eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

rookie2 pisze:
02 maja 2022, 11:07
Jedna pozycja, 0.10 lota. Bez dokładania. Bez kombinowania. Jedna pozycja i koniec.
Instrumenty EU, GU, GJ, UJ. Tylko te 4 majorsy i żadnych XAU, BTC, WTI :evil:
Hej
Widzę że sporo osób Ci doradzało. Piszesz że wybierasz się na majorsy. Wiec z racji że sporo czytałeś od innych jak zamierzasz grać Kabla to jak chcesz to mogę co nieco o nim napisać: na co zwracać uwagę, konotacje z innymi parami itp. Ja głównie gram na nim właśnie. Tylko powiedz jak mocno Cię interesuje bo można by książkę napisać.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

SEROL666 pisze:
05 maja 2022, 02:45
rookie2 pisze:
02 maja 2022, 11:07
Jedna pozycja, 0.10 lota. Bez dokładania. Bez kombinowania. Jedna pozycja i koniec.
Instrumenty EU, GU, GJ, UJ. Tylko te 4 majorsy i żadnych XAU, BTC, WTI :evil:
Hej
Widzę że sporo osób Ci doradzało. Piszesz że wybierasz się na majorsy. Wiec z racji że sporo czytałeś od innych jak zamierzasz grać Kabla to jak chcesz to mogę co nieco o nim napisać: na co zwracać uwagę, konotacje z innymi parami itp. Ja głównie gram na nim właśnie. Tylko powiedz jak mocno Cię interesuje bo można by książkę napisać.
Jak masz jakieś konkrety to z chęcią poczytam. Kabla tak właśnie nie za bardzo czuję ogólnie. Najlepiej od początku leżały mi EU i UJ. Więc jak znasz jego charakterystykę trochę to bym rzucił na to okiem.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

A technik to niech sobie sam najlepiej zrobi rachunek sumienia może, czy jest traderem, czy szkoleniowcem, czy próbuje zarobić parę groszy do wypłaty, i może sobie pozwolić miesięcznie spuścić w kiblu 1000 zeta ale woli to przepuścić na fx, czy może trading to jego główne żródło dochodu. Bo od tego powinniśmy dalej kontynuować rozmowę, zeby w końcu określił czy fx to takie hobby po godzinach czy główne źródło dochodu, z którego opłaca rachunki, z którego zarabia na jedzenie i utrzymanie. Bo jak to pierwsze to lepiej żeby nie udzielał rad innym. Może i ma rację z tym RR, z tymi renko itd, ale to jest zasadnicza różnica w podejściu. Albo jesteś teoretykiem, albo praktykiem. Ja np jestem teoretykiem, póki co gram hobbystycznie, ale próbuje zmienić podejście na PRO, tak jakbym chciał mieć trading jako główne źródło dochodu, z tego płacić rachunki. Czy tymi doji osiągnę ten cel? Wątpię. Ale jakiś tam potencjał to ma.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

To już pisałem nie raz i nie dwa.
Nie jestem szkoleniowcem, tylko mentorem - czytaj moją stopkę.
I z tego mentoringu nie wystarcza nawet na rachunki bieżące.
Z programowania też niewiele wpada dodatkowo.
A żadnej pensji ani emerytury nie posiadam.
Nie posiadam też licencji doradcy inwestycyjnego, ani maklera giełdowego.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jakby kto pytał jaka jest różnica pomiędzy szkoleniem, a mentoringiem:
Szkolenie polega na serii wykładów, gdzie wykładowca wykłada pewna teorię, a uczeń ma za zadanie się jej nauczyć.
Mentoring polega na kierunkowaniu mentorownej osoby w kierunku osiągnięcia celu, do którego ta osoba dąży.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Zaraz może być dobry setup na GU na M30 (tzn juz jest). Na m1 cena pod średnią MA(21), na M30 setup z doji, prowadzenie po średniej na m1 do przeciecia. SL nad doji. Jak takie setupy nie beda zarabiac to nie wiem... Z testów jak robiłem to większość zyskownych trejdów była wtedy jak cena właśnie była pod średnią na m1 albo m5 dla S, odwrotnie dla L (przy otwieraniu pozycji. W momencie otwierania pozycji!). Ale to też było zgubne, bo jak szło w bok to wychodziło na przecieciu i nie brało zysku, bo taki był warunek.
5 - M30 doji - GBPUSDM30.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
06 maja 2022, 11:00
Zaraz może być dobry setup na GU na M30 (tzn juz jest). Na m1 cena pod średnią MA(21), na M30 setup z doji, prowadzenie po średniej na m1 do przeciecia. SL nad doji. Jak takie setupy nie beda zarabiac to nie wiem... Z testów jak robiłem to większość zyskownych trejdów była wtedy jak cena właśnie była pod średnią na m1 albo m5 dla S, odwrotnie dla L (przy otwieraniu pozycji. W momencie otwierania pozycji!). Ale to też było zgubne, bo jak szło w bok to wychodziło na przecieciu i nie brało zysku, bo taki był warunek.
5 - M30 doji - GBPUSDM30.png
Układ jak układ, każdy jest dobry.
Pytanie, czy wiesz gdzie ma być TP?
No bo, jak już pisałem, jeżeli nie wiesz, to tylko masz nadzieję, liczysz na fuks, no i nie wiesz kiedy zamknąć pozycję... NIEZALEŻNIE OD TEGO, CO POTEM CENA ZROBI!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

I tak wygląda rozmowa z technikiem. Ty swoje, on swoje. Już 3 tydzień klepię że do zamknięcia świecy np jak M30 to do zamknięcia tej M30, czyli trejd będzie trwał 30 minut, albo na SL, albo zgarniesz zysk, albo prowadzenie pośredniej m1, m5 wzwyż, a teraz po tylu jałowych postach dalej pisze durnoty że "jak nie wiesz gdzie jest TP bla bla bla." No qrw... już mi ręce opadają, serio trzeba zniknąć, bo tylko daję mu pożywkę do spamu.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
06 maja 2022, 11:51
I tak wygląda rozmowa z technikiem. Ty swoje, on swoje. Już 3 tydzień klepię że do zamknięcia świecy np jak M30 to do zamknięcia tej M30, czyli trejd będzie trwał 30 minut, albo na SL, albo zgarniesz zysk, albo prowadzenie pośredniej m1, m5 wzwyż, a teraz po tylu jałowych postach dalej pisze durnoty że "jak nie wiesz gdzie jest TP bla bla bla." No qrw... już mi ręce opadają, serio trzeba zniknąć, bo tylko daję mu pożywkę do spamu.
Ja wiem co piszesz, ale to się ma nijak do RR.
Weź zrób tak:
Nalej pełną szklankę wody i potem odlej pół.
Wlej mniej niż wylałeś, i tak powtarzaj, wylewaj więcej niż wlewasz...
Rozumiesz, czy nadal nic nie dociera?

Jeżeli zamknąłeś na Close M30, to masz zysk, ale nie zarobiłeś na swój Stop Loss.
Czyli, że wlałeś mniej niż wylałeś.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
06 maja 2022, 11:56
rookie2 pisze:
06 maja 2022, 11:51
I tak wygląda rozmowa z technikiem. Ty swoje, on swoje. Już 3 tydzień klepię że do zamknięcia świecy np jak M30 to do zamknięcia tej M30, czyli trejd będzie trwał 30 minut, albo na SL, albo zgarniesz zysk, albo prowadzenie pośredniej m1, m5 wzwyż, a teraz po tylu jałowych postach dalej pisze durnoty że "jak nie wiesz gdzie jest TP bla bla bla." No qrw... już mi ręce opadają, serio trzeba zniknąć, bo tylko daję mu pożywkę do spamu.
Ja wiem co piszesz, ale to się ma nijak do RR.
Weź zrób tak:
Nalej pełną szklankę wody i potem odlej pół.
Wlej mniej niż wylałeś, i tak powtarzaj, wylewaj więcej niż wlewasz...
Rozumiesz, czy nadal nic nie dociera?

Jeżeli zamknąłeś na Close M30, to masz zysk, ale nie zarobiłeś na swój Stop Loss.
Czyli, że wlałeś mniej niż wylałeś.
Nie, nie wiesz o czym piszę i jakie jest podejscie do SL w tym wypadku z tymi doji. SL to jest ostateczność, to jest moment gdzie rynek zawraca, a ja tutaj stosuje te tzw wyjścia pośrednie. Ale i tak tego nie kumasz, bo to jest wyciągnięte z metod Rafała Zaorskiego. Żadne qrv... RR. Rozumiesz! SL to jest ostatecazność. To jest moment gdzie rynek się odwraca i zmienia trend gwałtownie. A tak masz wychodzić na wyjściach pośrednich, albo prowadzić trejd. Nie ma tutaj żadnego stałego ryzyka. Ale to musiałbyś najpierw przejrzeć materiały RZ, przeanalizować jego trading, zrozumieć koncepcje i idea jakie stoją za tym, żeby spojrzeć na to nie przez RR. Ale już nie mam ochoty więcej pisać, bo i tak ty będziesz dalej pisał o RR. Tutaj analogie ze szklanką i wylewaniem wody i dolewaniem nie pasują, tylko do twojego podejścia z RR.

SL w tym podejściu to ostateczność.

Przerwa.
:607:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ