eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
06 maja 2022, 12:52
ninjaproject pisze:
06 maja 2022, 11:56
rookie2 pisze:
06 maja 2022, 11:51
I tak wygląda rozmowa z technikiem. Ty swoje, on swoje. Już 3 tydzień klepię że do zamknięcia świecy np jak M30 to do zamknięcia tej M30, czyli trejd będzie trwał 30 minut, albo na SL, albo zgarniesz zysk, albo prowadzenie pośredniej m1, m5 wzwyż, a teraz po tylu jałowych postach dalej pisze durnoty że "jak nie wiesz gdzie jest TP bla bla bla." No qrw... już mi ręce opadają, serio trzeba zniknąć, bo tylko daję mu pożywkę do spamu.
Ja wiem co piszesz, ale to się ma nijak do RR.
Weź zrób tak:
Nalej pełną szklankę wody i potem odlej pół.
Wlej mniej niż wylałeś, i tak powtarzaj, wylewaj więcej niż wlewasz...
Rozumiesz, czy nadal nic nie dociera?

Jeżeli zamknąłeś na Close M30, to masz zysk, ale nie zarobiłeś na swój Stop Loss.
Czyli, że wlałeś mniej niż wylałeś.
Nie, nie wiesz o czym piszę i jakie jest podejscie do SL w tym wypadku z tymi doji. SL to jest ostateczność, to jest moment gdzie rynek zawraca, a ja tutaj stosuje te tzw wyjścia pośrednie. Ale i tak tego nie kumasz, bo to jest wyciągnięte z metod Rafała Zaorskiego. Żadne qrv... RR. Rozumiesz! SL to jest ostatecazność. To jest moment gdzie rynek się odwraca i zmienia trend gwałtownie. A tak masz wychodzić na wyjściach pośrednich, albo prowadzić trejd. Nie ma tutaj żadnego stałego ryzyka. Ale to musiałbyś najpierw przejrzeć materiały RZ, przeanalizować jego trading, zrozumieć koncepcje i idea jakie stoją za tym, żeby spojrzeć na to nie przez RR. Ale już nie mam ochoty więcej pisać, bo i tak ty będziesz dalej pisał o RR. Tutaj analogie ze szklanką i wylewaniem wody i dolewaniem nie pasują, tylko do twojego podejścia z RR.

SL w tym podejściu to ostateczność.

Przerwa.
:607:
Wiem o czym piszesz i to jest startegia życzeniowa, która w efekcie prowadzi do straty.
Ponieważ nic nie wiesz.
Ile trzeba komuś pisać, że RR jest Świętym Graalem i nie ma nic innego?
Nie ma nic innego!
Możesz sobie zaprzeczać i wciskać swoje teorie do woli.
Rzeczywistości nie zmienisz. A rzeczywistość to RR, musisz zarabiać więcej niż tracisz.
A skoro nic nie wiesz, to nie możesz tego zrobić inaczej niż fuksem, przypadkiem, bo akurat się udało.
Ja ci to narysuję:
GBPUSDM30.jpg
Jeżeli nie wiesz jaka jest szansa, że TP zostanie osiągnięte, to niestety, ale te twoje strategie są o kant dupy otłuc. Co innego, jeżeli masz podstawy założyć, że TP masz dużą szansę realizacji. Wtedy ten twój setup jest dobry. W innym wypadku jest miernym interesem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Wrzuć swoje trejdy z dziś albo z tego tygodnia. Bo ciekawi mnie jak Ty realizujesz te swoje zasady. Wrzuć tutaj swój wynik z tego tygodnia, albo wycinek statementu z tego tygodnia i jakie RR zakładałeś na trejd. To zobaczymy jak wygląda PRO podejście. Teoria vs rzeczywistość w Twoim wykonaniu. Bo można klepać tak te posty (czytaj spam) bez końca. A konkretów i tak dalej nie będzie. Więc wrzuć dziś te swoje zagrywki z tego tygodnia chociaż i przeanalziujemy jak się ma to co piszesz to rzeczywistości. Jak to wygląda w praktyce. I tak jest weekend to będzie czas przejrzeć te wykresy.

I te wygrane i przegrane, bez ukrywania strat.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
06 maja 2022, 13:59
Wrzuć swoje trejdy z dziś albo z tego tygodnia. Bo ciekawi mnie jak Ty realizujesz te swoje zasady. Wrzuć tutaj swój wynik z tego tygodnia, albo wycinek statementu z tego tygodnia i jakie RR zakładałeś na trejd. To zobaczymy jak wygląda PRO podejście. Teoria vs rzeczywistość w Twoim wykonaniu. Bo można klepać tak te posty (czytaj spam) bez końca. A konkretów i tak dalej nie będzie. Więc wrzuć dziś te swoje zagrywki z tego tygodnia chociaż i przeanalziujemy jak się ma to co piszesz to rzeczywistości. Jak to wygląda w praktyce. I tak jest weekend to będzie czas przejrzeć te wykresy.

I te wygrane i przegrane, bez ukrywania strat.
Ja nie twierdzę, że jestem idealny i w praktyce zawsze wykonuję to bezbłędnie.
Piszę, że nie ma innego sposobu, żeby zarabiać, i trzeba tak długo ćwiczyć, aż się będzie wystarczająco dobrym i będzie się wlewało więcej niż się wylewało.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
06 maja 2022, 14:25
rookie2 pisze:
06 maja 2022, 13:59
Wrzuć swoje trejdy z dziś albo z tego tygodnia. Bo ciekawi mnie jak Ty realizujesz te swoje zasady. Wrzuć tutaj swój wynik z tego tygodnia, albo wycinek statementu z tego tygodnia i jakie RR zakładałeś na trejd. To zobaczymy jak wygląda PRO podejście. Teoria vs rzeczywistość w Twoim wykonaniu. Bo można klepać tak te posty (czytaj spam) bez końca. A konkretów i tak dalej nie będzie. Więc wrzuć dziś te swoje zagrywki z tego tygodnia chociaż i przeanalziujemy jak się ma to co piszesz to rzeczywistości. Jak to wygląda w praktyce. I tak jest weekend to będzie czas przejrzeć te wykresy.

I te wygrane i przegrane, bez ukrywania strat.
Ja nie twierdzę, że jestem idealny i w praktyce zawsze wykonuję to bezbłędnie.
Piszę, że nie ma innego sposobu, żeby zarabiać, i trzeba tak długo ćwiczyć, aż się będzie wystarczająco dobrym i będzie się wlewało więcej niż się wylewało.
Zostawiam do przemyślenia czym są wyjścia pośrednie i stop loss jako ostateczność w przypadku gwałtownej zmiany trendu. Bo gdyby nie było SL byłaby niezła wtopa (mowa o obrazku z tego postu, niżej, sytuacja na GU). Kolejna świeca po doji to duża spadkowa świeca h4. Akurat w IC jest inna strefa niż GMT, chyba GMT+3, więc to też ma dla mnie znaczenie, bo sugeruję się GMT. Ale jest doji i niech będzie że jest setup który chcesz wziąć, i rozegrać. Czyli sygnał dla BUY, na Long. Pozioma żółta kreska, low doji, czyli poziom Stop Loss. Pionowa czerwona to moment od pojawienia się kolejnej świecy H4, czyli moment gdzie szukasz otwarcia pozycji. Cena i na M1 i na M5 w tym momencie, w momencie pojawienia się kolejnej świecy była nad średnia MA(21), czyli większa szansa na zysk, bo zgodnie z trendem (chwilowa przewaga, chwilowy trend) . Była chwilowa przewaga, bo cena szła zgodnie z założeniami w górę, ponad średnią na M1 i M5, ale potem przecięła w dół. Mogłeś trzymać albo zamknąć Ale stop loss pod doji to miał być ostatni moment upierania się że masz racje. W tym przypadku takie podejście przy skalpie i trzymaniu się zasad wyjścia po przecięciu średniej dałoby zysk.

Wracając do Risk Ratio.

Gdyby mierzyć np 1:1 to nie dotknęło by TP, tylko zaliczyłbyś SL. Czy to źle? Nie. Bo jeśli obliczasz wielkość pozycji czyli np ryzykujesz 100$ na trejd i pod to obliczasz ile lota trzeba dać dla tej pary na taki SL to ok. Ale...

Ten setup jak widzisz nie działa z RR, tylko z prowadzeniem pozycji. Można na tym zarobić, wykorzystując chwilową przewagę, chwilową rację, czyli wyjścia pośrednie, a jeśli idzie zgodnie z założeniami prowadzenie pozycji np po M5, jeśli jest mocniejszy impuls.
do przemyslenia GBPUSDH4.png
do przemyslenia m5 GBPUSDH4.png
do przemyslenia m1 GBPUSDH4.png
Ja wiem że RR jest istotne, i że w prop tradingu stosuje się do wyznaczanie skuteczności tradera np 1:3 z tego co wdziałem to jest na prawdę dobry współczynnik RR. Ale... MM trzeba dostosować do systemu. I przy tych doji RR nie ma racji bytu po prostu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej.
Piszę jak obiecałem o Kablu, na którym głównie gram. Tak w kilku myślnikach:
- Jego wsparcia i opory często gęsto są jak stół czy też sufit - w ostatnich dniach to widać
- Nie trzeba się silić na zaawansowane sztuczki w Tradingu - można grać na nim od LT
- Zmiany kierunków wykresu bardzo schematyczne
- Mnogość formacji potwierdzających zmianę wykresu plus często gęsto występujące dywergencje
- Do oporów i wsprać wystarcza często Fibo 61, oczywiście gdy mamy mocne ruchy
- Przy konsolidacji respektuje Poprzednie HH co było widać na oporze 06.05.2022 - PA gra dużą ROLĘ
Ja mam na wykresie 200 MA dla trendu, kierunku i RSI które jest zminimalizowane najczęściej:
Jest mocno negatywnie skorelowany z USDCAD co pozwala na pewne potwierdzenia zmian kierunku:
Kabel_Kanadyjczyk.png
- do podglądu EUR/GBP która para dzisiaj mocniej będzie się ruszać można też spojrzeć na jakiś currency strength meter - tylko tu trzeba dobrze przećwiczyć to zagadnienie

To mniej więcej wszystko. Co do samego terdingu to:
- minusem są częste powroty w strefę S/R co u mnie kończy się SL albo BE
- ja dość szybko zabezpieczam na BE wiec w razie retestu S/R ustawiam alarmy
- piramidowanie na "leniwym rynku" trzeba cierpliwości (góra 2 pozycje w tym samym kierunku przy dobrym wejściu ) z kolei jak szybko się porusza trzeba zdecydowanie wchodzić - nie myślę tu o graniu na danych(osobiście nie gram na danych)
- Jeśli KABEL nie ma ustalonych żadnych S/R - nie da go się ogarnąć to lepiej poczekać, rano dać sobie spokój i poczekać na USA

Osobiście ja wolę grać na góra 3 parach ( w Dupie mieć że gdzieś jest jakaś chwilowa wysoka zmienność), poznać od podszewki 1-2 instrumenty a procent składany zrobi swoje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
07 maja 2022, 15:19
Osobiście ja wolę grać na góra 3 parach ( w Dupie mieć że gdzieś jest jakaś chwilowa wysoka zmienność), poznać od podszewki 1-2 instrumenty a procent składany zrobi swoje.
No i widzisz, z tym się całkowicie zgadzam! :564:
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
07 maja 2022, 15:29
SEROL666 pisze:
07 maja 2022, 15:19
Osobiście ja wolę grać na góra 3 parach ( w Dupie mieć że gdzieś jest jakaś chwilowa wysoka zmienność), poznać od podszewki 1-2 instrumenty a procent składany zrobi swoje.
No i widzisz, z tym się całkowicie zgadzam! :564:
Ja na szczęście się tego szybko dowiedziałem był tu koleś Crocopip
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keyw ... &start=100
Od samego początku znalazłem jego journal i wszystko co powiedział miało ręce i nogi, sam zaczął Tradeing na naszym forum od GBP/JPY(I tylko jedną parę), bestia miała wtedy dobowe zmienności po kilkaset pipsów, SL dobrze było jak były po 60-70 pips. To co robił ten koleś było niesamowite i to tylko na jednej parze. Napisał wtedy post :"jak nie umiesz zarobić na jednej parze to nie zarobisz na kilku". Ty Rookie2 próbujesz zarobić na tylu instrumentach że głowa boli. Indeksy, krypto, waluty - trzeba być naprawdę genialnym traderem aby to wszystko ogarnąć zarobić. Jesteś tak dobry? Jak nie to dołączysz do pozostałych 24 tysięcy użytkowników tego forum, którzy liznęli Tradeing
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 11 maja 2013, 00:17

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: anturo »

rookie2 pisze:
27 kwie 2022, 22:47
ninjaproject pisze:
27 kwie 2022, 22:44
rookie2 pisze:
27 kwie 2022, 22:22

To chociaż wrzuć wykres na czym uwaliłeś i jak. Co poszło nie tak.
Takie "katharsis".
Nie ma co zamiatać pod dywan, trzeba wyciągnąć wnioski i spróbować coś poprawić żeby cisnąć dalej.
:564:
Zgadza się. Ale mi to się powtarza notorycznie co jakiś czas, od lat. Ja o tym wiem, ale nic nie mogę poradzić. Idzie dobrze, a tu w pewnym momencie rynek zaczyna cię w ch*ja robić i się włącza konieczność odegrania, wchodzenie w złych miejscach, bo np. ochoczo spadają, a tu zonk, cena cofa się.
To jest taki standard, powtarza się co jakiś czas.
A wbrew pozorom nie jest wcale łatwo się zorientować, że akurat będzie konsola i dupa.
Taki zaklęty krąg, w który wpadam, i prawdopodobnie tak przynajmniej 95% pozostałych traderów robi to samo, tylko się nie chwalą.
wrzuć wykres z tą pozycją. Tak żeby był tutaj po prostu, może coś między czasie sensownego przyjdzie do głowy Tobie, albo komuś innemu.

poszedł priv.....

ODPOWIEDZ