SP500 Na spokojnie !

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Wyniki fantastyczne ,gratuluje !

Przeczytalem Twoj pierwszy post i link - S&P to nie jest forex!

Chciales pokazac ,ze mozna zarabiac i wybrales S&P ,ja wiem dlaczego -po prostu na tym rynku jest zmiennosc .Wiekszosc osob -tzw.retail nie moze sie odczepic od EURUSD i GBPUSD ,gdzie jest najmniejsza zmiennosc ,dodatkowo jeszcze wybieraja daytrading ,nastepnie sfrustrowani chca cos zarobic i otwieraja duze pozycje -no i maja zmiennosc ale P&L .
Z pewnoscia swoje wyniki bys powtorzyl na tej strategii na parach z jenem na przyklad .
Pozdrawiam ,i tak trzymaj !

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
31 mar 2021, 23:11
Wyniki fantastyczne ,gratuluje !

Przeczytalem Twoj pierwszy post i link - S&P to nie jest forex!

Chciales pokazac ,ze mozna zarabiac i wybrales S&P ,ja wiem dlaczego -po prostu na tym rynku jest zmiennosc .Wiekszosc osob -tzw.retail nie moze sie odczepic od EURUSD i GBPUSD ,gdzie jest najmniejsza zmiennosc ,dodatkowo jeszcze wybieraja daytrading ,nastepnie sfrustrowani chca cos zarobic i otwieraja duze pozycje -no i maja zmiennosc ale P&L .
Z pewnoscia swoje wyniki bys powtorzyl na tej strategii na parach z jenem na przyklad .
Pozdrawiam ,i tak trzymaj !
Słaba zmienność na gbpusd? Dzienna wysokość świecy rzadko jest mniejsza niz 70 pips. I aby zrobic 2-3% depo wystarczy ich 30-50.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Cblondyn pisze:
01 kwie 2021, 09:14
dreptak pisze:
31 mar 2021, 23:11
Wyniki fantastyczne ,gratuluje !

Przeczytalem Twoj pierwszy post i link - S&P to nie jest forex!

Chciales pokazac ,ze mozna zarabiac i wybrales S&P ,ja wiem dlaczego -po prostu na tym rynku jest zmiennosc .Wiekszosc osob -tzw.retail nie moze sie odczepic od EURUSD i GBPUSD ,gdzie jest najmniejsza zmiennosc ,dodatkowo jeszcze wybieraja daytrading ,nastepnie sfrustrowani chca cos zarobic i otwieraja duze pozycje -no i maja zmiennosc ale P&L .
Z pewnoscia swoje wyniki bys powtorzyl na tej strategii na parach z jenem na przyklad .
Pozdrawiam ,i tak trzymaj !
Słaba zmienność na gbpusd? Dzienna wysokość świecy rzadko jest mniejsza niz 70 pips. I aby zrobic 2-3% depo wystarczy ich 30-50.
Zadales juz jedno pytanie ,ktore odslonilo nieznajomosc fundamentow rynku na ktorym handlujesz -ninjaproject Ci to wskazal tabelkami .

Teraz zadales drugie .

GBPUSD ,EURCHF,GBPEUR,EURUSD zazwyczaj w takiej kolejnosci od konca (czasami sie zmieniaja )maja najmniejsza zmiennosc :

daily ATR (1 year average ) na poziomie 0.5-0.6 %
weekly ATR (1y.avrg)-1.3-1.6%
monthly ATR (1y.avrg)-2.6-3.4%

Nie napisalem ,ze nie ma zmiennosci ,tylko jest najmniejsza .

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
01 kwie 2021, 11:06
Cblondyn pisze:
01 kwie 2021, 09:14
dreptak pisze:
31 mar 2021, 23:11
Wyniki fantastyczne ,gratuluje !

Przeczytalem Twoj pierwszy post i link - S&P to nie jest forex!

Chciales pokazac ,ze mozna zarabiac i wybrales S&P ,ja wiem dlaczego -po prostu na tym rynku jest zmiennosc .Wiekszosc osob -tzw.retail nie moze sie odczepic od EURUSD i GBPUSD ,gdzie jest najmniejsza zmiennosc ,dodatkowo jeszcze wybieraja daytrading ,nastepnie sfrustrowani chca cos zarobic i otwieraja duze pozycje -no i maja zmiennosc ale P&L .
Z pewnoscia swoje wyniki bys powtorzyl na tej strategii na parach z jenem na przyklad .
Pozdrawiam ,i tak trzymaj !
Słaba zmienność na gbpusd? Dzienna wysokość świecy rzadko jest mniejsza niz 70 pips. I aby zrobic 2-3% depo wystarczy ich 30-50.
Zadales juz jedno pytanie ,ktore odslonilo nieznajomosc fundamentow rynku na ktorym handlujesz -ninjaproject Ci to wskazal tabelkami .

Teraz zadales drugie .

GBPUSD ,EURCHF,GBPEUR,EURUSD zazwyczaj w takiej kolejnosci od konca (czasami sie zmieniaja )maja najmniejsza zmiennosc :

daily ATR (1 year average ) na poziomie 0.5-0.6 %
weekly ATR (1y.avrg)-1.3-1.6%
monthly ATR (1y.avrg)-2.6-3.4%

Nie napisalem ,ze nie ma zmiennosci ,tylko jest najmniejsza .
Owszem zadałem pytanie na które nie otrzymałem odpowiedzi. Chodziło o wynik co podałeś w innym wątku = 20,03. Co do tabelek nie interesują mnie one wcale. Z sensu tego co napisałeś o kilku parach forex wynikało dla mnie jedno. Nie warto bo coś tam. Podałeś dzienna zmienną wartość. Owszem szału nie ma ale po to stworzono lewar by i te rynki były dla kogos atrakcyjne. I zapewniam, że nie każdy trader ma wybujałe ambicje by robic po kilkadziesiąt/kilkanaście % w dzień. Bo najczęściej to sie źle kończy.
Co do fundamentów to pełna zgoda, że decydują o cenie. Ale nie każdy ma ochote je analizować jak i to, że trzeba sie na tym dobrzez znać. Do daytradingu jak łatwo zauważyc wielu korzysta z analizy wykresu. Juz nie wspomne o scalperach. A co do samej zmienności. To "kij ma dwa końce" jak to mówią. Może byc zaleta jak i ogromnym zagrożeniem dla tych co nie mają o tradingu bladego pojęcia ;)
A szczegolnie dla tych co maja skłoność do nie stawiania SL.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Cblondyn pisze:
01 kwie 2021, 11:23


Owszem zadałem pytanie na które nie otrzymałem odpowiedzi. Chodziło o wynik co podałeś w innym wątku = 20,03. Co do tabelek nie interesują mnie one wcale.
Otrzymales odpowiedz az za dokladna -ninjaproject to zrobil ,wlasnie w tabelkach .Jak ich nie rozumiesz -trudno .
Cblondyn pisze:
01 kwie 2021, 11:23

Owszem szału nie ma ale po to stworzono lewar by i te rynki były dla kogos atrakcyjne.
No i w ten sposob osiagasz zmiennosc ,alt tylko w kolumnie P&L :mrgreen: Amatorszczyzna .

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
01 kwie 2021, 11:45
Cblondyn pisze:
01 kwie 2021, 11:23


Owszem zadałem pytanie na które nie otrzymałem odpowiedzi. Chodziło o wynik co podałeś w innym wątku = 20,03. Co do tabelek nie interesują mnie one wcale.
Otrzymales odpowiedz az za dokladna -ninjaproject to zrobil ,wlasnie w tabelkach .Jak ich nie rozumiesz -trudno .
Cblondyn pisze:
01 kwie 2021, 11:23

Owszem szału nie ma ale po to stworzono lewar by i te rynki były dla kogos atrakcyjne.
No i w ten sposob osiagasz zmiennosc ,alt tylko w kolumnie P&L :mrgreen: Amatorszczyzna .
Ninja i jego matematyka. Bo skonam :d :d :d
Co do zmienności to 6,5 biliona obrotu na rynku forex dowodzi, że ogromnej grupie (kilkanaście razy więcej niż wszystkie giełdy razem wzięte) jakos nie przeszkadza.
Ot i "zawodowiec" się znalazł :d :d :d

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dreptak, daj spokój, gadasz z gościem, który tabelki w Excelu nie umie sobie zrobić i twierdzi, że naukowo udowodnione Kryterium Kellego jest bzdurą, i pokazuje pseudonaukowe filmiki z YT.
O czym z takim można rozmawiać?

Żal tylko, że inni dają się nabrać na jego mędrkowanie...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
01 kwie 2021, 13:26
@dreptak, daj spokój, gadasz z gościem, który tabelki w Excelu nie umie sobie zrobić i twierdzi, że naukowo udowodnione Kryterium Kellego jest bzdurą, i pokazuje pseudonaukowe filmiki z YT.
O czym z takim można rozmawiać?

Żal tylko, że inni dają się nabrać na jego mędrkowanie...
To pokaż jak kosisz za pomoca tego Kellego. Bo póki co to próżne gadanie i czcze przechwałki. Zwykły spam

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

:564:
ninjaproject pisze:
01 kwie 2021, 13:26
@dreptak, daj spokój, gadasz z gościem, który tabelki w Excelu nie umie sobie zrobić i twierdzi, że naukowo udowodnione Kryterium Kellego jest bzdurą, i pokazuje pseudonaukowe filmiki z YT.
O czym z takim można rozmawiać?

Żal tylko, że inni dają się nabrać na jego mędrkowanie...
:564:

Za komentarz niech posluzy fragment miedzy 1h16 a 1h 30 min 30 sek :

https://www.youtube.com/watch?v=L7G0OfJUON8&t=5995s

polecam caly film ,w 2 godz jak caly biznes sie kreci

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: SP500 Na spokojnie !

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Poniżej dwie symulacje:
Jedna gdzie na 20 zagrań mamy 55% wygranych i druga gdzie na 20 zagrań mamy 60% wygranych. Na rynkach to gral jeśli uda się utrzymać taką przewagę w nieskończoność. Stosując Kellego zamiast zostać milionerem czyścimy konto. Manipulacja stawką nic nie zmienia. Jeśli zarobimy 50% i następnie stracimy 50% to jesteśmy na minusie jeśli ustalamy stawkę na nowo po wygranej. Przy mniejszych stawkach wolniej tracimy ale kierunek jest ten sam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ