Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Kolejny dzień i kolejny raz do SL zabrakło bardzo niewiele. Jednak dzisiaj rynek okazał się łaskawszy.
Podsumowując: cały tydzień kisiłem stratną pozycję, ale na koniec tygodnia wyszedłem na plus. Niewielki co prawda, ale lepszy taki niż SL równy 50% stanu konta. Udało się, ale czy to fart? W olbrzymim stopniu tak, jednak SL powyżej 100 pipsów też zrobił swoje, gdybym grał ze SL = 20 pipsów, to w ciągu takiego tygodnia mógłbym zaliczyć takich kilkanaście i nabawić się nerwicy.
Tak więc drugi tydzień również okazał się zyskowny:
Drugi tydzień.png

Statystyki i wynik gorsze niż w pierwszym tygodniu. Ale do przodu, jest zysk - a to jest najważniejszy cel tej gry.
Drugi tydzień - podsumowanie.png

Tak więc w tym tygodniu koniec. Od początku prowadzenia dziennika wejścia chybione zazwyczaj o około kilkadziesiąt pipsów, warto więc odpocząć i zadowolić się dotychczasowym zyskiem.
Przyjmijmy, że zarobiłem około 500PLN. Zainwestowane 500zł się zwróciło, drugie 500zł wędruje do mojej kieszeni, a trzecie 500PLN zostanie wpłacone na rachunek brokerski na początku przyszłego tygodnia (zapewne), a jak wiadomo, pieniądze u brokera można traktować już jako pieniądze stracone, tak więc nie wliczam ich do zysku :D

Oczywiście postaram się do tego nie dopuścić. Ale to w przyszłym tygodniu, w tym tygodniu wypłata i koniec tradingu:

Zestawienie - pierwsze dwa tygodnie.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Na początek krótka refleksja, odnośnie pierwszych dwóch tygodni.
Zastanawiałem się, czy powinienem żałować. Miałem otwarte pozycje, które pozostawione choćby o jeden dzień dłużej przyniosły by łącznie zysk rzędu około 2000PLN. Buy w pierwszym tygodniu i Sell w drugim.
Odpowiedź jest jedna. Nie i kropka. Postanowione było kiedy kończę handel w danym tygodniu. Nie bawi mnie przeciążanie się obowiązkami, mając w kieszeni telefon z dostępem do otwartych pozycji, ciężko się od tego odciąć, szczególnie będąc na granicy breakeven.

Tak więc wracam do handlu po weekendzie. Wręcz z niecierpliwością czekałem na ten dzień, stąd też już po otwarciu zawarłem transakcje BUY na US100 - łącznie 0.04 lota. Dlaczego nie na DAXie? Ano dlatego, że zauważyłem, że moje trady w pierwszych dwóch tygodniach dziennika, bardziej by się sprawdziły na amerykańskim indeksie. Mam tutaj większą praktykę. Co prawda musiałem przezwyciężyć strach do grania na tym instrumencie - w ostatnich miesiącach rośnie jak oszalały, a że ja lubię grać shorty i nie ukrywam, ze czekam z niecierpliwością na solidną korektę po covidowej hossie. A czekanie na tę korektę wiąże się z tym, że od czasu do czasu zagram profilaktycznie shorta. A skutki wiadomo jakie mogą być - nawet kilka SL zrobi swoje. W takich sytuacjach przypominam sobie historię o chłopcu i psie z książki M.Douglasa i gram dalej :D

Pierwszy trade i pierwszy falstart. Jakieś 25-30 punktów kupione za drogo. Ech te szybkie ręce... Gdyby nie to, być może już miałbym BUY 0.04 lota ze SL na poziomie breakeven. A tak, łatwo może mnie skosić. Wystarczy kilkadziesiąt punktów... I jest to bardzo prawdopodobne - kredyt szczęścia mam już spory przez ostatnie dwa tygodnie.
otwarcie 3 tydzień.png
Tak więc tradycyjnego SL nie ustawiam. Pozycja 0.03 lota zamknie się automatycznie przy margin level 50%.
Mniejszą pozycję zamknę z ręki, no chyba że wcześniej zmiecie ją Stop Out.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Bilans 19 lipca 2021.png
Pierwszy dzień trzeciego tygodnia i pełno atrakcji:

1. Pierwszy drawdown - w pewnym momencie z 500PLN zostało 180PLN. Dopłaciłem 350PLN, żeby mieć możliwość odkucia się. Tak więc wpłacony depo w tym tygodniu to 850PLN

2. Co się tyczy poprzedniego punktu: pierwszy STOP OUT, ale zważywszy na moją strategię: nie ostatni - przy kwotach poniżej 1000PLN uważam tę formę SL za właściwą.

3. Rekord najwyższej stratnej pozycji w tym dzienniku: 277.61PLN

4. Zasadniczo miałem szansę pobić również rekord najwyższej zyskownej pozycji, na koniec dnia trochę powyżej 3 stówek:
Otwarta pozycja 19-20.07.png
Ale nie zamknąłem; zostawiłem pozycję otwartą na kolejny dzień, ze SL = 14543. Tak ustawiony SL, sprawi że w razie jego odpalenia osiągnę już poziom breakeven. Oczywiście jeśli nie pojawi się jakaś luka cenowa. TP wysoko, 14850 - nie wiążę wielkich nadziei, jak nie będzie iść w górę - zamknę niżej.

Ale do jasnej ch*lery, niech tym razem się uda. Tym bardziej, że ten indeks idzie w górę jak oszalały.

Nie powiem, dzień pełny frustracji - cięzko jest być nastawionym na spadki i znaleźć się z longami w taki dzień jak ten. Szczególnie, że absolutnie nie wierzę we wzrosty, a ostatni rajd na amerykańskich indeksach był dla mnie absurdalny.

No, ale nie liczy się to, co powinno być według mnie, ale stan faktyczny - kreowany przez rynek. Tak więc jestem zmuszony postępować wbrew swoim przekonaniom co do właściwego moim zdaniem kierunku trendu...

A że ciągle znajdują się chętni na zakup np. akcji spółek bezdywidendowych (w dużej mierze przewartościowanych - takie jest moje zdanie), w okresie gdy od ponad roku mamy niemal nieustanny wzrost cen papierów wartościowych, wyjątkowy tak, że będą pamiętać o nim przyszłe pokolenia?

Cóż, w przypadku jakiejś nagłej zwały, nie ja zostanę z papierami wartościowymi, którymi się nie można nawet podetrzeć. Jeśli nic mi nie odbierze rozumu, w najgorszym wypadku zaliczę STOP OUT na pozycji CFD z depo kilka stówek. Lepsze to (bardziej niż chyba), jak zostać z 10 tys. akcji Tesli, kupionymi za 850 dolców. Albo z bitcoinami za 55 tys. zielonych... (oczywiście nie ubliżając tym szczęśliwcom, którzy dokonali takich transakcji - życzę Wam, aby sytuacja się wyprostowała)

A taka zwała na indeksach w końcu też znowu przyjdzie. Może jeszcze nie teraz, w końcu też trzeba przewieźć kolejnych lamusów, którzy weszli z grubymi shortami w nadziei, że w najbliższych dniach nadejdzie kilkudziesięcioprocentowy krach.

Oby tylko nie przegapić takiej okazji: dnia gdy zobaczymy dwucyfrowe spadki podczas jednej sesji...

Tyle dywagacji. Wracając do sedna sprawy: pomimo grania przeciwko trendom z 1H i 4H, paradoksalnie ten dzień tradingu można uznać za udany. Co prawda więcej bym zarobił i mniej czasu poświęcił, gdybym poszedł do agencji pośrednictwa pracy i zatrudnił się w fabryce części samochodowych, czy w sortowni owoców - na jeden dzień (oczywiście mam na myśli to, że w najgorszym wypadku dzisiaj osiągnę BE, pamiętam że są szanse na więcej). Jednak jeśli prawdą jest, że 80% traderów traci, to chyba nie ma co narzekać na osiągnięcie poziomu breakeven? Pomimo sporej obsuwy kapitału, całkiem prawdopodobne jest, że wyjdę chociażby na niewielki plus. Przy większej dozie szczęścia zysk będzie większy, nie skreślałbym ewentualnego ruchu o 200-300 punktów w górę. Przecież niejeden trader tutaj widzi już malujące się jutro ramię formacji :D :D Albo nawet podwójną głowę :D

Zresztą, ten indeks nie zachowuje się racjonalnie. Racjonalna by była dla mnie korekta do powiedzmy 10000ptk. Ale - jak już mówiłem - nie mi to sądzić, nie ode mnie to zależy.

Tak więc, jak dotąd szczęście mi dopisuje. Jeśli ten stan rzeczy potrwa dłużej, będzie można powiedzieć, że poza tym szczęściem coś jeszcze się kryje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu.
Ciężko ocenić dalszy trend, a sentyment mamy w ostatnich godzinach jednak spadkowy.
20 lipca transakcja.png
Ładnie się zapowiadało rano na odbicie po korekcie, ale ostatnie minuty na DAXie spowodowały u mnie wątpliwości.
Zamykam więc, ponieważ BE jest zbyt blisko i zmiecie mnie na otwarciu U.S.A. zapewne...

Wraz z tą transakcją zamykam trzeci tydzień. Kasa idzie na moje konto, od przyszłego tygodnia zaczynam znowu od 500PLN.
Trzeci tydzień i trzeci raz z zyskiem:
3 tydzień.png

A tak wygląda mój run od początku prowadzenia dziennika:
pierwsze 3 tygodnie.png
Tak więc bez spektakularnych osiągnięć, ale do przodu.
Kończę z tradingiem w tym tygodniu, inne obowiązki wzywają.
Powodzenia wszystkim i satysfakcjonujących wyników życzę, a przede wszystkim udanego weekendu ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Hej,

tez gram dax i nasdaq. Generalnie nie wczytywałem się w każde słowo w dzienniku ale chyba za dużo analizujesz. Piszesz dużo o trendach a na daxie od 7 lat nie ma stabilnego trendu a raczej szybkie ruchy podczas sesji które wystarczy łapać, w którą stronę pójdzie to raczej loteria. W każdym razie najważniejszy jest wynik. Moje pytanie jakiego brokera używasz, sądząc po screenach może dukascopy? Zaskoczyło mnie że ktoś gra tak niskimi kwotami tj. mikrolotami.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Morlok pisze:
20 lip 2021, 17:41
Hej,

tez gram dax i nasdaq. Generalnie nie wczytywałem się w każde słowo w dzienniku ale chyba za dużo analizujesz. Piszesz dużo o trendach a na daxie od 7 lat nie ma stabilnego trendu a raczej szybkie ruchy podczas sesji które wystarczy łapać, w którą stronę pójdzie to raczej loteria. W każdym razie najważniejszy jest wynik. Moje pytanie jakiego brokera używasz, sądząc po screenach może dukascopy? Zaskoczyło mnie że ktoś gra tak niskimi kwotami tj. mikrolotami.
Witaj Morlok,

Bardzo miło widzieć w moim dzienniku pierwszy komentarz z zewnątrz.

Dziękuję za opinię, jednak ja nie zaliczam się do przesadnych "analityków". Trend jest dla mnie pojęciem bardzo ogólnym i wyjątkowo nieprecyzyjnym. Jak w słynnej "Analizie Technicznej" Murphyego: są zarówno trendy główne, jak i krótkookresowe. Dla mnie trendem jest już kilka świeczek 30M w jednym kierunku (a nawet w krótszej perspektywie czasowej).

I tu się zgadzam z Tobą, że należy się skupić na wyłapywaniu ruchów w krótszej perspektywie. Taki też mam cel. Stąd ten DT.

Tak więc bliżej mi do tych, którzy traktują tę grę jak grę czysto losową, niż do tzw. "przepowiadaczy przyszłości". Ale biorę oczywiście pod uwagę to, jak mogą widzieć rynek analitycy techniczni.

Co do pytania o brokera - gram w XTB. Z tym, że z dźwignią 100:1 (status klienta doświadczonego).

Gram mikrolotami, ponieważ wiąże się to ze specyficznym podejściem do MM i jednak dość ryzykowną jak na konserwatywne forexowe normy grą.

Natomiast niejednokrotnie zaskoczyło mnie już to, jaki %%% udało mi się osiągnąć od kapitału rzędu kilkuset złotych.

Nie mam też obecnie wygórowanych oczekiwań względem rynków i swojego tradingu w ogóle. Zysk rzędu 1500-2000zł/m-c to jest dla mnie już sukces i brałbym tyle w ciemno na początku kazdego m-ca.

Zresztą, kontrakty CFD to dla mnie na razie przede wszystkim nauka. Jestem dopiero 1.5 roku na koncie real i nie mam póki co aspiracji, aby było to moje główne źródło utrzymania. Mam komfort taki, że kasę zarabiam w weekendy, a na tygodniu mogę obserwować rynki nawet nieraz przez wiele godzin w ciągu 3-4 dni, więc może kiedyś to ciągłe obserwowanie rysujących się w czasie rzeczywistym świeczek przyniesie efekty (nie mówiąc o zawieraniu transakcji i powstrzymywaniu się od overtradingu).

Oczywiście wierzę, że wraz z nabywaniem doświadczenia będę mógł stawiać sobie coraz wyższe cele, bo widzę jak wielki jest potencjał zarobku w tym biznesie. Jednak prędko nie przejdę do znacznie większego wolumenu, póki co zamierzam kasę wypłacać regularnie przed każdym weekendem, a każdy kolejny tydzień zaczynać od wpłaty depozytu 500-1000PLN.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Mistyfikator pisze:
20 lip 2021, 23:45
Co do pytania o brokera - gram w XTB. Z tym, że z dźwignią 100:1 (status klienta doświadczonego).

Gram mikrolotami, ponieważ wiąże się to ze specyficznym podejściem do MM i jednak dość ryzykowną jak na konserwatywne forexowe normy grą.
Nie znam interfejsu XTB ale nie słyszałem o mikrolotach na daxie. Kiedyś miałem konto chyba w admiral markets i jako jedyni oferowali minilot (0.1) ale potem coś się skwasiło nie pamiętam. Także do sensownej gry na 1 locie potrzeba z 8-10k pln stąd moje zaskoczenie :)
Co do reszty to myślę że podejście masz ok i pozostaje trzymać kciuki. Najważniejsze żeby sobie ustalić zasady i się ich trzymać bo największe straty łapiesz jak zaczynasz improwizować. Mnie nawet po kilkunastu latach to się zdarza ale na szczęście nie za często.
Powodzenia

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Morlok pisze:
21 lip 2021, 16:27

Nie znam interfejsu XTB ale nie słyszałem o mikrolotach na daxie. Kiedyś miałem konto chyba w admiral markets i jako jedyni oferowali minilot (0.1) ale potem coś się skwasiło nie pamiętam. Także do sensownej gry na 1 locie potrzeba z 8-10k pln stąd moje zaskoczenie :)
Nie tylko XTB oferuje mikroloty na DE30, mikroloty są m.in. w Tickmillu

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Ściślej rzecz ujmując, to XTB mają mikroloty na większości CFD: pary walutowe, surowce, indeksy. Nawet dzisiaj sprawdziłem, że wprowadzili na BTC (wcześniej minimum 0.1 lota)

Z tym, że dźwignia 100:1 możliwa na głównych parach walutowych, indeksach i GOLD.
Obecnie, można otworzyć 0.01 DAXa za ok. 175 zeta, a 0.01 NASDAQ za ok. 115.

A tak nawiasem mówiąc, czytałem, że w XM mają nawet nanoloty - ale nie wiem czy na DAXie - nie sprawdzałem jeszcze.
Póki co brak czasu na zakładanie nowych kont i testowanie

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

W wypadku ineksów należy patrzeć ile dana jednostka wolumenu faktycznie kosztuje.
Brokerzy stosują różne kalkulacje wolumenów dla indeksów, więc to co u jednego jest 0.01 Lota może być identyczne kosztowo z tym, co u innego jest 1 Lotem, albo 0.1 Lotem.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany