DayTrading: Piątek 18.06.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

szuler pisze:
18 cze 2021, 16:22
e/u
możliwości
teraz ostro na 1,175 i...
https://invst.ly/v6jb6
nie maja powodu by bylo ostro
teraz na 1,18,5 juz sciana smierci 8) grubas bedzie rownal szereg
by sprzedac to co ma to bedzie trzymal poziom w ryglach
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Kermit rozumiem i szanuję. Chodzi mi o wzrosty dzisiaj. Jeszcze około południa wszystko na to wskazywało. Potem szuler wziął grubą S i wyszliśmy dołem. Na tą chwilę po prostu nie widzę możliwości odwrotu. Swoją drogą, jak będziesz w Trójmieście to chętnie się spotkam jak będę na miejscu :564:
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

piatek musza byc cuda
elki edek towar juz git
https://zapodaj.net/bb25871bf92d6.jpg.html
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Na dziś do klepnięcia okolice 1,183x IMO.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

N T
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:42

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: N T »

W takich sytuacjach przydają się dźwignie 1:30 :mrgreen: Jeszcze pare lat temu byłoby tu mnóstwo krwi i emocji a tak tylko co niektórzy mają wyższe. ;)

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Nasdaq dzielnie się bronił...13920 chyba zaliczy...
Ostatnio zmieniony 18 cze 2021, 17:35 przez zakaven, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

NT, ja uważam, że jednak większa dźwignia jest fajna. Tylko trzeba umieć korzystać.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

zakaven pisze:
18 cze 2021, 17:28
Nasdaq dzielnie się bronił...13920 chyba zaliczy...
ten nasdaq to wogole przegiecie albo wali sie na pysk albo rosnie jak wariat albo nic go nie rusza
us30 to tez amerykaniec a jest od szczytu prawie 2k pipow
a ten karwa 200 pip i ma problem by wiecej spasc /chyba dobrze ze odpuscilem trzymanie esek
lki na us30 to jest to :P
us30 i co tu gadac
https://zapodaj.net/41f0812b48600.jpg.html
jak widac spadł dzis 600 pipow / szkoda ze nie eskowalem :(
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

N T
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:42

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: N T »

wojtalo pisze:
18 cze 2021, 17:30
NT, ja uważam, że jednak większa dźwignia jest fajna. Tylko trzeba umieć korzystać.
Dla większości jednak okazuje się zgubna. Dla mnie to taki money manager (jakich mają traderzy w firmach prop-tradingowych), który podejdzie do Twojego desku i powie że zamykasz pozycje niezależnie od tego gdzie się obecnie znajduje cena i na jakiej stracie. Jasne że to nie to samo ale na rynku walut daje bardzo dużą przewagę w okresie długoterminowym jeśli ktoś się nie kontroluje rzecz jasna. Na Indexach może akurat nie pomoże ale Waluty które dziennie ruszają się do 1%... dopiero zmiana o 3--4% może wywalić a że większość gra DT to wyjdzie najwyżej przy 0,30 czy z końcem dnia jak przemyśli i ochłonie. Złota era dla brokerów to ogromne dźwignie. Większość jednak ma smykałkę hazardzisty a przy dużych emocjach i możliwościach jakie powoduje duża dźwignia - często wykorzystują ją w pełni. Sam z resztą też tak robiłem.

Komfort małej dźwigni wydaje mi się że odczują ludzie którzy często mieli racje co do kierunku rynku ale zbyt duża zachłanność niszczyła ich założenia siejąc MC po czym rynek zawracał tak jak zakładali. Trochę jak np z egzaminem na prawo jazdy gdzie dawniej zakręt miał ze 2,5 metra szerokości a później 3m czy jakoś tak. Ten kto zdawał wpierw na 2,5 i miał kłopot - bez problemu później zdał na 3.

Komfortu małej dźwigni nie odczują osoby nowe bo nie będą wchodzić w rynek z tak ogromną precyzją z jaką robiły to osoby z dźwignią 1:100 czy 1:500 gdzie każdy pips miał znaczenie. Zauważyłem to zwłaszcza po sobie gdzie precyzja ma dla mnie kolosalne znaczenie a jednocześnie nie ma już stresu bo max dźwignia to 1:30 a co za tym idzie sucha i w miarę obiektywna ocena rynku gdy coś idzie nie tak lub gdy zauważę że popełniłem błąd. Może ktoś się nie zgodzić ale ja dostrzegam w tym ogromną wartość. Trochę jak z pływaniem w sztormie na oceanie przez 10 lat pełnym rekinów i nagle znalezieniu się na spokojnym jeziorze w słoneczny dzień.... ;)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2021, 18:09 przez N T, łącznie zmieniany 1 raz.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 18.06.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

nom.... nasdaq ciekawa sprawa . Jak połamią kreske to jebnie mocniej. Ale czy połamią ? Zasiegi z H4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Zablokowany