MartingaleWithMA - sprawdzenie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

1 lota w dukasie to 10 lota na MT4. 1 lot na MT4 = 100.000 jednostek waluty, a 1 lot w dukascie to 1.000.000 (słownie 1 milion).

Tutaj są kalkulatory https://www.dukascopy.com/trading-tools ... calculator profit i pips calc. Ja bym jeszcze w tych wynikach wziął pod uwagę że otwarcie pozycji na 131 lotów, czyli 131.000.000 (131 milionów) jednostek waluty to nie wchodzi od tak, tylko będzie zebrane kilka pozycji z "Market Depth Table". Na stronie Dukascopy pisze że na EU można bez większego poślizgu otworzyć nawet 200 mln. To samo będzie z zamknięciem pozcji. W Dukascopy dziala to tak że na pierwszych pozycjach na EU są pozycje o wolumenie 1-5 mln, na 10 pozycji są powyżej 30 mln. I żeby wypełniło takie duże zlecenie to musi zebrać kilka zleceń z drabinki żeby pokryło wolumen a to znaczy że otworzy i zamknie po gorszej cenie. To też może miec wpływ na wyniki, bo tester to nie real.

Ale 18 stratnych pod rząd? W sumie ciekawe. Nawet nie liczyłem tego wcześniej.

Ja bym bardziej na opcjach binarnych w dukascopy zastosował martyngał, ale tam tez jest jakieś ograniczenie co do wolumenu.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
07 sty 2021, 23:55

Ale 18 stratnych pod rząd? W sumie ciekawe. Nawet nie liczyłem tego wcześniej.

Ja bym bardziej na opcjach binarnych w dukascopy zastosował martyngał, ale tam tez jest jakieś ograniczenie co do wolumenu.
A jaki jest spread na opcjach? Porównywalny jak na forex? Co do tych 18 stratnych pod rząd to proponuje zrobic próbe z monetą. Ale weź sobie urlop bo to może baaaardzo dłuuuugo potrwać :)
Przez całe Twoje zycie seria 18 pod rząd może sie nie wydarzyć. Szanse na to jak 1/2 do 18-tej potegi

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

rookie2 - to była seria 17 stratnych z rzędu, 18-ta transakcja była już zyskowna, ale żeby pokryć stratę poprzednich 17-tu, ta musiała byc aż taka duża

Cblondyn - ale może się wydarzyć
spójrz w raporty - 16 czy 17 stratnych z rzędu to żaden wyczyn na forex jak się okazało - spójrz w wyniki testów, więc co stoi na przeszkodzie aby pojawiła się seria 18-tu ? ja wiem, że prawdopodobieństwo jest b.niskie, tak samo jak flash crash, a jednak się zdarzają

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
08 sty 2021, 10:46


Cblondyn - ale może się wydarzyć
spójrz w raporty - 16 czy 17 stratnych z rzędu to żaden wyczyn na forex jak się okazało - spójrz w wyniki testów, więc co stoi na przeszkodzie aby pojawiła się seria 18-tu ? ja wiem, że prawdopodobieństwo jest b.niskie, tak samo jak flash crash, a jednak się zdarzają
Dla przykładu podam, że jesli ktoś na rynku forex bedzie ustawiał SL=kilka pips (np. 3-5) a jego spread bedzie wynosił w okolicach 1 to i seria 20 mnie nie zdziwi. W szczególności przy mocno oddalonym TP. Proponuje zacząc od monety bo to bardziej wiarygodne narzędzie do badania losowości ;)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
08 sty 2021, 10:55

Dla przykładu podam, że jesli ktoś na rynku forex bedzie ustawiał SL=kilka pips (np. 3-5) a jego spread bedzie wynosił w okolicach 1 to i seria 20 mnie nie zdziwi. W szczególności przy mocno oddalonym TP. Proponuje zacząc od monety bo to bardziej wiarygodne narzędzie do badania losowości ;)
Masz wyniki testów, przedstawiony raport jest dla układu SL=10 i TP=12 (zbytnio oddalony?), spread na eurusd w Dukascopy wynosi ok. 0,2-0,4 pips zazwyczaj (więc nie 1 pips),
więc jak to się ma do Twoich tez i sugestii ?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
08 sty 2021, 11:11
Cblondyn pisze:
08 sty 2021, 10:55

Dla przykładu podam, że jesli ktoś na rynku forex bedzie ustawiał SL=kilka pips (np. 3-5) a jego spread bedzie wynosił w okolicach 1 to i seria 20 mnie nie zdziwi. W szczególności przy mocno oddalonym TP. Proponuje zacząc od monety bo to bardziej wiarygodne narzędzie do badania losowości ;)
Masz wyniki testów, przedstawiony raport jest dla układu SL=10 i TP=12 (zbytnio oddalony?), spread na eurusd w Dukascopy wynosi ok. 0,2-0,4 pips zazwyczaj (więc nie 1 pips),
więc jak to się ma do Twoich tez i sugestii ?
Taki że im mniejszy SL a coraz wiekszy spread to szansa na udany trejd spada. Wzrost kosztów grającego niestety nie sprzyja. W każdym biznesie :)
Te warunki jakie podałem to tylko przykład. A do testów nie zaglądałem

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Więc Twoje wpisy są teoretyczne, a nie o tej strategii i jej wynikach, jako przykładzie na stosowanie martyngału na forex.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
08 sty 2021, 11:22
Więc Twoje wpisy są teoretyczne, a nie o tej strategii i jej wynikach, jako przykładzie na stosowanie martyngału na forex.
Juz pisałem wcześniej o tym. Martyngał został stworzony dla gier losowych w czasach gdy o forexie nikt nie słyszał ani marzył. Gdzie szansa wypadnięcia wyniku jest stała, profit/strata teez jest z góry określony i nie wystepuje cos takiego ja spread, poslizgi itp. A ideą było obstawiać jeden z wyników tak długo aż oczekiwany wynik nastąpi i zwróci wszystkie poniesione wczesniej straty. I jesli ktoś konsekwentnie tę zasadę stosuje (czyli obstawia aż do skutku) to bedzie zarabiał ZAWSZE. I o tym był mój pierwszy post. Czy da sie stosować martyngał na rynkach? Z tego co wiem to i owszem (pod pewnymi warunkami technicznymi) i sa to konta zarabiające. Może mają na tyle kapitału albo szczęścia, że nie występuja im zbyt długie serie strat. Kończe ten wątek bo tak mozna bez końca. Pozdrawiam ;)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

trisidginto pisze:
08 sty 2021, 11:22
Więc Twoje wpisy są teoretyczne, a nie o tej strategii i jej wynikach, jako przykładzie na stosowanie martyngału na forex.
sorki za off top
grasz tą strategią w realu lub demo :?:
jeżeli tylko testy
to........
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn - Owszem, jeśli istnieją strategie zarabiające mające wbudowany martyngał, to muszą one mieć pewną cechę, ale ich zarabianie w długim okresie nie wynika z zastosowania samego martyngału, tylko właśnie z tej cechy. Nie wystarczy użyć martngału (lub częściowego martngału) na forex z jakimikolwiek warunkami wejść i wyjść, aby mieć przyzwoity zysk i stopę zwrotu. I to miały pokazać testy automatu, o którym w tytule.

Andreasgp - to jest strategia z tego watku

post997305.html#p997305

ja zrobiłam jej tylko backtesty, a nie gram nią absolutnie !!!
robię swoje automaty :D

Życzę miłego weekendu

ODPOWIEDZ