Skuteczność

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
FreeWay

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

https://www.autochartist.com/ Na bieżąco statystyki patterny ,

Zastrzegają że statystyki mogą być wypaczone :!:
Direction:
Below are the success rates of patterns in different directions. One should note that these stats could be skewed depending on the prevailing market directions.
Direction Total Correct Percentage
-1 35768 23917 67%
1 36848 24547 67%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Chodzi o to, że formacje lub tym podobne nawet jak działają na 52% skuteczności to zwykły człowiek nie ugra zysku bo dochodzi ułomność hazardzisty, którą każdy z nas ma. A stworzenie EA jest praktycznie nie możliwe, lub jeśli możliwe to wymagało by ogromnego nakładu pracy lub pieniędzy.
Oglądając historię, widząc że weszła jakaś formacja to nie znaczy że w realu ktoś by otworzył pozycje, bo np zabrakło by jednego pipsa albo dwóch do Open, albo pipsa do TP. Itd itd.
A jak ktoś chce lub to gra to musi pokazać FF czy MyFxBOok bo bez tego to od razu znajduje się milion wiedzących co i jak i z kilometra widać, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. :)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

DupnySystem pisze:
29 kwie 2023, 19:59
Chodzi o to, że formacje lub tym podobne nawet jak działają na 52% skuteczności to zwykły człowiek nie ugra zysku bo dochodzi ułomność hazardzisty, którą każdy z nas ma. A stworzenie EA jest praktycznie nie możliwe, lub jeśli możliwe to wymagało by ogromnego nakładu pracy lub pieniędzy.
Oglądając historię, widząc że weszła jakaś formacja to nie znaczy że w realu ktoś by otworzył pozycje, bo np zabrakło by jednego pipsa albo dwóch do Open, albo pipsa do TP. Itd itd.
A jak ktoś chce lub to gra to musi pokazać FF czy MyFxBOok bo bez tego to od razu znajduje się milion wiedzących co i jak i z kilometra widać, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. :)
nie wiem jak jest teraz ale kiedyś wyłapał na niskim TF formacje to też Autochart uznawał za zaliczoną a trader 5 minut później obrywa SL. Byłbym ostrożny.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

SEROL666 pisze:
29 kwie 2023, 20:59
nie wiem jak jest teraz ale kiedyś wyłapał na niskim TF formacje to też Autochart uznawał za zaliczoną a trader 5 minut później obrywa SL. Byłbym ostrożny.
No dokładnie.

Tylko sęk w tym, że dochodzenie do sedna powoduje upadek tematów na forach, tematów na FB. Więc, lepiej mielić te różne opinie, przynajmniej coś się dzieje.
Trochę bardziej sexy jest mielić fundamenty roznych instrumentów. :))))

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
29 kwie 2023, 19:59
Chodzi o to, że formacje lub tym podobne nawet jak działają na 52% skuteczności to zwykły człowiek nie ugra zysku bo dochodzi ułomność hazardzisty, którą każdy z nas ma. A stworzenie EA jest praktycznie nie możliwe, lub jeśli możliwe to wymagało by ogromnego nakładu pracy lub pieniędzy.
Oglądając historię, widząc że weszła jakaś formacja to nie znaczy że w realu ktoś by otworzył pozycje, bo np zabrakło by jednego pipsa albo dwóch do Open, albo pipsa do TP. Itd itd.
Jakbym słuchał Zaora :)
To już ci tłumacze. Skuteczność na poziomie 52% różnicy nie zrobi ale na poziomie 60-70% już tak. Nawet w założeniu, że SL=TP. I własnie w tej AT o to chodzi by rozgrywać układy które w historii wykazywały się większą skutecznością niż wynikające z losowości czy rzucie kostką/monetą. Albo faz księżyca :)
Mówi o tym motto AT: "historia lubi się powtarzać". Bo nic innego lepszego nie wymyślono. A co do wybijania SL i bezwładność ceny to ten problem dotyczy wszystkich uczestników rynku. Bez wyjątku. Nawet tych co decyzje opierają o AF. Taki już ten rynek jest. Trzeba się z tym pogodzić albo dać sobie z tym spokój.
Co do myfxbook itp. to dla przykładu moje konto w Aliorze nie da sie podpiąć a tym bardziej nie mam na to ochoty. Bo ktoś cos tam chciałby sobie śledzić co robie. Lotto mi to :)
I na koniec do tych co tak utyskują na AT. Jeśli komuś sie wydaje, że sa paterny co tylko zarabiają to niestety takich nie ma. I każdy trader co w pogoni za skutecznością zamyka pozycje na +5 pips ryzykując np. -50 pips jest głupcem. Bo to nie jest powód do dumy bo RR jest TRAGICZNY. Bez wzgledu na powody zamknięcia pozycji. Ile razy czytałem ten chory text "ważne, że na +". Kluczowe jaki ten "+" jest.
Dlatego by RGR był w dłuższym terminie dochodowy to TP>SL z założenia. Jesli ten warunek nie będzie spełniony to niech nikt nie będzie zdziwiony, że "AT nie działa". I wtedy polecam kostke Zaora :d

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
30 kwie 2023, 09:58
DupnySystem pisze:
29 kwie 2023, 19:59
Chodzi o to, że formacje lub tym podobne nawet jak działają na 52% skuteczności to zwykły człowiek nie ugra zysku bo dochodzi ułomność hazardzisty, którą każdy z nas ma. A stworzenie EA jest praktycznie nie możliwe, lub jeśli możliwe to wymagało by ogromnego nakładu pracy lub pieniędzy.
Oglądając historię, widząc że weszła jakaś formacja to nie znaczy że w realu ktoś by otworzył pozycje, bo np zabrakło by jednego pipsa albo dwóch do Open, albo pipsa do TP. Itd itd.
Jakbym słuchał Zaora :)
To już ci tłumacze. Skuteczność na poziomie 52% różnicy nie zrobi ale na poziomie 60-70% już tak. Nawet w założeniu, że SL=TP. I własnie w tej AT o to chodzi by rozgrywać układy które w historii wykazywały się większą skutecznością niż wynikające z losowości czy rzucie kostką/monetą. Albo faz księżyca :)
Mówi o tym motto AT: "historia lubi się powtarzać". Bo nic innego lepszego nie wymyślono. A co do wybijania SL i bezwładność ceny to ten problem dotyczy wszystkich uczestników rynku. Bez wyjątku. Nawet tych co decyzje opierają o AF. Taki już ten rynek jest. Trzeba się z tym pogodzić albo dać sobie z tym spokój.
Co do myfxbook itp. to dla przykładu moje konto w Aliorze nie da sie podpiąć a tym bardziej nie mam na to ochoty. Bo ktoś cos tam chciałby sobie śledzić co robie. Lotto mi to :)
I na koniec do tych co tak utyskują na AT. Jeśli komuś sie wydaje, że sa paterny co tylko zarabiają to niestety takich nie ma. I każdy trader co w pogoni za skutecznością zamyka pozycje na +5 pips ryzykując np. -50 pips jest głupcem. Bo to nie jest powód do dumy bo RR jest TRAGICZNY. Bez wzgledu na powody zamknięcia pozycji. Ile razy czytałem ten chory text "ważne, że na +". Kluczowe jaki ten "+" jest.
Dlatego by RGR był w dłuższym terminie dochodowy to TP>SL z założenia. Jesli ten warunek nie będzie spełniony to niech nikt nie będzie zdziwiony, że "AT nie działa".
I wtedy polecam kostke Zaora :d
Pomimo, że jestem zdecydowanym zwolennikiem SL i RR, to jednak napiszę, że na to co napisał Cblondyn (zaznaczone kursywą wytłuszczoną) nie ma żadnych dowodów.
Niestety, pomimo ryzyka, które powinno być wliczone w ten interes, czasami jest głupotą tracić pieniądze, kiedy wszystko wskazuje na konkretny kierunek ceny, ale rynek robi np. jeszcze jeden, czy dwa dołki, zanim pójdzie na nowe szczyty. I na to są dowody.
Wniosek może być tylko jeden:
W każdym momencie i zawsze ryzykujemy całym bilansem naszego konta u brokera.
I to ryzyko powinno być zawsze wkalkulowane.

Po prostu, czasami musimy wiedzieć i także być świadomi ryzyka, które jest tu realne.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Hejkafx
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 18 cze 2022, 11:02

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Hejkafx »

Ryzykowanie całym kapitałem jest w moim odczuciu delikatnie nielogiczne. W swoich początkach tak właśnie grałem i dziwiłem się, ze ciagle przegrywam w dłuższym okresie :D

Dla mnie odpowiednie RR dostosowane do skuteczności danego setupu to podstawa sukcesu.

Powyższe musi być w połączeniu z pozbawionym emocji podejściem do strat.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2023, 14:04 przez Hejkafx, łącznie zmieniany 1 raz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
30 kwie 2023, 11:48

W każdym momencie i zawsze ryzykujemy całym bilansem naszego konta u brokera.
A co to jest ten cały bilans konta? Pierwszy raz słyszę.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
30 kwie 2023, 14:03
ninjaproject pisze:
30 kwie 2023, 11:48

W każdym momencie i zawsze ryzykujemy całym bilansem naszego konta u brokera.
A co to jest ten cały bilans konta? Pierwszy raz słyszę.
Bilans konta to jest to co w MT4 się nazywa "Saldo rejestru operacyjnego".

PS. Jak zmienisz język MT4 na angielski, to będziesz widział "Equity".
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
30 kwie 2023, 15:29
Cblondyn pisze:
30 kwie 2023, 14:03
ninjaproject pisze:
30 kwie 2023, 11:48

W każdym momencie i zawsze ryzykujemy całym bilansem naszego konta u brokera.
A co to jest ten cały bilans konta? Pierwszy raz słyszę.
Bilans konta to jest to co w MT4 się nazywa "Saldo rejestru operacyjnego".

PS. Jak zmienisz język MT4 na angielski, to będziesz widział "Equity".
Coś ci się pomyliło. Nie bilans a balance. Co do straty całego kapitału to nie wiem co musiałoby się stać (luka albo poślizg) by SL nie ograniczył straty. Tylko klasyczny "Czarny Łabędź" co nie zdarza sie często. Jeśli ktoś ryzykuje np. 1-2% depozytu. A jeśli ktoś nie lewaruje depozytu wcale to taka sytuacja nie wystąpi nigdy ;)
https://forum.forexclub.pl/topic/350-o- ... gin-level/

ODPOWIEDZ