SP500 Na spokojnie !

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
01 kwie 2021, 14:09
:564:
ninjaproject pisze:
01 kwie 2021, 13:26
@dreptak, daj spokój, gadasz z gościem, który tabelki w Excelu nie umie sobie zrobić i twierdzi, że naukowo udowodnione Kryterium Kellego jest bzdurą, i pokazuje pseudonaukowe filmiki z YT.
O czym z takim można rozmawiać?

Żal tylko, że inni dają się nabrać na jego mędrkowanie...
:564:

Za komentarz niech posluzy fragment miedzy 1h16 a 1h 30 min 30 sek :

https://www.youtube.com/watch?v=L7G0OfJUON8&t=5995s

polecam caly film ,w 2 godz jak caly biznes sie kreci
Za co ty sie chłopie bierzesz skoro masz problem z policzeniem procentu składanego. Oczywistym jest, że jak ktoś chce to sobie wykres może scałkować, przemnożyć przez ilość okien i podzielic przez liczbe krzeseł. Tylko PO CO?

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

alinoe pisze:
01 kwie 2021, 14:10
Poniżej dwie symulacje:
K.K ma dwa parametry jak napisalem w temacie Rejs :

skutecznosc -ktora mowi o pomysle na biznes

profit factor -ktora mowi jak trader zarzadza ryzykiem ( a Ty sobie ustaliles na 1:1 i masz wynik jaki masz )

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

dreptak pisze:
01 kwie 2021, 14:30
alinoe pisze:
01 kwie 2021, 14:10
Poniżej dwie symulacje:
K.K ma dwa parametry jak napisalem w temacie Rejs :

skutecznosc -ktora mowi o pomysle na biznes

profit factor -ktora mowi jak trader zarzadza ryzykiem ( a Ty sobie ustaliles na 1:1 i masz wynik jaki masz )
Jest przewaga? Jest. A zamiast zarabiać to się traci. :) A przyjmować to można sobie różne rzeczy tyle że to jest na zasadzie uda się albo nie uda się. Mogę sobie ustalić takie parametry, że dzięki Kellym zostanę milionerem w miesiąc tyle że to pisanie na wodzie. Jeśli mam strategię o takiej skuteczności to moją intencją jest zrobienie wszystkiego co mogę aby ją wykorzystać w sposób jak najbardziej optymalny a nie niszczenie jej przez przyjmowanie nie wiadomo jakich założeń aby podkręcić wynik. To teraz pokaż mi tych milionerów zarobionych na Kellym bo z symulacji jakie można zrobić wynika że tu milionerem można zostać w miesiąc.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
01 kwie 2021, 14:44
dreptak pisze:
01 kwie 2021, 14:30
alinoe pisze:
01 kwie 2021, 14:10
Poniżej dwie symulacje:
K.K ma dwa parametry jak napisalem w temacie Rejs :

skutecznosc -ktora mowi o pomysle na biznes

profit factor -ktora mowi jak trader zarzadza ryzykiem ( a Ty sobie ustaliles na 1:1 i masz wynik jaki masz )
Jest przewaga? Jest. A zamiast zarabiać to się traci. :) A przyjmować to można sobie różne rzeczy tyle że to jest na zasadzie uda się albo nie uda się. Mogę sobie ustalić takie parametry, że dzięki Kellym zostanę milionerem w miesiąc tyle że to pisanie na wodzie. Jeśli mam strategię o takiej skuteczności to moją intencją jest zrobienie wszystkiego co mogę aby ją wykorzystać w sposób jak najbardziej optymalny a nie niszczenie jej przez przyjmowanie nie wiadomo jakich założeń aby podkręcić wynik. To teraz pokaż mi tych milionerów zarobionych na Kellym bo z symulacji jakie można zrobić wynika że tu milionerem można zostać w miesiąc.
W exelu to im się spina. Nawet stają sie w nim milionerami w miare szybko ;)
Ja tylko czekam kiedy zaczna całkowac wykresy i zastosuja "koło Mohra" wzór na wyliczenia naprężeń normalnych i stycznych :)

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

alinoe pisze:
01 kwie 2021, 14:44

Jest przewaga? Jest. A zamiast zarabiać to się traci. :) A przyjmować to można sobie różne rzeczy tyle że to jest na zasadzie uda się albo nie uda się. Mogę sobie ustalić takie parametry, że dzięki Kellym zostanę milionerem w miesiąc tyle że to pisanie na wodzie. Jeśli mam strategię o takiej skuteczności to moją intencją jest zrobienie wszystkiego co mogę aby ją wykorzystać w sposób jak najbardziej optymalny a nie niszczenie jej przez przyjmowanie nie wiadomo jakich założeń aby podkręcić wynik. To teraz pokaż mi tych milionerów zarobionych na Kellym bo z symulacji jakie można zrobić wynika że tu milionerem można zostać w miesiąc.

Nie rozumiesz kryterium to go nie uzywaj , a z tego co piszesz wynika ,ze nie rozumiesz .

Wiekszosc profesjonalnych traderow (profesjonalny dla mnie to taki co mam egzamin i moge go znalezc w rejestrze ) w tym wiekszosc w Goldman Sachs uzywa kK.I nie traca -dokument K-10 pokazuje ile maja stratnych dni w roku .

To jest naprawde elementarz .

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

alinoe pisze:
01 kwie 2021, 14:10
Poniżej dwie symulacje:
Jedna gdzie na 20 zagrań mamy 55% wygranych i druga gdzie na 20 zagrań mamy 60% wygranych.
W wariancie 60% skuteczności jednak na plusie bo ostania wartość w rubryce budżet nie obejmuje ostatniej wygranej. W wariancie 55% skuteczności nadal minus. Problem w tym, że łatwiej osiągnąć mniejszą skuteczność. Ja w każdym razie wolę inny scenariusz np. zmniejszanie wielkości pozycji np. po 10 stratach i zwiększanie wielkości pozycji po uzyskaniu zysku równego 2*10 strat po ustaleniu wielkości pozycji odpowiedniej do takiego zarządzania wielkością pozycji (powinna być mniejsza niż gdy zmniejszamy wielkość pozycji po każdej stracie jeśli chcemy utrzymać ryzyko na podobnym poziomie). Wówczas jest mniejsze ryzyko zmniejszenia wielkości pozycji i nie mamy efektu: strata, następnie zysk a my wciąż na stracie. Dla mnie kluczowe jest prawdopodobieństwo zysku w długim terminie czyli przy ilu scenariuszach jestem wciąż na plusie a nie przyjmowanie najbardziej optymistycznego i zarazem najmniej prawdopodobnego scenariusza.

Każdy sam powinien sobie ustalić priorytety w swojej grze i odpowiednio dobrać model zarządzania ryzykiem a nie łykać co podpowie internet bo można zatrzymać się na oglądaniu występów Antona Kreila. :)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
01 kwie 2021, 16:03

Każdy sam powinien sobie ustalić priorytety w swojej grze i odpowiednio dobrać model zarządzania ryzykiem a nie łykać co podpowie internet bo można zatrzymać się na oglądaniu występów Antona Kreila. :)
Dokładnie. Dodam do tego, że dochodzi do tego jeszcze czynnik ludzki czyli indywidualne cechy każdego czlowieka. Kowalski po stracie 10% bedzie się chciał wieszać a Nowak po stracie 20% powie "mały pikuś, odrobie". I każdy model ma swoje wady jak i zalety. Nie ma jednego idealnego jak tu próbuje ktoś wmówić. To, że ktoś jeździ BMW i wszystkim wmawia, że BMW najlepsze na Świecie tylko dlatego bo nim jeździ brzmi niepoważnie. A juz samych modeli zarządzania jest kilka. I jak ktoś Wam będzie tłumaczył, że 20% na pozycje to świetny model bo pierdyliard % w rok to trzymajcie sie od takich pomysłów z daleka :)
https://www.youtube.com/watch?v=eJ8UtBUdPfE&t=12s

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
02 kwie 2021, 08:24
alinoe pisze:
01 kwie 2021, 16:03

Każdy sam powinien sobie ustalić priorytety w swojej grze i odpowiednio dobrać model zarządzania ryzykiem a nie łykać co podpowie internet bo można zatrzymać się na oglądaniu występów Antona Kreila. :)
Dokładnie. Dodam do tego, że dochodzi do tego jeszcze czynnik ludzki czyli indywidualne cechy każdego czlowieka. Kowalski po stracie 10% bedzie się chciał wieszać a Nowak po stracie 20% powie "mały pikuś, odrobie". I każdy model ma swoje wady jak i zalety. Nie ma jednego idealnego jak tu próbuje ktoś wmówić. To, że ktoś jeździ BMW i wszystkim wmawia, że BMW najlepsze na Świecie tylko dlatego bo nim jeździ brzmi niepoważnie. A juz samych modeli zarządzania jest kilka. I jak ktoś Wam będzie tłumaczył, że 20% na pozycje to świetny model bo pierdyliard % w rok to trzymajcie sie od takich pomysłów z daleka :)
https://www.youtube.com/watch?v=eJ8UtBUdPfE&t=12s
Jeżeli ktoś tak twierdzi, to najwyraźniej albo wie o czym mówi, albo zapomniał podzielić te 20% przez dźwignię, co pokazałem w tabelkach:
2021-03-30_180417.jpg
2021-03-30_180615.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

ninjaproject pisze:
02 kwie 2021, 13:33


Jeżeli ktoś tak twierdzi, to najwyraźniej albo wie o czym mówi, albo zapomniał podzielić te 20% przez dźwignię, co pokazałem w tabelkach:
2021-03-30_180417.jpg
2021-03-30_180615.jpg
Niepotrzebnie odpowiadales ,niech sie ciesza swoja wiedza .

Jak juz zamieszcza filmiki obstawiaczy ,a probowal dyskutowac ,ze slaba strategia moze przyniesc zyski to powinien wiedziec ,ze np. dajac lay na Betfair po kursie 1.01 wystarczy trafic raz na 94 przypadki (uwzgledniajac max. prowizje ).

Co do kol Mohra ,Cblondyn tez sie nie madrz ,bo dyskutujesz z czlowiekiem ,ktory ma czworke w indeksie z podpisem profesora Zbigniewa Brzoski .

Natomiast Anton Kreil byl kims w Goldman Sachs ,na YT mowi okolniki ,jak ktos mysli powaznie o rynku powinien kupic sobie jego kurs .

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
02 kwie 2021, 14:51


Co do kol Mohra ,Cblondyn tez sie nie madrz ,bo dyskutujesz z czlowiekiem ,ktory ma czworke w indeksie z podpisem profesora Zbigniewa Brzoski .
To bardzo dziwne skoro policzenie procentu składanego przekracza twoje mozliwości ;)
I wytłumacz koledze co ma wspólnego wystawione ryzyko (wartość SL w % depo) z dźwignią. Bo jak widać nie rozumie podstaw. A może i ty nie rozumiesz? :d

ODPOWIEDZ