Skuteczność

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
FreeWay

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Właściwie o kant dupy te wszystkie wywody można potłuc ,szkoda babrać się w tych wszystkich forexowych teoriach , Wystarczy minimalna wiedza inwestycyjna by co roku wyciągać 10% z inwestowanego kapitału , wystarczy kupić akcje spółki wypłacającej rok w rok 8%dywidendy , jest takich wiele , 8% z dywidendy +4% wzrostu wyceny rocznie - minus podatek mniej więcej zostanie 10% na czysto . Co jak kurs spadnie ? .. a gówno.. 100/8=12,5 lat po tylu latach inwestycja zwraca się z samej dywidendy , Czas się otrząsnąć jeszcze żaden grający na forex rentierem nie został , no Rafał Z był blisko no ale się wyjebał , radzę porzucić marzenia o wielkim bogactwie i perwersyjnym sexie z wieloma kobietami naraz ,można niewielką kwotę w miarę bezpiecznie z roku na rok powiększać by cos rodzinie zostawić po sobie.

rynek forex nie jest po to by go rozgrywać tylko by zabezpieczać na nim ryzyko kursowe jeśli ja mam w portfelu akcje z USA wyceniane w $ to wypada je zabezpieczyć pozycją Short na USD/PLN

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

ninjaproject pisze:
14 kwie 2021, 22:42
Ja nie mam z tym problemu.
Nadal dzienne zasięgi są wystarczające, żeby zarabiać.
2021-04-14_224352.jpg
Przy spreadzie 0.8 jest wystarczająco zmienności.

Dadas, to fajnie że zarabiasz mimo braku płynności. Ja jednak potrzebuje jakichś sensownych ruchów żeby zyski pokryły straty. Moje pytanie dotyczyło opinii nt. obecnej sytuacji na Daxie bo taki kibel to dawno nie powstał

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

ninjaproject pisze:
14 kwie 2021, 21:12
Mustafa pisze:
14 kwie 2021, 18:57
Niezależnie od tego czy to będzie klapa od kibla czy skomplikowany algorytm decyzyjny będzie to filtr do zawarcia transakcji.
Mam ci udowadniać, że przyjęty model/zależność posiada skuteczność/efektywność?
Jeżeli ktoś twierdzi, że X jest prawdą, albo rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość, to potrzebuje to udowodnić.
Jeżeli ktoś twierdzi, że notX jest prawdą, albo rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość, to potrzebuje to udowodnić.
Jeżeli nie potrafi tego rzetelnie, stosując metodę naukową, udowodnić, to jej/jego teza pozostaje wyłącznie opinią.

PS. Szanuję Bulkowskiego i jego robotę.
Jednak, to nie jest metoda naukowa i niczego nie dowodzi.
A na pewno nie dowodzi, że setupy działają, albo nie.
Setupy się rysują na wykresach, i nic poza tym nie robią, więc nie mogą być w żaden sposób skuteczne, lub nieskuteczne.

Także, ani Bulkowski, ani Williams, ani alinoe, ani nikt jeszcze niczego w tej dziedzinie nie udowodnił.
Bawisz mnie coraz bardziej naukofffcu, jaka metoda naukowa człowieku możesz sobie wybierać co chcesz ekstrapolacja, ekshibicjonizm pełna dowolność. Pisałem pracę dyplomową na temat algotradingu, pogadaj z jakimkolwiek profesorem to ci powie, że te twoje formacje to żadna nauka tylko gusła. Wspomniani analizują nie to jak "Setupy się rysują na wykresach" tylko jaki skutek ma dane zdarzenie. Dokąd rynek poszedł, jakie ryzyko itd.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Według mojej naukowo niepopartej opinii wychodzi kolejny ciekawy aspekt: oczekiwania VS rzeczywistość.
Jeden ktoś chce zarobić 30 milionów w dwa lata, ale nie ma bladego pojęcia jakie mają możliwości przyjęte przez niego metody.
Nawet nie analizował jak ten plan zrealizować, ponieważ gra pod run spekulacyjny :)
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Morlok pisze:
15 kwie 2021, 08:18
ninjaproject pisze:
14 kwie 2021, 22:42
Ja nie mam z tym problemu.
Nadal dzienne zasięgi są wystarczające, żeby zarabiać.
2021-04-14_224352.jpg
Przy spreadzie 0.8 jest wystarczająco zmienności.

Dadas, to fajnie że zarabiasz mimo braku płynności. Ja jednak potrzebuje jakichś sensownych ruchów żeby zyski pokryły straty. Moje pytanie dotyczyło opinii nt. obecnej sytuacji na Daxie bo taki kibel to dawno nie powstał
Pamiętam gorsze.
A tu, cóż, nazbierają frajerów shortujących to pojadą wyżej...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mustafa pisze:
15 kwie 2021, 08:23
ninjaproject pisze:
14 kwie 2021, 21:12
Mustafa pisze:
14 kwie 2021, 18:57
Niezależnie od tego czy to będzie klapa od kibla czy skomplikowany algorytm decyzyjny będzie to filtr do zawarcia transakcji.
Mam ci udowadniać, że przyjęty model/zależność posiada skuteczność/efektywność?
Jeżeli ktoś twierdzi, że X jest prawdą, albo rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość, to potrzebuje to udowodnić.
Jeżeli ktoś twierdzi, że notX jest prawdą, albo rzetelnie odzwierciedla rzeczywistość, to potrzebuje to udowodnić.
Jeżeli nie potrafi tego rzetelnie, stosując metodę naukową, udowodnić, to jej/jego teza pozostaje wyłącznie opinią.

PS. Szanuję Bulkowskiego i jego robotę.
Jednak, to nie jest metoda naukowa i niczego nie dowodzi.
A na pewno nie dowodzi, że setupy działają, albo nie.
Setupy się rysują na wykresach, i nic poza tym nie robią, więc nie mogą być w żaden sposób skuteczne, lub nieskuteczne.

Także, ani Bulkowski, ani Williams, ani alinoe, ani nikt jeszcze niczego w tej dziedzinie nie udowodnił.
Bawisz mnie coraz bardziej naukofffcu, jaka metoda naukowa człowieku możesz sobie wybierać co chcesz ekstrapolacja, ekshibicjonizm pełna dowolność. Pisałem pracę dyplomową na temat algotradingu, pogadaj z jakimkolwiek profesorem to ci powie, że te twoje formacje to żadna nauka tylko gusła. Wspomniani analizują nie to jak "Setupy się rysują na wykresach" tylko jaki skutek ma dane zdarzenie. Dokąd rynek poszedł, jakie ryzyko itd.
Dokładnie, więc czego nie rozumiesz i dlaczego twierdzisz, że jakieś setupy działają, i że można obliczyć ich skuteczność?
Czego nie rozumiesz?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Morlok pisze:
14 kwie 2021, 22:15
ninjaproject pisze:
14 kwie 2021, 21:55
MarioDM pisze:
14 kwie 2021, 21:49


Ale o czym Ty piszesz ? 0,5% spadku to wg. Ciebie "zesranie się" ? To nawet nie korekta.
On mówi, że się zesrał w sensie że spadła zmienność, czyli że się słabiej rusza w tym tygodniu.
Czyli, inaczej mówiąc, tworzy więcej konsolidacji, nawrotów, niż dłuższych ruchów.
"słabiej" to lekko powiedziane. Kompletnie zamarł także nie wiem jakie Mario notowania obserwujesz. Przecież wiadomo że kasa idzie ze zmienności, nieważne gdzie byle zasuwało a tu lipa od 2 tygodni.
Musisz jaśniej się wyrażać. Określenie, że na rynku coś się zesrało oznacza spadek.
Na Daxie faktycznie zrobiła się w kwietniu poziomka. Jesteś ofiarą wąskiej specjalizacji. Postaw na dywersyfikację i część pozycji z Daxa przenieś na SnP. SnP ma 1,5 raza wyższy spread odnosząc się do analogicznej wartości indeksu, ale nie jest w poziomce. Ewentualnie Nasdaq, który również ma nieco wyższy spread (zależy u jakiego brokera) niż Dax, ale za to jest bardzo dynamiczny i jak dla mnie to czasem zbyt dynamiczny.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

MarioDM pisze:
16 kwie 2021, 13:10
Musisz jaśniej się wyrażać. Określenie, że na rynku coś się zesrało oznacza spadek.
Na Daxie faktycznie zrobiła się w kwietniu poziomka. Jesteś ofiarą wąskiej specjalizacji. Postaw na dywersyfikację i część pozycji z Daxa przenieś na SnP. SnP ma 1,5 raza wyższy spread odnosząc się do analogicznej wartości indeksu, ale nie jest w poziomce. Ewentualnie Nasdaq, który również ma nieco wyższy spread (zależy u jakiego brokera) niż Dax, ale za to jest bardzo dynamiczny i jak dla mnie to czasem zbyt dynamiczny.
Mario dla mnie po prostu wydawało się oczywiste że na Daxie każdy pociska z powodu zmienności poza tym konsolę widać gołym okiem no ale dzisiaj się w końcu odetkało. Co do "dywersyfikacji" to akurat sobie przycinam też na edku ale to dużo więcej czasu na zebranie profitów trzeba. Ze śledzenia innych rzeczy dawno zrezygnowałem bo rozdrabnianie się nie ma sensu, obserwowanie więcej indeksów naraz wymagałoby ciągłego siedzenia przy kompie bo ustawiam po kilka-kilkanaście pozycji dziennie, a na edku tylko jedną i czekam 1-3 dni.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: dreptak »


Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

dreptak pisze:
16 kwie 2021, 18:52
@Marlok -moze Cie zainteresuje :

https://www.facebook.com/AXIAFutures/vi ... 468162020/
Dreptak dzięki za linka ale ja nie poszukuję strategii, ten etap mam za sobą od jakichś 5 lat. Mogę nawet zdradzić Tobie gdzie zaszedłem. Mianowicie wypieprzyłem wszystkie oscylatory fibo bollingery a nawet linie trendu i formacje. Ostatecznie zrezygnowałem z AT po odkryciu że działa ona świetnie na wykresie losowym (dokładnie tak!). AF do spekulacji też się nie nadaje jedynie warto wiedzieć kiedy ważne dane spływają bo jest wysoka płynność. Jedyne co ważne to kiedy wchodzą "grube ryby" (ETFy) i podążać za ceną. Mały SL szeroki TP i odwracać jak idzie przeciwko. Trzymać się trendów i założyć jakiś plan żeby nie zmieniać zdania co chwila. To jest cała moja strategia i nic więcej. Wcześniej długi czas piramidowałem tak jak Szwajcar tłumaczył (a sam swoje zasady łamał) ale i to w końcu olałem. Piramidowanie uczy cierpliwości i trzymania się trading planu.
Nie studiowałem tego co tam gościu tłumaczy ale jak widzisz żadne wynalazki mnie nie kręcą :)

ODPOWIEDZ