Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mistyfikator pisze:
25 paź 2021, 22:10


Zmniejszyłem wolumen o połowę, do 0.1 - dzięki temu przy SL = 20, ryzyko na jedną pozycję wynosiło około 0.15% przy maksymalnym dziennym drawdownie = 5%.
Tak więc teoreczne RRR wynosiło 1 :4. W praktyce wyszło 1 : 0.5.

1.png

2.png
Z tego co widze to wartość 1 punktu = 1$. I 1 kontrakt ma mnożnik 10. U większości brokerów MM mnożnik dla US100 jest 20. Warto o tym pamietać. ALe to taki szczegół. Jak na razie początek jest rewelacyjny. Oby tak dalej. Nie ulega wątpliwości, że trend wzrostowy pomógł w znaczącym stopniu.
I te pozycje zamkniete po 19,00 z zyskiem ponad 20.00 (pewnie z palca) zamknałeś szczęśliwie bo potem był taki pik w dół o 23,00.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Cblondyn pisze:
26 paź 2021, 10:42

Z tego co widze to wartość 1 punktu = 1$. I 1 kontrakt ma mnożnik 10. U większości brokerów MM mnożnik dla US100 jest 20. Warto o tym pamietać. ALe to taki szczegół. Jak na razie początek jest rewelacyjny. Oby tak dalej. Nie ulega wątpliwości, że trend wzrostowy pomógł w znaczącym stopniu.
I te pozycje zamkniete po 19,00 z zyskiem ponad 20.00 (pewnie z palca) zamknałeś szczęśliwie bo potem był taki pik w dół o 23,00.
Cześć!

Tak czy inaczej, okazuje się że nawet wolumen 0.1 jest całkiem spory jak na ten depozyt i wąski SL.
Kilkanaście SL z rzędu i zrobi się nieciekawie. A takie passy są nieuniknione.
Nie wiem, czy nie będę grał jakoś 0.07 :D

Początek spoko - wynik nie do utrzymania w dłuższej perspektywie, ale w Win Rate 60-70% można już spokojnie mierzyć.
Śmiem twierdzić, że można było znacznie więcej wyciągnąć z wczorajszego ruchu.
No, ale priorytetem dla mnie jest trzymanie się strategii.
A strategia ma zarabiać w typowe sesje, nie jest nastawiona na kilkuprocentowe świece D1.
No i trafiałem z wejściami głównie w konsolidacje, a w tej strategii najlepsze wejścia są w czasie silnego trendu.
Zresztą, wczoraj spędziłem nad wszystkim ponad 8 godzin - to i tak dużo.
Najfajniejsze ruchy miały miejsce natomiast wtedy, kiedy akurat nie spekulowałem i musiałem odejść od komputera.

Pozycje zamknięte z zyskiem o 19:26 - dzisiaj popatrzyłem - okazuje się, że gdybym ich nie zamknął, to dotarłyby do TP długo przed 23.
Ale nie to było celem - osiągnąłem 5% i zamykając postąpiłem zgodnie z założeniami.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mistyfikator pisze:
26 paź 2021, 13:45
Tak czy inaczej, okazuje się że nawet wolumen 0.1 jest całkiem spory jak na ten depozyt i wąski SL.
Kilkanaście SL z rzędu i zrobi się nieciekawie. A takie passy są nieuniknione.
Nie wiem, czy nie będę grał jakoś 0.07 :D
Ja ustalam wielkość pozycji na podstawie wahań kursu. To trochę skomplikowane wyliczenie, ale obecna wielkość pozycji Nasdaq to 0,01 na każde 1600 zł kapitału.
Jeśli więc na rachunku masz 10600 to wartość 0,06 będzie odpowiednia.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

MarioDM pisze:
26 paź 2021, 15:16
Mistyfikator pisze:
26 paź 2021, 13:45
Tak czy inaczej, okazuje się że nawet wolumen 0.1 jest całkiem spory jak na ten depozyt i wąski SL.
Kilkanaście SL z rzędu i zrobi się nieciekawie. A takie passy są nieuniknione.
Nie wiem, czy nie będę grał jakoś 0.07 :D
Ja ustalam wielkość pozycji na podstawie wahań kursu. To trochę skomplikowane wyliczenie, ale obecna wielkość pozycji Nasdaq to 0,01 na każde 1600 zł kapitału.
Jeśli więc na rachunku masz 10600 to wartość 0,06 będzie odpowiednia.
Powiedzialbym nawet bardzo skomplikowane wyliczenie.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

MarioDM pisze:
26 paź 2021, 15:16

Ja ustalam wielkość pozycji na podstawie wahań kursu. To trochę skomplikowane wyliczenie, ale obecna wielkość pozycji Nasdaq to 0,01 na każde 1600 zł kapitału.
Jeśli więc na rachunku masz 10600 to wartość 0,06 będzie odpowiednia.
Konto w GBP.
I zgadza się, miałem zacząć nawet od 0.3.
Ale ponieważ maksymalny dozwolony drawdown mam 5%, to zeszło tak do 0.1

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mistyfikator pisze:
26 paź 2021, 21:25
MarioDM pisze:
26 paź 2021, 15:16

Ja ustalam wielkość pozycji na podstawie wahań kursu. To trochę skomplikowane wyliczenie, ale obecna wielkość pozycji Nasdaq to 0,01 na każde 1600 zł kapitału.
Jeśli więc na rachunku masz 10600 to wartość 0,06 będzie odpowiednia.
Konto w GBP.
I zgadza się, miałem zacząć nawet od 0.3.
Ale ponieważ maksymalny dozwolony drawdown mam 5%, to zeszło tak do 0.1
Konto w funtach ? Czemu ? Mieszkasz w UK ?
Tak mi się później przypomniało, że zdarza się, iż niektórzy brokerzy mają inną specyfikacje dla indeksów. Nie wiem z jakiego brokera korzystasz, więc lepiej samemu ustalaj właściwą dla Ciebie pozycję. Najlepiej jest zbytnio nie szaleć. Lepiej mniej zarobić niż więcej stracić.
Kolejna sprawa. Zerknąłem, że korzystasz z instrumentu "cash". Cash na bank ma swap, więc jeśli będziesz musiał coś pozostawić na kolejny dzień to zostaniesz obciążony dodatkowym kosztem. Zerknij czy nie ma innego typu Nasdaqa, który nie jest obciążony swapem.
Kolejna sprawa. Zerknąłem na historię. Nie wiem na czym się opiera Twój system i nawet o to nie pytam, ale frapuje mnie inna rzecz.
Czemu w tym samym czasie otwierasz kilka pozycji jednocześnie ?
Przykład z 25 października :
Otwarcie to O, zamknięcie to Z
O 19:00:12 Z 19:26:17
O 19:00:14 Z 19:26:17
O 19:02:43 Z 19:11:13
O 19:03:28 Z 19:20:28
I tak dalej. Jednocześnie miałeś otworzone 12 pozycji o wielkości łącznej 1,2 lota. Czemu tak ? Nie narusza to zasady wielkości pozycji ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

MarioDM pisze:
27 paź 2021, 09:56


Konto w funtach ? Czemu ? Mieszkasz w UK ?
Tak mi się później przypomniało, że zdarza się, iż niektórzy brokerzy mają inną specyfikacje dla indeksów. Nie wiem z jakiego brokera korzystasz, więc lepiej samemu ustalaj właściwą dla Ciebie pozycję. Najlepiej jest zbytnio nie szaleć. Lepiej mniej zarobić niż więcej stracić.
Kolejna sprawa. Zerknąłem, że korzystasz z instrumentu "cash". Cash na bank ma swap, więc jeśli będziesz musiał coś pozostawić na kolejny dzień to zostaniesz obciążony dodatkowym kosztem. Zerknij czy nie ma innego typu Nasdaqa, który nie jest obciążony swapem.
Kolejna sprawa. Zerknąłem na historię. Nie wiem na czym się opiera Twój system i nawet o to nie pytam, ale frapuje mnie inna rzecz.
Czemu w tym samym czasie otwierasz kilka pozycji jednocześnie ?
Przykład z 25 października :
Otwarcie to O, zamknięcie to Z
O 19:00:12 Z 19:26:17
O 19:00:14 Z 19:26:17
O 19:02:43 Z 19:11:13
O 19:03:28 Z 19:20:28
I tak dalej. Jednocześnie miałeś otworzone 12 pozycji o wielkości łącznej 1,2 lota. Czemu tak ? Nie narusza to zasady wielkości pozycji ?
Co do funta, po prostu pojawiła się taka możliwość i tyle. Z racji umacniania się funta względem złotówki (no i osłabienia złotówki przede wszytkim), z chęcią z niej skorzystałem. I nie ma znaczenia, czy przypadkiem funt nie spadnie do 4.5PLN - nie ponoszę ryzyka, po prostu będę handlował w GBP, nie w GBP przeliczonym ze złotówek.

Zauważ, że tutaj publikuję konto demo - za około 2 tygodnie zacznę działać z realną gotówką (identyczne saldo - 10kGBP). Tutaj sobie po prostu ćwiczę, bo konta REAL nie będę mógł pokazywać.
To, co mam robić to trzymać się zasad dotyczących maksymalnego drawdownu dziennego.
Nie wolno mi osiągnąć 5% w ciągu dnia i 10% w ogóle.
Nie mogę też przetrzymać pozycji przez noc, a tym bardziej przez weekend.
Nie powiem - takie zasady bardzo ułatwiają mi robotę, mam ograniczone pole do interpretacji TP dzięki temu.


Co do wielkości pozycji, są sytuacje, kiedy jest dozwolone kilka otwartych pozycji w tym samym czasie:

1. Kiedy wcześniejsze pozycje są już zabezpieczone na BE. Najlepsza sytuacja, szczególnie wtedy gdy jestem na sporym plusie.
Chodzi o otwarte pozycje, ale istotny jest też zysk "z dzisiaj". Otwieram wtedy nieraz i po kilka pozycji po 0.1. Aczkolwiek staram się otwierać partiami: np 2 pozycje na BE - otwieram kolejne trzy. Generalnie dzielę to na partie 5 razy 0.1, gdzie często otwieram równocześnie na przemian 2 lub 3 pozycje.

Mam też rozszerzenie, które pozwala zamknąć wszystkie pozycje w MT5 jednym przyciskiem, tak więc mogę szybko reagować na aktualną sytuację.

2. Wyjątkowo silny trend - czasem po prostu nie ma czasu czekać na BE - widząc trend z wyjątkowo silnym impetem, otwieram od razu 5 razy 0.1, po BE otwieram kolejnych 5 itd.


Tak jak pisałem wyżej, podstawa to nie osiągnąć 5% drawdownu w ciągu dnia. Osobiście staram się ograniczyć to do 1.5% - w momencie gdy osiągnę DD 3-4% nie czuję się już zbyt komfortowo.
I tu wszystko się zgadza, 10*SL to u mnie 1.5% kapitału, gdzie 10 transakcji niezabezpieczonych na BE równocześnie to rzadkość.

Aha, inne ryzyko podejmuję, gdy mam już coś ugrane w ciągu dnia - DD 5% dotyczy początkowego salda na początek nowego dnia handlu. Osiągając zysk, zwiększam sobie limit dziennego DD.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Co prawda ostatnio napisałem, że kończę publikowanie swoich wyników na jakiś czas.
Jednak doszedłem do wniosku, że nie fair byłoby pokazać tylko skrawek swojej gry, gdzie mam średnie WinRatio w okolicach 80%.
Żeby pokazać niebezpieczeństwa swojej strategii, postanowiłem pograć trochę bardziej ryzykownie - pozwalając na dzienny drawdown powyżej 2.5%, a ogólny DD - prawie 5%.
Konto DEMO - 140kGBP. Wielkość Pozycji - 1.

I tak tym razem dopisało mi szczęście - finalnie udało się ugrać 5.86%.
Tak więc osiągnąłem trzeci dzień tradingu na plusie (jeden dzień na minusie - jest w poniższej statystyce). Oby tak szło na koncie REAL ....
27 - STATS.png

Moje wyniki charakteryzuje passa SL - całkiem pokaźna.
Po otwarciu U.S.A. udało się osiągnąć jednak fajny zysk.
Maksymalny zysk - ponad 890GBP
Maksymalna strata - około 160GBP.
Oczywiście wcale nie musiało to się skończyć aż tak dobrze.

Inked27-1_LI.png
Inked27-2_LI.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2021, 22:21 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 1 raz.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Inked27-3_LI.png
Inked27-4_LI.png
Inked27-5_LI.png


Jak znajdę czas, spróbuję jeszcze zagrać o wiele bardziej ryzykownie (oczywiście na koncie DEMO), żeby pokazać tu statystyki, gdzie skończę na minusie.

Ale jak mówię - to w wolnej chwili
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mistyfikator pisze:
27 paź 2021, 22:10
Inked27-3_LI.png

Inked27-4_LI.png

Inked27-5_LI.png



Jak znajdę czas, spróbuję jeszcze zagrać o wiele bardziej ryzykownie (oczywiście na koncie DEMO), żeby pokazać tu statystyki, gdzie skończę na minusie.

Ale jak mówię - to w wolnej chwili
Niektóre pozycje to miały ok. RR=17:1. Rewelacja. Jak widzisz założenie stało sie faktem. A taki jeden bredził, że "się nie da" :d

Zablokowany