13 lat.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

mp4s pisze:
17 sty 2021, 23:02
ninjaproject pisze:
16 sty 2021, 13:18

"Moje" poziomy nie są tam po to, żeby rynek jest respektował, albo nie respektował.
To są tzw. znaki terytorialne, stanowią wytyczne do czytania PriceAction wokół nich.
Nie myślałeś żeby zostać szkoleniowcem ? Gadkę już masz :564:
To jest piękna odpowiedź w stylu, pójdzie górą, albo dołem, albo bokiem, ale zawsze będę miał rację :roll:

Mam tylko nadzieję, że chociaż to PA czytasz w trakcie, a nie po fakcie.
Jestem szkoleniowcem, tylko tyle, że ja walę prawdę i nie obiecuję gruszek na wierzbie, tylko ciężką pracę.
I dlatego nie mam zbytniej popularności.

I tak jest dokładnie.
Cena ma zawsze 3 możliwości: góra, dół, bok.
Jeżeli myślisz, że jest inaczej, to znaczy że zmarnowałeś 13 lat.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
17 sty 2021, 23:06

I tak jest dokładnie.
Cena ma zawsze 3 możliwości: góra, dół, bok.
Jeżeli myślisz, że jest inaczej, to znaczy że zmarnowałeś 13 lat.
Ja myślę jednak, że to ty zmarnowałeś wiele lat, skoro życie cię zmusza do zarobkowego szkolenia żółtodziobów. Ja myślę, że gdybyś jako wizytówkę i reklamę pokazywał pit-38 za kilka lat w tył, to byś się od klientów nie był w stanie odgonić i jeszcze wiele osób by ci każdą cenę za bycie mentorem zapłaciło, dla wielu i tak by to było dużo tańsze niż uwalenie na giełdzie.
O mnie się nie martw, dla mnie spekulacja to bardzo ciekawe hobby i dodatkowe zajęcie.

Taki mały przekaz do zaczynających - Ja nie udaje "gieroja". To jest cholernie trudne zajęcie, i jak ktoś nie ma ogromnej poduszki finansowej na życie, to nawet niech nie myśli o utrzymywaniu się z giełdy. Po prostu się wykończycie mentalnie. Nie da się dobrze wchodzić i wychodzić z pozycji, jeżeli z tyłu głowy macie myśl, że musicie zarobić "X" żeby zapłacić to czy tamto.

Taka mała dygresja. Jak ktoś uważa, że w Day tradingu działa "AT", to jest po prostu cholernie naiwny. Też kiedyś byłem.
Często to co możecie zaobserwować, że cena idzie idealnie wg "lini trendu", to moja osobista obserwacja jest taka, że poważniejsze instytucje odpalają jakiegoś robota, który po sznurku skupuje/sprzedaje. Rzadko to jest, ale się zdarza.

Na day tradingu to co działa, to czytanie emocji. Nie szukajcie formacji technicznej, tylko eufori, strachu/niepewności, oraz paniki.
Z takich przemyśleń na dziś, to mam takie ulubione zdanie, które gdzieś kiedyś przeczytałem:

KOREKTA JEST ZAWSZE WIĘKSZA NIŻ MYŚLISZ

O co mi tutaj chodzi ?? Ano o to, że wg AT, pod korektę często się przyjmuje 50% fibo/świecy lub 61,8% fibo, i tam ma być wsparcie/opór i cena odbije. Tyle wam powiem, że jak tak się dzieje to jest albo mocny trend, albo czysty przypadek.

W większości przypadków, jest znoszone z 90% ruchu, albo nawet schodzą poniżej startu szpili i dopiero jest moncy ruch w górę. Teraz sobie wyobraźcie, że to "wy" jesteście traderem instytucjonalnym mającym taką kasę, że możecie malować świeczki. Pomyślcie przez chwilę, w którym momencie byście dokładali kasę, żeby rynek ruszyć w waszą stronę... ktoś tym rynkiem rusza, czy nam się to podoba czy nie. My możemy tylko starać się myśleć tak, jak myślą doświadczeni trejderzy. Ale spokojnie - oni też popełniają błędy.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Ok podsumowanie poniedziałku. Szczerze kompletnie mi nie poszło, ale może dlatego że mnie wzięło na nocny maraton z serialami :).
Popatrzyłem na wykres i się dałem złapać na rzucany chlebek po otwarciu.

Szczegóły na obrazku.

Wynik w pips: -102,76
Prawie rozwaliłem 2% ;)...

Za chwilkę wrzucę jeszcze dzisiejszy dzień.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Podsumowanie 19.01.2021

Generalnie + 69,7. W zasadzie gdybym zamknął otwartego rzeźnika, to nie dość że odrobiłbym wczorajszą stratę, to jeszcze na plusie by było... Kurde super dzień. 100% skuteczności.

Jeżeli chodzi o jutrzejszy dzień to mam dość napięty. Najprawdopodobniej jutro będzie tylko ta jedna pozycja na rzeźniku przeniesiona, także bez mojej aktualizacji będziecie wiedzieli czy się udało czy nie ;).

Myślałem ze będę w stanie robić wpisy codziennie, ale raczej będę aktualizował dzienniczek co 2-3 dni.

Powodzenia i masy pips'ów wszystkim.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Taki mały przekaz do zaczynających - Ja nie udaje "gieroja". To jest cholernie trudne zajęcie, i jak ktoś nie ma ogromnej poduszki finansowej na życie, to nawet niech nie myśli o utrzymywaniu się z giełdy. Po prostu się wykończycie mentalnie. Nie da się dobrze wchodzić i wychodzić z pozycji, jeżeli z tyłu głowy macie myśl, że musicie zarobić "X" żeby zapłacić to czy tamto.
No właśnie ja podobnie ludziom mówię.
Dlatego nie mam wzięcia.
A pokazywanie swojego "PIT" to wiesz, to mało poważne jest.
Pokaż mi, kto na świecie pokazuje swoje PITy?
Według moich badań, to zwykle oszuści pokazują wyniki.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

mp4s pisze:
19 sty 2021, 23:05
Na day tradingu to co działa, to czytanie emocji. Nie szukajcie formacji technicznej, tylko eufori, strachu/niepewności, oraz paniki.
Z takich przemyśleń na dziś, to mam takie ulubione zdanie, które gdzieś kiedyś przeczytałem:

KOREKTA JEST ZAWSZE WIĘKSZA NIŻ MYŚLISZ

O co mi tutaj chodzi ?? Ano o to, że wg AT, pod korektę często się przyjmuje 50% fibo/świecy lub 61,8% fibo, i tam ma być wsparcie/opór i cena odbije. Tyle wam powiem, że jak tak się dzieje to jest albo mocny trend, albo czysty przypadek.
Ja tam wolę szukać formacji technicznych. Takie pojęcia jak strach, euforia, panika kojarzą mi się z mocno hazardowym podejściem popularnym zresztą wśród youtuberów, analityków a także wśród szkoleniowców bo są to pojęcia na tyle abstrakcyjne że trudno określić użyteczność operowania nimi w ocenie rynku.
Ja zawsze wchodzę na 50% korekty.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
20 sty 2021, 01:10
Taki mały przekaz do zaczynających - Ja nie udaje "gieroja". To jest cholernie trudne zajęcie, i jak ktoś nie ma ogromnej poduszki finansowej na życie, to nawet niech nie myśli o utrzymywaniu się z giełdy. Po prostu się wykończycie mentalnie. Nie da się dobrze wchodzić i wychodzić z pozycji, jeżeli z tyłu głowy macie myśl, że musicie zarobić "X" żeby zapłacić to czy tamto.
No właśnie ja podobnie ludziom mówię.
Dlatego nie mam wzięcia.
A pokazywanie swojego "PIT" to wiesz, to mało poważne jest.
Pokaż mi, kto na świecie pokazuje swoje PITy?
Według moich badań, to zwykle oszuści pokazują wyniki.
No właśnie nikt :), jeszcze nie widziałem transparentnego szkoleniowca. Gdy zaczynałem, miałem do czynienia z jednym szkoleniowcem, nazywał sie Jerzy Kozak. Nawet go raz w TV śniadaniowej widziałem... Gość był "specjalistą" od Andrew's Pitchfork. Po jakimś czasie wyszedł z nim skandal, bo się okazało że bankrut i bajkopisarz.
Kurde nawet znalazłem swój Journal z tymi median line'ami. Ale mnie zażenowanie chwyta jak teraz oglądam te obrazki :mrgreen:

Jest jeszcze sytuacja gdzie Zaorski anty-AT (to akurat popieram) został wyzwany przez "profesjonalistów-szkoleniewców super AT" (bezpłatnych).

https://www.forexfactory.com/poznajrynek
https://www.forexfactory.com/deskorolkarz

Finał był taki, że poznajrynek się kompletnie skompromitował, że nawet usunęli podgląd za okres pojedynku. Ja już pomijam fakt bardzo niskiej skuteczności, bo każdy ma gorszy okres, zwłaszcza jak się gra pod okiem tysięcy ludzi, ale oni nawet nie potrafili MM trzymać w ryzach, a chcieli ludzi pouczać jak mają grać. Zaorski za to wykręcił na początku kosmiczny wynik, ale w stylu iście hazardowym się wyzerował - gdyby trzymał się swojego SLK50%, to by pojedynek wygrał. A za obydwoma by wygrał ktoś, kto by wpłacił kasę i niczego nie zrobił.
Brak pozycji, to też pozycja.

Nie zrozum mnie źle Dadas, mi nie chodzi konkretnie o pity, ale podejdźmy do tego uczciwie. Jak ktoś chce brać wynagrodzenie ze szkolenie/mentoring, to powinien być w stanie udowodnić, że jest kimś kto nad rynkiem posiada regularną przewagę, tzw edge'a. Dla mnie 3 lata regularnego zarabiania to takie minimum żeby kogoś brać na poważnie. Inaczej dla mnie to kolejny sprzedawca marzeń.
Co do samego pobierania wynagrodzenia za szkolenia, ja nie mam nic przeciwko. Bo dlaczego ktoś ma oddawać ciężką wiedzę za free jak ma ochotę na tym zarobić.

No w sumie ja jestem z tych, co doświadczeniami się na swój sposób akurat za free podzielę w tym journal'u, ale że ja nic od nikogo nie chcę, ani się w mentora bawić nie zamierzam (nawet na to czasu nie mam), to tłumaczyć się przed nikim nie mam zamiaru. Jedynie codzienny statement na koniec dnia w "pipsach".
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Przepraszam za off-top :!: :!:
ninjaproject pisze:
20 sty 2021, 01:10
No właśnie ja podobnie ludziom mówię.
Dlatego nie mam wzięcia.
A pokazywanie swojego "PIT" to wiesz, to mało poważne jest.
Pokaż mi, kto na świecie pokazuje swoje PITy?
Według moich badań, to zwykle oszuści pokazują wyniki.
Darek bez urazy :!: pamiętam że i Ty pokazywałeś swoje wyniki , sugerujesz że autor oraz inne osoby ,
tu na forum pokazując swoje wyniki to zwykli oszuści :?: :shock:
EOT :!:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

alinoe pisze:
20 sty 2021, 07:32

Ja tam wolę szukać formacji technicznych. Takie pojęcia jak strach, euforia, panika kojarzą mi się z mocno hazardowym podejściem popularnym zresztą wśród youtuberów, analityków a także wśród szkoleniowców bo są to pojęcia na tyle abstrakcyjne że trudno określić użyteczność operowania nimi w ocenie rynku.
Ja zawsze wchodzę na 50% korekty.
Taaa, euforia/panika mocno w youtubach pokazała się po omawianiu tego przez Zaorskiego, z tym że w przeciwieństwie od niego, ci ludzie chyba nie mają pojęcia o czym mówią.

Ja może wyrażę się inaczej - każda para ma jakąś średnią zmienność dzienną. Jeżeli w ciągu godziny ona zostaje zrobiona, to masz ewidentną panikę lub euforię. Potem pojawia się strach, bo ci co trafili ruch, będą się bać że stracą kasę i zaczynają realizować zysk, powodując korektę, z drugiej strony ci co są spóźnieni, nie będą się ładować na szczycie tylko będą czekać na jakąkolwiek korektę.

I tutaj się pojawiają zawodowcy, którzy, leszczy którzy co weszli na szczycie, lub zbyt szybko z wąskim SL lubią wybijać i będą ich po prostu gnieść żeby wywalać stop lossy, podpinając się pod ten ruch wywołany strachem.

Z "technicznego punktu widzenia", wchodzenie na 50% korekty, spełnia to o czym ja mówię, z tym że jak ktoś twierdzi że nie zejdą poniżej 50%, to jest super naiwny, bo często schodzą powyżej 100% ruchu, jakby przetestować czy tam są kupujący/sprzedający, dlatego SL i tak powinien być poniżej szpilki. Ja np skupuję w odstępach czasu taką korektę mniejszymi pozycjami, bo nigdy nie wiem co się konkretnie wydarzy, ale zakładam zawsze że korekta może wynosić nawet 100% ruchu.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Andreasgp pisze:
20 sty 2021, 10:11
Przepraszam za off-top :!: :!:
ninjaproject pisze:
20 sty 2021, 01:10
No właśnie ja podobnie ludziom mówię.
Dlatego nie mam wzięcia.
A pokazywanie swojego "PIT" to wiesz, to mało poważne jest.
Pokaż mi, kto na świecie pokazuje swoje PITy?
Według moich badań, to zwykle oszuści pokazują wyniki.
Darek bez urazy :!: pamiętam że i Ty pokazywałeś swoje wyniki , sugerujesz że autor oraz inne osoby ,
tu na forum pokazując swoje wyniki to zwykli oszuści :?: :shock:
EOT :!:
Pokazałem może raz, i od razu zostałem wyzwany za oszusta przez ludzi z tego forum!
To było dawno i na pewno się nie powtórzy.

Natomiast, ja traduję na żywo, codziennie.
Tyle, że dostęp do mojego live nie jest za darmo, sorry.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ