA

Tak na moje oko, trzeba celować w TP rzędu max 100 pipsów na S&P. To jest jak najbardziej realne.

Na Daxie i NASDSAQ100 można i brać z 200
Dziś w EA wprowadziłem zmiany, które nie pozwolą na nierealistycznie wysokie TP i zmieniłem kryteria, aby nieznacznie zwiekszyć liczbę wejść.

Co do mojego tradingu na koncie REAL, to rozsądek nakazywałby zamknąć to póki jest nawet te 30PLN na plusie.
Ale że kasa niewielka to w sumie z chęcią sobie popatrzę jak za kilkadziesiąt pipsów następuje automatyczny Stop Out na DAXie
W sumie Margin Call już był wraz z emailem od brokera.

Taki plus, że nie ma możliwości przestawiania SL.
Jakby coś bardzo praktyczne rozwiązanie, taki naturalny ogranicznik


Edit> Trzeba się przestawić na coś tańszego, może jednak UK100 lub FRA40. Doskonale się składa, jak zaliczę teraz stop outa, nie wystarczy nawet na S&P, będę musiał tradycyjnie szorować od dna



EDIT: zamknięte wszystko: zyskowne na S&P500 i stratny DAX. Łącznie około 50 złotych w plecy. Trudno, tym bardziej szkoda, że były 4 stówki na plusie. Na koncie w XTB otwarty Long na UK100.
Na MT4 uruchamiam swojego robota. Już mu ufam, może otworzyć max 1 pozycję, ucina straty i bierze profity, nie gra wbrew trendom wysokiego TF.
Słowem, ma wszystko to, czego nie mam ja :D :D :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Takiego klienta to broker wręcz kocha!
Zysku taki nie bierze, czeka na SO - bajka!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany