Zostałem oszukany przez brokera

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Tu masz artykuł:

https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodk ... era-forex/

Latała mi taka reklama po różnych stronach " straciłeś pieniądze na forex? pomożemy je odzyskać" ale teraz jakoś nie mogę tego namierzyć, może coś ktoś kojarzy?
Obrazek

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Souldream pisze:
13 lis 2020, 15:14
. Ogólnie saldo rachunku po zamknięciu wszystkich tych pozycji będzie na plusie.( zainwestował tata 200k a zostanie tam tylko jakieś 70k). Wiem ze pisze bardzo chaotycznie ponieważ kompletnie nie wiem co robić gdyż nigdy nie miałem żadnej styczności z giełda. Prosse was abyście napisali co wy w tej sytuacji byście zrobili.
Sam nie wiem co można zrobić w tej sprawie bo to nie kwestia doświadczenia na rynku ale raczej doświadczeń wynikających faktu jak można się korzystać z ofert tak podejrzanych firm. Ja to pewnie spróbowałbym przede wszystkim wypłacić pozostałe 70 tys. Nie wiem jak to wygląda przy założeniu, że sami robiliście transakcje, broker może bronić się, że sami odpowiadacie za swoje poczynania na rynku. Nie zmienia to faktu, że oszust i są podstawy aby sądzić że to forexowa kotłownia a pieniądze wcale nie szły na rynek tylko na konto oszustów.
Gdybyś miał nazwisko jak Wałęsa to może coś by z tego wyszło:
https://comparic.pl/lech-walesa-czyli-j ... nku-forex/
Może spróbuj tam:
https://tradingjam.pl/
Tylko nie wiem jak obecnie ona działa bo kiedyś była dość aktywna a teraz to nie wiem. Może przynajmniej dostaniesz namiary na obytego w tej tematyce prawnika, który przynajmniej oceni jak sprawa stoi bo nie wiem czy zwykły adwokat podołałby sprawie.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

del.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Z tego co pobieżnie przeczytałem decydujący dla odzyskania kasy jest sposób wpłaty
Tu następny artykuł z linkiem do maila

https://bialekolnierzyki.com/nieuczciwy ... nwestycje/

tylko uwaga :!: ja tego człowieka nie znam :!: więc się pilnuj :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Souldream pisze:
13 lis 2020, 16:04
Myśle ze będzie tez zamknąć to konto banku z którego wysyłane były wpłaty i ogólnie zastrzec wszystkie dokumenty które zostały przekazane bittrexowi i UnixBrokerowi
Lepiej wstrzymaj się z zamykaniem konta bankowego. Mogą być potrzebne dowody przelewów chociażby. Ewentualny zwrot kasy tez będzie na to samo konto bankowe.
Zerknąłem na stronę brokera, ale nie ma tam żadnej informacji skąd są ani jakie mają licencje. Jeśli nie wiadomo skąd są i gdzie mają siedzibę, to może być trudno odzyskać kasę i w ogóle zrobić cokolwiek.
Znalazłem coś takiego :

https://www.fxmag.pl/artykul/zostales-o ... sie-do-nas

https://www.przezdziecki.eu/

Ten Przeździecki był trochę znany w związku bodajże z IronFx, ale nie wiem co osiągnął.

Ogólnie dochodzenie swoich spraw może też być kosztowne, więc w sumie lipa, że straciliście wszystko, bo teraz nie będzie za co powalczyć. Mimo wszystko próbuj.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

sardo nunspa pisze:
14 lis 2020, 17:33
Latała mi taka reklama po różnych stronach " straciłeś pieniądze na forex? pomożemy je odzyskać" ale teraz jakoś nie mogę tego namierzyć.

No i się wyświetliła w końcu, prowadzi pod taki adres:

https://mkp-legal.pl/tomasz-majkowycz/
Obrazek

Patison44
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2021, 14:55

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: Patison44 »

Souldream pisze:
13 lis 2020, 15:14
Mój tata został przez tego brokera zmanipulowany i to ten broker wykonywał wszystkie czynności przez AnyDesk... zwykły scamer niestety tata dał się zrobić jak dziecko. Dokładnie chodzić mi o to ze już aż tak nie zależy mi na tym aby odzyskać zainwestowane pieniądze (chociaż byłoby fajnie, ale ta sprawę będę załatwiał z adwokatem) chce poprostu mieć pewność ze w poniedziałek nie stanie coś takiego ze wszystko poleci na łeb na szyje i poziom zabezpieczeni spadnie do takiego poziomu gdzie stracimy wszzysyko i wolne środku będą ba minusie ponieważ broker używał dźwigni 1:100. Nie zabezpieczył kompletnie depozyt przez stop loss specjalnie kupił pozycje które w ciągu godziny osiągnęły ogromne straty. Rano gdy specjalnie zamknęliśmy dwie pozycje broker zaczął na tatę krzyczeć ze co on robi i ze nie można zamykać pozycji gdy są taniej niż kupiliśmy bo jego firma ponosi ogromne straty ze względu na dźwignie. Nie wiem co robić czy sprzedać te wszystkie pozycje i mieć spokoj ze nie wybije nas z rynku do poniedziałku gdy i tak będę miał wtedy zablokowane konto i nie będę mógł nic zrobić czy zostawić te parywalutowe i nic z nimi nie robić aby nie być torpedowanym przez tych scamerow czemu sprzedajemy te parywalutowe. Ogólnie saldo rachunku po zamknięciu wszystkich tych pozycji będzie na plusie.( zainwestował tata 200k a zostanie tam tylko jakieś 70k). Wiem ze pisze bardzo chaotycznie ponieważ kompletnie nie wiem co robić gdyż nigdy nie miałem żadnej styczności z giełda. Prosse was abyście napisali co wy w tej sytuacji byście zrobili. I tak wszytsko zostanie zgłoszone na policję, pewnie nam już nic nie pomoże ale może chociaż się szybko zawinął. Z góry dzięki!

Czy udało się odzyskać chociaż część pieniędzy ? Czy zgłaszał Pan sprawę do Kancelarii Anty-portal ?
Ja również zostałam oszukana na około 30 tysięcy.
Firma nazywa się 24 trading ale na takiej samej zasadzie dzialalismy.

kamiq15418
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2022, 19:18

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: kamiq15418 »

Witajcie , zostałem oszukany przez platforme capital pro trade , moją oszustką była podająca się jako Monika Wiśniewska po akcencie doszedłem do wniosku ze to nie polka podobno białorusinka , szczęście w nieszczęciu az tak duzo nie przelalem , nie mam już wcale kontaktu i jest problem z wypłatą , uważajcie na program anydesk ktorego uzywa do podgladu, tak naprawdę to działa do tego by okraść dane z konta bankowego , całe szczęscie złodziejce się nie udało okraść z konta , dzięki dobremu zabezpieczeniu , pamiętajcie o dobrych zabezpieczeniach to mnie uratowało,, Uważajcie !!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

kamiq15418 pisze:
18 mar 2022, 19:21
Witajcie , zostałem oszukany przez platforme capital pro trade , moją oszustką była podająca się jako Monika Wiśniewska po akcencie doszedłem do wniosku ze to nie polka podobno białorusinka , szczęście w nieszczęciu az tak duzo nie przelalem , nie mam już wcale kontaktu i jest problem z wypłatą , uważajcie na program anydesk ktorego uzywa do podgladu, tak naprawdę to działa do tego by okraść dane z konta bankowego , całe szczęscie złodziejce się nie udało okraść z konta , dzięki dobremu zabezpieczeniu , pamiętajcie o dobrych zabezpieczeniach to mnie uratowało,, Uważajcie !!
Program AnyDesk jest jedną z wielu aplikacji do zdalnej komunikacji z innym komputerem. Ta aplikacja, między innymi, służy temu, żeby użytkownik mógł się połączyć z swoim komputerem zdalnie, i operować na nim zdalnie. Takie programy są użyteczne, ale jeżeli ktoś zezwolił obcej osobie operować na swoim komputerze, to jest sam sobie winien! To tak jakby zaprosić złodzieja do swojego domu i dać mu możliwość rozejrzenia się zanim ukradnie co mu się spodoba. A może nawet kompletnie zrujnować nam dane w komputerze i uniemożliwić zalogowanie się do systemu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Dominika W.
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2022, 09:19

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: Dominika W. »

Mnie oszukali na ponad 100 tyś, byłoby trochę mniej - ale głupia ja - dałam się nabrać na jakiś podatek i przelałam kolejne tysiące. Ci ludzie którzy mnie straszyli, okłamywali i okradli, prawie i to niestety prawie trafili za kratki, ale pooddawali mi pieniądze. Zostali zmuszeni do tego choć trwało to wiele miesięcy i kosztowało mnie to jeszcze więcej zdrowia. Moje życie przez nich się prawie posypało, prawie wylądowałam pod mostem. Ta udręka zakończyła się odzyskaniem pieniędzy, pomógł mi p.Michał , gdyby nie on to nie wiem oc bym zrobiła :/. Ale poważnie, nie dajcie się nabrać. Jeśli inwestujecie, to poświećcie kilka dni chociaż ba poczytaniu o danym brokerze, szukajcie w ostatnich zakamarkach internetu, czy nie ma wpisów że to kolejni oszuści, przez takich jak oni, można stracić wszystko. jakby ktoś potrzebował pomocy, to zostawiam namiar 575 002 927

ODPOWIEDZ