Czy ktos zna tego brokera?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Christian1141
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2021, 13:57

Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: Christian1141 »

Czesc wszystkim,

Z gory sorki za ortografie ale mieszkam w UK i nie mam dostepu do PL klawiaturki/znakow,

Chcialbym was zapytac co wiecie/slyszeliscie/sadzicie o TraderProf.com?

Ostatnimi czasy trafilem na nich, nawet do mnie zadzwonili, przeprowadzili mnie przez rejestracje, po stronie jak uzywac itp itd. Wszystko pieknie ladnie ale mam pewne watpliwosci,

Zanim wplace jakiekolwiek srodki chce sprawdzic brokera czy nie jest to zwykle oszustwo,co do tego mam pewne watpliwosci....
1) na ich stronie teskt jest pisany w dziwnym stylu, w sensie niektore literki sa mniejsze/wieksze i jakby inna czcionka, troche nieprofesjonalnie ale nie jakas wielka sprawa,
2) 0 poradnikow na YT - kazdy broker ktorego sprawdzalem jak na YT wklepiesz, to masz jakies filmiki osob, jak sie poruszac, poradniki itp, tutaj - absolutne 0
3) niemalze 0 opini w necie na temat tego brokera - na trustpilot jest bodajze z 6 opini, wszystkie pozytywne ( 6 kont to i ja moge w jedno popoludnie zalozyc takze .....). Znalazlem bodajze 2 artykuly o nich, w samych superlatywach ale znow - to ja sobie sam moge napisac w jedno popoludnie takie cos takze dla mnie wartosc zerowa czegos takiego
4) rozmawialem z nimi mailowo na temat konta ( promki, zasady itp id) - jedna wiadomosc od nich byla pisana jakby to bot odpisywal, moje imie przekrecone ( krzysztof za miast krystian XD), duze odstepy miedzy slowami, plus calosc napisana w stylu kali jesc kali pic - jakby pisala to osoba co zna Polski jezyk 5'te przez 10'te i ledwo co sklecila kilka zdan
5) brak ich numeru na stronie https://register.fca.org.uk/s/ - gdzie niejako jest kazda firma z europy zarejestrowana. Na ich stronie pisze ze ich certyfikat to:
- certyfikat TSRF RU 0395 AA V0176

Po kliknieicu w niego przenosi do stronki z pieknym certyfikatem - taki sam ja moge w paincie zrobic i napisac rozne superlatywy i tez bd...

Slowem : bardzo duzo podejrzanych sygnalow

Ciekawe jest od strony to ze maja opcje jak porady inwestycyjne, cos w rodzaju sygnalow na kome ze tu i tu warto w ten i ten dzien zainwestowac bo cos tam sie dzieje i duza szansa na to i to bd

Czy znacie tego brokera? Jak go sprawdzic by miec pewnosc ze to nie oszustwo??

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W sumie sam sobie odpowiedziałeś po całkiem trafnej analizie, ale jakoś boisz się to przyznać... ;)

Firma z Singapuru (niby) i brak jakichkolwiek informacji o licencji, bo o tym certyfikacie IFMRRC to nawet lepiej nie wspominać. To taki papierek za który zapewne wystarczy zrobić przelew. Parę scamów w przeszłości też się nim "chwaliło" (np. Maxitrade, które trafiło na czarną listę KNF w 2019 r. : https://forexclub.pl/maxitrade-broker-f ... zezen-knf/ ).

Łamane tłumaczenie, totalnie nieznani w sieci... Pytam się: po co to sobie robić...? :)
5) brak ich numeru na stronie https://register.fca.org.uk/s/ - gdzie niejako jest kazda firma z europy zarejestrowana. Na ich stronie pisze ze ich certyfikat to:
Każda z Europy raczej nie. Tylko te, które operują w UK, bo to brytyjski regulator.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Christian1141
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2021, 13:57

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: Christian1141 »

Dziekuje za odp,

Co do linku to wzialem go z stronki z opisem:

Jak zweryfikować licencję brokera Forex/CFD
Pomimo tego, że przepisy prawne na całym świecie cały czas ewoluują (np. najnowsza dyrektywa MiFID II), oszustwa inwestycyjne, inaczej znane jako scamy, pozostają prawdziwą zmorą branży. Brokerzy działający bez licencji, rok do roku defraudują ogromne ilości kapitału początkujących inwestorów. Jeśli więc zaczynasz swoją przygodę z inwestowaniem na rynkach finansowych, bądź spotkałeś się z ciekawą ofertą brokera, ale nie wiesz, czy posiada on odpowiednią autoryzację, możesz w kilku krokach zweryfikować go u któregoś z regulatorów. Jednym z lepiej nadających się do tego rejestrów jest brytyjskie Financial Conduct Authority (FCA), które posiada dużą bazę skorelowaną z bazami pozostałych regulatorów na terenie UE. Poniżej pokazujemy jak w kilku krokach możesz zweryfikować tam swojego brokera.

Tak czy siak z gory smierdzi oszustwem od tego brokera takze podziekuje :D

Dzieki za odp

malinka_32
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2021, 09:15

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: malinka_32 »

Pracownik z TraderProf podał mi, że ich nr licencji to 710066, ale jak wpisuję ten nr na stronie https://register.fca.org.uk, to wynajduje mi firmę TradeRiver (Wielka Brytania) Limited. Czy to normalne? Ja zaczynam dopiero interesować się tematem i szukam jakiejś zaufanej firmy brokerskiej. Czy macie może jakieś doświadczenia z TraderProf?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

malinka_32 pisze:
24 cze 2021, 09:37
Pracownik z TraderProf podał mi, że ich nr licencji to 710066, ale jak wpisuję ten nr na stronie https://register.fca.org.uk, to wynajduje mi firmę TradeRiver (Wielka Brytania) Limited. Czy to normalne? Ja zaczynam dopiero interesować się tematem i szukam jakiejś zaufanej firmy brokerskiej. Czy macie może jakieś doświadczenia z TraderProf?
To prawdopodobnie scam. Czasem tego typu firmy wykorzystują podobne nazwy i numery licencji istniejących podmiotów, żeby zwiększyć swoją wiarygodność. Ale wystarczy wpisać nazwę TraderProf w Google, aby wątpliwości zniknęły ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

2021-06-25_115134.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

To całe IBC ma zwykłą, prymitywną domenę .com i strona jest w zwykłym html-u.
To już mocno śmierdzi, ale z kolei, jest to Belize.
Tak czy owak, podanego numeru rejestracji nie ma na liście, ani takiej firmy nie ma w bazie.
No i, gdzie Belize, a gdzie Singapur... LOL

A cała ta stronka TraderProf.com to niezła ściema!
Nie widziałem jeszcze tak prymitywnie napisanej strony www.
Zdecydowanie nie ma ona charakteru strony jakiejkolwiek profesjonalnej firmy!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1219
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Tylu jest normalnych, wypłacających brokerów. Dlaczego ludzie pchają się w kłopoty?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

meylo pisze:
26 cze 2021, 12:11
Tylu jest normalnych, wypłacających brokerów. Dlaczego ludzie pchają się w kłopoty?
Być może dlatego, że "Szkoleniowcy to zło!" i po co się uczyć u tych, którzy coś wiedzą?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1219
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Czy ktos zna tego brokera?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Śmieszne jest to, że kiedy mają wymienić opony w samochodzie albo klocki za kilkadziesiąt złotych to robią rozeznanie, pytają znajomych lub szukają opinii.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ