Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PS. I dlatego też nie można napisać skutecznego robota, ponieważ nie można wymodelować wykresu w taki sposób, żeby ten model się sam dostosowywał do zmiennych warunków.
A, zwykle, tacy programiści, jak ty i ja, jedynie opisujemy kodem to co widzimy, a nie obiektywny model rynku.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kreska czerwona to twoja cena Sell.
To, co widać na wykresie H1 to typowe, książkowe Supply/Demand.
Po impulsie wzrostowym nastąpiła konsolidacja (trend boczny), cena się wybiła do góry i teraz był retest strefy konsolidacji. Następnie, zgodnie z teorią, cena zwykle kontynuuje do góry.
2022-05-17_170215.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 16:39

Ja to analizowałem na H1, więc nie trzeba siedzieć non-stop.

I dodam jeszcze to, że od kiedy zrozumiałem gdzie należy stawiać SL, to nie obserwuję żadnego wycinania stop lossów. W ogóle nie istnieje nic takiego jak wycinanie stop lossów (chyba że broker to celowo robi, ale wtedy jest mnóstwo nienaturalnych szpil na wykresie). Ludzie piszą o wycinaniu stop lossów, ponieważ cena nie robi tego, czego oni oczekują. Tak z 99% traderów handluje życzeniowo, a nie zgodnie z wykresem.
A to ciekawe co piszesz, pokaż gdzie wszedłeś BUY na tym wykresie H1, skoro to takie oczywiste, bo po fakcie można sobie mówić, co należało zrobić. Według tego, co bym zrobił, to dzisiaj powinienem być multimilionerem i mieć wywalone na cały forex:
Screenshot_20220517-173329_MetaTrader 4.jpg
Skoro ogólna tendencja jest spadkowa, jeśli popatrzeć na wykres z dalszej perspektywy, niż ta na powyższym wykresie?

Wycinanie SL to nie jest to, że broker się uwziął.
Po prostu cena ma tendencję walić szpilę tam, gdzie traderzy zwykli stawiać zlecenia obronne. I nie jest to kwestia brokera, tylko całego rynku! Jeśli na wykresie widać gołym okiem, że jest to 4080, to jest niemal pewne, że cena zahaczy o ten poziom. Tyle w temacie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 16:55
PS. I dlatego też nie można napisać skutecznego robota, ponieważ nie można wymodelować wykresu w taki sposób, żeby ten model się sam dostosowywał do zmiennych warunków.
A, zwykle, tacy programiści, jak ty i ja, jedynie opisujemy kodem to co widzimy, a nie obiektywny model rynku.
Dlatego właśnie uważam, że należy odrzucić pewne utarte schematy.
Najpierw powinno się zdefiniować zmienne w sposób całkowicie obiektywny a dopiero potem EA ma zadecydować, czy warunki są korzystne czy nie.

A że na razie nie potrafię tego zrobić, to oddzielny temat.
Bądź co bądź będę próbował. Jeśli się nie uda, to trudno. Już wiele rzeczy mi się nie udało, więc jakoś przeżyję

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
17 maja 2022, 17:36
ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 16:39

Ja to analizowałem na H1, więc nie trzeba siedzieć non-stop.

I dodam jeszcze to, że od kiedy zrozumiałem gdzie należy stawiać SL, to nie obserwuję żadnego wycinania stop lossów. W ogóle nie istnieje nic takiego jak wycinanie stop lossów (chyba że broker to celowo robi, ale wtedy jest mnóstwo nienaturalnych szpil na wykresie). Ludzie piszą o wycinaniu stop lossów, ponieważ cena nie robi tego, czego oni oczekują. Tak z 99% traderów handluje życzeniowo, a nie zgodnie z wykresem.
A to ciekawe co piszesz, pokaż gdzie wszedłeś BUY na tym wykresie H1, skoro to takie oczywiste, bo po fakcie można sobie mówić, co należało zrobić. Według tego, co bym zrobił, to dzisiaj powinienem być multimilionerem i mieć wywalone na cały forex:
Zauważ, że napisałem powyższe tuż przed samym faktem...
Odnośnie bycia multimilionerem, to pracuje nad tym...
Mistyfikator pisze:
17 maja 2022, 17:36
Skoro ogólna tendencja jest spadkowa, jeśli popatrzeć na wykres z dalszej perspektywy, niż ta na powyższym wykresie?
Ogólna tendencja indeksów giełdowych, szczególnie amerykańskich, to jest wzrost.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
17 maja 2022, 17:36
Wycinanie SL to nie jest to, że broker się uwziął.
Po prostu cena ma tendencję walić szpilę tam, gdzie traderzy zwykli stawiać zlecenia obronne. I nie jest to kwestia brokera, tylko całego rynku! Jeśli na wykresie widać gołym okiem, że jest to 4080, to jest niemal pewne, że cena zahaczy o ten poziom. Tyle w temacie.
Skoro jest pewne, to stawiaj TP tam, gdzie jest pewne, że cena dojdzie. A nie SL.

Czyli, skoro było pewne, że będą "wycinać Stop Lossy" tam, gdzie 13-tego postawiłeś Stop Loss, to trzeba było tam postawić Take Profit i kupić jak było taniej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 17:55
Mistyfikator pisze:
17 maja 2022, 17:36
ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 16:39

Ja to analizowałem na H1, więc nie trzeba siedzieć non-stop.

I dodam jeszcze to, że od kiedy zrozumiałem gdzie należy stawiać SL, to nie obserwuję żadnego wycinania stop lossów. W ogóle nie istnieje nic takiego jak wycinanie stop lossów (chyba że broker to celowo robi, ale wtedy jest mnóstwo nienaturalnych szpil na wykresie). Ludzie piszą o wycinaniu stop lossów, ponieważ cena nie robi tego, czego oni oczekują. Tak z 99% traderów handluje życzeniowo, a nie zgodnie z wykresem.
A to ciekawe co piszesz, pokaż gdzie wszedłeś BUY na tym wykresie H1, skoro to takie oczywiste, bo po fakcie można sobie mówić, co należało zrobić. Według tego, co bym zrobił, to dzisiaj powinienem być multimilionerem i mieć wywalone na cały forex:
Zauważ, że napisałem powyższe tuż przed samym faktem...
Odnośnie bycia multimilionerem, to pracuje nad tym...
Mistyfikator pisze:
17 maja 2022, 17:36
Skoro ogólna tendencja jest spadkowa, jeśli popatrzeć na wykres z dalszej perspektywy, niż ta na powyższym wykresie?
Ogólna tendencja indeksów giełdowych, szczególnie amerykańskich, to jest wzrost.
Nie do końca, akurat napisałeś, jak S&P500 był już grubo ponad 4050.

Tendencja amerykańskich indeksów jest wzrostowa od przeszło stu lat, ale co z tego, skoro ostatnio NASDAQ spadł o około 30% od szczytu?

Może i kiedyś będzie wart 50000 punktów, ale na niewiele się to zda, jeśli w międzyczasie wyczyszczą mnóstwo depozytów?

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 17:57
Mistyfikator pisze:
17 maja 2022, 17:36
Wycinanie SL to nie jest to, że broker się uwziął.
Po prostu cena ma tendencję walić szpilę tam, gdzie traderzy zwykli stawiać zlecenia obronne. I nie jest to kwestia brokera, tylko całego rynku! Jeśli na wykresie widać gołym okiem, że jest to 4080, to jest niemal pewne, że cena zahaczy o ten poziom. Tyle w temacie.
Skoro jest pewne, to stawiaj TP tam, gdzie jest pewne, że cena dojdzie. A nie SL.

Czyli, skoro było pewne, że będą "wycinać Stop Lossy" tam, gdzie 13-tego postawiłeś Stop Loss, to trzeba było tam postawić Take Profit i kupić jak było taniej.
Nie rozśmieszaj mnie.
Próbowałem tak w ch** razy i kończyło się na SL.
Zasady spekulacji mówią, żeby grać z trendem.

Cena w przyszłości będzie i niższa i wyższa niż obecnie, ale co z tego, skoro w międzyczasie wytnie depo w jedną i drugą stronę, no chyba że wpłacę 100k$ i będę grał mikrolotem.
Aha, I poczekam sobie kilka lat dajmy na to.


PS. Nie mówię o konkretnym przypadku, że było pewne że tym razem wytnie SLki na 4080. To jest po prostu typowe w trendach spadkowych, że "górki " bywają wyższe od poprzedniej korekty. Trendy spadkowe są z natury bardziej nieregularne niż wzrostowe. Popatrz na dzień początku wojny na Ukrainie, ile tam wywaliło do góry po spadku. W ciągu kilku godzin.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
17 maja 2022, 18:13
ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 17:57
Mistyfikator pisze:
17 maja 2022, 17:36
Wycinanie SL to nie jest to, że broker się uwziął.
Po prostu cena ma tendencję walić szpilę tam, gdzie traderzy zwykli stawiać zlecenia obronne. I nie jest to kwestia brokera, tylko całego rynku! Jeśli na wykresie widać gołym okiem, że jest to 4080, to jest niemal pewne, że cena zahaczy o ten poziom. Tyle w temacie.
Skoro jest pewne, to stawiaj TP tam, gdzie jest pewne, że cena dojdzie. A nie SL.

Czyli, skoro było pewne, że będą "wycinać Stop Lossy" tam, gdzie 13-tego postawiłeś Stop Loss, to trzeba było tam postawić Take Profit i kupić jak było taniej.
Nie rozśmieszaj mnie.
Próbowałem tak w ch** razy i kończyło się na SL.
Zasady spekulacji mówią, żeby grać z trendem.

Cena w przyszłości będzie i niższa i wyższa niż obecnie, ale co z tego, skoro w międzyczasie wytnie depo w jedną i drugą stronę, no chyba że wpłacę 100k$ i będę grał mikrolotem.
Aha, I poczekam sobie kilka lat dajmy na to.


PS. Nie mówię o konkretnym przypadku, że było pewne że tym razem wytnie. To jest po prostu typowe w trendach spadkowych, że "górki " bywają wyższe. Popatrz na dzień początku wojny na Ukrainie, ile tam wywaliło do góry po spadku
Ja ciebie rozśmieszam?
Sam napisałeś!

Tak, "wywala" do góry i w dół też, ale to nie oznacza, że wycinają Stop Lossy!
To tylko oznacza, że Ty nie rozumiesz zachowań rynków (ceny).
Bierzesz to co widzisz w normalny, intuicyjny sposób, a niestety zachowania ceny nie są zgodne z ludzką intuicją. (Poczytaj o Upthrust i Shakeout).
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PS. Mnie zasadniczo w ogóle nie interesuje wartość ceny.
Zauważ, że wartości cen na moich wykresach są prawie niewidoczne.
Ponieważ to nie ma najmniejszego znaczenia jaka jest rzeczywiście cena, tylko czy jest tanio, czy drogo w odniesieniu do formacji, albo struktur wykresowych.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany