MartingaleWithMA - sprawdzenie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

trisidginto pisze:
08 sty 2021, 17:16
.......................
Andreasgp - to jest strategia z tego watku
post997305.html#p997305
ja zrobiłam jej tylko backtesty, a nie gram nią absolutnie !!!
robię swoje automaty :D
Życzę miłego weekendu
- Przeczytałem cały wątek, zanim zadałem pytanie byłem ciekawy czy używasz !
- powodzenia w zautomatyzowanych strategiach :idea:
:564:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2021, 18:11 przez Andreasgp, łącznie zmieniany 1 raz.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Chyba skorzystam z Wikipedii. Widze, że chyba jednak trzeba to pokazać. Czym jest martyngał i z jakim skutkiem.

....Oryginalnie, termin martyngały oznaczał pewne strategie grania w gry hazardowe w XVIII-wiecznej Francji. Najprostsza z takich strategii stosuje się do gry polegającej na obstawianiu rzutu monetą, gdy odgadnięcie wyniku daje wygraną równą postawionej stawce. Strategia polega na podwajaniu stawki po każdej przegranej, tak że pierwsza wygrana pokrywa wszystkie straty i daje wygraną równą pierwotnej stawce. Ta strategia pozwala wygrać z prawdopodobieństwem równym 1, ale tylko przy założeniu że obstawiający ma nieograniczone zasoby pieniędzy. W praktyce wykładniczy wzrost stawek bardzo szybko doprowadziłby tak obstawiającą osobę do bankructwa....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Martynga% ... C5%84stwa)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Andreasgp pisze:
08 sty 2021, 18:01

- Przeczytałem cały wątek, zanim zadałem pytanie byłem ciekawy czy używasz !
- powodzenia w zautomatyzowanych strategiach :idea:
:564:
Tak, uzywam, zarówno na demo jak i w realu.

Jesli Ty używasz to wzajemnie powodzenia, a jeśli nie - to ogólnie na forex sukcesu życzę.

:564:

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
08 sty 2021, 18:04
Chyba skorzystam z Wikipedii. Widze, że chyba jednak trzeba to pokazać. Czym jest martyngał i z jakim skutkiem.

....Oryginalnie, termin martyngały oznaczał pewne strategie grania w gry hazardowe w XVIII-wiecznej Francji. Najprostsza z takich strategii stosuje się do gry polegającej na obstawianiu rzutu monetą, gdy odgadnięcie wyniku daje wygraną równą postawionej stawce. Strategia polega na podwajaniu stawki po każdej przegranej, tak że pierwsza wygrana pokrywa wszystkie straty i daje wygraną równą pierwotnej stawce. Ta strategia pozwala wygrać z prawdopodobieństwem równym 1, ale tylko przy założeniu że obstawiający ma nieograniczone zasoby pieniędzy. W praktyce wykładniczy wzrost stawek bardzo szybko doprowadziłby tak obstawiającą osobę do bankructwa....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Martynga% ... C5%84stwa)
Cblondyn - znowu teoretyzujesz. Zbuduj strategię i sprawdź osiągi swego dzieła. Mimo wszystko - powodzenia :)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

trisidginto pisze:
08 sty 2021, 18:57

Tak, uzywam, zarówno na demo jak i w realu.
Jesli Ty używasz to wzajemnie powodzenia, a jeśli nie - to ogólnie na forex sukcesu życzę.

:564:
zastanawiam się czy będzie kontynuacja czy zrezygnowałaś :?:
post942570.html#p942570
:): powodzenia w wynikach lub poszukiwaniach :564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Andreasgp pisze:
08 sty 2021, 20:37

zastanawiam się czy będzie kontynuacja czy zrezygnowałaś :?:
post942570.html#p942570
:): powodzenia w wynikach lub poszukiwaniach :564:
Z tej strategii nie tyle zrezygnowałam, co przeniosłam ją w automat, zrobiłam testy, optymalizacje i zaczęłam zmieniać i ... nadal czeka na dokończenie "rozbabrana". Automat najlepiej i najszybciej sprawdza dobroć strategii. Powrócę do niej pewnie, bo ona jest ciekawym pomysłem, ma niestety pewien słaby moment, który zbyt mocno kosztuje wyniki.
Tak jest czasem ze strategia/automatem, że brakuje pomysłu jak cos zrobic (żeby coś dodatkowo osiągnąć czy też wyeliminować ;) ) albo przychodzi fajny pomysł, ale ... na coś zupełnie innego. :lol:
I w ten sposób powstały 2 inne (gotowe już), a kolejna jest w początkowym stadium "montażu", tzn. jest pomysł i jest rozpoczęta, ale nie wiem jeszcze czy coś z niej wyjdzie fajnego. Kilka po drodze pomysłów na automat poległo niestety jako przynoszące za słabe wyniki.

A jeśli pytasz o kontynuację wątku.
Tak szczerze powiedziawszy to u mnie najgorzej jest z czasem, dlatego na forum też bywam gościem.
Budowa automatów naprawdę pochłania czas - kto je robi to wie. I to nie jest kwestia samej budowy, tylko optymalizacji, testów, wprowadzania zmian i znów testy, optymalizacje i tak w koło Macieju, aż będzie super albo ... do kosza :lol:
Na razie póki co mój wątek musi poczekać. Gdy skończę prace nad nią wtedy napiszę co z nią się stało - jak się zmieniła i czy "dała radę" w ostatecznym kształcie. Niestety nie potrafię ocenić kiedy to będzie, ale jeśli jesteś zainteresowany co się z nią stanie, to mogę Ci dać znać na priv, kiedy ten wątek "odżyje".

Powodzenia również :)
:564:

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

trisidginto pisze:
08 sty 2021, 19:00
Cblondyn pisze:
08 sty 2021, 18:04
Chyba skorzystam z Wikipedii. Widze, że chyba jednak trzeba to pokazać. Czym jest martyngał i z jakim skutkiem.

....Oryginalnie, termin martyngały oznaczał pewne strategie grania w gry hazardowe w XVIII-wiecznej Francji. Najprostsza z takich strategii stosuje się do gry polegającej na obstawianiu rzutu monetą, gdy odgadnięcie wyniku daje wygraną równą postawionej stawce. Strategia polega na podwajaniu stawki po każdej przegranej, tak że pierwsza wygrana pokrywa wszystkie straty i daje wygraną równą pierwotnej stawce. Ta strategia pozwala wygrać z prawdopodobieństwem równym 1, ale tylko przy założeniu że obstawiający ma nieograniczone zasoby pieniędzy. W praktyce wykładniczy wzrost stawek bardzo szybko doprowadziłby tak obstawiającą osobę do bankructwa....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Martynga% ... C5%84stwa)
Cblondyn - znowu teoretyzujesz. Zbuduj strategię i sprawdź osiągi swego dzieła. Mimo wszystko - powodzenia :)
cblondyn może ma rację z tym nieograniczonym zasobem pieniędzy ale tylko częściowo. Jeśli strategia ma skończony wynik strat, tzn można policzyć średnią strategii, tak jak Ty to zrobiłaś, że najdłuższa seria strat trwała 17, 18 była zyskowna, więc to obala mit nieskończoności jeśli masz jakieś zasady które w końcu zadziałają. Kwestia sprawdzenia jaka jest średnia dla strategii.

Nie wiem czy dobrze liczę, ale dla 200$ wychodzi jakaś ogromna suma 200 ** 17 = 1310720000000000000000000000000000000000L (200 do potęgi 17). No ale od tego sa metody runów, czyli wpłacanie małej sumy itd. Zresztą 17 to była anomalia, bo średnia pewnie była niższa. i tak dalej i tak dalej. W każdym razie prawda leży po środku... moim zdaniem.

Innymi słowy, jeśli widzisz że strategia średnio robi 17 strat pod rząd, to lepiej nie wpłacaj pieniędzy i nie graj nią, nie graj martyngałem :P A sam testowałem strategie w ten sposób tylko nie na martyngał, ale mierzyłem serie zysków i strat. I średnia nie przekraczała tam 5-6 strat pod rząd, 4 to była taka częsta seria. Ale to jedna ze strategii, więc... (...) my tutaj piszemy obliczenia dla pełnego depo, ale przecież nie grasz full depo przeważnie. Więc nie stawiasz tych wspomnianych 200$, tylko mniej. Ale i tak wychodzą spore sumy... i jeśli decydujesz się na taką strategię to trzeba się pod to dostosować.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

rookie2 pisze:
07 maja 2021, 18:35
trisidginto pisze:
08 sty 2021, 19:00
Cblondyn pisze:
08 sty 2021, 18:04
Chyba skorzystam z Wikipedii. Widze, że chyba jednak trzeba to pokazać. Czym jest martyngał i z jakim skutkiem.

....Oryginalnie, termin martyngały oznaczał pewne strategie grania w gry hazardowe w XVIII-wiecznej Francji. Najprostsza z takich strategii stosuje się do gry polegającej na obstawianiu rzutu monetą, gdy odgadnięcie wyniku daje wygraną równą postawionej stawce. Strategia polega na podwajaniu stawki po każdej przegranej, tak że pierwsza wygrana pokrywa wszystkie straty i daje wygraną równą pierwotnej stawce. Ta strategia pozwala wygrać z prawdopodobieństwem równym 1, ale tylko przy założeniu że obstawiający ma nieograniczone zasoby pieniędzy. W praktyce wykładniczy wzrost stawek bardzo szybko doprowadziłby tak obstawiającą osobę do bankructwa....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Martynga% ... C5%84stwa)
Cblondyn - znowu teoretyzujesz. Zbuduj strategię i sprawdź osiągi swego dzieła. Mimo wszystko - powodzenia :)
cblondyn może ma rację z tym nieograniczonym zasobem pieniędzy ale tylko częściowo. Jeśli strategia ma skończony wynik strat, tzn można policzyć średnią strategii, tak jak Ty to zrobiłaś, że najdłuższa seria strat trwała 17, 18 była zyskowna, więc to obala mit nieskończoności jeśli masz jakieś zasady które w końcu zadziałają. Kwestia sprawdzenia jaka jest średnia dla strategii.

Nie wiem czy dobrze liczę, ale dla 200$ wychodzi jakaś ogromna suma 200 ** 17 = 1310720000000000000000000000000000000000L (200 do potęgi 17). No ale od tego sa metody runów, czyli wpłacanie małej sumy itd. Zresztą 17 to była anomalia, bo średnia pewnie była niższa. i tak dalej i tak dalej. W każdym razie prawda leży po środku... moim zdaniem.

Innymi słowy, jeśli widzisz że strategia średnio robi 17 strat pod rząd, to lepiej nie wpłacaj pieniędzy i nie graj nią, nie graj martyngałem :P A sam testowałem strategie w ten sposób tylko nie na martyngał, ale mierzyłem serie zysków i strat. I średnia nie przekraczała tam 5-6 strat pod rząd, 4 to była taka częsta seria. Ale to jedna ze strategii, więc... (...) my tutaj piszemy obliczenia dla pełnego depo, ale przecież nie grasz full depo przeważnie. Więc nie stawiasz tych wspomnianych 200$, tylko mniej. Ale i tak wychodzą spore sumy... i jeśli decydujesz się na taką strategię to trzeba się pod to dostosować.
:oops: Nie potęgowanie, tylko możenie x 2 wyniku... bo podwajasz stawkę.
Czyli dla 200$ w 17 rundzie potrzeba 52.428.800$

https://godbolt.org/z/3KEjx85Kd

Kod: Zaznacz cały

0 400 
1 800 
2 1600 
3 3200 
4 6400 
5 12800 
6 25600 
7 51200 
8 102400 
9 204800 
10 409600 
11 819200 
12 1638400 
13 3276800 
14 6553600 
15 13107200 
16 26214400 
17 52428800 
ale mniejsza z tym, tylko musiałem to poprawić, żeby nie wprowadzać w błąd.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
07 maja 2021, 18:35
Jeśli strategia ma skończony wynik strat, tzn można policzyć średnią strategii, tak jak Ty to zrobiłaś, że najdłuższa seria strat trwała 17, 18 była zyskowna, więc to obala mit nieskończoności jeśli masz jakieś zasady które w końcu zadziałają. Kwestia sprawdzenia jaka jest średnia dla strategii.
Jeśli chodzi o gry losowe to seria strat 17 pod rząd zdarza sie niezwykle rzadko. Nie mniej trzeba sie z tym liczyć. W przypadku rynków finansowych sa czynniki które moga sprzyjać ograniczeniu tych serii. Chociażby występowanie trendów które w grach losowych nie występują. Juz nie wspomne o czynniku fundamentalnym. A więc szanse są większe niż w grach losowych w których na wynik nic nie ma wpływu oprócz samej losowości.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Troche policzyłem i okazuje się, że grid może być lepszym rozwiązaniem niż martyngał. A przede wszystkim tańszym. I to zdecydowanie. Jak ktoś ma ochote to może sobie policzyć. A sama idea i założenie podobne ;)

ODPOWIEDZ