Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
TrueFellow
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2021, 23:00

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: TrueFellow »

Ogólnie można powiedzieć, że kurs Koniecznego jest mierny (3/10). Przede wszystkim materiały są stare. Pierwsze wrażenie jest takie, że Phil pozbierał stare materiały, wiele z 2018 roku (!) i po prostu nie chciało mu się ich odświeżać, co drażni zwłaszcza, jak pokazuje co jest gdzie na jakiejś stronie, a strona ta od roku wygląda inaczej, inaczej nazywają się zakładki itp.

Męczy onanizm cyframi, właściwy dla ludzi bez wykształcenia, do których skądinąd sympatyczny Phil się zalicza. To zresztą jak wiecie typowy mechanizm, żeby brzmieć mądrzej - eskalacja użycia cyfr. Poziom jest smutny, w rodzaju "jeśli włożylibyście 10 tysięcy i zrealizowali 500% zysku, to mielibyście 50 tysięcy, ale jeśli włożylibyście 100 tysięcy to mielibyście pół miliona" i potem jeszcze dwanaście takich przykładów. Momentami jest to groteskowe. Graficzna strona prezentacji też jest ultraniska, moja córa 10 lat robi poważniejsze prezentacje nawet o gryzoniach. No jest po prostu infantylnie i choć ogólnie mam to gdzieś, to podważa to zaufanie do contentu (nieuchronnie myślisz, że być może mięso jest tyle warte co rysunki).

Materiał jest ogólnie dość niechlujny, typu "STRATEGIA IDEALANA". Mnie to osobiście przeszkadza, bo wskazuje, że autor ma pewne kwestie gdzieś, a skoro tak, to nie wiem co jeszcze miał gdzieś w reszcie materiału i co jest na odwal a co nie (a nie wiem, bo kupując kurs z założenia mało wiem;)

Portfolio Phila jest podane w sposób bezwartościowy, podaje jego skład i procentowy udział projektów, wedle kasy, którą włożył początkowo, a więc LATA TEMU, ale jak budował (all in jednego dnia?) i czy dzisiaj warto wchodzić w te projekty i przy jakich choćby z grubsza poziomach, to się nie dowiesz. Nie ma ani jednego słowa o nowych (choćby z 2020 r.) projektach typu Matic i masa innych. Zero o Defi, stakingu, farmingu...

Ale chyba najbardziej irytuje kompletnie dziecinne tłumaczenie luk, których Phil jest ewidentnie świadomy. Tam gdzie nie daje konkretów mówi, że "chcę Wam dać wędkę, a nie rybę" i to jest mantra przez cały kurs. Tam gdzie wie, że materiały są stare, twierdzi że "chciałem dla Was zrobić kurs uniwersalny, ponadczasowy". A g.. prawda Philu. Zrobiłeś po prostu materiał stary, niestaranny i jeszcze opowiadasz bajki o swoim portfolio altów pod hossę, którego wynik jest zmanipulowany, bo podajesz wyniki przy założeniu, że ktoś kupił w grudniu i niczego nie sprzedał, a jednocześnie przypominasz, że trzeba wychodzić poziomami i realizować zyski po drodze. I takich chwytów jest o wiele za dużo.

Lekcja dla mnie i dla Was: nie warto, a ponieważ sposób naganiania na kurs i opowiadania o jego zawartości i benefitach jest identiko u Koniecznego i u reszty ekipy Kamila Gancarza (mają de facto jeden i ten sam slajd promujący ich kursy), podejrzewam że Gancarzowy kurs jest podobnie zły (i dwa razy droższy).

PS: mam też kurs Jarzombka - o dwie klasy lepszy, zwłaszcza w sferze uporządkowania wiedzy i pracowitości autora. Np. rzetelna lista youtuberów, twitterowców do śledzenia ze wskazaniem dlaczego, kto shiluje za kasę, na kogo uważać, kto co przewidział itp.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

zenon.laskowik pisze:
25 maja 2021, 20:43
Mustafa pisze:
21 maja 2021, 23:47
Z BTC jest inna sytuacja, wystarczy przerwa w dostawie prądu aby spadł do zera, nie wspominając o regulacjach. Poza tym wycena krypto jest niemożliwa, bo ten twór nie zarabia to nie są np. akcje, to jest wyłącznie emocjonalny rynek, aktywo bez wartości wewnętrznej.
https://www.youtube.com/watch?v=d4ZHB14oCIM
np. akcje tesli c/z ok. 600 a było już 1300, czyli gdybyś kupił całą spółkę to przy obecnych zyskach czekałbyś na zwrot z inwestycji 600-1300 lat :) c/wk ok.25 gdzie przyjmuje się, że wskaźnik powyżej 3 to już bardzo przewartościowana spółka. najwyższe poziomy dla WIGu wynosiły 3,6 (w 2007r.). czy przypadkiem na wielu spółkach nie liczy się tylko hype gdy wskaźniki fundamentalne pokazują jak wyceny potrafią być absurdalne ? jaka wartość wewnętrzna stoi za takimi akcjami poza emocjami i hypem ? takich spółek jest oczywiście więcej. podałem teslę jako najbardziej jaskrawy tego przykład.
Zenon wartość wewnętrzna to nie jest wskaźnik c/z czy c/wk, wartość wewnętrzna odnosi się do dość skomplikowanej analizy fundamentalnej, bez odniesienia do jej wartości rynkowej. Natomiast niska wycena wskaźników c/z c/wk sugeruje jedynie dwie rzeczy, albo spółka jest przeceniona albo jest już w czarnej d..pie i żadna to okazja, bo już nie wstanie. I na odwrót przy wysokich wskazaniach? No też nie, zależy od wielu czynników. Zatem kupowanie tylko na podstawie c/z c/wk to spekulacja a nie inwestycja. Są spółki, które przez dziesiąciolecia non stop rosną z krótkimi korektami do 30%, bo zarabiają i się rozwijają. Chodzi mi jedynie o to, że rynek krypto to rollercoaster bez fundamentów.
Co do Tesli pisanie o wskaźniku C/Z na spółce która nie zarabia jest bez sensu nieprawdaż...?
Sprawdź dlaczego Tesla jest tak prowadzona, a nie tylko wskaźniki.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Tak apropos rynku szkoleniowego jesteśmy w pewnym sensie zacofani to co sprzedają "nasi" szkoleniowcy jest zacofane w stosunku do zachodu. Spójrzcie jak łatwo nabijają sobie kieszenie oferując niskiej jakości szkolenia jak to pięknie TrueFellow opisał. TrueFellow pisałeś że Jarzombek ma lepszy kurs czy tam szkolenie. Tak po krótce minusy które sam pisze:
"Ten kurs nie jest dla Ciebie jeśli:"
- "myślisz o bezmyślnym kopiowaniu moich ruchów" - o co mu chodzi ?? Naprawdę sprzedaje tylko teorię za 4K ???
-"koszt tego kursu jest dla Ciebie finansowym wyzwaniem"
-"szukasz magicznej pigułki, która zastąpi doświadczenie" - no właśnie trochę prawdy ... z innej jego strony: "Na bazie mojego 6 letniego doświadczenia..."
- "jesteś początkujący i podstawy są dla Ciebie czarną magią" - to nie kupuj jesteś przekorny to i tak kupisz...

Najlepsze są pakiety 3,5K standard no i premium... niedostepny. Czym się różnią ?:
RAPORTY Z ZAGRAŃ (6 msc) - co nie było zagrań przez pół roku ???
6x WEBINAR - Nie ma o czym gadać BTC cały czas rynek leci bokiem ?
GEMS ALERT (6 msc) - No GEMS only shit ahead ?
AKTUALIZACJA TWITTER/WIELORYBY - nie wiem co to.
Strona Jarzombka taka sama jak większość sprzedażowych na końcu polecenia w tym trader21(pamiętajcie że on wielokrotnie mówił że krypto to u niego raptem kilka procent jego kapitału dla niego to dodatek)... sorry TrueFellow nie wygląda to dobrze

Chcę wam coś pokazać. Jak wygląda trader i szkolenie wpiszcie sobie a YTube czy też google: Tom Hougaard
- NIe wiem ile gość kasuje za udział w jego grupie.. na jego stronie nie ma słów o kasie
- robi live trading widzi się jego pozycje (raz jakoś w maju trejdował na BTC dla sportu)
- generalnie jest milionerem z doświadczeniem w JP Morgan
- generalnie gra na indeksach (co mnie nie interesuje ale może ktoś go sprawdzi i napisze opinię)
- podaje jakie otwiera pozycje jak się jest w jego grupie i ma apkę (dziwne co ?!)
- jak najbardzie chce abyście kopiowali jego ruchy (to juz dziwne)
- nie narzuca limitów że przez pierwsze miesiące masz dostęp do jego wejść albo jak w przypadku K. Jarzombka jakieś wsteczne (bo po co ? dziwne ??)
- widzisz jego wolumen wejść

I takich jest więcej jak biorą kasę to macie wsparcie po szkoleniu a nie puszczenie samopas początkującego tradera...niestety nie u nas

PS. Panowie piszcie na temat
"If music is dying musicians are killing it" - MP

dziabuch
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2017, 06:07

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: dziabuch »

SEROL666 pisze:
28 maja 2021, 00:27
Tak apropos rynku szkoleniowego jesteśmy w pewnym sensie zacofani to co sprzedają "nasi" szkoleniowcy jest zacofane w stosunku do zachodu.
Nie jesteśmy ''w pewnym sensie zacofani'' - tylko nasz rynek to marne popłuczyny tego, co serwuje rynek anglojęzyczny. 90% szkoleń online, jakie się sprzedaje w PL (z dowolnej dziedziny) to tylko kiepskiej jakości tłumaczenia by nie powiedzieć plagiaty z amerykańskiego youtuba.

Wystarczy pooglądać rzeczonego amerykańskiego youtuba, żeby przewidzieć co za pół roku będą serwować jako absolutną nowość takie tuzy jak Krzysztof Król, Jacek Wiśniowski, czy opisywany tutaj Phil Konieczny. Zdaje się zresztą, że ów też zaczynał karierą w jakiejś zwykłej robocie w Uk i przy tej okazji opanował język angielski. I coś mi się widzi, że sprytne wykorzystanie tej umiejętności pozwoliło mu wypłynąć, a nie geniusz traderski.
Ale mogę się mylić.
Jeśli tak jest, to Phil na pewno pokaże historyczne dane swoich kont, bo w to, że czyta ten wątek chyba nikt nie wątpi.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

[/quote]
Wystarczy pooglądać rzeczonego amerykańskiego youtuba, żeby przewidzieć co za pół roku będą serwować jako absolutną nowość takie tuzy jak Krzysztof Król, Jacek Wiśniowski, czy opisywany tutaj Phil Konieczny. Zdaje się zresztą, że ów też zaczynał karierą w jakiejś zwykłej robocie w Uk i przy tej okazji opanował język angielski. I coś mi się widzi, że sprytne wykorzystanie tej umiejętności pozwoliło mu wypłynąć, a nie geniusz traderski.
Ale mogę się mylić.
[/quote]

Pewnie się nie mylisz. Spójrzcie na to nagranie fajnie wygląda historia chwyta za serce (nie oglądajcie zerknijcie niżej...):
https://www.youtube.com/watch?v=h91o86xrwpw
Wszystko pięknie ładnie ość ma maskę na twarzy, może kiedyś chce po wawie chodzić bez większych problemów. Nie wiem... ale ale spójrzcie na komentarze pod filmem konia z rzędem temu kto znajdzie jakąś sensowną krytykę w 5 minut.... powodzenia (Spójrzcie jak działa wsparcie sprzedaży Maciej W. "Sprzedawca w Bentleyu" )

A tutaj starocie od Szwajcara demaskujące Phila K.:
https://www.youtube.com/watch?v=QvDveyPwVRM
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Jeszcze jedna uwaga zawsze my jak traderzy mamy do dyspozycji narzędzia typu myfxbook dlaczego nikt ze szkolących tego nie używa ??
Wpięcie pod to pokaże wam wszystko zakładam że ani Phil. K ani R.R.. Co Do Radka R. mam wielkie zastrzeżenie co do jego analiz bo BTC jest ciężko zanalizować w formule AT która kształtowała sie w przypadku aktywów powiązanych z konkretną wartością a nie jak BTC( Które spadło o ponad 50% pod wpływem kilku negatywnych informacji). Takie aktywa nie podlegają AT o której mówią "spece"
Moim zdaniem większość jego analiz opiera się tylko na jego pewności siebie i barwie głosu miła dla słuchacza i tyle.

Kiedyś jak miałem konto w WBK to spierałem się z Pawłem Danielewiczem o jego analizy - koleś napisał książkę czy tam dwie ale jego analizy w formule DT były o kant D. Wierzcie mi że gdybym go słuchał to na EUR/USD musiałbym mieś SL rzędu 500pips przy dziennym ATR koło 80 pips. Danielewicz okazał się kiepskim traderem i poszedł pracować dla korpo; możną by się spytać dlaczego taki koleś nie zarabia na rynku.. ?

Powiem Wam tak kiedyś był popularny no powiedzmy do czasu. Teraz rządzi krypto zatem weszły nowe persony R.R. i Phil. K. i tak samo nie znajdziecie ich dokonań na rynku ale znajdziecie kolesi którzy ich polecają.. samograj marketingowy.. majorka poleca ich bentley ich poleca.. to musi być dobre... . Jak tak myślicie to może sprawdźcie czy się mylę ? zanim wydacie kasę...
"If music is dying musicians are killing it" - MP

piotreq
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2021, 17:36

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: piotreq »

Taka ciekawostka - każda moja próba postawienia szkolenia Koniecznego w innym niż dobrym świetle kończy się banem na wszystkich fejsbukowych grupach krypto.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

piotreq pisze:
02 cze 2021, 17:38
Taka ciekawostka - każda moja próba postawienia szkolenia Koniecznego w innym niż dobrym świetle kończy się banem na wszystkich fejsbukowych grupach krypto.
NO własnie kółko adoracji P.K., każda krytyka będzie banowana.. rozumiem że nie nazywałeś nikogo oszustem itp. po prostu chciałeś być konstruktywnie krytyczny ? Dzięki piotreq za uwagi, dla osób rozmyślających o kupnie szkoleń u P.K czy "pochodnych" - zastanówcie się.

Jak myślicie RR i PK czytają nas ? Pewnie tak ! Dlaczego nikt nic nie pisze u nas na nawigatorze ??? Tą odpowiedz da wam guru marketingu Philip Kotler
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
03 cze 2021, 01:07
piotreq pisze:
02 cze 2021, 17:38
Taka ciekawostka - każda moja próba postawienia szkolenia Koniecznego w innym niż dobrym świetle kończy się banem na wszystkich fejsbukowych grupach krypto.
NO własnie kółko adoracji P.K., każda krytyka będzie banowana.. rozumiem że nie nazywałeś nikogo oszustem itp. po prostu chciałeś być konstruktywnie krytyczny ? Dzięki piotreq za uwagi, dla osób rozmyślających o kupnie szkoleń u P.K czy "pochodnych" - zastanówcie się.

Jak myślicie RR i PK czytają nas ? Pewnie tak ! Dlaczego nikt nic nie pisze u nas na nawigatorze ??? Tą odpowiedz da wam guru marketingu Philip Kotler
Ja pamiętam jak kilka lat temu niejaki Urbański szkolącym nakazywał podpisanie oświadczenia, że nigdy i nigdzie nie będa sie źle wypowiadali o jego szkoleniu. To dopiero PASOŻYT :)
Opowiadała mi o tym biorąca udział w szkoleniu koleżanka. A na poczte od lat dostaje od niego z uporem maniaka zaproszenia co rusz na szkolenia "cudownych" systemów inwestycyjnych. Niech nikt nie ma wątpliwości, że każdy kto sprzedaje "cuda na kiju" bez mozliwości sprawdzenia tego "cudu" (lub jego zweryfikowaniu na rynku poprzez szkolącego) to zwykły handlarz towarem którego "jakość" jest nieznana i budząca wątpliwości :d
Na tym forum też jest ich kilku.

zenon.laskowik
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2021, 23:08

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: zenon.laskowik »

właśnie siedzę i oglądam live Kamila Gancarza w ramach płatnego kursu (6000pln jak krew w piach) i ręce mi opadają. Teksty po spadkach btc z 64000 na 29000 usd typu: jak dane on-chain dadzą sygnał to Was powiadomimy mailem i na aplikację Instytutu Kryptografii ale nie wiem czy ona już działa, a nie działa jeszcze ale niedługo już chyba będzie :)

ODPOWIEDZ