Wyższość EA nad traderem.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
01 maja 2021, 18:05
ninjaproject pisze:
30 kwie 2021, 17:45
Mario, nie to nie jest do opisania matematyką.
Jeżeli uda ci się opisać jakąś formację, to faktycznie zabaczysz wszystkie spełniające dane warunki.
A ubrać je w odpowiedni kontekst, to kolejna trudność.
I największa trudność jest w tym, że nie wiadomo kiedy cena ruszy o odp. odległość!
W przypadku flagi czy RGR to chyba z grubsza wiadomo o ile cena powinna się przemieścić.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie da się tych formacji wpisać do wskaźnika. Są np. wskaźniki, które rysują kanały. Nie robią może tego najlepiej, ale też nie tak znowu źle, a przecież traderzy też często rysują źle kanały, a zajmuje im to trochę czasu, podczas gdy wskaźnik robi to "od ręki".
Flaga czy RGR są raczej łatwe do opisania, więc nie rozumiem w czym problem.
Od dawna są programy i wskaźniki, nawet takie online, które rysują różnorakie formacje, i nawet tzw. zwierzaki.
To niczego nie zmienia, ponieważ one nie zarabiają, ani nie tracą (te formacje).
To człowiek zarabia i traci, a robot mu w tym nie pomoże.
Owszem, najwięcej zarabiają tzw. algotrejderzy, tyle że te ich algo nie polegają na czytaniu formacji, tylko
na czytaniu cen i statystycznych zachowań cen na danych poziomach.
A także na "obserwowaniu" innych algorytmów i ich zachowań.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
01 maja 2021, 18:27
To człowiek zarabia i traci, a robot mu w tym nie pomoże.
No chyba jednak mu pomoże, skoro wskaźnik zasygnalizuje określone formacje. RGR to akurat każdy zauważy, ale takie świece japońskie to inna bajka. Kiedyś nawet widziałem chyba wskaźnik, który wychwytywał takie formacje.
Kwestia tego czy się sprawdzają.
Tak w ogóle to trzeba by zacząć od tego czy określone formacje nadal dają zarobić.
Czy kanał, RGR czy flaga pozwalają obecnie zarabiać ? Ja nie wiem, bo nie stosuję tego.
Jeśli tak, to już sam wskaźnik pomoże zarabiać.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
01 maja 2021, 18:46
ninjaproject pisze:
01 maja 2021, 18:27
To człowiek zarabia i traci, a robot mu w tym nie pomoże.
No chyba jednak mu pomoże, skoro wskaźnik zasygnalizuje określone formacje. RGR to akurat każdy zauważy, ale takie świece japońskie to inna bajka. Kiedyś nawet widziałem chyba wskaźnik, który wychwytywał takie formacje.
Kwestia tego czy się sprawdzają.
Tak w ogóle to trzeba by zacząć od tego czy określone formacje nadal dają zarobić.
Czy kanał, RGR czy flaga pozwalają obecnie zarabiać ? Ja nie wiem, bo nie stosuję tego.
Jeśli tak, to już sam wskaźnik pomoże zarabiać.
Trend, trend, trend, i jeszcze raz trend!
Kupuj tanio, sprzedawaj drożej.
Reszta to tylko dorabianie teorii do nieistniejących reguł.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
01 maja 2021, 20:58
MarioDM pisze:
01 maja 2021, 18:46
ninjaproject pisze:
01 maja 2021, 18:27
To człowiek zarabia i traci, a robot mu w tym nie pomoże.
No chyba jednak mu pomoże, skoro wskaźnik zasygnalizuje określone formacje. RGR to akurat każdy zauważy, ale takie świece japońskie to inna bajka. Kiedyś nawet widziałem chyba wskaźnik, który wychwytywał takie formacje.
Kwestia tego czy się sprawdzają.
Tak w ogóle to trzeba by zacząć od tego czy określone formacje nadal dają zarobić.
Czy kanał, RGR czy flaga pozwalają obecnie zarabiać ? Ja nie wiem, bo nie stosuję tego.
Jeśli tak, to już sam wskaźnik pomoże zarabiać.
Trend, trend, trend, i jeszcze raz trend!
Kupuj tanio, sprzedawaj drożej.
Reszta to tylko dorabianie teorii do nieistniejących reguł.
Pamiętacie danbo86 jak grał? On zarabiał kiedy rynek był w konsoli, jego "strategia" polegała na trzymaniu strat, do póki nie wróci trzymam, jak wróciło zamykam. W długim terminie okazało się zabójcze dla niego i dla jego kont, ale to działało w konsolidacji, do póki rynek nie był trenodowy właśnie. Więc to nie jest tak że musi być trend. Nie będę wnikał w szczegóły, ale też testowałem takie podejście do gry w konsolidacji. I co by nie było czy trend czy konsola, za każdym razem w końcy rynek wyjdzie z tej fazy i zmieni jedno w drugie, a wtedy te pozycje cię "wywiozą", jeśli grasz na kontynuacje trendu a trend zawraca, albo wchodzi w konsole, albo kiedy grasz w konsoli w nadzieji że rynek wróci, a on nagle wybija...

tyle że on przesadzał z lewarem i trzymał do końca straty, albo on albo rynek. Dlatego przy zmianie rynku było po koncie. Ale w konsoli zarabiał.

Swoją drogą ;p
https://www.dobreprogramy.pl/chinska-kr ... 305508416a
https://www.google.com/search?client=ub ... 8&oe=utf-8
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
01 maja 2021, 22:19
ninjaproject pisze:
01 maja 2021, 20:58
MarioDM pisze:
01 maja 2021, 18:46


No chyba jednak mu pomoże, skoro wskaźnik zasygnalizuje określone formacje. RGR to akurat każdy zauważy, ale takie świece japońskie to inna bajka. Kiedyś nawet widziałem chyba wskaźnik, który wychwytywał takie formacje.
Kwestia tego czy się sprawdzają.
Tak w ogóle to trzeba by zacząć od tego czy określone formacje nadal dają zarobić.
Czy kanał, RGR czy flaga pozwalają obecnie zarabiać ? Ja nie wiem, bo nie stosuję tego.
Jeśli tak, to już sam wskaźnik pomoże zarabiać.
Trend, trend, trend, i jeszcze raz trend!
Kupuj tanio, sprzedawaj drożej.
Reszta to tylko dorabianie teorii do nieistniejących reguł.
Pamiętacie danbo86 jak grał? On zarabiał kiedy rynek był w konsoli, jego "strategia" polegała na trzymaniu strat, do póki nie wróci trzymam, jak wróciło zamykam. W długim terminie okazało się zabójcze dla niego i dla jego kont, ale to działało w konsolidacji, do póki rynek nie był trenodowy właśnie. Więc to nie jest tak że musi być trend. Nie będę wnikał w szczegóły, ale też testowałem takie podejście do gry w konsolidacji. I co by nie było czy trend czy konsola, za każdym razem w końcy rynek wyjdzie z tej fazy i zmieni jedno w drugie, a wtedy te pozycje cię "wywiozą", jeśli grasz na kontynuacje trendu a trend zawraca, albo wchodzi w konsole, albo kiedy grasz w konsoli w nadzieji że rynek wróci, a on nagle wybija...

tyle że on przesadzał z lewarem i trzymał do końca straty, albo on albo rynek. Dlatego przy zmianie rynku było po koncie. Ale w konsoli zarabiał.

Swoją drogą ;p
https://www.dobreprogramy.pl/chinska-kr ... 305508416a
https://www.google.com/search?client=ub ... 8&oe=utf-8
Trend może trwać 5 pips, albo 10, albo 20, albo więcej.
Znajdź swój rynek, znajdź swój trend.
Nie walcz z rynkiem, nie jesteś w stanie z nim wygrać, ani go przetrzymać.
Znajdź w tym bałaganie swoją niszę, i jej się trzymaj.

PS: Rynku także nie przechytrzysz.
PPS: A jak straciłeś na konsoli, to odrób z zyskiem kiedy jest trend.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

MarioDM pisze:
30 kwie 2021, 15:18
W praktyce stosując daytrading, trader manualnie jest w stanie śledzić ze dwa wykresy.
Dlaczego tylko dwa? Ja śledzę kilkadziesiąt tyle że różnie to się rozkłada na poszczególne interwały, im większy interwał tym większa ilość instrumentów. Przy akceptowalnej zależności zmienność/koszty transakcyjne na coraz wyższym interwale dochodzą kolejne instrumenty. Ja spokojnie analizuję około 20 instrumentów na minutę. Nawet na interwale 5m gdzie sprawdzam wykresy co 5 minut spokojnie mógłbym ogarnąć kilka, kilkanaście instrumentów bo zajęłoby to minutę na na każde 5 minut i jeszcze jest sporo czasu na składanie ewentualnych zleceń i analizy wyższych interwałów. Te wyższe interwały to 15 minut, 30, 1h i jeszcze większa liczba instrumentów i w zależności od interwału to też w mniejszym lub większym stopniu daytrading. Tyle że interwał 15 minutowy to analizy już tylko co 15 minut i analogicznie z wyższymi interwałami. Robiąc kilkaset analiz na godzinę w sumie co 5, 15, 30 minut itd. to w ciągu każdej godziny mam więcej wolnego czasu niż muszę poświęcić na analizy. Natomiast same zlecenia to najwyżej kilka w ciągu dnia.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

alinoe pisze:
02 maja 2021, 08:23
Robiąc kilkaset analiz na godzinę w sumie co 5, 15, 30 minut itd. to w ciągu każdej godziny mam więcej wolnego czasu niż muszę poświęcić na analizy.
Naprawdę ? Kilkaset analiz na godzinę ? Czyli ile konkretnie ? 200, 400 ?
Załóżmy, że jesteś bardzo szybki. Taki Speedy Gonzales analityki i jedna analiza zajmuje Ci 5 sekund. Czyli kliknięcie w wykres, zerknięcie na wykres, szybkie przemyślenie i analiza i następny wykres. 200 analiz to prawie 17 minut, 400 analiz to już 34 minuty. I możesz tak przez cały dzień ? Po której turze mówisz sobie "mam tego dość i rzucam to w cholerę" ?
Ten czas analiz dotyczy MT, gdzie szybko przerzuca się wykresy, a Ty, o ile dobrze pamiętam tradujesz w Dukasie na jforexie, gdzie odpalanie wykresów zajmuje nieco więcej czasu.
Serio ? To ma być kontrargument do tego co napisałem ?
To przecież tak samo jakbyś napisał taką historię :
"Uwielbiam spacerować. Nie znoszę jazdy samochodem ani pociągiem. W ostatnie wakacje wybrałem się spacerkiem z Warszawy do Gdańska. Doszedłem w tydzień. Nie miałem czasu zerknąć na morze, bo musiałem już wracać aby zdążyć przed końcem urlopu, ale i tak było super."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uśmiałem się, ale mimo wszystko życzę powodzenia i samozaparcia do kilkuset analiz co godzinę każdego dnia z wyjątkiem weekendów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

A po co mam odpalać wykresy? Wszystko jest gotowe i pogrupowane a od wykresu do wykresu przechodzę skrótem klawiszowym a to gdzie składam zlecenia ma się nijak do tego gdzie mogę robić analizy. Poza tym jedna analiza zajmuje mi średnio powiedzmy 3 sekundy a nie 5. W zasadzie to jest trochę inaczej i można mówić jedynie o pewnej średniej dlatego że z reguły 99% analiz zajmuje mi 1-3 sekundy a 1% analiz może zająć mi kilkadziesiąt sekund lub nawet więcej. Te pierwsze kończą się stwierdzeniem "brak sygnału" te drugie dotyczą sytuacji gdy coś się szykuje dlatego liczba sygnałów ma tu istotne znaczenie. Przechodząc od wykresu do wykresu nie patrzę nawet co to za instrument dopóki nie ma sygnału (nie więcej niż 1% analiz). Dlatego pierwszy wykres, od którego zaczynam jest w innym kolorze, gdy go ponownie widzę wiem, że przeszedłem przez wszystkie wykresy. W przeciwnym razie mógłbym nie zauważyć szybko że analizuję już drugi raz te same wykresy dlatego że mam tendencję do przechodzenia od wykresu do wykresu czasami zbyt szybko. Jak się rozpędzę bo nie ma sygnałów to potrafię robić jedną analizę na sekundę dopiero ciekawsza sytuacja na wykresie mnie zwalnia.

Nie rozumiem dlaczego miałbym to rzucać. Na każdą godzinę mam nie więcej niż 20 minut pracy, chyba każdy chciałby tak pracować. :) Jak nic się nie dzieje to robiąc około 400 analiz mieszczę się nawet w 15 minutach. Poza tym ten godzinny czas jest rozłożony, najwięcej pracy mam tak za 5 minut pełna godzina bo wtedy kumulują się analizy z wielu tf, poza tym to luz bluz, uzupełnianie dziennika, jakieś testy lub czynności w ogóle nie związane z tradingiem.

400 analiz to dla mnie 400 kliknięć klawiszem. Dopiero gdy pojawia się sygnał mogę podjąć następne kroki, zmniejszenie wykresu, zmiana tf (nie zawsze) czy wreszcie rozciągnięcie narzędzia do wyznaczania poziomu gdzie powinienem złożyć zlecenie limit - takich sytuacji mam kilka w ciągu dnia. 400 kliknięć, to chyba ty więcej musiałeś zrobić żeby napisać pierwszy post w tym wątku :)
Już nie wspomnę o tych wszystkich analitykach internetowych, którzy do daxa, kabla podchodzą na przeróżne strony a to średnia a to inny wskaźnik a to dane nie takie - ja to nazywam rozkładaniem g***na na atomy bo mi 99% takich analiz nie zajmuje więcej niż 2-3 sekundy.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

"Czy kanał, RGR czy flaga pozwalają obecnie zarabiać ? Ja nie wiem, bo nie stosuję tego.
Jeśli tak, to już sam wskaźnik pomoże zarabiać."
Kazdy wskaznik pomoze zarobic traderowi ale EA obojetnie na jakim wskazniku by nie pracowal to polegnie. Wielu traderow pro pracuje tylko na jednym instrumencie bo na jednym osiaga lepsze wyniki niz na kilku.
A na wskazniku najlepiej mozna zarobic jak sie bedzie go sprzedawac.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

MarioDM pisze:
02 maja 2021, 12:36

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uśmiałem się, ale mimo wszystko życzę powodzenia i samozaparcia do kilkuset analiz co godzinę każdego dnia z wyjątkiem weekendów.
Kabaret .

Handlowac kazdy moze ,jeden lepiej drugi gorzej
jak ja lubie wykresy i rozne esyfloresy....

Zaloz temat jak rozumiec slowo analiza .

Ja p....le te forum to dom wariatow .

ODPOWIEDZ