Skuteczność

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
FreeWay

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Mustafa pisze:
14 kwie 2021, 17:13
ninjaproject pisze: Twoje powyższe stwierdzenia są identyczne z twierdzeniami, że istnieje jakiś setup o określonej skuteczności.
Domagasz się metody obliczania takiej skuteczności.
Tak samo pokaż metodę obliczenia tego, co tu twierdzisz!

Nie możesz, ponieważ rynek forex/cfd nie jest żadną grą, gdzie możnaby cokolwiek obliczyć.
Jedyne co można obliczyć pod kątem skuteczności, to skuteczność trejdera, albo algorytmu, na bazie reprezentatywnej próbki.
Ciekawe dlaczego można policzyć skuteczność tradera ale setupu już się nie da. Interesuje nas tylko ile setup zarabia, a ile traci.
  • trafność - % zyskownych zleceń
    stosunek zleceń wygranych do sumy zleceń wygranych i przegranych
  • skuteczność - ile setup/trader/algorytm przeciętnie zarabia, a ile traci na zlecenie
    średni zysk z transakcji wygranych do średniej straty z transakcji przegranych
To nawet nie jest wyznaczanie wartości funkcji na zewnątrz przedziału, w którym wartości tej funkcji są znane.
Są narzędzia do takich wyliczeń nawet 14 dni za darmo tylko trzeba mieć dość mocny komputer i nim zacznie sie korzystać z wersji trial trzeba z tydzień poświęcić na studiowanie instrukcji obsługi. https://strategyquant.com/

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Widziałem to ustrojstwo niezła zabawka, kiedyś chciałem to wykupić ale znalazłem gościa, który to miał i skutecznie mnie zniechęcił. Tylko wiesz, jeśli chcesz odzwierciedlać rzeczywistość musisz to naukowo udowodnić :)
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mustafa pisze:
24 kwie 2021, 23:29
Widziałem to ustrojstwo niezła zabawka, kiedyś chciałem to wykupić ale znalazłem gościa, który to miał i skutecznie mnie zniechęcił. Tylko wiesz, jeśli chcesz odzwierciedlać rzeczywistość musisz to naukowo udowodnić :)
No ja bym sie z tym nie zgodził. Musisz "udowodnić, że nie działa" :d
Gdyby ludzkość posługiwała sie taką "chorą logiką schizofrenika" to do dzisiaj byłaby na etapie brązu albo kamienia łupanego :d :d
Od razu na poczatek mam propozycje. Udowodnij, że krasnoludki nie istnieją ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
25 kwie 2021, 09:04
Mustafa pisze:
24 kwie 2021, 23:29
Widziałem to ustrojstwo niezła zabawka, kiedyś chciałem to wykupić ale znalazłem gościa, który to miał i skutecznie mnie zniechęcił. Tylko wiesz, jeśli chcesz odzwierciedlać rzeczywistość musisz to naukowo udowodnić :)
No ja bym sie z tym nie zgodził. Musisz "udowodnić, że nie działa" :d
Gdyby ludzkość posługiwała sie taką "chorą logiką schizofrenika" to do dzisiaj byłaby na etapie brązu albo kamienia łupanego :d :d
Od razu na poczatek mam propozycje. Udowodnij, że krasnoludki nie istnieją ;)
Blondyn, jeżeli twierdzisz, że krasnoludki istnieją w świecie rzeczywistyym, to właśnie Ty musisz to udowodnić.
Jeżeli twierdzisz, że krasnoludki nie istnieją w świecie rzeczywistyym, to właśnie Ty musisz to udowodnić.
Oczywiście, jeżeli definiujesz krasnoludki jako zjawisko występujące w świecie rzeczywistym jako realne postacie, a nie fikcyjne.
Tak samo jest z każdym innym twierdzeniem/przekonaniem, które uważasz za prawdziwe, lub odzwierciedlające rzeczywistość.

Skoro, więc, twoje przekonanie brzmi:
"Istnieją setupy, które mają 60%-tową skuteczność przy SL<=TP."
To dokładnie to musisz udowodnić.

Skoro, więc, twoje przekonanie brzmi:
"Nie istnieją setupy, które mają 80%-tową skuteczność przy SL<=TP."
To dokładnie to musisz udowodnić.

Jeżeli nie potrafisz tego rzetelnie udowodnić, to znaczy, że pleciesz farmazony.

I dokładnie tak samo jest z tymi książkami, które ty czytasz.
Jeżeli za treścią przedstawioną w danej książce nie stoi konkretna teoria naukowa, czyli
konsensus większości naukowców, to w takiej książce autor plecie farmazony.

Dodam na koniec, że stwierdzenie:
"Nie istnieją, bo ja takich nie zauważyłem."
można dokładnie wsadzić wiesz gdzie...

Aha, i jeszcze jedno:
Jeżeli istnieje przynajmniej jeden setup który daje 60%-tową skuteczność przy SL<=TP, i ty
umiesz go zidentyfikować, to jesteś najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie, abstrahując od tego,
że jesteś multimiliarderem.

Jeżeli nie jesteś, to znaczy, że pleciesz farmazony.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
25 kwie 2021, 09:04
Mustafa pisze:
24 kwie 2021, 23:29
Widziałem to ustrojstwo niezła zabawka, kiedyś chciałem to wykupić ale znalazłem gościa, który to miał i skutecznie mnie zniechęcił. Tylko wiesz, jeśli chcesz odzwierciedlać rzeczywistość musisz to naukowo udowodnić :)
No ja bym sie z tym nie zgodził. Musisz "udowodnić, że nie działa" :d
Gdyby ludzkość posługiwała sie taką "chorą logiką schizofrenika" to do dzisiaj byłaby na etapie brązu albo kamienia łupanego :d :d
Od razu na poczatek mam propozycje. Udowodnij, że krasnoludki nie istnieją ;)
Tak, gdyby mądrzy ludzie nie strali się rzetelnie udowodnić, że dane zjawisko wiernie odzwierciedla rzeczywistość, to byśmy nadal wierzyli, że choroby są wywoływane przez złe duchy, dźwięk jest przenoszony w eterze, a nad nami wisi firmament niebieski.

Ach, przepraszam, przecież mnóstwo ludzi nadal w to wierzy.....
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Żeby nie byc gołosłownym. Zagranie na SP500 kierunek L
Wsparcie w połączeniu z SD (w mojej ocenie). SL jak widać.
https://charts.mql5.com/35/852/us500-m1 ... uk-ltd.png

FreeWay

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Haha też mam zamiar w SP 500 sie pakować w L ja czekam na potwierdzenie kierunku wzrostową strukturą
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FreeWay

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Jesli w tej strefie cena nie zareaguje poniżej jest kolejna z h1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Cblondyn pisze:
20 kwie 2023, 10:15
Żeby nie byc gołosłownym. Zagranie na SP500 kierunek L
Wsparcie w połączeniu z SD (w mojej ocenie). SL jak widać.
https://charts.mql5.com/35/852/us500-m1 ... uk-ltd.png
I taka uwaga. O komentarze prosze teraz a nie za pare godzin gdy już wszystko się rozstrzygnie. Bo ja też "po" jestem straasznie "mondry" ;)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Na DAX cena też na wsparciu. W dodatku coś na kształt pinbara. Nie rozgrywam bo jestem już w SP500 a indexy są ze sobą skorelowane.
https://charts.mql5.com/35/853/de40-h1- ... uk-ltd.png

ODPOWIEDZ