Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

szorter pisze:
29 mar 2021, 17:29
szorter pisze:
27 mar 2021, 11:03
ZŁOTO :
ZŁOTO UPDATE :
Na jednej z niezliczonych grup w których byłem dowiedziałem się ciekawej zależności. Jak rysujesz kanał , konsole itp to rynek robi wyjścia poza ramy co sobie narysowaliśmy - np. bandy kanału i robi mniej więcej tę samą odległość zarówno z jednej strony jak i z drugiej. Według nmie mam w tym momencie taką sytuację na złocie.
Cała AT opiera się na powtarzalności. Jeśli taką zauważysz to na nią graj. Niech tylko potwierdzi to statystyka. Powodzenia

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
29 mar 2021, 17:35
szorter pisze:
29 mar 2021, 17:29
szorter pisze:
27 mar 2021, 11:03
ZŁOTO :
ZŁOTO UPDATE :
Na jednej z niezliczonych grup w których byłem dowiedziałem się ciekawej zależności. Jak rysujesz kanał , konsole itp to rynek robi wyjścia poza ramy co sobie narysowaliśmy - np. bandy kanału i robi mniej więcej tę samą odległość zarówno z jednej strony jak i z drugiej. Według nmie mam w tym momencie taką sytuację na złocie.
Cała AT opiera się na powtarzalności. Jeśli taką zauważysz to na nią graj. Niech tylko potwierdzi to statystyka. Powodzenia
Dlaczego zachęcasz kogoś do powtarzania twoich błędów?
Sam piszesz, albo pisałeś, że nie zarabiasz, że straciłeś i chętnie zapłacisz za zyskowną strategię.
Pisałeś też, że nie wierzysz w statystyki, które pokazują skuteczność formacji większą niż 50%.
Wynika z tego, że ta powtarzalność AT ( tzn. AT według twojej definicji) nie jest dobrą podstawą do stworzenia zyskownej strategii.
To chyba logiczne, a ty podobno cenisz sobie logikę?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
29 mar 2021, 17:52

Dlaczego zachęcasz kogoś do powtarzania twoich błędów?
Sam piszesz, albo pisałeś, że nie zarabiasz, że straciłeś i chętnie zapłacisz za zyskowną strategię.
Pisałeś też, że nie wierzysz w statystyki, które pokazują skuteczność formacji większą niż 50%.
Coś bredzisz. Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem ;)
Sam pisałem o setupie co ma skutecznośc 60%.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
29 mar 2021, 18:00
ninjaproject pisze:
29 mar 2021, 17:52

Dlaczego zachęcasz kogoś do powtarzania twoich błędów?
Sam piszesz, albo pisałeś, że nie zarabiasz, że straciłeś i chętnie zapłacisz za zyskowną strategię.
Pisałeś też, że nie wierzysz w statystyki, które pokazują skuteczność formacji większą niż 50%.
Coś bredzisz. Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem ;)
Sam pisałem o setupie co ma skutecznośc 60%.
Doprawdy?
Nie chce mi się szukać i cytować...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
29 mar 2021, 18:18
Cblondyn pisze:
29 mar 2021, 18:00
ninjaproject pisze:
29 mar 2021, 17:52

Dlaczego zachęcasz kogoś do powtarzania twoich błędów?
Sam piszesz, albo pisałeś, że nie zarabiasz, że straciłeś i chętnie zapłacisz za zyskowną strategię.
Pisałeś też, że nie wierzysz w statystyki, które pokazują skuteczność formacji większą niż 50%.
Coś bredzisz. Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem ;)
Sam pisałem o setupie co ma skutecznośc 60%.
Doprawdy?
Nie chce mi się szukać i cytować...
A może masz problem ze zrozumieniem? Na to chyba juz nikt nie poradzi.
Post z dnia 23 marca godz. 9:23
skuteczno-t31846-260.html

Awatar użytkownika
szorter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 12 sty 2021, 19:31

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: szorter »

Panowie to nie ten temat - czy AT działa czy nie i jaka ma skuteczność dana formacja/strategia czy coś tam innego. Po roku wyrobiłem sobie zdanie na ten temat. Sam straciłem dużo w realu a demo szło całkiem nieźle. Dużo sie na własnych błędach nauczyłem i postanowiłem tutaj temat założyć abyście wyrazili swoje opinie - bo jesteście dużo bardziej doświadczeni ode mnie. I to że ktoś stracił kupe kasy i mi coś podpowiada to bardzo chętnie wysłucham. Sam niedawno koledze dawałem rady i c sie okazało ? On zarobił a ja straciłem. W tym samym momencie. Doświadczenie. To moim zdaniem jest kluczem. Dupogodziny przed wykresami. Ja tych dupogodzin wciąż jeszcze mam za mało dlatego liczę na Wasze opinie i komentarze. Wciąż chcę wyłapywać swoje błędy.
Jestem młody w fx , w średnim wieku i prawie emeryt w wojsku. Moje analizy nei są podstawą do zajecia pozycji a jedynie nikomu niepotrzebnymi , błędnymi oraz odrealnionymi przemyśleniami. :D

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

szorter pisze:
29 mar 2021, 18:46
Panowie to nie ten temat - czy AT działa czy nie i jaka ma skuteczność dana formacja/strategia czy coś tam innego. Po roku wyrobiłem sobie zdanie na ten temat. Sam straciłem dużo w realu a demo szło całkiem nieźle. Dużo sie na własnych błędach nauczyłem i postanowiłem tutaj temat założyć abyście wyrazili swoje opinie - bo jesteście dużo bardziej doświadczeni ode mnie. I to że ktoś stracił kupe kasy i mi coś podpowiada to bardzo chętnie wysłucham. Sam niedawno koledze dawałem rady i c sie okazało ? On zarobił a ja straciłem. W tym samym momencie. Doświadczenie. To moim zdaniem jest kluczem. Dupogodziny przed wykresami. Ja tych dupogodzin wciąż jeszcze mam za mało dlatego liczę na Wasze opinie i komentarze. Wciąż chcę wyłapywać swoje błędy.
Skoro AT poddajessz w wątpliwość to nie powinienes się nim kierować. Bo rysowanie kresek na wykresie (kanały, flagi, LT itp) to nic innego jak AT.
Co do mojej straconej kasy to zwykłe wymysły :) (taka dygresja)
Sam musisz do pewnych wniosków dojść co dla Ciebie będzie najlepsze :)

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

ninjaproject pisze:
29 mar 2021, 17:12
pvq.pl pisze:
29 mar 2021, 14:33
Witaj.
W USDCAD brał bym pod uwagę pierwszy klin, i dopiero po wybiciu dolnej linii zmienił ją na drugą opcję z dzisiejszego obrazu. Z rozgrywaniem pozycji długich tak jak w przedstawionym przykładzie na odbicie od dolnej linii jestem ostrożny. Jak poobserwujesz trochę ten instrument zobaczysz że na interwale m30 i h1 często można zobaczyć powtarzający się scenariusz który jest potwierdzeniem odbicia (przeciw trendowi).

Złoto dobrze kombinujesz. Ja tam jeszcze widzę konsolidację z fake wybiciem w obie strony. Kanały dobrze poprowadzone, jedynie miej na uwadze poziom 170xx jeśli cena miała by zrobić korektę w dół przed wybiciem.

NQ dużo kresek ale cały zamysł sensowny.
Moim zdaniem to takie "kombinowanie" to są próby przewidywania, czyli zabawa we wróżenie z wykresów.
Taka strategia nie prowadzi do niczego profitowego.
Piszę z doświadczenia.
Jesteś niezastąpiony :564: Ale wyjaśnię bo pewnie każdy podchodzi do tego w te sam sposób. Kreski nie są obligatoryjne tak samo wskaźniki i nie mamy obowiązku wchodzić bo doszli do jakieś kreski.... Kreski można sobie wsadzić... w... kieszeń... Kreski, wskaźniki i wszystko co dzieję się na wykresie to nie wytyczne, a jedynie wskazanie (pomoc).
Ninja, jesteś bardzo dużym indywidualistą, ale staraj się czasem spojrzeć z innej strony. Widzisz że Twój sposób handlu może być niezrozumiały dla kogoś innego? Przez tyle lat zapewne to zrozumiałeś i mam poczucie że Cię to dziwi jak ktoś może nie rozumieć Twojego sposobu handlu lub Twojej strategii, przecież jest taka prosta i zrozumiała.. Ale jest Twoja. Ktoś inny kto jej będzie używał może rozgrywać zupełnie inne setupy mimo że strategia ta sama. I odwrotnie, to co przerobiłeś i nie dawało zarobić, innym może dawać, to kwestia indywidualna.

Teraz wyjaśnienie do tego co zacytowałeś.
USDCAD - żadne kombinowanie, powtarzalne schematy występują (chyba) w każdym instrumencie - fakt. Mamy trend spadkowy - fakt. Utworzył się klin- fakt. Przy wybiciu klina dołem, można (a nawet trzeba) dostosować linie/analizę do dynamicznego rynku.
GOLD- żadne kombinowanie. Konsolidacja od 2 tygodni- fakt. Oceniłem kreski a nie skuteczność ewentualnych kresek. Sam mam inaczej wykres pomalowany i na tej podstawie napisałem o zasięgu 170xx przed ruchem ponieważ tak wynikało z kanału którego granica pokrywała się ze wskazanym poziomem i wsparciem. Zakładam dalsze wzrosty ponieważ lokalny trend nie został zanegowany. Po za tym od początku roku piszę na co czekam i dlaczego zakładam duże wzrosty (do tej pory formacja flagi nie jest zanegowana- ewentualne krótkotrwałe wybicie też dopuszczam bo sam może pamiętasz w zeszłym roku jak wszedłeś w złoto? Plan miałeś dobry, ale standardowo wybili formację i poszli w zakładanym kierunku już bez Ciebie..).
NQ- Nie kombinowanie, a wskazanie dwóch scenariuszy. Po wyjściu ze strefy i przecięciu linii trendu możliwość zawarcia pozycji.

Reszty nie sprawdzałem, ponieważ nie wypowiem się na temat instrumentów których nie znam i nie obserwuje dłuższy czas.

Każdy wie że na rynku nie liczy się kto ma rację- ninjaproject, Cblondyn, PVQ, szorter czy ktokolwiek inny, liczy się tylko to, kto potrafi na tym zarobić.
szorter pisze:
29 mar 2021, 17:29
ZŁOTO UPDATE :
Na jednej z niezliczonych grup w których byłem dowiedziałem się ciekawej zależności. Jak rysujesz kanał , konsole itp to rynek robi wyjścia poza ramy co sobie narysowaliśmy - np. bandy kanału i robi mniej więcej tę samą odległość zarówno z jednej strony jak i z drugiej. Według nmie mam w tym momencie taką sytuację na złocie.
Możesz mieć rację, osobiście nie korzystam, jednak jeśli będziesz widział że to się sprawdza to masz dodatkowy atut po swojej stronie.
szorter pisze:
29 mar 2021, 18:46
Wciąż chcę wyłapywać swoje błędy.
Rozważ dziennik transakcji. Jeśli tak jak ja prowadziłeś i się nie sprawdził proponuje łatwiejszą formę. Podeśle link, od razu zjedź na koniec gdzie jest tabela i opis;
http://pvq.pl/psychologia-dla-poczatkujacych/
Mi pomogło wyłapać główny błąd który popełniałem i wtedy nastąpił progres..

Jeśli ktoś odpiszę nie będę kontynuował dyskusji (przepraszam) bo temat wątku autora nie jest do tego.

edit.
Doczytałem że na realnym koncie już pogrywasz jakiś czas. Poświęć jeden weekend i zrób miesiąc po miesiącu analizę w ten sposób tabelki która jest pod linkiem. Zobacz co Ci wyjdzie i czy nadal błędy które popełniałeś się powtarzają.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2021, 19:08 przez pvq.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

szorter pisze:
29 mar 2021, 18:46
Panowie to nie ten temat - czy AT działa czy nie i jaka ma skuteczność dana formacja/strategia czy coś tam innego. Po roku wyrobiłem sobie zdanie na ten temat. Sam straciłem dużo w realu a demo szło całkiem nieźle. Dużo sie na własnych błędach nauczyłem i postanowiłem tutaj temat założyć abyście wyrazili swoje opinie - bo jesteście dużo bardziej doświadczeni ode mnie. I to że ktoś stracił kupe kasy i mi coś podpowiada to bardzo chętnie wysłucham. Sam niedawno koledze dawałem rady i c sie okazało ? On zarobił a ja straciłem. W tym samym momencie. Doświadczenie. To moim zdaniem jest kluczem. Dupogodziny przed wykresami. Ja tych dupogodzin wciąż jeszcze mam za mało dlatego liczę na Wasze opinie i komentarze. Wciąż chcę wyłapywać swoje błędy.
Może mój styl bywa szorstki, ale jednak ja siedzę od 2011-tego codziennie, cały czas, tak od 11:00 do 1:00 w nocy, nawet w weekendy i święta, więc tych dupogodzin to ja mam już kilkadziesiąt tysięcy - trudno zliczyć.
Dlatego piszę, że na takim przewidywaniu za pomocą tradycyjnej AT, to tylko zarabiają analitycy.
Oczywiście, mają płacone za analizy, nie za trejding.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
szorter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 12 sty 2021, 19:31

Re: Po roku na fx... Będę tu wrzucał moje pomysły , poproszę o komentarze

Nieprzeczytany post autor: szorter »

Cblondyn pisze:
29 mar 2021, 18:54
szorter pisze:
29 mar 2021, 18:46
Panowie to nie ten temat - czy AT działa czy nie i jaka ma skuteczność dana formacja/strategia czy coś tam innego. Po roku wyrobiłem sobie zdanie na ten temat. Sam straciłem dużo w realu a demo szło całkiem nieźle. Dużo sie na własnych błędach nauczyłem i postanowiłem tutaj temat założyć abyście wyrazili swoje opinie - bo jesteście dużo bardziej doświadczeni ode mnie. I to że ktoś stracił kupe kasy i mi coś podpowiada to bardzo chętnie wysłucham. Sam niedawno koledze dawałem rady i c sie okazało ? On zarobił a ja straciłem. W tym samym momencie. Doświadczenie. To moim zdaniem jest kluczem. Dupogodziny przed wykresami. Ja tych dupogodzin wciąż jeszcze mam za mało dlatego liczę na Wasze opinie i komentarze. Wciąż chcę wyłapywać swoje błędy.
Skoro AT poddajessz w wątpliwość to nie powinienes się nim kierować. Bo rysowanie kresek na wykresie (kanały, flagi, LT itp) to nic innego jak AT.
Co do mojej straconej kasy to zwykłe wymysły :) (taka dygresja)
Sam musisz do pewnych wniosków dojść co dla Ciebie będzie najlepsze :)
Nie podaje AT w wątpliwość tylko przytoczyłem padane słowa w świecie trejderskim. Sam przez pewien czas uważałem że AT nie działa ale wówczas traciłem jeszcze więcej. Tak btw to AT rynków finansowych czytam właśnie po raz drugi :) I dziennik wcześniej prowadziłem, potem przestałem i teraz znowu prowadzę.
Jestem młody w fx , w średnim wieku i prawie emeryt w wojsku. Moje analizy nei są podstawą do zajecia pozycji a jedynie nikomu niepotrzebnymi , błędnymi oraz odrealnionymi przemyśleniami. :D

ODPOWIEDZ